
Foto: Andrea Lobina | Autors: Andrea Lobina | 2026.07.23
"Esmu piedzimis ar miltiem uz rokām," smaida picērijas Quattro Mori dibinātājs Andrea no Sardīnijas. Viņa ģimene jau četrās paaudzēs cep maizi, un tieši bērnībā iegūtās zināšanas šodien viņš turpina nodot saviem viesiem Latvijā.
Pirms gada Jelgavā durvis vēra picērija Quattro Mori, kuras mērķis jau no pirmās dienas bija daudz plašāks nekā vienkārši cept picas. Andrea vēlējās uz Latviju atvest daļu no Itālijas gastronomijas kultūras, iepazīstinot cilvēkus ar autentisku picu un tās gatavošanas tradīcijām.

Dodies Liepājas ielās un atklāj lielformāta mākslas darbus, kas grezno Liepājas ēku fasādes, gan pilsētas centrā, gan Karostas fortos!
Liepājas reģiona TIB
"Maize un mīkla mūsu ģimenē vienmēr ir bijusi ikdiena. Kopš bērnības vēroju, kā top maize, kā jāizturas pret mīklu un cik svarīga šajā darbā ir pacietība. Šīs zināšanas mūsu ģimenē tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Man ir liels gods šo ģimenes tradīciju turpināt arī Latvijā."
Daļa Itālijas Jelgavā
Atverot picēriju, Andrea vēlējās radīt vietu, kur viesi var iepazīt īstu Itālijas picas kultūru.
"Man bija svarīgi atvest uz Latviju daļu no Itālijas. Vēlējos, lai cilvēki iepazīst tādu picu, kādu ēdam mēs – ar cieņu pret produktu, vienkāršām, kvalitatīvām sastāvdaļām un garšām, kur katrai detaļai ir nozīme."
Lai saglabātu autentisko garšu, liela daļa produktu tiek piegādāti no Itālijas, vienlaikus picērija sadarbojas arī ar Latvijas ražotājiem un mājražotājiem, izvēloties vietējos produktus, kuru kvalitātei var uzticēties.
Viesi atgriežas atkal un atkal
Atskatoties uz pirmo darbības gadu, Andrea atzīst, ka lielākais gandarījums nav apmeklētāju skaits, bet gan tas, ka cilvēki atgriežas.
"Kad atvērām picēriju, bija satraukums par to, vai cilvēki pieņems mūsu ideju un sapratīs, kādu picu vēlamies piedāvāt. Tagad varu teikt, ka esmu ļoti apmierināts. Mūsu viesu augstais novērtējums ir vislabākā motivācija turpināt iesākto."
Viņu patīkami pārsteigusi arī Latvijas cilvēku atvērtība.
"Par latviešiem bieži dzird stereotipu, ka viņi ir noslēgti. Mana pieredze ir citāda. Kad eju pie galdiņiem aprunāties ar viesiem, viņi labprāt iesaistās sarunās, uzdod jautājumus un dalās iespaidos. Tas rada ļoti patīkamu sajūtu."
Ne mazāk pārsteigusi arī vēlme izmēģināt jaunas garšas.
"Ja iesaku picai pievienot burratu vai nedaudz trifeļu eļļas, Latvijas viesi ļoti bieži uzticas manam ieteikumam un vēlas nogaršot. Viņi ir ziņkārīgi un atvērti jaunām garšu kombinācijām. Savukārt Itālijā cilvēkus pārliecināt izmēģināt ko sev neierastu nereti ir grūtāk."
Šobrīd iecienītākā mūsu piedāvātā pica ir Prosciutto Crudo ar burratu – klasiska itāļu produktu kombinācija, kas gada laikā kļuvusi par vienu no picērijas vizītkartēm.
Pieturas vieta arī ceļotājiem
Lai gan Quattro Mori atrodas Jelgavā, tās viesi ierodas no dažādām Latvijas vietām. Starp apmeklētājiem ir cilvēki no Rīgas, Mārupes, Siguldas un citām pilsētām, savukārt vasaras sezonā picēriju arvien biežāk izvēlas arī ārvalstu ceļotāji.
Andrea priecājas redzot, ka pilsētu apmeklē arvien vairāk cilvēku, kuri pēc pastaigas pa pilsētu un apskates objektu apmeklējuma, iegriežas arī picērijā. "Man vienmēr ir prieks, ja cilvēki pēc pilsētas iepazīšanas pie mums atrod nelielu gabaliņu Itālijas," viņš saka.
Vairāk nekā tikai pica
Andrea uzsver, ka viņa mērķis nekad nav bijis vienkārši cept picas.
"Es vēlos popularizēt Itālijas picas kultūru. Parādīt, kādu picu ēdam mēs Itālijā, kāpēc svarīgas ir kvalitatīvas sastāvdaļas un kāpēc dažreiz mazāk nozīmē vairāk." Papildus picām viesiem tiek piedāvāts arī pašu gatavots tiramisù.
Savukārt tiem, kuri vēlas paši apgūt picas gatavošanas prasmes, Quattro Mori organizē meistarklases. To laikā dalībnieki iepazīst tradicionālās receptes, mīklas pagatavošanas nianses un cepšanas tehniku.
"Man ir prieks redzēt, ka cilvēki vēlas ne tikai ēst picu, bet arī izprast tās tapšanas procesu. Meistarklases bieži izvēlas dzimšanas dienu svinībām, bērnu ballītēm, vecmeitu ballītēm vai uzņēmumu komandu saliedēšanās pasākumiem. Tā ir iespēja kopā pavadīt laiku un vienlaikus iepazīt īstu Itālijas picas kultūru."
Vislielākais kompliments
"Visvairāk lepojos ar brīdi, kad cilvēks, kurš pie mums atnācis pirmo reizi, pēc laika atgriežas vēlreiz. Tas nozīmē, ka esam izdarījuši savu darbu labi. Un, protams, ir vēl viena ļoti prasīga auditorija – bērni. Ja bērni picu apēd ar prieku un vēlas atgriezties, tas ir viens no augstākajiem novērtējumiem, ko varu saņemt."
Latvijā Andrea dzīvo jau vairāk nekā desmit gadus, un šī valsts viņam kļuvusi par otrajām mājām. "Saule varētu spīdēt biežāk," viņš smaida. "Bet citādi šeit jūtos kā mājās."
Viņaprāt, ikvienam, kurš izvēlas dzīvot citā valstī, ir svarīgi iemācīties tās valodu.
"Man nav šaubu – ja izvēlies šeit dzīvot, valoda ir jāiemācās. Tā man ir palīdzējusi daudz labāk saprast cilvēkus, viņu domāšanu un kultūru. Tieši pateicoties valodai, esmu varējis izveidot patiesu saikni ar saviem viesiem, un tas man ir ļoti svarīgi."
Mērķis paliek nemainīgs
Pēc pirmā darbības gada Andrea ir pārliecināts, ka autentiskai itāļu picai Latvijā ir sava vieta.
Viņa vēlme arī turpmāk ir nemainīga – lai ikviens, kurš iegriežas Quattro Mori, aiziet ne tikai paēdis, bet arī iepazinis mazu daļiņu no Itālijas.
.jpg)
Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks piedāvā baseinus, ūdens atrakcijas, SPA, pirtis un sporta zāli aktīvai atpūtai un relaksācijai.
Ventspils TIC

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.
Jūrmalas TIC

Atklāj 7 aktīvās atpūtas vietas Bauskas novadā – velo noma, kvadriciklu izbraucieni, autotrase un citi piedzīvojumi visai ģimenei.
Bauskas TIC

22.07.2026 - 25.07.2026 Valmieras 743. dzimšanas dienā piedzīvosim arī svētkus Gaujas kreisajā krastā. Tiekamies Krāču kakta svētkos no 22. līdz 25. jūlijam
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

15. augustā plkst. 18.00 VBO MC Strenču Chapter un Strenču Kultūras centrs aicina uz moto parādi. Pulcēšanās no 17.30 pie dzelzceļa stacijas
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās “Piļu un muižu apceļošanas festivāls 2026“, aicinot viesoties arī Valmiermuižā, Sēļu un Naukšēnu muižās un Jērcēnmuižā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 31. jūlija līdz 1. augustam ziemeļvidzemes pērle Rūjiena aicina uz pilsētas svētkiem! Svētku tirdziņš 1. augustā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atgriežoties mājās pēc šīs programmas, arī turpmāk vēlēsieties gatavot un ēst veselīgāk, neatteikties no vingrošanas un turpināt jaunos dzīvesveida paradumus.
EUR 378 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Koncertā muzicēs operdziedātāja Ilona Bagele un ērģelniece Ilona Birģele. Programmā: Nikolā de Griņī, Gabriels Forē, Sezārs Franks, Leons Belmans u.c.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.jpg)
Izvēlies kādu no 11 laivu un SUP nomām un iepazīsti Mēmeli, Mūsu, Iecavu, Lielupi, Rundāles ūdensdzirnavas vai Vecumnieku Veco ezeru.
Bauskas TIC

Ventspilī dārdēs vairāk nekā tūkstoš zirgspēki – “LuckyBet Dragreisa Festivāla’’ ietvaros, kas norisināsies Pilsētas svētku laikā no 31. jūlija līdz 2. augustam
Ventspils TIC

Šeit ir piemērota vieta sporta spēļu, uzņēmumu komandu saliedēšanas pasākumu, bērnu un jauniešu nometņu, korporatīvo pasākumu un aktīvās atpūtas organizēšanai.
Bauskas TIC

No 24. līdz 26. jūlijam Ventspils jau četrpadsmito reizi kļūs par Baltijas aktīvākās nedēļas nogales galvaspilsētu.
Ventspils TIC

Ventspils Piejūras kempingā aktīvā tūrisma sezona rit pilnā sparā – priežu ieskauto teritoriju atpūtai izvēlējušies gan viesi no Latvijas, gan ārvalstīm!
Ventspils TIC

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu
Coral Travel Latvia

Jūrmala aicina piknikā – pie dabas takām, Lielupes, ezeriem un jūras. Atklāj brīvi pieejamas un rezervējamas piknika vietas nesteidzīgai atpūtai.
Jūrmalas TIC

1. un 2. augustā Valmieras novadā jau sesto reizi norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, kurās apmeklētāji varēs izbaudīt 20 dažādu mājas kafejnīcu piedāvājumu.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde