Aivars Mackevičs | 2014.12.03
Miega kvalitāte ir viens no priekšnosacījumiem, lai cilvēks justos vesels un možs. Taču daudziem cilvēkiem ir hronisks miega trūkums, jo nespēj laicīgi aizmigt vai arī par agru ceļas. ASV pētījumā, kas ilga 20 gadus ar 1400 cilvēkiem, tika noskaidrots, ka risks neizgulēties vismaz 3 naktis vienā nedēļā un ilgāk kā trīs mēnešus palielina iespēju nomirt par 58%. Neatkarīgi no dzimuma un vecuma miega traucējumi rada iekaišanas problēmas asinsritei un elpošanai.
Vairākas pētījumi ir pierādījuši, ka bezmiegs palielina pāragru nāves iespējamību. ASV medicīnas portālā www.amjmed.com tika publicēts jaunākais pētījums, kurš apliecina miega trūkums pavājina smadzeņu darbību un dažos gadījumos smadzenes tiek bojātas. Pētījumos ir apstiprinājies, ka bezmiegs un aptaukošanās ir cieši saistīti faktori. Liekais svars sekmē asinsrites saslimšanas, bet miega trūkums stimulē hormonus, kuri regulē apetīti.
Maršruts „Liepāja – kā pa notīm!” ir vienkāršākais veids, kā apskatīt Liepāju un iepazīt ievērojamākās vēstures, kultūras un arhitektūras vērtības.
Liepājas reģiona TIB
Eiropas pētnieki no «Europäischen Schlafgesellschaft» ir konstatējuši, ka cilvēkiem ar bezmiega problēmām ir neveselīgāka āda. Pamatojums tam ir vienkāršs, cilvēkiem dziļā miega fāzē tiek ražotas jaunas šūnas. Atpūtušies cilvēki pēc 2 nedēļu atvaļinājuma izskatās par vairākiem gadiem jaunāki un tie tā arī jūtas.
Galvenais cēlonis miega problēmām ir stress. Tas ietekmē ķermeni gan ilgākā, gan īsāka laika periodā. Tāpēc ir ļoti svarīgi ikdienā rast brīdi atpūtai, lai izvairītos no sasprindzinājuma sprandas rajonā un no galvas sāpēm. Dienas laikā radītie stresa hormoni pēc darba ar dažādām fiziskām aktivitātēm ir neitralizējami, tāpēc ārsti iesaka pastaigas, velo izbraucienus, golfa vai tenisa spēli un citas aktivitātes Arī joga vingrinājumi vai autogēnie treniņi palīdz atbrīvoties no sasprindzinājuma un līdzsvaro stresa sajūtu.
Stay in style at Pullman Riga Old Town Hotel — where historic charm meets modern luxury 🏰✨. The perfect spot for business or leisure in the heart of Riga
Pullman Riga Old Town
Abi pasākumi viesus aicina apmeklēt iestādes neierastākā darba laikā – iestājoties vakaram un tumsai.
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
Gatavs vasaras piedzīvojumiem? Rezervē kemperi jau tagad un nodrošini sev neaizmirstamu ceļojumu!
Avis
Vasaras gaidītākais notikums Višķu estrādē – festivāls Līgo Višķos 2025, kuru vairāk nekā 10 gadus Augšdaugavas novada pašvaldība rīko Luknas ezera krastā.
TAKA
16. maijā plkst. 19.00 Valmiermuižas alus viesistabā teātra trupas “Kvadrifrons” politiskā rasola izrāde “Vēlēšanās”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Laiks savīt stiprākos mezglus un svinēt Grobiņu!
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.
TAKA
Viesu nams “Laimes Taure” – vieta, kur daba, komforts un mājīgums rada ideālus apstākļus atpūtai.
TAKA
Preiļu novadu vislatvijas akcijā pārstāvēs 3 dievnami- Nīdermuižas Romas katoļu baznīca, Jasmuižas Romas katoļu baznīca un Vidsmuižas Romas katoļu baznīca
Preiļu novada TIC
6. un 7. jūnijā Aizpute kļūs par laikmetīgās dejas festivāla HOROS norises vietu, piedāvājot iepazīties ar rezidējošajiem māksliniekiem.
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
Saulriets, jūra un labāko hitu ritmi radīs īstu vasaras sajūtu. Lieliskā atmosfērā baudīsim kokteiļus, vieglas uzkodas un dejas Beach Bar & Grill terasē!
EUR 20 | Baltic Beach Hotel & SPA
Muižas veidošanu 19.gs. sākumā sāka grāfs Boļeslavs Plāters-Zībergs. Līdz mūsdienām no muižas apbūves saglabājusies klēts, pārvaldnieka māja un stallis.
TAKA
Uzdāviniet savai māmiņai piedzīvojumiem bagātu dienu kādā no mūsu ekskursijām. laiks būt kopā- sapņot, piedzīvot un gaidīt!
Nikos Travel
Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. Šobrīd apskatāma, iespējams, 18. gs. celtā vecā pils.
TAKA
No 10. līdz 20. maijam Burtnieku kvartāls Limbažos pārtaps par īstu hokeja līdzjutēju centru – visas Latvijas izlases spēles un vēl!
Limbažu TIC
16.-17. maijā Strenčos tiksimies 28. Gaujas plostnieku svētkos “Kad Gaujas atvari mostas…”!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Vienā no skaistākajām vietām Latvijā, pašas likteņupes krastā atrodas jaunais Glempings Daugavas lokos.
TAKA
Brīvdienu māja “Mazligzdiņa” atrodas gleznainā vietā, starp Luknas un Boltaru ezeriem.
TAKA
Vairākas valstis vienā ceļojumā – katru dienu pamosties jaunā pilsētā! Ideāli visiem vecumiem – no mini kluba bērniem līdz spa un ekskursijām pieaugušajiem
EUR 550.00 | Latvia Tours - Berga bazārs