1883.gada 1.maijā Pasaules izstādē Amsterdamā divi franču parfimērijas uzņēmumi prezentē pasaulē pirmos lūpu zīmuļus, kas bija ietīti zīda papīrā. Lūpu zīmuļa sastāvā bija rīcineļļa, brieža tauki un bišu vasks. Sākuma posmā lūpu zīmulis sabiedrībā netika akceptēts un tas bija arī ļoti dārgs. Taču franču aktrise un 19. gadsimta beigu dīva Sāra Bernharda veiksmīgi popularizēja lūpu krāsu ar savu skatuves tēlu un ar ķiršsarkanām lūpām. Parfimērijas firma «Guerlain» pirmo reizi lūpu krāsas zīmuli 1910.gadā ievietoja metāla korpusā. 1948.gadā izgudroja mehānismu, kad lūpu krāsas zīmuli varēja izvirzīt un ievirzīt metāla korpusā.
No vēsturiskā aspekta
Vecākais atradums, kas norāda uz lūpu krāsošanu, ir datēts ar 3500. gadu pirms mūsu ēras. Šumeru pilsētas Urā izrakumos pētnieki atklāja lūpu ziedes. Vairākās vēsturiskās liecībās ir dokumentēts, ka senās Ēģiptes valdnieces ne tikai krāsoja sarkanas lūpas, bet tonēja arī acu skatu.
Grieķu sievietes piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras nekrāsoja lūpas, bet to darīja tikai mākslinieki, galminieki un prostitūtas.
Senajā Japānā grims bija augsta statusa sieviešu pienākums. Japāņi izmantoja vaska, medus un pigmentu maisījumu, kas bija ļoti tuvs mūsdienu lūpu krāsu sastāvam.
Kosmētika bija ļoti populāra baroka periodā.
Krāsotas lūpas bija diezgan izplatītas arī vīriešu vidū, proti, karotāju pusē.
Berlīnē ir lūpu krāsu muzejs - www.lippenstiftmuseum.de
Pirmo reizi Līvānu novada Jersikas pagastā norisināsies Medus Svētki, kur Jūs varēsiet veltīt dienu atpūtai svaigā gaisā un brīnišķīgā atmosfērā.
24. maijā Saldējuma svētki Rūjienā 2025. Svētkos viesosies: grupa “Tumsa”, grupa “OLAS”, grupa “Debespuses”, Normunds Rutulis. Tiekamies saldākajos svētkos!
XX gs. sākumā pie Medumu ezera Sanktpēterburgas botāniskā dārza pārzinis Lackis iekārtoja Medumu parku.
Galēnu muižas parks pavasarī aicina apmeklētājus iegrimt mierpilnā dabas un mākslas saspēlē.