EC Durbe: Kādas varētu būt nākotnes profesijas?

Education Centre DURBE | 2015.08.17

Gandrīz katram cilvēkam interesē, kas notiks nākotnē. Daži cilvēki pat apmeklē zīlnieces, lai uzzinātu, kādi notikumi viņus sagaida un ar ko viņi nodarbosies turpmāk. Ņemot vērā mūsdienu tendences un attīstības progresu, mēs varam loģiski izsecināt, kas varētu būt aktuāls, zinot to, cik ātri attīstās mūsu planēta. Šoreiz Education Centre Durbe informēs par to, kādas varētu būt nākotnes perspektīvas, nodarbošanās un profesijas un, iespējams, izlasot šo rakstu, Jūs izlemsiet, kas varētu būt labākais Jūsu bērnam pēc pāris gadiem.

Tātad, kādas profesijas parādīsies pēc 10-30 gadiem? Ieskatīsimies nākotnē!

1. Virtuālās pasaules dizaineris. Datorindustrija nākotnē spers milzīgu attīstības soli: parādīsies lielas virtuālās pasaules ar personīgajiem dabas likumiem, filozofiju, ekonomiku un arhitektūru. Cilvēki, kuri nodarbosies ar šīm virtuālajām pasaulēm, visticamāk, būs ļoti pieprasīti darba tirgū – šajā darbā ir jādomā par vismazākajām detaļām, sākot no gravitācijas līdz dažādām smaržām. Lai iekļūtu „pasaules dizaineru” vidū, jāattīsta savas datorprasmes, jāapgūst pēc iespējas vairāk valodu, kā arī jāseko līdzi mākslai.

2. Kosmotūrisma menedžeris. Ja kosmonautika tomēr kļūs par tūrisma nozari (pēdējie atklājumi dod diez gan lielu cerību, ka tas varētu notikt), tad uzreiz izveidosies vairākas jaunas profesijas. Viens no tiem būs kosmosa tūrisma menedžeris, kurš pavadīs ceļotājus braucienu laikā, kā arī izstrādās tūrisma maršrutus. Šai vakancei noteikti noderēs labas komunikācijas prasmes un izglītība aviācijas jomā.

3. Kosmoģeologs. Par ābeļdārziem uz Marsa noteikti ir pāragri sapņot, toties par derīgiem izrakteņiem ārpus planētas Zeme, noteikti nē! Derīgos izrakteņus uz citām planētām meklēs kosmosa ģeologi. Šai profesijai būs nepieciešama izglītība aviācijā un prasme strādāt bezsvara stāvoklī.

4. Kosmobiologs. Kosmobiologs būs speciālists, kurš pēta bioloģisko sistēmu uzvedību un izmaiņas kosmosā (sākot no vīrusiem līdz dzīvniekiem). Var teikt, ka šī profesija pastāv jau tagad, bet tikai pašā sākumstadijā. Visas specialitātes funkcijas pašlaik pilda zinātnieki, pateicoties viņu darbam, mēs uzzinām ko vairāk par kosmosu un tā iedarbību uz cilvēci.

5. Pilsētas fermeris. Jau tuvākajā laikā uz debesskrāpju sienām un jumtiem sāks audzēt produktus, līdz ar to būs vajadzīgi zaļo zonu projektēšanas speciālisti. Papildus bioloģijas un arhitektūras zināšanām, šiem darbiniekiem būs nepieciešamas programmēšanas zināšanas un vadības spējas.

6. Dzīvības nodrošināšanas sistēmas inženieris. Speciālists, kurš nodarbosies ar visu sistēmu apkalpošanu un cilvēku dzīvību uzturēšanu kosmosā. Šī profesija varētu būt pati nozīmīgākā pēc vairākiem gadiem, jo viss ir jānodrošina ar dzīvošanai nepieciešamajiem apstākļiem: tīru gaisu, ūdeni, pārtiku, tāpēc dzīvības nodrošināšanas sistēmas inženieri būs ļoti pieprasīti jebkurā kosmosa objektā, kur atradīsies cilvēce.

7. Molekulārās pārtikas tehnologs. Molekulārā gastronomija nu jau ir aktuāla ne tikai restorāniem, bet arī vairākumam citu pārtikas ražotāju uzņēmumiem, kā arī kompānijām, kas nodarbojas ar alternatīviem pārtikas avotiem un pārtikas sintezēšanu. Pārtikas tehnologs atbild par visu ražošanas ķēdi, no audzēšanas līdz gatavā produkta iesaiņošanas.

8. Robotu konsultants. Par cik tuvākajā laikā daudzus amatus aizvietos roboti, tad visticamāk, sāksies liels speciālistu pieprasījums, kuri kontrolēs robotu darbu. Robotu konsultants palīdzēs saviem klientiem izvēlēties nepieciešamo modeli (piemēram, robots mājkalpotājs, vai robots aukle), kā arī konsultanta palīdzība būs nepieciešama, ja iegādātais robots neatbilst prasībām vai kļuvis par konflikta cēloni ģimenē.

9. Teleķirurgs. Robotizētā ķirurģija medicīnā vairs nav nekāds jaunums, tomēr ir iespēja, ka tuvākajā laikā ārsti veiks ķirurģiskas palīdzības ar interneta palīdzību. Teleķirurgu palīgi būs speciāli apmācīti roboti, profesionālas videokameras un uzraugi. Šie ķirurgi būs nepieciešami tikai tad, kad pacientu kāda iemesla pēc nebūs iespējams nogādāt slimnīcā.

Nav iespējams precīzi paredzēt to, kas būs aktuāls pēc vairākiem gadiem, tāpēc arī nākotnes profesiju saraksts var būt ļoti mainīgs. Tātad, pēc futurologistu domām, pēc 10-30 gadiem joprojām būs aktuālas arī šīs profesijas: IT speciālisti, servisa centru darbinieki, dizaineri, inženieri, audzinātāji un skolotāji, skaistumkopšanas speciālisti, tūrisma pakalpojumu speciālisti, loģistikas speciālisti un žurnālisti.

Education Centre Durbe padoms skanēs šādi – lūkojieties nākotnē nevis kā uz nesaprotamu fantastiku, bet gan kā realitāti, kura jau gaida tepat aiz stūra un jau laicīgi sākt apsvērt nākotnes profesijas izvēli!

Avots: Education Centre DURBEJordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Akaba, Eilata, Ammāna un Nāves jūra // 7 naktis // lidojumi, transfēri un izvēlētā ēdināšanas programma

EUR 996 | Estravel Latvia

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Rudens ekskursiju laiks ir sācies! Kā ierasts, zeltainais rudens ir izzinošu ekskursiju laiks. Šis ir īstais brīdis, lai dotos iepazīt krāšņo un bagātīgo Madonas novadu! Atsaucoties uz šīs vasaras tūrisma piedāvājumu "I...

Madonas TIC

Dzejas dienas Kocēnu kultūras namā!

Dzejas dienas Kocēnu kultūras namā!

Trešdien, 27. septembrī plkst.18.00, Kocēnu bibliotēka un Kocēnu kultūras nams aicina uz Dzejas dienas sarīkojumu Kocēnu kultūras namā.

Valmieras TIC

Pludmales atpūta Jordānijā

Pludmales atpūta Jordānijā

Galvenā Akabas priekšrocība – lieliskas atpūtas iespējas, ūdens izklaižu daudzveidība un kultūras tūrisms.

EUR 675.00 | Latvia Tours

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Kalnu slēpošana Slovākijā

Kalnu slēpošana Slovākijā

5 dienas slēpošana Augstajos un Zemajos Tatros. Pēc grupas vēlēšanās – termālie baseini, stalaktītu alas, nacionālās vakariņas.

EUR 335 | Latvia Tours

Club Med Bodrum

Club Med Bodrum

Šī ir lieliska vieta romantiskai atpūtai divatā vai jautrai atpūtai ar draugiem. Aktīvās izklaides, kultūras atklājumi un dabas skaistums jūs sagaidīs kūrortā

EUR 860 | Latvia Tours

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Pilna Servisa Līzings Audi Q5 Vairāk par piedāvājumu mūsu mājaslapā!

Europcar

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

HOOKUSBOOKUS.COM septembra labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 51 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

“Pēcpusdiena ar mēru”!

“Pēcpusdiena ar mēru”!

29. septembrī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks aicina uzņēmējus uz diskusiju pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”!

Valmieras TIC

Luksus kruīzi ar Silversea

Luksus kruīzi ar Silversea

Ekspedīcijas un klasiskie kruīzi // Unikāli maršruti // augstākās klases apkalpošana //

EUR 3650 | Estravel Latvia

Vakars ar DJ

Vakars ar DJ

Katru sestdienu mēs gaidām Jūs uz vakaru ar Dj 😎bārā La Terrasse 🤩 Nāciet atpūsties no ikdienas😍izbaudīt gardus ēdienus , dzērienus🥘🍹 pasēdēt labā kompānija un protams padancot 🕺💃 📲Galdiņu rezervācija +371 65404910

Park Hotel Latgola

Pludmales atpūta Zanzibārā

Pludmales atpūta Zanzibārā

Jau no 18.10.! Tirkīzzils ūdens un balto smilšu pludmales, unikāla kultūra un daba!

EUR 1420 | Latvia Tours

SPA atpūta Taizemē

SPA atpūta Taizemē

Tūkstošiem gadu laikā uzkrātas zināšanas un pieredze Jūsu labsajūtai un veselībai. Atpūta Taizemē.

EUR 2950 | Estravel Latvia

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzi Zeltiņos, ekskursijas laikā izzināsiet, kur tika montētas kodolgalviņas un kā transportētas un citus interesanti faktus.

EUR 2.00 | Alūksnes TIC

Nevainojamas pludmales un gardas paeljas!

Nevainojamas pludmales un gardas paeljas!

Barselona ir burvīga piejūras pilsēta ar plašu kultūru, pasakainu arhitektūru un plašu pasaules klases dzērienu un ēdienu piedāvājumu.

EUR 389 | Latvia Tours

Nesteidzīga atpūta pie dabas

Nesteidzīga atpūta pie dabas

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” piedāvā dažas idejas, kur baudīt dabu Augšdaugavas novadā.

TAKA

Pludmales atpūta Kiprā

Pludmales atpūta Kiprā

Karsta saule, zilas debesis un zeltainas pludmales – lūk, galvenie kritēriji, pēc kuriem daudzi cilvēki izvēlās atpūtas vietas!

Latvia Tours

Izglītības iestāžu darbiniekiem

Izglītības iestāžu darbiniekiem

Ja par savu darba vietu sauc kādu izglītības iestādi, izmanto rehabilitācijas centra "Jaunķemeri" īpašo piedāvājumu un palutini sevi. www.jaunkemeri.lv

EUR 300 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // Tenerife. Kanāriju salas // 01.11.2023. - 20.04.2024.

EUR 755 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -