
Foto: Pixabay.com | Autors: Anna Marija Bērziņa | 2026.07.14
Igaunija tuvākajā laikā neplāno ieviest tūrisma nodokli, lai gan šāda iespēja periodiski apspriesta arī kaimiņvalstī. Nozares pārstāvji un pašvaldības norāda, ka pirms jauna maksājuma ieviešanas nepieciešams sakārtot tūrisma tirgu, īpaši īstermiņa izmitināšanas sektoru, kā arī skaidri definēt, kādiem mērķiem iegūtie līdzekļi tiktu izmantoti, vēsta “Err.ee”.
Igaunijas viesnīcu un restorānu nozares pārstāvji uzsver, ka viens no būtiskākajiem jautājumiem ir īstermiņa īres tirgus regulējums. Pašlaik nav pilnīgas skaidrības par šādu naktsmītņu skaitu un darbības apjomu, tādēļ vienota nodokļa ieviešana varētu radīt nevienlīdzīgus konkurences apstākļus starp tradicionālajām viesnīcām un alternatīvajām izmitināšanas iespējām.

17. jūlijā Valmieras muzeja ekspozīcija “de Woldemer” atzīmē trešo dzimšanas dienu ar "Senioru rītu" plkst. 11 un ekskursiju plkst. 15.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Tallinas pašvaldība uzskata, ka tūrisma nodokļa neesamība ir viens no pilsētas konkurētspējas argumentiem Baltijas reģionā. Galvaspilsētas pārstāvji norāda, ka ārvalstu tūristu skaits Tallinā jau ir ievērojams un papildu maksājums varētu samazināt pilsētas pievilcību salīdzinājumā ar kaimiņu galvaspilsētām.
Tikmēr citās Baltijas valstīs tūrisma nodokļa modelis jau darbojas. Rīgā pašlaik tiek piemērota 1 eiro nodeva par nakti, bet plānots, ka 2026. gadā tā pieaugs līdz 2 eiro par nakti, nepārsniedzot noteiktu maksimālo summu par visu uzturēšanās periodu. Lietuvas lielākajās tūrisma pilsētās, tostarp Viļņā, Kauņā un Palangā, tūrisma nodeva ir 2 eiro par nakti.
Tomēr viedokļi Igaunijā nav viennozīmīgi. Pērnavas pašvaldības vadība uzskata, ka neliela - viena vai divu eiro - tūrisma nodeva varētu palīdzēt finansēt infrastruktūras uzlabošanu, sabiedrisko transportu un tūrisma objektu attīstību. Vienlaikus tiek atzīts, ka šāda nodokļa ieviešana šobrīd ir valsts, nevis pašvaldību kompetencē.
Diskusija par tūrisma nodokli atspoguļo plašāku Eiropas tendenci - populāri galamērķi meklē veidus, kā finansēt tūrisma infrastruktūru un vienlaikus saglabāt konkurētspēju. Kamēr daudzas Eiropas pilsētas ievieš vai palielina tūristu nodevas, Igaunija pagaidām izvēlas saglabāt priekšrocību - iespēju ceļotājiem uzturēties valstī bez papildu tūrisma maksājuma.

Viesu māja “Vintāža” piedāvā atpūtu pašā Dervanišķu ezera krastā, banketu zāli svinību rīkošanai (līdz 45 cilvēkiem), aprīkotu virtuvi.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja “Saules nams” piedāvā banketu zāli, visu nepieciešamo Jūsu prezentācijām, nakšņošanas iespējas 18 personām, pirti, ugunskura un telts vietas.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Rīgas centrā, viesim parasti svarīgākais ir praktiskais: ērta nokļūšana, privāta vannasistaba, Wi-Fi, tīrs numurs un iespēja izvēlēties piemērotu gultu
Hotel Viktorija

Kempings “Krasti” atrodas pie Slutišķiem, dabas parkā Daugavas loki, ļoti skaistā vietā Daugavas krastā Daugavsargu lokā. Kempingā pieejamas telšu vietas.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Melnkalne ir slavena ar savām iespaidīgajām dabas ainavām. Šajā valstī slejas augsti kalni, kurus apskalo jūra, dzidri ezeri, kā arī mierīgai atpūtai piemērotas
EUR 509 | Itaka Latvia

Nevainojamas pludmales, gardas paellas, arhitektūras pieminekļu un gleznainās piekrastes. Pilsētas kosmopolītiskā atmosfēra ir raksturīga Barselonai.
EUR 439 | Itaka Latvia

Jaunmoku pils piedāvā vēsturisku pili ar muzeju, plašu ainavu parku pastaigām, kā arī stilīgas telpas pasākumiem, kāzām un atpūtai ģimenēm...
Jaunmoku pils

Programma sēdoša un fiziski smaga darba darītājiem, kā arī tiem, kuriem ir sūdzības par hroniskām muguras sāpēm vai deģeneratīvām izmaiņām mugurkaulā.
EUR 475 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

30. jūlijā plkst. 19.00 Jērcēnmuižā ielūdzam uz ļoti īpašu un skaistu opermūzikas, franču šansonu un skaistāko Francijas dziesmu koncertu “Zem Parīzes debesīm”.
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Latvijas tūrisma aģentūra, kas specializējas atpūtas ceļojumos un piedāvā klientiem vienkāršu, draudzīgu un uz prieku orientētu ceļošanas pieredzi
AZA tours

Atpūtas galamērķi - aktuālā informācija tiek atjaunināta // Estravel Latvia parūpēsies arī par viesnīcām, transfēriem un citiem nepieciešamajiem pakalpojumiem
EUR 132 | Estravel Latvia

Lidojums no Rīgas, transfēri, 7 naktis viesnīcā, viss iekļauts ēdināšanas programma
EUR 463 | Estravel Latvia

Līdz 27. septembrim Liepājas muzejā būs apskatāma apvienības "Bedre" izstāde "0. laika tips – nenosakāms"
Liepājas reģiona TIB

Pludmales atpūta, dažādas salas, piedzīvojumu ceļojumi un individuālas tūres // atpūta dažādām gaumēm un budžetam
EUR 479 | Estravel Latvia

Izmanto promo kodu SUMMER2026 un saņem līdz pat 25% ATLAIDI* uzturēšanās reizēm mūsu viesnīcās. 2026. gada 1. jūlija līdz 30. augustam.
Rija Old Town Hotel Tallin

No Rovaniemi // 2+4 personām // 2 naktis brīvdienu mājā, brokastis, dabas parka apmeklējums // līdz 31.08.
EUR 519 | Estravel Latvia

Terase piedāvā elegantus skatus pār Vecrīgas torņiem, apvienojot luksusa atmosfēru un izsmalcinātu virtuvi ar mierīgu pilsētas panorāmu
Grand Hotel Kempinski Riga

Šīs vasaras vērīnīgākais notikums novadā - Smiltenes pilsētas svētki "Salido Smiltenē". Organizatori aicina iegādāties biļetes iepriekšpārdošanā.
Smiltenes TIC

Latgales tradīcijas un viesmīlīgie cilvēki, ir tas, kas to padara par tik īpašu. Latgale, vai kā vietējie teiks Latgola, ir viens no skaistākajiem novadiem!
Latgale.travel

Šī sala ir slavena ar savām skaistajām balto smilšu pludmalēm, kristāldzidro ūdeni un bagātīgo zemūdens pasauli.
EUR 1439 | Itaka Latvia