Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī skatāmi mākslinieka Jāņa Spalviņa akvareļu darbi

Ilze Repša | 2026.01.14

No 2026. gada 13. janvāra Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma mākslinieka Jāņa Spalviņa akvareļu darbu izstāde “Ūdens vērotājs”. Visi Jāņa Spavliņa daiļrades cienītāji un mākslas mīļotāji aicināti piedalīties izstādes atklāšanā šī gada 16. janvārī pulksten 16, Akadēmijas ielā 1.

Jānis Spalviņš (1948 – 2021) beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu un absolvējis Valsts Mākslas akadēmiju. Mākslinieks bijis Latvijas Mākslinieku savienības biedrs un izstādēs piedalījās kopš 1974. gada, kā arī eksponējis savus darbus izstādēs Latvijā, Vācijā, Japānā, Somijā, Ķīnā, Indijā, Austrālijā u.c. Aktīvi darbojās Eiropas Starptautiskajā Vizuālās mākslas asociācijā (IAA/AIAP UNESCO), kā arī bija tās Latvijas nacionālās komitejas vadītājs. Jānis Spalviņš enerģiski un daudzpusīgi darbojies kā gleznotājs, vides un multimediju mākslinieks, izstāžu un ekspozīciju iekārtotājs, grāmatu ilustrators, starptautisku projektu, simpoziju un izstāžu kurators. Sākotnēji mākslinieks eksponējis modernisma stilistikas darbus jauktā un akrila tehnikās, tomēr akvareļglezniecība kļuva par daiļradē dominējošo.

Rakstniece un mākslas zinātniece Gundega Repše Jāņa Spalviņa daiļradi raksturo šādi: “Tuvie un tālie horizonti, kāds neapzināts krāsas pārpludinājums un atsevišķu detaļu sazemējums ar šo pasauli viņa darbiem piešķīra zināmu distancētību un telpu domu trajektorijām. Vienlaikus viņš eksperimentēja ar akvareļglezniecības tehnisko daudzveidību un iespējām. Akvareļglezniecība bija viņa svētki, viņa brīvība, viņa patvērums. Varbūt tālab Jāņa darbi ir tik ietilpīgi. Un nereti sāpīgi, kādas mēdz būt ilgas pēc tālā, nezināmā, citādā. Pēc vēl vienas dzīves.”.

Izstāde Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma līdz 2026. gada 22. februārim.

Informējam, ka pasākumu laikā tiks veikta foto/video uzņemšana pasākumu publicitātes un sabiedrības informēšanas nolūkos, veidojot un atspoguļojot darba procesu, līdzekļu izlietojumu un nodrošinot informācijas pēctecību nākamajām paaudzēm un kultūras attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu. Papildu informācija par personu datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā, t.sk. datu subjekta tiesību uzskaitījums, pieejams tīmekļa vietnē: https://www.jelgava.lv/pasvaldiba-par-pasvaldibu-datu-aizsardziba/.

Avots: Visit.jelgava.lv



Frīdriha Ladegasta ērģelēm Valmierā – 140

Frīdriha Ladegasta ērģelēm Valmierā – 140

Koncertā muzicēs operdziedātāja Ilona Bagele un ērģelniece Ilona Birģele. Programmā: Nikolā de Griņī, Gabriels Forē, Sezārs Franks, Leons Belmans u.c.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Krāču kakta svētki Valmierā

Krāču kakta svētki Valmierā

22.07.2026 - 25.07.2026 Valmieras 743. dzimšanas dienā piedzīvosim arī svētkus Gaujas kreisajā krastā. Tiekamies Krāču kakta svētkos no 22. līdz 25. jūlijam

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Mājas kafejnīcu dienas Valmieras novadā

Mājas kafejnīcu dienas Valmieras novadā

1. un 2. augustā Valmieras novadā jau sesto reizi norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, kurās apmeklētāji varēs izbaudīt 20 dažādu mājas kafejnīcu piedāvājumu.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Programma

Programma "Figūrai & labsajūtai"

Atgriežoties mājās pēc šīs programmas, arī turpmāk vēlēsieties gatavot un ēst veselīgāk, neatteikties no vingrošanas un turpināt jaunos dzīvesveida paradumus.

EUR 378 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš

Ekskursiju vilcieniņš VENTSPILS TRAIN kursē katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Lielisks veids, kā iepazīt Ventspili un tās vēsturi!

Ventspils TIC

Ūdens piedzīvojumu parks

Ūdens piedzīvojumu parks

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks piedāvā baseinus, ūdens atrakcijas, SPA, pirtis un sporta zāli aktīvai atpūtai un relaksācijai.

Ventspils TIC

ĒĢIPTE 2026/27 sezona

ĒĢIPTE 2026/27 sezona

⭐Ziema tik pat karsta kā vasara! Rezervē savu ziemas atvaļinājumu līdz 4.augustam un izmanto -50EUR atlaidi rezervācijai

Coral Travel Latvia

17.nūjošanas un iešanas festivāls

17.nūjošanas un iešanas festivāls

Latvijas lielākais nūjotāju saiets – Vislatvijas 17. nūjošanas un iešanas festivāls – šogad notiks 8. augustā plkst. 11.00 Ventspils Piedzīvojumu parkā.

Ventspils TIC

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi

Orientēšanās “Priekšmetu piedzīvojumi"

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Burtnieka ezera svētki

Burtnieka ezera svētki

Vasara Burtniekos nav iedomājama bez Burtnieka ezera svētkiem! 8. augustā Burtnieki aicina uz dienu, kas piepildīta dažādām aktivitātēm.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

RETROMANCE Alūksnē

RETROMANCE Alūksnē

Sestdien, 25. jūlijā, no plkst. 16.00 līdz 18.00 Alūksnes Bānīša stacijā līdzās vēsturiskajam graudu elevatoram- seno. spēkratu brauciens "Retromance'

Alūksnes TIC

Piļu un muižu apceļošanas festivāls

Piļu un muižu apceļošanas festivāls

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās “Piļu un muižu apceļošanas festivāls 2026“, aicinot viesoties arī Valmiermuižā, Sēļu un Naukšēnu muižās un Jērcēnmuižā.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Labākās vietas sporta spēlēm un nometnēm

Labākās vietas sporta spēlēm un nometnēm

Šeit ir piemērota vieta sporta spēļu, uzņēmumu komandu saliedēšanas pasākumu, bērnu un jauniešu nometņu, korporatīvo pasākumu un aktīvās atpūtas organizēšanai.

Bauskas TIC

Palmas, jūra un .. 🍇

Palmas, jūra un .. 🍇

Ziemas sezona ir atvērta! Atklāj savu brīvdienu galamērķi ar mūsu plašo viesnīcu piedāvājumu

Coral Travel Latvia

ROŽU BRANČS RESTORĀNĀ ZĪDS!

ROŽU BRANČS RESTORĀNĀ ZĪDS!

Svinot Rēzeknes 741. jubileju, restorāns „ZĪDS” aicina uz nesteidzīgu svētku branču!

Rēzeknes pilsētas TIC

Ekskursija

Ekskursija "7 pieturas + stāsti un garšas"

Valmieras 743. dzimšanas dienā aicinām interesentus piedalīties īpašā ekskursijā “7 pieturas Valmierā – no leģendām līdz garšām” 23. jūlijā plkst. 18.00

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Iepazīsti Jēkabpils novada Daugavas krāces

Iepazīsti Jēkabpils novada Daugavas krāces

Šī gada jūlijā Jēkabpils novadā norisināsies trīs publiski laivošanas pasākumi "Daugavas krāces 2026".

Jēkabpils novada TIC

Ventspils Piejūras kempings

Ventspils Piejūras kempings

Ventspils Piejūras kempingā aktīvā tūrisma sezona rit pilnā sparā – priežu ieskauto teritoriju atpūtai izvēlējušies gan viesi no Latvijas, gan ārvalstīm!

Ventspils TIC

Viena diena Bauskā ar bērniem: ko redzēt?

Viena diena Bauskā ar bērniem: ko redzēt?

Vai plānojat brīvdienas kopā ar mazuļiem, skolēniem vai pusaudžiem? Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta!

Bauskas TIC

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Pilnveidota Slutišķu gravu taka

Slutišķu gravu taka Naujenes pagastā kļuvusi vēl interesantāka apmeklētājiem.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -