
Jahta Milda - 21 metru garais un piecus metrus platais šoneris no Rīgas devās ceļā 2001.gada 9.jūlijā un pēc 39 500 veiktām jūdzēm Latvijā atgriezās 2003.gada 22.aprīlī. Formāli ceļojums apkārt pasaulei sākās netālu no Gibraltāra 2001.gada 19.augustā, kur jahta savu ceļa līniju atkārtoti šķērsoja 2002. gada 21. februārī.
Milda kuģojumam izvēlējās ekspedīcijas maršrutu pa ekvatora līniju rietumu virzienā, apņemot gan Horna ragu, gan Labās Cerības ragu. Ceļā tika piedzīvotas gan vētras pie Dienvidamerikas un Āfrikas krastiem, gan 24 diennakšu nepārtrauktu braucienu pāri Indijas okeānam. Neizpalika arī satraukumi pirātu iespējamo uzbrukumu dēļ, kā arī Mildas aplaupīšanas mēģinājums Mozambikā.
Šis nav pirmais kuģojums apkārt pasaulei. Pirmā Latvijas jahta, kas pirmo reizi Latvijas pastāvēšanas vēsturē veikusi ceļojumu apkārt pasaulei, ir katamarāns "Kaupo". Kuģotāji, kas pasaules apceļojumu pabeidza trīs gados 9.novembrī Kaboverdē jeb Zaļā raga salās, 21.martā ieradīsies Ventspils ostā.

Dodieties gardā piedzīvojumā pa Šokolādes ceļu un izbaudiet neaizmirstamu dienu Pakrojas muižas krāšņajā Ziedu festivālā 01.08.2026 (EUR 46 | 21.07.2026)

Valmieras 743. dzimšanas dienā aicinām interesentus piedalīties īpašā ekskursijā “7 pieturas Valmierā – no leģendām līdz garšām” 23. jūlijā plkst. 18.00

No 24. līdz 26. jūlijam Ventspils jau četrpadsmito reizi kļūs par Baltijas aktīvākās nedēļas nogales galvaspilsētu.

Atklāj 7 aktīvās atpūtas vietas Bauskas novadā – velo noma, kvadriciklu izbraucieni, autotrase un citi piedzīvojumi visai ģimenei.

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.
.jpg)
Izvēlies kādu no 11 laivu un SUP nomām un iepazīsti Mēmeli, Mūsu, Iecavu, Lielupi, Rundāles ūdensdzirnavas vai Vecumnieku Veco ezeru.

Dizaina tirgus Valmieras pilsētas svētku laikā - 50 Baltijas labākie dizaineri, rotas, apģērbi, preces mājai, atpūtai un bērniem.

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.

Tiekamies 17.jūlijā Vēsturisko parku un dārzu dienas pasākumā pie Preiļu pils! Meistarklases, dārza spēles, koncerts un romantiskas pastaigas!

Vasara Burtniekos nav iedomājama bez Burtnieka ezera svētkiem! 8. augustā Burtnieki aicina uz dienu, kas piepildīta dažādām aktivitātēm.

Preiļu novada tūrisma attīstības un informācijas centrs aicina pieteikties pārgājienam 18.jūlijā. Šoreiz iziesim vienu no Latgales garo pārgājienu maršruta "Ezertaka" Preiļu novada posmiem( Preiļi-Stupāni-Kategrade-Rušo...
.png)
Pilsētvide kā spēles laukums – uzdevumi, komandu izaicinājumi un QR kodi. Dalībniekiem iespēja cīnīties par balvām.

Zasas muižas parks kļuvis bagātāks ar jaunu apskates objektu – stādījumu labirintu, kura dizains veidots, iedvesmojoties no muižas vēsturiskā mantojuma.

22.07.2026 - 25.07.2026 Valmieras 743. dzimšanas dienā piedzīvosim arī svētkus Gaujas kreisajā krastā. Tiekamies Krāču kakta svētkos no 22. līdz 25. jūlijam

Svinot Rēzeknes 741. jubileju, restorāns „ZĪDS” aicina uz nesteidzīgu svētku branču!

No 31. jūlija līdz 2. augustam Ventspils lidostā, pilsētas svētku ietvaros, norisināsies viens no šīs vasaras skaļākajiem pasākumiem.

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās “Piļu un muižu apceļošanas festivāls 2026“, aicinot viesoties arī Valmiermuižā, Sēļu un Naukšēnu muižās un Jērcēnmuižā.

Diani Sea Resort 4* - laba izvēle mierīgai un eksotiskai atpūtai pie skaistās Diani pludmales. (EUR 2549 | 21.07.2026)