Redakcijas sadaļu atbalsta

Mobilitātes nedēļas laikā Siguldā izveido maketu pirmajai velo ielai Latvijā

Ar iedzīvotāju un ekspertu diskusiju „Vai Siguldā būt pirmajai velo ielai Latvijā?” un velo ielas maketa izveidi vienā no galvenajām Siguldas ielām, Pils ielā, noslēdzās Mobilitātes nedēļas aktivitātes. Diskusijas laikā klātesošajiem bija iespēja izzināt pilsētas veloinfrastruktūras plānoto attīstību, kas kā daļa no pilsētas centra attīstības vīzijas un satiksmes attīstības scenārijiem kopš gada sākuma tiek analizēta un apkopota īpašā Siguldas identitāti veidojošā tematiskajā plānojumā. Dokumentā iekļauta kvalitatīva un ilgtspējīga novada infrastruktūra un publiskā telpa turpmākajiem gadiem, integrējot to telpiskā pilsētas 3D modelī, kas kalpos par platformu dažādu, ar pilsētas attīstību saistītu lēmumu pieņemšanā – kas ir unikāla pilsētas plānošanas un pārvaldes prakse Latvijā.


Jāatzīmē, ka Mobilitātes nedēļas laikā Siguldas novada pašvaldība saņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piešķirto atzinību un tiesības mazo pilsētu grupā pārstāvēt Latviju Eiropas Mobilitātes nedēļas konkursā. Atzinība tika piešķirta par plānotajām un jau īstenotajām aktivitātēm videi draudzīgas un gudras pārvietošanās jomā.


Mobilitātes nedēļas laikā Siguldā norisinājās vairākas aktivitātes, kurās novada iedzīvotāji tika mudināti izmantot dažādus mobilitātes risinājumus kā alternatīvu personiskajām automašīnām. Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un pašvaldības speciālisti devās tradicionālajā pilsētas apsekošanas braucienā, pārvietojoties ar velosipēdiem. Savukārt jaunieši devās 60 kilometru garā draudzības braucienā ar elektrovelosipēdiem, seniori piedalījās velobraucienā „OmaBike”, gida pavadībā aplūkojot nozīmīgākos pilsētvides objektus.


Lai rosinātu un iedrošinātu novadniekus arvien vairāk ikdienā izmantot sabiedrisko transportu, visu Mobilitātes nedēļu novadnieki bez maksas varēja pārvietoties pilsētas reisā, ko pērn novadnieki izmantojuši vairāk nekā 76 tūkstošus reižu. Divos šīs nedēļas īpašajos reisos bija iespējams saņemt ārsta palīga konsultācijas par veselīgu dzīvesveidu, kā arī izmērīt asinsspiedienu.


Mobilitātes nedēļā māmiņas ar ratiņiem piedalījās izaicinājuma pastaigās. Māmiņa, kura ieguva Siguldas novada pašvaldības pārsteiguma balvu, nedēļas laikā kopā ar mazuli ratiņos nostaigāja vairāk nekā 120 kilometrus. Akcijā „Diena bez auto” ikvienam bija iespēja izmēģināt elektrovelosipēdus un elektromobiļus, kuriem šobrīd Siguldā pieejamas jau divas uzlādes stacijas. Savukārt bērniem un jauniešiem bija iespēja piedalīties velobraukšanas prasmju pārbaudēs. Tie novadnieki, kuri piedalījās bezmaksas velobraukšanas apmācībās, saņēma velosipēdu vadītāju apliecības. Ekoskolu teltī kopā ar Siguldas 1.pamatskolas un bērnudārza „Ieviņa” pedagogiem bija iespēja izgatavot kartona vāģus, bet jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis” teltī – uzspēlēt novusu vai piedalīties „Spēka dienas” aktivitātēs.


Skolēniem par drošību ikdienā plašu informāciju ar paraugdemonstrējumiem specializētie dienesti stāstīja un rādīja pasākumā „Esi zinošs, esi drošs!”.


Siguldā šobrīd ir Latvijā augstākais velosatiksmes infrastruktūras īpatsvars uz 1000 iedzīvotājiem – 2,7 kilometri, kam seko Jūrmala ar 2 km, Ventspils ar 1,3 km un Garkalne ar 1,4 km, savukārt pārējās pašvaldībās velosatiksmes infrastruktūras īpatsvars uz 1000 iedzīvotājiem ir zem viena kilometra. Siguldas identitāti veidojošais tematiskais plānojums paredz, ka turpmākajos gados Siguldā velosipēdiem un gājējiem pieejamās infrastruktūras apjoms tiks būtiski palielināts.


Eiropas Mobilitātes nedēļa notiek jau kopš 2002.gada, un tās mērķis ir veicināt ilgtspējīgus transporta veidus un aicināt iedzīvotājus izmēģināt alternatīvas braukšanai ar automašīnām.


Avots: www.sigulda.lv

Turība - 3361
Darba piedāvājums!

Darba piedāvājums!

aicina savā komandā pārdošanas nodaļās vadītāju.

TBS

Līgo Svētki Turcijā 22/06 no 265 € !

Līgo Svētki Turcijā 22/06 no 265 € !

Karstākie piedāvājumi uz Turciju, Antaliju 22/06 uz nedēļu no 265 € !

EUR 265 | Hot Travel

Dārza svētki Rundālē

Dārza svētki Rundālē

ZS Līcīši, Rundāles pils un Bauskas pils. Skaisti svetki, tikai vienu reizi gadā. Izbaudi kopā ar Nikos Travel! Izbraukšana 29.06.2018- tikai 19 EUR

EUR 19 | Nikos Travel

Gruzija aktīvās atpūtas cienītājiem

Gruzija aktīvās atpūtas cienītājiem

Vēlies izbaudīt mežonīgu, bezgala skaistu dabu, pieēsties pasaulē gardākos šašlikus, izbaudīt patiesu viesmīlību?

Baltic DMC Group

Vasaras ceļojumi jebkurai gaumei

Vasaras ceļojumi jebkurai gaumei

Vasaras ceļojumi jebkurai gaumei!🧐 Izdevīgas cenas 🧐 👉 Rezervē mājaslapā ātri un ērti

VRK Travel

Sibīrijas zilā pērle - Baikāla ezers!

Sibīrijas zilā pērle - Baikāla ezers!

Baikāla apkārtnē mājo īpaša maģija. Taiga, daudzveidīgā un bagātā kultūra, ūdenskritumi - krāšņs un bagātīgs ceļojums!

EUR 2560 | Jēkaba Ceļojumi

Ābolu svētki Anīkšķos

Ābolu svētki Anīkšķos

Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 21.09.19 - 0 Diena. Burbišķu muiža, Pastaigu taka koku galotnēs, Etnokosmoloģijas muzejs, Zirgu muzejs, Brauciens zirga pajūg

EUR 86 | AP SAULI

Rudens skolēnu brīvlaiks Maldīvu salas

Rudens skolēnu brīvlaiks Maldīvu salas

Izlidošana no Rīgas 17.10. uz 13 naktīm. Cenā iekļauts: lidojums, transfērs, viesnīca, ēdināšana.

EUR 1169 | Antario

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv