Viļņā varēs apskatīt dāņu grafiku no Rotko centra kolekcijas

Inita Paegle | 2019.10.25

2019. gada 25. oktobrī plkst. 14.00 Vitauta Dižā universitātes Izglītības akadēmijā, Viļņā, Lietuvā tiks atklāta Fīnas Grafikas darbnīcas dāņu mākslinieku darbu izstāde no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas.

Fīnas Grafikas darbnīcas (Dānija) izstāde ir Daugavpils Marka Rotko mākslas centra grafikas kolekcijas daļa, kuru laipni piedāvā iepazīt Viļņas iedzīvotājiem un viesiem.

Veidojot Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izstāžu programmu, noteiktu vietu tajā ieņem pašmāju un ārvalstu grafikas mākslas projekti. Virkne mākslas projektu ceļo citviet, sasniedzot arvien plašāku skatītāju loku Baltijā un Eiropā. Daugavpilī ir bijušas sarīkotas divas lielas Latvijas grafikas mākslu raksturojošas izstādes un Igaunijas grafikas izstāde. To katalogi pavada Dānijas mākslinieku izstādi.

Fīnas Grafikas darbnīcas vīzija – būt par Dānijas mākslas, īpaši grafikas, dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Tās mērķis ir veicināt grafiķu izaugsmes iespējas, piedāvājot funkcionāli aprīkotu darbnīcu un izstādīšanās iespējas. Darbnīcā darbojas ap 300 biedru, tai skaitā gan dāņu, gan ārvalstu mākslinieki.

Kopš dibināšanas 1976. gadā Fīnas Grafikas darbnīca savas aktivitātes arvien ir vērsusi plašumā. Tā ir izveidojusi stipras starptautiskas saiknes ar darbnīcām ārvalstīs, rīkojot kursus, simpozijus un apmaiņas braucienus.

Fīnas Grafikas darbnīcas biedri savus darbus līdz šim ir izstādījuši izstādēs Īrijā, ASV, Zviedrijā, Somijā, Krievijā, Vācijā, Francijā, Latvijā un tagad ar Rotko centra gādību arī Lietuvā.

Izstādē aplūkojami grafikas darbi, kurus radījuši mākslinieki Azizs Pūrs, Vieslavs Dabrovskis, Lēne Jellinga Holma, Anne Lindholda Jensena, Marianna Lindgerga Jepsena, Pērs Nīlsens, Marianna Nīgarda, Margita Elmelunda, Larss Falkenbergs, Borgs Kristians Meiboms, Elzbeta Burgvalda Tostrupa.

Izstāde Vitauta Dižā universitātes Izglītības akadēmijas galerijā, Viļņā apmeklētājiem skatāma no šī gada 25. oktobra līdz 21. novembrim.

Avots: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs



Valmieras novada tūrisma akcija

Valmieras novada tūrisma akcija

No 1. jūnija aicinām visus piedzīvojumu medniekus piedalīties tradicionālajā Valmieras novada tūrisma akcijā “Dārgumu medības”!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

MESA akustiskais koncerts “Atbalss”

MESA akustiskais koncerts “Atbalss”

Vienīgais MESA vasaras koncerts brīvdabā notiks Tukumā, Rožu svētku laikā! Koncertprogrammas “Atbalss” akustiskajā versija.

Tukuma TIC

Vaboles muižas parks

Vaboles muižas parks

Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.).

TAKA

Ķermeņa un dvēseles harmonija

Ķermeņa un dvēseles harmonija

Piedāvājam dažādus taizemiešu masāžas veidus, relaksējošas procedūras ar aromātiskajām eļļām un atjaunojošas SPA programmas, kas sniegs labsajūtu un enerģiju!

Orchid Spa

Vasaras karstākie datumi aizpildas strauji

Vasaras karstākie datumi aizpildas strauji

Vasaras karstākie datumi aizpildas strauji! Rezervē neaizmirstamu kāzu banketu laicīgi. Rīgas restorāns vecpilsētas vēsturiskajā un darījumu centrā.

Kaļķu vārti

Līksnas muižas parks (Līksnas takas)

Līksnas muižas parks (Līksnas takas)

1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta.

TAKA

Grill Party Jūrmalas pludmalē

Grill Party Jūrmalas pludmalē

Neierobežota grilētu gardumu bufete un dzīvā mūzika saulrietā - restorānā Beach Bar & Grill. Rezervē galdiņu jau tagad, jo vietu skaits ierobežots!

EUR 55 | Baltic Beach Hotel & SPA

Sezonas ķēriens outlet ciemata veikalos

Sezonas ķēriens outlet ciemata veikalos

Laiks doties uz outlet ciematu - neatkarīgi no tā, vai lūkojies pēc perfektām kurpēm vai ideālas vasaras kleitas.

ViaJurmala

JAUNUMS! Restorāns VULFS Cesvaines pilī!

JAUNUMS! Restorāns VULFS Cesvaines pilī!

Cesvaines pils labajā spārnā renovētajās pagraba telpās apmeklētājus uz jaunu garšu piedzīvojumu aicina restorāns VULFS un šefpavārs JURIS LATIŠENOKS!

Madonas TIC

Portugāle! Cena sākot no 429 eur!

Portugāle! Cena sākot no 429 eur!

EUR 429 | Itaka Latvia

Londona, cena sākot nop 539 eur!

Londona, cena sākot nop 539 eur!

EUR 539 | Itaka Latvia

Vidusjūras kruīzi–katra diena jaunā ostā!

Vidusjūras kruīzi–katra diena jaunā ostā!

Izbaudi neaizmirstamu ceļojumu cauri Itālijas, Francijas, Spānijas un Grieķijas piekrastēm – greznība uz kuģa un jauni iespaidi katru dienu!

EUR 589.00 | Latvia Tours

Uz Žagares ķiršu festivālu

Uz Žagares ķiršu festivālu

Reizi gadā Žagare pārtop par Ķiršu galvaspilsetu. Visgaržīgākas ogas, jautrība...pa ceļam apciemosim mūsu iemīļoto objektu-ZS Līcīši

Nikos Travel

🌴 Šrilanka: tur, kur saule nekad neapnīk!

🌴 Šrilanka: tur, kur saule nekad neapnīk!

Tiešais reiss no Rīgas uz 9 vai 12 naktīm

EUR 1425 | Atlantic Travel

Izbaudi Kanāriju salu burvību!

Izbaudi Kanāriju salu burvību!

Tavs siltuma un brīvības ceļojums sākas Kanāriju salās – atliek tikai izvēlēties starp Tenerifi un Grankanāriju!

EUR 805.00 | Latvia Tours - Berga bazārs

Piedalies vēsturiskā spēlē Cesvaines pilī!

Piedalies vēsturiskā spēlē Cesvaines pilī!

Vakars pilī ar draugiem, azartu un noslēpumiem – piesakies spēlei! Spēles Cesvaines pilī šovasar notiks 5. jūlijā plkst. 18.00 un 25. jūlijā plkst. 18.00.

Madonas TIC

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Trakai TIC

💃SPĀNIJAS VASARA -100EUR

💃SPĀNIJAS VASARA -100EUR

Baudi sauli, jūru, gurmānu virtuvi un pilnīgu relaksāciju izdevīgāk! LĪDZ 31.JŪLIJAM ceļojums uz BARSELONU vai MALJORKU par īpašu cenu!

Coral Travel Latvia

Taizemes Pieskāriens!-40% Tikai Tagad

Taizemes Pieskāriens!-40% Tikai Tagad

Tikai tagad — baudiet autentisku Taizemes masāžu ar -40% atlaidi.Ienirsti dziļā mierā, atslābini katru muskuļu un atjauno spēkus jaunām virsotnēm.

Orchid Spa

Bulgārija! Cena sākot no 499 eur!

Bulgārija! Cena sākot no 499 eur!

EUR 499 | Itaka Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -