
Foto: BalticTravelnews.com | Autors: Ludmila Alampasu | 2026.06.08
Pēdējās nedēļas Latgalē daudziem ir bijušas nemierīgas. Gaisa trauksmes, dronu incidenti un nepārtrauktās ziņas par drošības situāciju pierobežā ir radījušas sajūtu, kas tūrisma nozarei ir īpaši jūtīga - nenoteiktību. Un tieši nenoteiktība tūrismā bieži nodara vairāk nekā pats notikums.
Pieejamā informācija par rezervāciju kritumu un atsevišķu pasākumu atcelšanu liecina, ka ietekme ir reāla. Tas nav pārsteigums, jo tūristi ir ļoti jutīgi pret drošības signāliem un bieži pietiek ar dažiem skaļiem virsrakstiem medijos, lai mainītos lēmumi par ceļošanu.

18. jūlijā Augšdaugavas novada Ilūkstē notiks X tautas mākslas svētki “Sēlija rotā”.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka Latgale joprojām ir ezeru, cilvēku, tradīciju un viesmīlības reģions. Tieši tāpēc īpaši nozīmīgi kļūst pretējie signāli, kas palīdz atgūt līdzsvaru. Publiski izskanējusi jaunā Ministru prezidenta Andra Kulberga vēlme pavadīt brīvdienas Latgalē. Tas nav tikai politisks žests, tas ir uzticības signāls, ļoti cilvēcīgs signāls, ka šeit var justies droši.
Tāpat būtiska ir uzņēmēju un organizatoru rīcība. Piemēram, būvniecības konferences pārcelšana no Rīgas uz Krāslavu rāda, ka Latgale netiek atlikta vai izslēgta, bet tieši pretēji izvēlēta kā vieta, kur notiek profesionāli un nozīmīgi pasākumi. Tas ir spēcīgs signāls, jo konferences un biznesa notikumi bieži seko drošības uztverei vēl stingrāk nekā tūristi.
Arī Igaunijā pēc atsevišķiem dronu incidentiem pierobežā nav izskanējušas ziņas par būtisku tūrisma kritumu galvenajos galamērķos. Tas lielā mērā saistīts ar to, ka incidents netiek pielipināts visai valstij kā identitāte.
Latgalē šobrīd izaicinājums ir cits, nevis tas, kas notiek realitātē, bet tas, kā tas izskatās no malas. Un šeit sākas emocionālā daļa, kas bieži ir svarīgāka par statistiku. Cilvēki atceļ braucienus nevis tāpēc, ka baidās no konkrēta riska, bet tāpēc, ka šķiet, ka tur notiek kaut kas neskaidrs.
Tāpēc šobrīd ir svarīgi ne tikai skaidrot situāciju, bet arī parādīt dzīvi. Ka Latgalē notiek konferences, ka cilvēki tur brauc atpūsties, ka kafejnīcās ir viesi, ka pasākumi notiek, ka reģions nav apstājies. Tas joprojām ir dzīvs, silts un cilvēcisks.
Šādos brīžos īpaši nozīmīgi kļūst arī simboliski žesti, gan amatpersonu klātbūtne reģionā, gan uzņēmēju lēmumi rīkot pasākumus ārpus ierastajiem centriem. Tieši tie palīdz sabalansēt uztveri un atjaunot uzticību.
Jo galu galā tūrisms nav tikai par drošību vai infrastruktūru. Tas ir par sajūtu. Par to, vai cilvēks, skatoties kartē uz Latgali, domā, ka tur ir interesanti un skaisti, nevis tikai, ka tur ir ziņas par incidentiem.
Šo sajūtu var atgūt, bet ne ar vienu paziņojumu. Ar klātbūtni. Ar dzīvi. Ar cilvēkiem, kas turpina braukt, rīkot, palikt un stāstīt, kā Latgale patiesībā izskatās.
Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.
Tukuma TIC
.jpg)
Vai zināji, ka ir iespējams ielūkoties Bauskas novada vēsturē un apskatīt vēsturiskos objektus, kuri vairs nepastāv?
Bauskas TIC
Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.
Tukuma TIC

28. jūnijā Burtniekos norisināsies 18. velobrauciens “Apkārt Burtnieka ezeram”
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Kas gan tie par Jāņiem, bez lustīgas teātra spēlēšanas ar dziesmām un dejām?!
Tukuma TIC
.jpeg)
Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē.
Tukuma TIC

Jau šovasar Rēzeknē pirmo reizi notiks festivāls “SPAITS” – diena, kurā satiksies mūzika, māksla, sarunas un kopā būšana pie Kovšu ezera!
Rēzeknes pilsētas TIC

Aktīvās atpūtas cienītājiem Rēzekne piedāvā vairākus maršrutus, gan ar kājām, gan ar velo!
Rēzeknes pilsētas TIC

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.
Tukuma TIC

Sestdien, 13. jūnijā plkst. 22.30 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos atzīmējot 35 gadu jubileju, deju ansamblis “Daiļrade” deju uzvedumā “Jāņu nakti darināju"
EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jūnijā Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina apmeklētājus uz daudzveidīgām aktivitātēm un īpašu notikumu – zinātnes centra 4. jubileju.
Ventspils TIC

Aicinām izbaudīt ziedēšanas krāšņumu 13. un 14. jūnijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00 peoniju kolekcijas dārzā “Silezeru peonijas”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Māra Čačkas māksla atver sajūtas un klātbūtnes spēku. Apskatāma līdz 12. jūlijam
Rēzeknes pilsētas TIC

22. jūnijā plkst. 19.00 Strenču brīvdabas estrādē aicinām apmeklēt jautru un sirsnīgu V.Sauleskalna izrādi “Meldermeitiņa”. Biļetes "Biļešu paradīze" kasēs
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Šī būs diena, kurā satiksies elegance, daba un nesteidzīga noskaņa. Te sagaidīs ziedu pilni celiņi, mierpilna atmosfēra, skaistas foto vietas u.c. aktivitātes!
Tukuma TIC

Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta, kur dabas objektu mieru un vēstures izziņu papildina pārdomāta vide un praktiskas ērtības.
Bauskas TIC

Ventspils Pilsētas svētku ietvaros, no 31. jūlija līdz 2. augustam, Reņķa dārzā notiks Starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Dalībnieki aicināti pieteikties.
Ventspils TIC

Vasaras pilnbriedā, 20. jūnijā, kad jūra satiekas ar saulrieta ugunīgajām nokrāsām, Ventspils pludmalē ikviens aicināts piedzīvot sajūtu vakaru pie jūras.
Ventspils TIC
Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos!
Tukuma TIC