Liktendarzs.lv | 2026.01.24
Sestdien, 2026. gada 24. janvārī, no plkst. 11.00 līdz 15.00, Likteņdārzā norisināsies 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīts pasākums, atzīmējot barikāžu laika notikumu 35. gadadienu un godinot Latvijas neatkarības aizstāvjus.
Dienas gaitā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt vēsturiskos notikumus, piedalīties kopīgās atceres aktivitātēs un sajust barikāžu laika vienotības garu.

Svētdien, 26. jūlijā plkst. 11.00 Jāņa Daliņa stadionā norisināsies tradicionālais Valmieras dzimšanas dienas svētku rogainings.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Viens no centrālajiem pasākuma notikumiem būs 1991. gada barikāžu muzeja ceļojošā ekspozīcija – MUZEOBUSS. Tas ir mobilais muzejs, kas izveidots vēsturiskajā Ikarus autobusā un sniedz iespēju izzināt barikāžu laiku, apvienojot informāciju no mācību materiāliem, laikabiedru atmiņām un vēsturiskiem avotiem. Muzeobuss ir autonoms un var darboties jebkurā vietā Latvijā. Šī ekspozīcija atzīta par vienu no ievērojamākajām ceļojošajām muzeju ekspozīcijām valstī.
Likteņdārzā būs apskatāma arī lielformāta fotogrāfiju izstāde “Barikādes Latvijā 1991 un barikādes Ukrainā 2014–2022”, kas ļauj vilkt paralēles starp dažādu tautu pieredzi un cīņu par brīvību.
Pasākuma laikā apmeklētāji aicināti uz atmiņu stāstiem pie ugunskuriem, baudot siltu tēju un zupu. Par muzikālo noformējumu rūpēsies Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas sieviešu koris “Stradiņi”, radot emocionāli piesātinātu un vienojošu noskaņu.
Visas dienas garumā Likteņdārza Saieta namā tiks demonstrēta filma “Atceroties Barikādes”, kas tapusi sadarbībā ar 1991. gada barikāžu muzeju, kā arī tiks atskaņotas vēsturiskas radioreportāžas, kas 1991. gada 20. janvārī tika raidītas Latvijas Radio 1. (Paldies par materiāliem 199. gada barikāžu muzejam un Latvijas Radio 1).
Pasākums ir bez maksas.
Ikviens tiek laipni aicināts piedalīties un sajust kopības gaisotni, īpaši aicināti 1991. gada barikāžu dalībnieki.
Organizatori aicina apmeklētājus ģērbties silti.
Lai informētu par dalību pasākumā, lūdzam iepriekš sazināties zvanot +371 25 49 55 44 vai rakstot [email protected].
Uz tikšanos Likteņdārzā!

Sestdien, 25. jūlijā, no plkst. 16.00 līdz 18.00 Alūksnes Bānīša stacijā līdzās vēsturiskajam graudu elevatoram- seno. spēkratu brauciens "Retromance'
Alūksnes TIC

Dizaina tirgus Valmieras pilsētas svētku laikā - 50 Baltijas labākie dizaineri, rotas, apģērbi, preces mājai, atpūtai un bērniem.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

No 23. līdz 26. jūlijam Valmiera aicina ikvienu - tuvu un tālu - pievienoties pilsētas 743. dzimšanas dienas svinībās!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils Piejūras kempingā aktīvā tūrisma sezona rit pilnā sparā – priežu ieskauto teritoriju atpūtai izvēlējušies gan viesi no Latvijas, gan ārvalstīm!
Ventspils TIC

Atklāj 7 aktīvās atpūtas vietas Bauskas novadā – velo noma, kvadriciklu izbraucieni, autotrase un citi piedzīvojumi visai ģimenei.
Bauskas TIC

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.
Jūrmalas TIC

22.07.2026 - 25.07.2026 Valmieras 743. dzimšanas dienā piedzīvosim arī svētkus Gaujas kreisajā krastā. Tiekamies Krāču kakta svētkos no 22. līdz 25. jūlijam
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Zasas muižas parks kļuvis bagātāks ar jaunu apskates objektu – stādījumu labirintu, kura dizains veidots, iedvesmojoties no muižas vēsturiskā mantojuma.
Jēkabpils novada TIC

⭐Ziema tik pat karsta kā vasara! Rezervē savu ziemas atvaļinājumu līdz 4.augustam un izmanto -50EUR atlaidi rezervācijai
Coral Travel Latvia

Daugavas muzeja brīvdabas parkā 24. jūlijā plkst. 20.00 notiks īpašs vasaras vakara koncerts ar grupu “Zāle”.
Salaspils novada TIC

1. un 2. augustā Valmieras novadā jau sesto reizi norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, kurās apmeklētāji varēs izbaudīt 20 dažādu mājas kafejnīcu piedāvājumu.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam
Cēsu TIC

Atgriežoties mājās pēc šīs programmas, arī turpmāk vēlēsieties gatavot un ēst veselīgāk, neatteikties no vingrošanas un turpināt jaunos dzīvesveida paradumus.
EUR 378 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Ventspils zinātnes centrā "VIZIUM" atklāts jauns eksponāts "Planēta Zeme".
Ventspils TIC
.png)
Pilsētvide kā spēles laukums – uzdevumi, komandu izaicinājumi un QR kodi. Dalībniekiem iespēja cīnīties par balvām.
Rēzeknes pilsētas TIC

Latvijas lielākais nūjotāju saiets – Vislatvijas 17. nūjošanas un iešanas festivāls – šogad notiks 8. augustā plkst. 11.00 Ventspils Piedzīvojumu parkā.
Ventspils TIC

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu
Coral Travel Latvia