Pulmonologs Mihaels Barscoks iesaka izdzīvošanas programmu pirms saslimšanas

Ar plaušu saslimšanām nodarbojas ārsti – pneimonologi vai pulmonologi, kuri diagnosticē un ārstē visas elpošanas ceļu saslimšanas. Mihaels Barscoks (Michael Barczok) ir plaušu ārsts, Vācijas pneimonologu ārstu valdes priekšsēdētājs un zinātniskas grāmatas autors.

Tuvākajos mēnešos daudzi cilvēki inficēsies ar koronvīrusu, tāpēc ir ļoti svarīgi savu organismu optimāli sagatavot inficēšanās gadījumam. Cilvēki jūt bailes un ir neziņā par rītdienu, jo neviens nevar tā īsti paredzēt likteni, ja nāksies saskarties ar šo vīrusu. Taču ārsts, kurš ikdienā strādā ar plaušu slimniekiem, iesaka nekavējoši uzsākt personisku izdzīvošanas programmu, lai saslimšanas gadījumā ķermenis ir stiprs un tas var vīrusu viegli pievarēt. Ārsts uzsver, ka šobrīd jādara viss, kas stiprina cilvēka fizisko un garīgo imunitāti.

Pulmonologa Mihaela Barscoka pieci ieteikumi:

1) Nodarbojaties ar sportu.

Jāskien, jāstaigā un jābrauc ar velosipēdu svaigā gaisā. Jāveic spēka treniņi, akcentējot plecu, roku un diafragmas muskulatūru, jo tādā veidā tiek stiprināta arī plauša.

2) Ēdiet veselīgi!

Cilvēki ar lieko svaru bieži vien slimo ar hroniskam slimībām, kas pieder pie riska grupas saslimšanas gadījumā. Tāpēc ir svarīgi jau tagad samazināt svaru, ēdot vairāk dārzeņus un augļus, kas ar vitamīniem stiprina ķermeņa imunitāti.

3) Atmetiet smēķēšanu.

Smēķēšana ierobežo plaušu funkciju un smēķētājiem elpošanas problēmas saslimšanas gadījumā ir daudz problemātiskākas nekā nesmēķētājiem. Tagad ir īstais laiks, lai atmestu smēķēšanu.

4) Lietojiet medikamentus!

Kļūstot laikam siltākam, gaisā ir vairāk ziedputekšņu. Apmēram 30% Vācijas iedzīvotājiem ir alerģija un 8% ir astmatiķi, kuri šajā laikā lieto medikamentus, kas satur kortizonu. Publiskā telpā ir teorijas, ka kortizons vājina organismu pret vīrusiem. Ārsts piekrīt, ka atsevišķos gadījumos tas tā arī ir, bet tikai, ja lieto tabletes vai spricē. Taču tas neattiecas uz kortizonu saturošiem astmas inhalatoriem. Ārsts iesaka turpināt lietot astmas inhalatorus, lai tādā veidā kontrolētu un sargātu elpošanas ceļus.

5) Iesaka potēties!

Cilvēki, kuri atrodas riska grupā, ir jāpotējas pret gripu un pneimokoku infekciju, jo tādā veidā var izsargāties no abām saslimšanām vienlaicīgi un stiprināt imunitāti.

Avots: BalticTravelnews.com/Focus.de

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu

Vēl tikai šajā nedēļas nedēļas nogalē, 30. un 31.oktobrī plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīca iemirdzēsies krāšņās gaismās.

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs

Ceļojumi uz Kipru 31/10 no 357 € !

Ceļojumi uz Kipru 31/10 no 357 € !

Karstākie piedāvājumi uz Kipru, Larnaku 31/10 uz nedēļu no 357 € !

EUR 357 | Hot Travel

Brīvdienas Romā, 3 naktis

Brīvdienas Romā, 3 naktis

Lidojums no Rīgas uz Romu un 3 naktis ✪✪✪ viesnīcā ar brokastīm

EUR 239 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv