Iedvesma ceļojumam - Portugāles dienvidi (VIDEO)

Iekārtojusies Eiropas tālākajā dienvidrietumu krastā, Portugāle patiesi izstaro brīvību, kas tik ļoti piedien pasaules malai. Saulainās dienvidu pludmales uzrunā saules un atpūtas tīkotājus, savukārt rietumu krasts vilina tos, kas alkst okeāna viļņu spēka un mazliet vēja matos. Mazi piejūras zvejnieku ciematiņi apbur ar savu mieru un tradicionālo dzīves ritējumu.

Savukārt lielpilsētas paliek atmiņā ar haotisko ieliņu labirintiem, sarkano dakstiņu jumtiem, līdz vēlai naktij pārpildītiem restorāniņiem un fadu dziesmu liegajām skaņām. Fadu skumjas tad itin labi kliedē salda portvīna malks. Bet nākamajā rītā ceļš atkal ved tālāk - uz senu cietokšņu drupām, ekscentriskām pilīm, Duoro upes vīna ielejām vai neparastām dabas takām. Tas viss padara Portugāli par neaizmirstamu ceļojumu galamērķi, stāsta Jēkaba ceļojumi.

Portugāle atrodas Ibērijas pussalas rietumu daļā un robežojas tikai ar Spāniju - ziemeļos un austrumos. Tāpat Portugālei ir gara Atlantijas okeāna krasta līnija rietumos un dienvidos, ko izmantot steidz visi sērfošanas piekritēji. Papildus kontinentālajai teritorijai Portugāle ietver Azoru salu arhipelāgu un Madeiras salu, kas ir autonomi valsts reģioni.

Svarīgākās Portugāles ekonomikas nozares ir vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, transports, viesnīcu un ēdināšanas pakalpojumi, valsts pārvalde, aizsardzība, izglītība, veselība un sociālie pakalpojumi un rūpniecība.

Portugāles galvenie eksporta partneri ir Spānija, Francija un Vācija, un tās pašas valstis ir arī galvenie importa partneri.

Portugālē dzīvo vairāk nekā 10 miljonu iedzīvotāji, no kuriem lielākā daļa ir portugāļi (gandrīz 97%).  Lielākās minoritātes ir emigranti no bijušajām Portugāles kolonijām (galvenokārt Brazīlijas un Āfrikas kolonijām), kā arī ukraiņi.

Portugāles lielākās aglomerācijas ir Lisabona, Porto, Braga, Aveiru un Koimbra.

Lūk, iedvesmai video no sērfošansa nometnes Portugāles dienvidu daļā - Faro apgabala pilsētas Lagosas.

Avots: BalticTravelnews.com/Jēkaba ceļojumi/visitportugal.com

JEZUPOVAS (JUZEFOVAS) MUIŽAS PARKS

JEZUPOVAS (JUZEFOVAS) MUIŽAS PARKS

Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā un vēl līdz 19. gadsimta beigām šajā parkā būtu atrodama arī muiža.

TAKA

Baikāls, Altaijs, Kaukāza!

Baikāls, Altaijs, Kaukāza!

Tūrisma Birojs Viesturdārzs

 Spa atpūtu Bjalistokā

Spa atpūtu Bjalistokā

Tas ir labākais risinājums budžeta atpūtai, jo cena sākas no 89 eiro. Spied uz linku un izvēlieties jums visērtākos izlidošanas datumus.🔥

VRK Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv