Skrīveros atklāts jauns vides objekts

Inese Kalvāne | 2025.11.30

2025. gada 16. novembrī Skrīveros atklāts jauns un vizuāli iespaidīgs vides objekts — lielformāta betona un bronzas skulptūra “Gotiņa”, kas veidota kā moderna interpretācija par Latvijā iemīļotā salduma simbolu.

Vides objektu radījuši Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi pedagoga Oskara Mikāna vadībā. Tas veidots no betona pamatnes ar bronzas akcentiem. Skulptūras forma ataino atpazīstamo “Gotiņas” konfektes tēlu, radot objektu, kas kļūst par foto punktu, vietējās identitātes simbolu un Skrīveru saldumu stāsta vizuālu vēstnesi.

Aizkraukles novads jau vairāk kā pusgadsimtu ir cieši saistīts ar vienu no atpazīstamākajiem Latvijas saldumiem – konfekti “Gotiņa”. Skrīveros aizsākusies šī salduma industrializācija Ziemeļeiropā, un vietējā tradīcija turpina dzīvot gan ražošanā, gan jaunradē, piesaistot arvien vairāk tūristu un saldumu entuziastu.

Konfektes “Gotiņa” rūpnieciskā ražošana sākās 1957. gada janvārī, kad Skrīveru Pārtikas Kombināts uzsāka šī piena–karameļu garduma ražošanu rūpnieciskos apjomos. Konfektes tapa pēc modificētas pirmskara krējuma gardumu receptūras, izmantojot pilnpienu, cukuru un glikozes sīrupu.

Mūsdienās Skrīveru vārdu “Gotiņas” stāstā uztur divi uzņēmumi, kas turpina dažādas vēsturiskā mantojuma līnijas:

•    SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts” atrodas vēsturiskajās Skrīveru Pārtikas Kombināta telpās, fokusējas uz klasiskās receptūras saglabāšanu un ir tiešais 1957. gada ražošanas tehnoloģijas mantinieks, kas mūsdienās piedāvā baudīt autentisku, nemainīgu konfektes “Gotiņa” garšu. Šodien uzņēmuma piedāvājumā ir gan klasiskās garšas konfekte, gan daudz citu garšu “Gotiņa” konfektes, piemēram – ar lazdu riekstiem, ķirbju sēklām, dzērvenēm, čili vai ar aukstās zupas garšu. Tāpat piedāvājumā ir daudzu iecienītais gardums – “Krējuma pagale”, šerbets un piena īriss. 
https://visitaizkraukle.lv/suveniri-vietejais-razojums/skriveru-partikas-kombinats

•    SIA “Skrīveru Saldumi” dibināta 2006. gadā. Uzņēmums papildina konfektes “Gotiņa” stāstu, ieviešot jaunas garšas un modernus risinājumus, un piedāvā plašu produktu klāstu, tā paplašinot klasiskās “Gotiņas” atpazīstamību. Uzņēmuma piedāvājumā ir gan klasiskās garšas konfektes, gan arī konfektes ar dažādām piedevām un citi saldumi – zefīrs, marmelāde, dražejas, marcipāns un proteīna batoniņi.
https://visitaizkraukle.lv/suveniri-vietejais-razojums/skriveru-radosas-darbnicas

Sirsnīgs paldies Skrīveru apvienības pārvaldei un tās vadītājai Santai Finsterei, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Koka mākslas un metālmākslas nodaļas vadītājam Arvīdam Verzam, pedagogam Oskaram Mikānam un tehnikuma 4. kursa audzēkņiem par lielformāta vides objekta izveidošanu un realizāciju.

Līdz ar jaunā objekta atklāšanu Skrīveros sākta arī jauna tūrisma iniciatīva – “Radām Skrīveru leģendas!” - iedzīvotāji un viesi aicināti dot vārdus gotiņām, kuras redzamas apskates objekta pakājē un savas idejas Facebook vietnē rakstiski sūtīt Skrīveru Kultūras Centram.

Ja meklējat vietu, kur baudīt vēsturi, gardumus un radošas idejas – Skrīveri ir īstā pietura jūsu nākamajam ceļojumam!

Skulptūra atrodas Skrīveros, pie Jāņa Purapuķes un Daugavas ielu krustojuma, GPS: 56.640787, 25.115057

Avots: Visitaizkraukle.lv


raimondstiguls - 4000
Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Zentenes pils dārzā, Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”, kas arī šogad pulcēs daudzveidīgus Latvijas mūzikas projektus.

Tukuma TIC

Pastaigu maršruti Rēzeknē!

Pastaigu maršruti Rēzeknē!

Aktīvās atpūtas cienītājiem Rēzekne piedāvā vairākus maršrutus, gan ar kājām, gan ar velo!

Rēzeknes pilsētas TIC

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

3. jūlijā aicinām uz džeza nakti Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos!

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.

Tukuma TIC

Ielūkojies vēsturē ar aplikāciju Bauska AR

Ielūkojies vēsturē ar aplikāciju Bauska AR

Vai zināji, ka ir iespējams ielūkoties Bauskas novada vēsturē un apskatīt vēsturiskos objektus, kuri vairs nepastāv?

Bauskas TIC

LĪGO tirgus Tukumā

LĪGO tirgus Tukumā

Smaržas, garšas un sarunas. Līdz pl. 13.00 svētku atmosfēru papildinās akordeonista Kaspara Gulbja un saksofonista Viļņa Prancāna muzikāli priekšnesumi.

Tukuma TIC

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.

Tukuma TIC

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos!

Tukuma TIC

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki norisināsies Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā, aicinot ceļot laikā, lai iepazītu ne tikai Rundāles pili, bet arī mazāk zināmas vēs

Bauskas TIC

Atvērtu durvju dienas Silezeru peonijās

Atvērtu durvju dienas Silezeru peonijās

Aicinām izbaudīt ziedēšanas krāšņumu 13. un 14. jūnijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00 peoniju kolekcijas dārzā “Silezeru peonijas”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ko apskatīt Bauskas novada svētku laikā

Ko apskatīt Bauskas novada svētku laikā

Lai apmeklējums būtu izdevies un nesteidzīgs, esam sagatavojuši ceļvedi, ko apskatīt un darīt Rundālē svētku dienās 30.05.-06.06.

Bauskas TIC

Rūdolfs Blaumanis

Rūdolfs Blaumanis "No saldenās pudeles"

Komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.

Tukuma TIC

Saulgriežu maģija Daugavas muzejā

Saulgriežu maģija Daugavas muzejā

21. jūnijā no plkst. 20.00 līdz 24.00 Daugavas muzejs aicina uz kopīgu ielīgošanu. Doles muižas vēsturiskajā parkā, pašā Daugavas krastā.

Salaspils novada TIC

Ventspils gotiņas pastaigu aplikācijā

Ventspils gotiņas pastaigu aplikācijā

Ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili, izmantojot mobilo lietotni Walk15.

Ventspils TIC

GIPSY KINGS. Kopā ar Pablo Reyes RĒZEKNĒ

GIPSY KINGS. Kopā ar Pablo Reyes RĒZEKNĒ

Leģendārā grupa Gipsy Kings ar Pablo Reyes pirmo reizi Latgalē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”

Tukuma TIC

Piedzīvojumu parks

Piedzīvojumu parks

Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!

Ventspils TIC

"Opus Pro" jubilejas koncerts

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.

Tukuma TIC

Bauskas novads ģimenēm ar bērniem

Bauskas novads ģimenēm ar bērniem

Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta, kur dabas objektu mieru un vēstures izziņu papildina pārdomāta vide un praktiskas ērtības.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -