Gints Lazdiņš | 2026.04.24
Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) apkopotā statistika liecina, ka 2025. gadā ar neapdrošinātu transportlīdzekli izraisīti 233 ceļu satiksmes negadījumi (turpmāk – CSNg). Kopumā pērn Latvijā notikuši 37609 CSNg, attiecīgi spēkrati bez OCTA proporcionāli izraisījuši 0,62% no visiem negadījumiem.
LTAB statistika par pēdējiem pieciem gadiem (2021. – 2025.) liecina, ka neapdrošināto transportlīdzekļu izraisīto CSNg īpatsvars samazinās ceturto gadu pēc kārtas. 2022.gadā ar spēkratu bez OCTA tika izraisīts 1,03% no visiem CSNg. “Lai arī dati rāda, ka neapzinīgo autovadītāju, kas pārvietojas bez derīgas OCTA, uz Latvijas ceļiem kļūst mazāk, esam konstatējuši, ka nereti CSNg ar neapdrošinātu transportlīdzekli izraisa tā saucamie “recidīvisti” – autovadītāji, kuri apzināti un regulāri pārkāpj likumu, neievērojot uzreiz virkni satiksmes noteikumu. Aptuveni piektajā daļā no visiem negadījumiem, kas izraisīti ar neapdrošinātu transportlīdzekli, auto nav bijusi derīga tehniskā apskate vai transportlīdzekļa vadītājs bijis apreibinošo vielu ietekmē,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

Visskaistākā pludmale pasaulē ar tās izdomātajiem klinšu veidojumiem. Vallée de Mai Nacionālais parks un slavenais Coco De Mer.Milzu bruņurupuči.
EUR 1769 | Itaka Latvia
Pērn proporcionāli visbiežāk CSNg ar neapdrošinātu transportlīdzekli izraisīja elektrisko skrejriteņu vadītāji. 19,05% no visiem šo spēkratu izraisītajiem CSNg, transportlīdzeklis nebija apdrošināts. “Šeit būtiski ņemt vērā faktu, ka OCTA elektriskajiem skrejriteņiem tika ieviesta 2025.gada vidū, līdz ar to augstais CSNg īpatsvars bez derīgas apdrošināšanas skaidrojams ar spēkratu īpašnieku nezināšanu par jaunajām likuma normām. Pērn LTAB veica apjomīgu skaidrojošo kampaņu, un ceram, ka tas būs devis rezultātu un neapdrošinātu elektroskrejriteņu izraisīto negadījumu īpatsvars šogad saruks,” skaidro J.Abāšins.
Otra transportlīdzekļu grupa, kas pērn proporcionāli visbiežāk bijusi negadījumu izraisītāja bez derīgas OCTA, ir traktortehnika. Līdz pat 2023.gadam šādu neapdrošinātu spēkratu izraisīto CSNg īpatsvars saruka, taču aizpērn un pērn piedzīvots ievērojams pieaugums, sasniedzot 5,95%. “Acīmredzami šeit jārunā par kādu sistēmisku problēmu, kas ietekmē traktortehnikas īpašniekus vieglprātīgi attiekties pret nepieciešamību apdrošināt savus spēkratus,” uzsver LTAB valdes priekšsēdētājs.
Lai arī trešajā vietā pēc neapdrošinātu transportlīdzekļu izraisīto CSNg īpatsvara ierindojas motocikli, statistika liecina, ka pērn šādu spēkratu izraisīto negadījumu īpatsvars samazinājies gandrīz 3 reizes. Ja 2024.gadā motocikli bez derīgas OCTA bija vainīgi pie 6,44% CSNg izraisīšanas, tad pērn tie bija 2,79%.
Proporcionāli vismazāk CSNg ar neapdrošinātu transportlīdzekli 2025.gadā izraisīja autobusi (0,25%), kravas transportlīdzekļi (0,48%) un vieglie automobiļi (0,59%).
1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle, “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle un «Balcia Insurance» SE.

Vasara Burtniekos nav iedomājama bez Burtnieka ezera svētkiem! 8. augustā Burtnieki aicina uz dienu, kas piepildīta dažādām aktivitātēm.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 24. līdz 26. jūlijam Ventspils jau četrpadsmito reizi kļūs par Baltijas aktīvākās nedēļas nogales galvaspilsētu.
Ventspils TIC

1. un 2. augustā Valmieras novadā jau sesto reizi norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, kurās apmeklētāji varēs izbaudīt 20 dažādu mājas kafejnīcu piedāvājumu.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Šī gada jūlijā Jēkabpils novadā norisināsies trīs publiski laivošanas pasākumi "Daugavas krāces 2026".
Jēkabpils novada TIC

Svētdien, 26. jūlijā plkst. 11.00 Jāņa Daliņa stadionā norisināsies tradicionālais Valmieras dzimšanas dienas svētku rogainings.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

⭐Ziema tik pat karsta kā vasara! Rezervē savu ziemas atvaļinājumu līdz 4.augustam un izmanto -50EUR atlaidi rezervācijai
Coral Travel Latvia

No 31. jūlija līdz 1. augustam ziemeļvidzemes pērle Rūjiena aicina uz pilsētas svētkiem! Svētku tirdziņš 1. augustā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu
Coral Travel Latvia
.png)
Pilsētvide kā spēles laukums – uzdevumi, komandu izaicinājumi un QR kodi. Dalībniekiem iespēja cīnīties par balvām.
Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils Piejūras kempingā aktīvā tūrisma sezona rit pilnā sparā – priežu ieskauto teritoriju atpūtai izvēlējušies gan viesi no Latvijas, gan ārvalstīm!
Ventspils TIC
.jpg)
Ekskursiju vilcieniņš VENTSPILS TRAIN kursē katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Lielisks veids, kā iepazīt Ventspili un tās vēsturi!
Ventspils TIC

No 31. jūlija līdz 2. augustam Ventspils lidostā, pilsētas svētku ietvaros, norisināsies viens no šīs vasaras skaļākajiem pasākumiem.
Ventspils TIC

Daugavas muzeja brīvdabas parkā 24. jūlijā plkst. 20.00 notiks īpašs vasaras vakara koncerts ar grupu “Zāle”.
Salaspils novada TIC

22.07.2026 - 25.07.2026 Valmieras 743. dzimšanas dienā piedzīvosim arī svētkus Gaujas kreisajā krastā. Tiekamies Krāču kakta svētkos no 22. līdz 25. jūlijam
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās “Piļu un muižu apceļošanas festivāls 2026“, aicinot viesoties arī Valmiermuižā, Sēļu un Naukšēnu muižās un Jērcēnmuižā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam
Cēsu TIC

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Ventspilī dārdēs vairāk nekā tūkstoš zirgspēki – “LuckyBet Dragreisa Festivāla’’ ietvaros, kas norisināsies Pilsētas svētku laikā no 31. jūlija līdz 2. augustam
Ventspils TIC

No 23. līdz 26. jūlijam Valmiera aicina ikvienu - tuvu un tālu - pievienoties pilsētas 743. dzimšanas dienas svinībās!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde