Redakcijas sadaļu atbalsta

Mobilitātes nedēļas laikā Siguldā izveido maketu pirmajai velo ielai Latvijā

Ar iedzīvotāju un ekspertu diskusiju „Vai Siguldā būt pirmajai velo ielai Latvijā?” un velo ielas maketa izveidi vienā no galvenajām Siguldas ielām, Pils ielā, noslēdzās Mobilitātes nedēļas aktivitātes. Diskusijas laikā klātesošajiem bija iespēja izzināt pilsētas veloinfrastruktūras plānoto attīstību, kas kā daļa no pilsētas centra attīstības vīzijas un satiksmes attīstības scenārijiem kopš gada sākuma tiek analizēta un apkopota īpašā Siguldas identitāti veidojošā tematiskajā plānojumā. Dokumentā iekļauta kvalitatīva un ilgtspējīga novada infrastruktūra un publiskā telpa turpmākajiem gadiem, integrējot to telpiskā pilsētas 3D modelī, kas kalpos par platformu dažādu, ar pilsētas attīstību saistītu lēmumu pieņemšanā – kas ir unikāla pilsētas plānošanas un pārvaldes prakse Latvijā.


Jāatzīmē, ka Mobilitātes nedēļas laikā Siguldas novada pašvaldība saņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piešķirto atzinību un tiesības mazo pilsētu grupā pārstāvēt Latviju Eiropas Mobilitātes nedēļas konkursā. Atzinība tika piešķirta par plānotajām un jau īstenotajām aktivitātēm videi draudzīgas un gudras pārvietošanās jomā.


Mobilitātes nedēļas laikā Siguldā norisinājās vairākas aktivitātes, kurās novada iedzīvotāji tika mudināti izmantot dažādus mobilitātes risinājumus kā alternatīvu personiskajām automašīnām. Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un pašvaldības speciālisti devās tradicionālajā pilsētas apsekošanas braucienā, pārvietojoties ar velosipēdiem. Savukārt jaunieši devās 60 kilometru garā draudzības braucienā ar elektrovelosipēdiem, seniori piedalījās velobraucienā „OmaBike”, gida pavadībā aplūkojot nozīmīgākos pilsētvides objektus.


Lai rosinātu un iedrošinātu novadniekus arvien vairāk ikdienā izmantot sabiedrisko transportu, visu Mobilitātes nedēļu novadnieki bez maksas varēja pārvietoties pilsētas reisā, ko pērn novadnieki izmantojuši vairāk nekā 76 tūkstošus reižu. Divos šīs nedēļas īpašajos reisos bija iespējams saņemt ārsta palīga konsultācijas par veselīgu dzīvesveidu, kā arī izmērīt asinsspiedienu.


Mobilitātes nedēļā māmiņas ar ratiņiem piedalījās izaicinājuma pastaigās. Māmiņa, kura ieguva Siguldas novada pašvaldības pārsteiguma balvu, nedēļas laikā kopā ar mazuli ratiņos nostaigāja vairāk nekā 120 kilometrus. Akcijā „Diena bez auto” ikvienam bija iespēja izmēģināt elektrovelosipēdus un elektromobiļus, kuriem šobrīd Siguldā pieejamas jau divas uzlādes stacijas. Savukārt bērniem un jauniešiem bija iespēja piedalīties velobraukšanas prasmju pārbaudēs. Tie novadnieki, kuri piedalījās bezmaksas velobraukšanas apmācībās, saņēma velosipēdu vadītāju apliecības. Ekoskolu teltī kopā ar Siguldas 1.pamatskolas un bērnudārza „Ieviņa” pedagogiem bija iespēja izgatavot kartona vāģus, bet jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis” teltī – uzspēlēt novusu vai piedalīties „Spēka dienas” aktivitātēs.


Skolēniem par drošību ikdienā plašu informāciju ar paraugdemonstrējumiem specializētie dienesti stāstīja un rādīja pasākumā „Esi zinošs, esi drošs!”.


Siguldā šobrīd ir Latvijā augstākais velosatiksmes infrastruktūras īpatsvars uz 1000 iedzīvotājiem – 2,7 kilometri, kam seko Jūrmala ar 2 km, Ventspils ar 1,3 km un Garkalne ar 1,4 km, savukārt pārējās pašvaldībās velosatiksmes infrastruktūras īpatsvars uz 1000 iedzīvotājiem ir zem viena kilometra. Siguldas identitāti veidojošais tematiskais plānojums paredz, ka turpmākajos gados Siguldā velosipēdiem un gājējiem pieejamās infrastruktūras apjoms tiks būtiski palielināts.


Eiropas Mobilitātes nedēļa notiek jau kopš 2002.gada, un tās mērķis ir veicināt ilgtspējīgus transporta veidus un aicināt iedzīvotājus izmēģināt alternatīvas braukšanai ar automašīnām.


Avots: www.sigulda.lv

karlis - 3314
photo

Ceļojumi uz Ēģipti 23/02 no 529 € !

Karstākie piedāvājumi uz Ēģipti, Hurgadu no Viļņas lidostas 23/02 uz nedēļu no 529 € !

EUR 529 | 26.02.2019 | Hot Travel

photo

Pavasara svētki Viļņā- 02.03.19

Pavasara svētki Viļņā! Tirdziņš, koncerti, svinības- 02.03.2018, tikai 21.00 EUR, izbaudīsim pavasara tuvošanos kopā!

EUR 21 | 26.02.2019 | Nikos Travel

photo

Pavasara balle ar brāļiem Auzāniem

8. martā no plkst. 21.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Pavasara balle. Par lustīgu noskaņojumu ballē rūpēsies brāļi Atis un Jānis Auzāni ar pavadošo sastāvu.

Valmieras TIC

photo

Brīvdienas visai ģimenei Jūrmalā!

NO 45 LĪDZ 70 EURO DIENNAKTĪ. Piedāvājums spēkā no 8. līdz 15.03.2019. Sanatorija “Jantarnij Bereg” piedāvā atpūtu ar labumu veselībai!

EUR 45 | 15.03.2019 | Jantarnij Bereg

photo

Maija svētki Gruzijā tikai 825 €

Izlidošana no Rīgas. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, gids no Rīgas, degustācija, visas ieejas biļetes, ēdināšanas visas ekskursijas.

EUR 825 | 21.03.2019 | Antario

photo

Brīvdienas 5* SPA viesnīcā Lietuvā.

Brīvdienu piedāvājums - ceļojums uz Viļņu un Traķiem! Atpūta 5* SPA viesnīcā ar spa zonas apmeklējumu. Cena 49eur + 19eur (ekskursijas).

EUR 49 | 20.04.2019 | Interlux Travel

photo

AvioKase.lv kolekcijā - Vasara 2019!

Aviobiļetes uz skaistākajiem atvaļinājuma galamērķiem tagad pieejamas par ļoti labām cenām.

EUR 172 | 30.04.2019 | Astra Tūre / AvioKases.lv

photo

Jāņu noskaņas Kirgizstānā

Kirgizstāna joprojām ir tūristu nepieradināts zemes nostūris, kur klejotājciltis turpina dzīvot saskaņā ar dabas neapstrīdamajiem likumiem.

EUR 1590 | 31.05.2019 | Jēkaba Ceļojumi

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv