Redakcijas sadaļu atbalsta

Mobilitātes nedēļas laikā Siguldā izveido maketu pirmajai velo ielai Latvijā

Mobilitātes nedēļas laikā Sigu

Foto: Siguldas novada pašvaldība

Ar iedzīvotāju un ekspertu diskusiju „Vai Siguldā būt pirmajai velo ielai Latvijā?” un velo ielas maketa izveidi vienā no galvenajām Siguldas ielām, Pils ielā, noslēdzās Mobilitātes nedēļas aktivitātes. Diskusijas laikā klātesošajiem bija iespēja izzināt pilsētas veloinfrastruktūras plānoto attīstību, kas kā daļa no pilsētas centra attīstības vīzijas un satiksmes attīstības scenārijiem kopš gada sākuma tiek analizēta un apkopota īpašā Siguldas identitāti veidojošā tematiskajā plānojumā. Dokumentā iekļauta kvalitatīva un ilgtspējīga novada infrastruktūra un publiskā telpa turpmākajiem gadiem, integrējot to telpiskā pilsētas 3D modelī, kas kalpos par platformu dažādu, ar pilsētas attīstību saistītu lēmumu pieņemšanā – kas ir unikāla pilsētas plānošanas un pārvaldes prakse Latvijā.


Jāatzīmē, ka Mobilitātes nedēļas laikā Siguldas novada pašvaldība saņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piešķirto atzinību un tiesības mazo pilsētu grupā pārstāvēt Latviju Eiropas Mobilitātes nedēļas konkursā. Atzinība tika piešķirta par plānotajām un jau īstenotajām aktivitātēm videi draudzīgas un gudras pārvietošanās jomā.


Mobilitātes nedēļas laikā Siguldā norisinājās vairākas aktivitātes, kurās novada iedzīvotāji tika mudināti izmantot dažādus mobilitātes risinājumus kā alternatīvu personiskajām automašīnām. Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un pašvaldības speciālisti devās tradicionālajā pilsētas apsekošanas braucienā, pārvietojoties ar velosipēdiem. Savukārt jaunieši devās 60 kilometru garā draudzības braucienā ar elektrovelosipēdiem, seniori piedalījās velobraucienā „OmaBike”, gida pavadībā aplūkojot nozīmīgākos pilsētvides objektus.


Lai rosinātu un iedrošinātu novadniekus arvien vairāk ikdienā izmantot sabiedrisko transportu, visu Mobilitātes nedēļu novadnieki bez maksas varēja pārvietoties pilsētas reisā, ko pērn novadnieki izmantojuši vairāk nekā 76 tūkstošus reižu. Divos šīs nedēļas īpašajos reisos bija iespējams saņemt ārsta palīga konsultācijas par veselīgu dzīvesveidu, kā arī izmērīt asinsspiedienu.


Mobilitātes nedēļā māmiņas ar ratiņiem piedalījās izaicinājuma pastaigās. Māmiņa, kura ieguva Siguldas novada pašvaldības pārsteiguma balvu, nedēļas laikā kopā ar mazuli ratiņos nostaigāja vairāk nekā 120 kilometrus. Akcijā „Diena bez auto” ikvienam bija iespēja izmēģināt elektrovelosipēdus un elektromobiļus, kuriem šobrīd Siguldā pieejamas jau divas uzlādes stacijas. Savukārt bērniem un jauniešiem bija iespēja piedalīties velobraukšanas prasmju pārbaudēs. Tie novadnieki, kuri piedalījās bezmaksas velobraukšanas apmācībās, saņēma velosipēdu vadītāju apliecības. Ekoskolu teltī kopā ar Siguldas 1.pamatskolas un bērnudārza „Ieviņa” pedagogiem bija iespēja izgatavot kartona vāģus, bet jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis” teltī – uzspēlēt novusu vai piedalīties „Spēka dienas” aktivitātēs.


Skolēniem par drošību ikdienā plašu informāciju ar paraugdemonstrējumiem specializētie dienesti stāstīja un rādīja pasākumā „Esi zinošs, esi drošs!”.


Siguldā šobrīd ir Latvijā augstākais velosatiksmes infrastruktūras īpatsvars uz 1000 iedzīvotājiem – 2,7 kilometri, kam seko Jūrmala ar 2 km, Ventspils ar 1,3 km un Garkalne ar 1,4 km, savukārt pārējās pašvaldībās velosatiksmes infrastruktūras īpatsvars uz 1000 iedzīvotājiem ir zem viena kilometra. Siguldas identitāti veidojošais tematiskais plānojums paredz, ka turpmākajos gados Siguldā velosipēdiem un gājējiem pieejamās infrastruktūras apjoms tiks būtiski palielināts.


Eiropas Mobilitātes nedēļa notiek jau kopš 2002.gada, un tās mērķis ir veicināt ilgtspējīgus transporta veidus un aicināt iedzīvotājus izmēģināt alternatīvas braukšanai ar automašīnām.


Avots: www.sigulda.lv

karlis - 3314
photo

Pusdienas Vecrīgā

3 sātīgi un garšīgi ēdieni, kas mainās katru dienu! Darba dienās no plkst. 12:00 līdz 15:00. 2 ēdieni - 5.50 EUR

EUR 5.50 | 26.10.2018 | Niklāvs

photo

Supercena uz Tunisiju 29/10 no 299 € !

Karstākie piedāvājumi uz Tunisiju, Džerbu no Tallinas lidostas 29/10 uz nedēļu no 299 € !

EUR 299 | 29.10.2018 | Hot Travel

photo

Puketa uz Ziemassvētkiem 16.12.

16/12; 06/01 uz Puketu! ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS 6 VIETAS UZ 14 NAKTĪM 16/12; ATLIKUŠAS PĒDĒJĀS 6 VIETAS UZ 14 NAKTĪM 06/01.

EUR 699 | 29.10.2018 | Carlson Wagonlit Travel

photo

Lido uz savu brīvdienu galamērķi - Liepāju

Piektdienas naktī ielido Liepājā un pirmdien agri no rīta esi jau atpakaļ Rīgā - izcils scenārijs izcilai nedēļas nogalei Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

photo

Halloween at Petrus Restaurant

Petrus Restaurant invites everyone to celebrate Halloween. During the evening, all restaurant guests will be greeted with homemade welcome drink upon arrival and sweets. 31/10/2018 Information for reservations: +...

St.Petrus

photo

Turkish Airlines akcija

Rudens cenas festivāls no Turkish Airlines. Lētas aviobiļetes uz Eiropu.

EUR 181 | 04.11.2018 | AvioKases.lv

photo

Brīvības forums Valmierā

8.novembrī no plkst.14:00 līdz plkst.18:00 koncertzālē ''Valmiera'' norisināsies “Brīvības forums. Valmiera. Latvija. Šodien un rīt”.

Valmieras TIC

photo

Senās Ķīnas galvaspilsētas!

8 dienas/7 naktis. Maršruts: PEKINA - SIAŅ - LOJANA. Cenā iekļauts: 4* viesnīca, 9 ekskursijas ar gidu, ieejas biļetes, transfēri, ēdināšana...

EUR 970 | 13.11.2018 | 1Travel

photo

Kruīza ceļojums no 49EUR!

Laujies jautrās brīvdienas! Kruīza laikā apmeklēsim Tallinu, Helsinki un Stokholmu! Cena no 49EUR + 20EUR ekskursijas.

EUR 49 | 17.11.2018 | Interlux Travel

photo

Dienvidamerika: Peru, Bolīvija un Čīle

Atklāj kolorīto Dienvidameriku, iepazīstot vienā ceļojumā trīs zemes - Peru, Blīviju un Čīli!

EUR 5520 | 23.01.2019 | Jēkaba Ceļojumi

photo

Černobiļas tūre no 568 €

Izlidošana no Rīga. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, brokastis, ekskursija uz Černobiļu, gida pakalpojumi.

EUR 568 | 01.02.2019 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv