EC Durbe: Kādas varētu būt nākotnes profesijas?

Education Centre DURBE | 2015.08.17

Gandrīz katram cilvēkam interesē, kas notiks nākotnē. Daži cilvēki pat apmeklē zīlnieces, lai uzzinātu, kādi notikumi viņus sagaida un ar ko viņi nodarbosies turpmāk. Ņemot vērā mūsdienu tendences un attīstības progresu, mēs varam loģiski izsecināt, kas varētu būt aktuāls, zinot to, cik ātri attīstās mūsu planēta. Šoreiz Education Centre Durbe informēs par to, kādas varētu būt nākotnes perspektīvas, nodarbošanās un profesijas un, iespējams, izlasot šo rakstu, Jūs izlemsiet, kas varētu būt labākais Jūsu bērnam pēc pāris gadiem.

Tātad, kādas profesijas parādīsies pēc 10-30 gadiem? Ieskatīsimies nākotnē!

1. Virtuālās pasaules dizaineris. Datorindustrija nākotnē spers milzīgu attīstības soli: parādīsies lielas virtuālās pasaules ar personīgajiem dabas likumiem, filozofiju, ekonomiku un arhitektūru. Cilvēki, kuri nodarbosies ar šīm virtuālajām pasaulēm, visticamāk, būs ļoti pieprasīti darba tirgū – šajā darbā ir jādomā par vismazākajām detaļām, sākot no gravitācijas līdz dažādām smaržām. Lai iekļūtu „pasaules dizaineru” vidū, jāattīsta savas datorprasmes, jāapgūst pēc iespējas vairāk valodu, kā arī jāseko līdzi mākslai.

2. Kosmotūrisma menedžeris. Ja kosmonautika tomēr kļūs par tūrisma nozari (pēdējie atklājumi dod diez gan lielu cerību, ka tas varētu notikt), tad uzreiz izveidosies vairākas jaunas profesijas. Viens no tiem būs kosmosa tūrisma menedžeris, kurš pavadīs ceļotājus braucienu laikā, kā arī izstrādās tūrisma maršrutus. Šai vakancei noteikti noderēs labas komunikācijas prasmes un izglītība aviācijas jomā.

3. Kosmoģeologs. Par ābeļdārziem uz Marsa noteikti ir pāragri sapņot, toties par derīgiem izrakteņiem ārpus planētas Zeme, noteikti nē! Derīgos izrakteņus uz citām planētām meklēs kosmosa ģeologi. Šai profesijai būs nepieciešama izglītība aviācijā un prasme strādāt bezsvara stāvoklī.

4. Kosmobiologs. Kosmobiologs būs speciālists, kurš pēta bioloģisko sistēmu uzvedību un izmaiņas kosmosā (sākot no vīrusiem līdz dzīvniekiem). Var teikt, ka šī profesija pastāv jau tagad, bet tikai pašā sākumstadijā. Visas specialitātes funkcijas pašlaik pilda zinātnieki, pateicoties viņu darbam, mēs uzzinām ko vairāk par kosmosu un tā iedarbību uz cilvēci.

5. Pilsētas fermeris. Jau tuvākajā laikā uz debesskrāpju sienām un jumtiem sāks audzēt produktus, līdz ar to būs vajadzīgi zaļo zonu projektēšanas speciālisti. Papildus bioloģijas un arhitektūras zināšanām, šiem darbiniekiem būs nepieciešamas programmēšanas zināšanas un vadības spējas.

6. Dzīvības nodrošināšanas sistēmas inženieris. Speciālists, kurš nodarbosies ar visu sistēmu apkalpošanu un cilvēku dzīvību uzturēšanu kosmosā. Šī profesija varētu būt pati nozīmīgākā pēc vairākiem gadiem, jo viss ir jānodrošina ar dzīvošanai nepieciešamajiem apstākļiem: tīru gaisu, ūdeni, pārtiku, tāpēc dzīvības nodrošināšanas sistēmas inženieri būs ļoti pieprasīti jebkurā kosmosa objektā, kur atradīsies cilvēce.

7. Molekulārās pārtikas tehnologs. Molekulārā gastronomija nu jau ir aktuāla ne tikai restorāniem, bet arī vairākumam citu pārtikas ražotāju uzņēmumiem, kā arī kompānijām, kas nodarbojas ar alternatīviem pārtikas avotiem un pārtikas sintezēšanu. Pārtikas tehnologs atbild par visu ražošanas ķēdi, no audzēšanas līdz gatavā produkta iesaiņošanas.

8. Robotu konsultants. Par cik tuvākajā laikā daudzus amatus aizvietos roboti, tad visticamāk, sāksies liels speciālistu pieprasījums, kuri kontrolēs robotu darbu. Robotu konsultants palīdzēs saviem klientiem izvēlēties nepieciešamo modeli (piemēram, robots mājkalpotājs, vai robots aukle), kā arī konsultanta palīdzība būs nepieciešama, ja iegādātais robots neatbilst prasībām vai kļuvis par konflikta cēloni ģimenē.

9. Teleķirurgs. Robotizētā ķirurģija medicīnā vairs nav nekāds jaunums, tomēr ir iespēja, ka tuvākajā laikā ārsti veiks ķirurģiskas palīdzības ar interneta palīdzību. Teleķirurgu palīgi būs speciāli apmācīti roboti, profesionālas videokameras un uzraugi. Šie ķirurgi būs nepieciešami tikai tad, kad pacientu kāda iemesla pēc nebūs iespējams nogādāt slimnīcā.

Nav iespējams precīzi paredzēt to, kas būs aktuāls pēc vairākiem gadiem, tāpēc arī nākotnes profesiju saraksts var būt ļoti mainīgs. Tātad, pēc futurologistu domām, pēc 10-30 gadiem joprojām būs aktuālas arī šīs profesijas: IT speciālisti, servisa centru darbinieki, dizaineri, inženieri, audzinātāji un skolotāji, skaistumkopšanas speciālisti, tūrisma pakalpojumu speciālisti, loģistikas speciālisti un žurnālisti.

Education Centre Durbe padoms skanēs šādi – lūkojieties nākotnē nevis kā uz nesaprotamu fantastiku, bet gan kā realitāti, kura jau gaida tepat aiz stūra un jau laicīgi sākt apsvērt nākotnes profesijas izvēli!

Avots: Education Centre DURBE


autoblitz - 3823
airBaltic pop-up lidojumi

airBaltic pop-up lidojumi

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka nodrošinās pop-up lidojumus no Rīgas uz Liepāju.

Liepājas reģiona TIB

LĪGO VIŠĶOS 2024!

LĪGO VIŠĶOS 2024!

TAKA

Nomā auto Indijā!

Nomā auto Indijā!

Europcar atklājis 12 stacijas Indijā lielākajās pilsētās, piemēram, Deli, Mumbajā, Bangalorā, Haidarabadā, Čennajā. Rezervē savu auto!

Europcar

Labākie vasaras piedāvājumi auto nomai

Labākie vasaras piedāvājumi auto nomai

Vasara ir klāt, un Europcar piedāvā ideālu veidu, kā izbaudīt brīvdienas un ceļot komfortabli un droši. Rezervē automašīnu līdz 16.06. un saņem līdz pat 20% atl

Europcar

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Atlaide līdz 30% pēdējā brīža ceļojumiem // līdz 10 - 25% piedzīovoju tūrēm 2024.gadā // AKCIJA līdz 30.06.

EUR 363 | Estravel Latvia

Atpūties par labāko cenu!

Atpūties par labāko cenu!

Tieši tagad ir tavs lieliskais laiks noķert neticamus ceļojumu piedāvājumus par cenām, kas liek smieties.Izbaudi neaizmirstamus piedzīvojumus bez liekas naudas

EUR 245 | Latvia Tours

Neaizmirstams randiņš tumsā

Neaizmirstams randiņš tumsā

Izbaudiet neaizmirstamu randiņu tumsā! 90 minūšu ekskursija piecās telpās ar neredzīga gida vadību un romantiska divvientulība kafejnīcā ar uzkodām un mūziku.

Neredzamā Pasaule

Tet Rally Latvia

Tet Rally Latvia

Tet Rally Latvia norisināsies no 18. līdz 21. jūlijam. Pasākums aptvers teritoriju no rallija pilsētas Liepājas līdz pat galvaspilsētai Rīgai.

Liepājas reģiona TIB

LĪGO VIŠĶOS!

LĪGO VIŠĶOS!

TAKA

Skaistākie Lietuvas dārzi

Skaistākie Lietuvas dārzi

Pašā vasaras vidū dosimies uz skaistakajiem Lietuvas dārziem- Babilona dārzs un Japāņu darzs! Pievienojaties! 29.06.2024, 35 EUR

EUR 35 | Nikos Travel

Valdemārpils pilsētas un pludmales svētki

Valdemārpils pilsētas un pludmales svētki

Aicinām uz Valdemārpils pilsētas un pludmales svētkiem 15. jūnijā.

Talsu novada TIC

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Tivata, Korfu, Burgasa... labas cenas lidojumiem uz Eiropas kūrortiem. // Vietu skaits ierobežots, cenas mainās

EUR 99 | Estravel Latvia

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Līgosim Augšdaugavas novadā

Līgosim Augšdaugavas novadā

Apmeklējiet Augšdaugavas novadu!

TAKA

Pastaigu ekskursija

Pastaigu ekskursija

Katru dienu plkst. 12:00 liepājniekiem un pilsētas viesiem ir dota iespēja kopā ar zinošu gidu doties divu stundu garā pastaigā, lai iepazītu Vecliepāju.

Liepājas reģiona TIB

Pilna Servisa Līzings

Pilna Servisa Līzings

Opel Corsa

EUR 358 | Europcar

Peoniju skaistums “Ezerlīčos”

Peoniju skaistums “Ezerlīčos”

Jūnijs ir krāšņo peoniju ziedēšanas laiks un ikviens tiek aicināts baudīt ziedu krāšņumu ziedu un akmeņu dārzā “Ezerlīči” Balvu novada Tilžas pagastā.

Balvu TIC

Sauilgrieži Gotlandē. Pēdējās vietas

Sauilgrieži Gotlandē. Pēdējās vietas

Lidojums no Rīgas, transfēri, 2 naktis 3* viesnīcā Visbijā, brokastis // Iekļauts velosipēda pārvadājums // Vietu skaits ierobežots

EUR 529 | Estravel Latvia

Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina liepājniekus un pilsētas viesus svinēt Līgo vakaru un sagaidīt Jāņu rītu Jūrmalas parkā.

Liepājas reģiona TIB

Premium klases kruīzi

Premium klases kruīzi

7 naktis uz kuģa // dažādas ostas pilsētas // lieliska apkalpošanas kvalitāte // aizraujoši maršruti // Aicinām Premium klases kruīzā!

EUR 529 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -