«Lieldienu zaķu meklēšanas ceļš» kļuvis par neatņemamu svētku tradīciju

Baiba Zača | 2026.04.13

“Lieldienu zaķu meklēšanas ceļš”, kas šogad norisinājās jau piekto gadu, ir noslēdzies! No 2. līdz 6. aprīlim Doles salā bija izvietoti 12 krāsaini Lieldienu zaķi – mākslas darbi, ko apgleznojuši Salaspils Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi. Šoreiz tie piesaistīja vairāk dalībnieku nekā iepriekš, un atsauksmes priecēja ar dalībnieku sajūsmu. Milzīgs paldies visiem, kas meklēja zaķus un iepazina Doles salas vēsturi, dabu un vietējos uzņēmējus.

Dalībnieku atsauksmes apliecina, ka aktivitāte atstājusi spilgtu iespaidu gan bērniem, gan pieaugušajiem – daudzi atzina, ka, neraugoties uz garo distanci un dažkārt nelabvēlīgiem laikapstākļiem, aizrautība meklēt zaķus saglabājās. Īpaši tika uzsvērta iespēja kopīgi pavadīt laiku svaigā gaisā un iepazīt Doles salu no jauna – daudziem tā bija pirmā reize, kad sala tika izstaigāta no viena gala līdz otram, atklājot vietas, kurās dalībnieki nekad iepriekš nebija bijuši. Vairākas ģimenes norādīja, ka zaķu meklēšana kļuvusi par ikgadēju Lieldienu tradīciju, un daudzās atsauksmēs izskanēja vēlme piedalīties arī nākamgad.

Dalībnieki maršrutu veica gan kājām, gan ar velosipēdu – un ne vienmēr saulainos apstākļos. Vairākas komandas devās ceļā lietū, tomēr visus 12 zaķus atrada. Maršruta garums bija 8–11 kilometri, taču daudzas komandas sakrāja ievērojami vairāk – līdz pat 14 kilometriem un 15 000 soļiem. Dalībnieki devās meklēt zaķus dažādos sastāvos – ģimenes ar maziem bērniem, draugi, pāri un pat suņu īpašnieki kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem. Maršruta laikā dalībnieki iepazina arī Doles salas vietējos uzņēmējus – “Doles etiķi” un “Doles tējas”, kur daudzi piestāja maršruta beigās, lai atpūstos un sasildītos pie karstas tējas vai kakao tases. Vairāki dalībnieki bija priecīgi uzzināt par topošo kempingu “Campinn & rest”, kas nākotnē piedāvās kemperu vietas, atpūtas mājiņas un pat restorānu!
Šogad aktivitātē piedalījās 270 komandas - kopā 948 dalībnieki. Izlozes rezultātā tika noskaidrotas 10 laimīgās komandas, kas ieguva balvas no Salaspils tūrisma uzņēmējiem un sadarbības partneriem.

Liels paldies mūsu atbalstītājiem: “Doles tējas”, “Doles etiķis”, peintbola parks “Jugland”, Daugavas muzejs un “Salaspils Siltums”.

Aicinām arī nākamgad piedalīties “Lieldienu zaķu meklēšanas ceļā”, kā arī citās aktivitātēs, ko organizē Salaspils novada Tūrisma informācijas centrs. Sekojiet līdzi aktuālajai informācijai visit.salaspils.lv mājaslapas “Jaunumu” sadaļā un visit.salaspils Facebook lapā.

Avots: Visit.salaspils.lv


raimondstiguls - 4000
Koncertzāles “Latvija” jaunā sezona

Koncertzāles “Latvija” jaunā sezona

Ventspils koncertzāle “Latvija” piesaka jaunās sezonas pirmos notikumus.

Ventspils TIC

Sajūtu nakts ceļojums gongu skaņās

Sajūtu nakts ceļojums gongu skaņās

No 13. līdz 14. jūnijam Mujānu biedrības namā norisināsies Sajūtu nakts ceļojums gongu skaņās.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vilkaču maratons 2026

Vilkaču maratons 2026

Iespējams, grūtākais maratons Latvijā: 42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas.

Tukuma TIC

LĪGO tirgus Tukumā

LĪGO tirgus Tukumā

Smaržas, garšas un sarunas. Līdz pl. 13.00 svētku atmosfēru papildinās akordeonista Kaspara Gulbja un saksofonista Viļņa Prancāna muzikāli priekšnesumi.

Tukuma TIC

“Rožu izstāde Rozes pilsētā”

“Rožu izstāde Rozes pilsētā”

No 4. līdz 6. jūnijam Latgales Kultūrvēstures muzejā būs apskatāma tradicionālā rožu izstāde, iespēja saņemt rožu kopšanas padomus un iegādāties stādus.

Rēzeknes pilsētas TIC

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.

Tukuma TIC

Skatuve jaunajiem dizaineriem

Skatuve jaunajiem dizaineriem

Ikviens aicināts bez maksas vērot jauno mūziķu un mākslinieku kvalifikācijas eksāmenu sniegumu!

Rēzeknes pilsētas TIC

Līgo laiks Tukuma novadā

Līgo laiks Tukuma novadā

Jāņi un viss, kas ap to saistīts, šķiet, ir nozīmīgākais un gaidītākais pasākums Latvijā. Visas līgo lustes vienuviet!

Tukuma TIC

Saulgriežu maģija Daugavas muzejā

Saulgriežu maģija Daugavas muzejā

21. jūnijā no plkst. 20.00 līdz 24.00 Daugavas muzejs aicina uz kopīgu ielīgošanu. Doles muižas vēsturiskajā parkā, pašā Daugavas krastā.

Salaspils novada TIC

Vasaras nometne zinātnes centrā

Vasaras nometne zinātnes centrā

Arī šogad VIZIUM aicina sešgadniekus un 1.–4. klašu skolēnus piedalīties nometnē, kur bērnus sagaidīs robotika, virtuālā realitāte, kosmosa un vides tēmas...

Ventspils TIC

Ko apskatīt Bauskas novada svētku laikā

Ko apskatīt Bauskas novada svētku laikā

Lai apmeklējums būtu izdevies un nesteidzīgs, esam sagatavojuši ceļvedi, ko apskatīt un darīt Rundālē svētku dienās 30.05.-06.06.

Bauskas TIC

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

SVĒTKI PILSĒTĀ | Blūza vakars

Koncerta gaitā skanēs blūza klasika jaunās kaverversijās, oriģinālmūzika un improvizācijas – no lēnas melanholijas līdz dzīvai, enerģijas pilnai skanējumam.

Tukuma TIC

Rūdolfs Blaumanis

Rūdolfs Blaumanis "No saldenās pudeles"

Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.

Tukuma TIC

Disku golfs Ventspilī

Disku golfs Ventspilī

Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!

Ventspils TIC

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki norisināsies Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā, aicinot ceļot laikā, lai iepazītu ne tikai Rundāles pili, bet arī mazāk zināmas vēs

Bauskas TIC

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

Ventspils Briežu dārzs atklāj sezonu

No 1. jūnija Ventspils briežu dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00. Iepazīsti dzīvniekus un baudi dažādas atrakcijas visai ģimenei!

Ventspils TIC

Bauskas novads ģimenēm ar bērniem

Bauskas novads ģimenēm ar bērniem

Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta, kur dabas objektu mieru un vēstures izziņu papildina pārdomāta vide un praktiskas ērtības.

Bauskas TIC

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos!

Tukuma TIC

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Kas gan tie par Jāņiem, bez lustīgas teātra spēlēšanas ar dziesmām un dejām?!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -