Lieldienu laiks daļai cilvēku pa īstam sākas tieši Lielajā Piektdienā, jo tā ir pirmā oficiālā ar Lieldienām saistītā brīvdiena. Varbūt pat reizēm šī diena paliek Lieldienu ēnā, bet arī Lielajai Piektdienai ir sava nozīme un tradīcijas.
Lielā Piektdiena ir diena, kad kristieši piemin Jēzus Kristus nāves dienu un krustā sišanu. Pieminot Kristus ceļu ar krustu plecos līdz soda izpildes vietai, mūsdienās daudzas draudzes veic simboliskus krusta gājienus. Arī baznīcu altāri šajā dienā ir tukši un nereti tiek nopūstas sveces, kas simbolizējušas dzīvo Jēzu Kristu. Tās no jauna tiek aizdedzinātas Lieldienu naktī no Lieldienu uguns.
Savukārt latviešu folklorā ar Lielo Piektdienu saistīti vien pāris ticējumi un citas atsauces, jo galvenokārt šīs dienas atzīmēšana ir izteikti kristīga tradīcija.
Taču,ievērojot tautas tradīcijas, Lielajā piektdienā agri no rīta, pirms saules vai pēc saules vakarā jāiet uz upi mazgāties tekošā ūdenī - tad izzūd visas kaites, sevišķi ādas slimības. Govīm jādod pērnās vasaras Jāņu vainagi - tad tās nevar noburt. Un jāturpina rotāt ābeles ar dzīpariem un prievītēm, lai būtu bagāta ābolu raža.
26.aprīlī 16.00 Rūjienas Kultūras centrā Intara Rešetina koncertuzvedums “Mazliet par mīlestību” – dzeja, dziesmas, gaumīgs humors, cilvēcība un sirsnība. (EUR 7 | 27.04.2025)
Ķīnas galvaspilsēta – Pekina, astotais pasaules brīnums Lielais Ķīnas mūris, Terakotas armija Siaņā, Lielas PANDAS Čendu rezervātā, Šanhaja (EUR 1970 | 01.05.2025)
Plaša kultūras programma, izklaides un tirdziņš visas dienas garumā!