Siguldas novads: 28. jūnijā tiekamies Mālpils Zemeņu svētkos!

Siguldas novads: 28. jūnijā ti

Foto: Ginta Zīverte | Autors: Sigulda.lv | 2025.06.28

Jau piekto reizi Mālpilī 2025. gada 28. jūnijā norisināsies Mālpils Zemeņu svētki, kas pulcēs ne tikai vietējos Mālpils pagasta zemeņu audzētājus, bet arī amatniekus un mājražotājus, vietējos uzņēmumus, Siguldas novada amatieru kolektīvus, kā arī daudzus citus zemeņmīļus, lai visas dienas garumā baudītu ne tikai zemenes, bet arī plašu kultūras un aktivitāšu programmu.

Svinot piecu gadu jubileju, Mālpils Kultūras centra rīkotajā pasākumā plānots svētku gājiens, kurā varēs piedalīties ikviens iedzīvotājs, ģimene, kolektīvs vai uzņēmums. Būs lieliska dienas programma ar priekšnesumiem un koncertiem, kā arī kārtīga vakara balle – kā tāda zemenīte uz kūciņas! Jā, būs arī kūku konkurss!

Mālpils Zemeņu svētku programma

Saules vārtu kalns:
•    plkst. 11.30 – starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” dalībnieku koncerts “Atskan mana valodiņa”;
•    plkst. 11.50–12.30 – dziesmas Ukrainai, Ukrainas konstitūcijas dienai veltīta sadziedāšanās.

Mājražotāju tirdziņš (Zemeņu un Sporta iela):
•    plkst. 12.00 – mājražotāju un amatnieku tirgus.

Sporta aktivitātes (pie Zemeņu un Sporta ielas):
•    plkst. 9.00 – mamanet turnīrs (volejbola laukums);
•    plkst. 9.00 – futbola turnīrs (stadions);
•    plkst. 10.00 – virves vilkšana (stadions).

Zemeņu skatuve (pie Zemeņu un Sporta ielas):
•    plkst. 12.00 – starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” dalībnieku koncerts “Atskan mana valodiņa”;
•    plkst. 14.00 – svētku atklāšana;
•    plkst. 14.40 – Ukrainas folkloras kopa “Perlynka”;
•    plkst. 14.50 – Peru grupa “Yawar Peru”;
•    plkst. 15.00 – koncertprogramma “Pēc Jāņiem uz Zemeņu laukiem”, kurā uzstāsies bērnu deju kolektīvi;
•    plkst. 16.30 – koncertprogramma “Vasaras dziesmu vainags” koru izpildījumā;
•    plkst. 17.30 – manas dzimšanas dienas kūkas “Kronēšanas ceremonija”;
•    plkst. 18.00 – koncertprogramma “Sirds dejo zemenēs”, kurā uzstāsies Mālpils Kultūras centra dejotāji ar draugiem;
•    plkst. 19.30 – koncertprogramma “Brīnumpasaulīte”, uzstāsies “Dzeguzīte” un Fiņķis;
•    plkst. 20.15 – starptautiskā mākslas konkursizstāde “Zemene ‘25”;
•    plkst. 20.30 – Brīvrunu projekts;
•    plkst. 21.00 – koncertprogramma “Viens vienīgs zemeņu lauks”, (solisti – Aija Andrejeva, Daumants Kalniņš, Olga Rajecka, Fiņķis un Būū);
•    plkst. 22.30 – Mālpils Zemeņu svētku balle kopā ar “Zušiem” un dīdžejs.

Mālpils muiža (Pils iela 6):
•    plkst. 12.00 – starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” dalībnieku koncerts “Atskan mana valodiņa”;
•    plkst. 12.30–15.00 – vizuālā kūku apskate;
•    plkst. 12.00–18.00 – dažādas aktivitātes.

Mālpils Kultūras centrs (Nākotnes iela 5):
•    plkst. 11.00–17.00 – izstādes: tautas lietišķās mākslas studijas “URGA” un keramikas studijas “MĀL-PILS” izstāde “Pietuvošanās”; Džemmas Skulmes fonda arhīva ekspozīcija apskate;
•    plkst. 13.30 – svētku gājiens (no Sniedzes ielas).

Mākslas muiža (“Mergupītes”):
•    plkst. 12.00–20.00 – starptautiskās mākslas konkursizstādes “Zemene ‘25” apskate.

Skulmju dzimtas mājas (“Skulmes”):
•    plkst. 12.15–14.00 starptautiskā folkloras festivāla “Baltica” dalībnieku koncerts “Atskan mana valodiņa”;
•    plkst. 12.00–18.00 – ekspozīcijas apskate (ieeja 2 eiro, ar S! karti – 1 eiro).

Ekskursijas:
•    plkst. 11.00 – ekskursija Mālpils zemeņu laukos (“Mežmaļi” pagalmā);
•    plkst. 12.00 un 15.30 – Mālpils ekskursija (pulcēšanās pie Mālpils Evaņģēliski luteriskās baznīcas);

Pie/aiz Mālpils vidusskolas (Sporta iela 1):
•    plkst. 11.00–18.00 – info telts pie vidusskolas;
•    plkst. 14.00 – “Mākslinieku ligzda” – darbosies portretēšanas studija;
•    plkst. 15.00–19.00 – “Sarunas zemeņu dīvānā” – kopienas stāsti;
•    plkst. 16.00–21.00 – jauniešu telts;
•    plkst. 20.15 – “GreenTrials” šovs.

Baložu māja (Smilšu iela 16):
•    plkst. 17.00–19.00 – darbnīcu apskate un radošās aktivitātes (bez maksas).

Mālpils Evaņģēliski luteriskā baznīca (Alejas iela 1):
•    plkst. 12.00–21.00 – baznīca atvērta apskatei;
•    plkst. 19.00 – elektroniskā mūzika “Ticības garša”.

WAKE Mālpils (“Gulbīši”):
•    plkst. 12.00 – telšu pilsētiņa (10 eiro)

Avots: Sigulda.lv



Naktsmītnes Tavām brīvdienām

Naktsmītnes Tavām brīvdienām

Gaujas Nacionālajā parkā: no dabas ieskautiem kempingiem līdz brīvdienu mājām, no elegantām viesnīcām līdz karaliskām pilīm, muižām

EnterGauja

Valmiermuižas Etnomūzikas Festivāls

Valmiermuižas Etnomūzikas Festivāls

Koncerti • uguns perfomance • cirks • dzeja • meistarnīcas • māksla • izjādes ar zirgiem

EnterGauja

"Īsa pamācība mīlēšnā"

Jaunpils parka estrādē skatītājiem būs iespēja baudīt teatrālu, dzīvespriecīgu un labdabīgi ironisku uzvedumu.

Tukuma TIC

Mūziķes Atvara koncerts

Mūziķes Atvara koncerts

Atvara ir jauna latviešu izpildītāja, kas guvusi plašu atpazīstamību platformā TikTok ar savu debijas singlu “Pie manis tveries”.

Tukuma TIC

Dziesmu spēle

Dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā"

Teatrāls, dzīvespriecīgs, labdabīgi ironisks uzvedums, R.Paula mūzika, spilgti raksturi, asprātīgi dialogi, negaidītas situāciju maiņas.

Tukuma TIC

Mūzikas festivāls

Mūzikas festivāls "Vasaras asorti"

5.jūlijā aicinām uz tradicionālo mūzikas festivālu "VASARAS ASORTI” - vienu no spilgtākajiem notikumiem šajā vasarā Balvos!

Balvu TIC

Pēterdienu gaidot Tukuma pusē

Pēterdienu gaidot Tukuma pusē

Tukuma novadā šajā nedēļas nogalē satiksies mūzika, stāsti un rokmūzikas kopiena.

Tukuma TIC

Rožu ziedēšana Rundāles pils franču dārzā

Rožu ziedēšana Rundāles pils franču dārzā

Apmeklē Rundāles pils franču dārzu krāšņākajā rožu ziedēšanas laikā!

Bauskas TIC

Brīvdabas koncerti Kāla ezera krastā

Brīvdabas koncerti Kāla ezera krastā

Heisā hopsā, esam sarūpējuši vasarai piecus - absolūti kapitālus koncertus. Tiekamies ezera krastā pie Madonas!

Madonas TIC

Smukums Tukuma apkārtnes dārzos.

Smukums Tukuma apkārtnes dārzos.

Tukuma pusē dārzu ir ne viens vien – gan rožu dārzs, gan peoniju dārzi, īrisu un košumdārzi. Čadīgākie saimnieki atver savu dārzu vārtus apmeklētājiem.

Tukuma TIC

Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā

Dzīvās mūzikas ceturtdiena Mārupes Hercogā

Katru ceturtdienu plkst.19.00 Hercoga terasē dzīvās mūzikas koncerti. Rezervē galdiņu pa tel.29106538! Piedāvājumā arī svaigas austeres!

EUR 15 | Hercogs Mārupe

Gaisa balonu festivāls Kandavā

Gaisa balonu festivāls Kandavā

Pasākums visai ģimenei ar dažādām atrakcijām un protams gaisa baloniem.

Tukuma TIC

"Mājas kafejnīcu dienas" Preiļu novadā

26. un 27. jūlijā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas” Preiļu novadā. Arī šogad Preiļu novads kuplā skaitā piedalās tradicionālajā vislatvijas garšu akcijā

Preiļu novada TIC

Zvejnieksvētki Lapmežciemā

Zvejnieksvētki Lapmežciemā

Saulriets radīs maģisku atmosfēru, viļņu skaņas saplūdīs ar dzīvo mūziku un neaizmirstams piedzīvojums! Pēc koncertiem – ballīte smiltīs līdz pat rīta gaismai.

Tukuma TIC

DEJAS FESTIVĀLS |

DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025"

Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls "Atspulgs kustībā".

Tukuma TIC

Dārza svētki Jaunmoku pilī

Dārza svētki Jaunmoku pilī

Kā ik gadu - košs, ziedošs, idillisks vasaras pilnbrieds! Amatnieku tirdziņš, koncerts, ekskursijas. Tas viss Jaunmoku pilī!

Tukuma TIC

Imants Lancmanis. GLEZNAS.

Imants Lancmanis. GLEZNAS.

Rundāles pils muzeja direktora un gleznotāja Imanta Lancmaņa līdz šim vērienīgākā personālizstāde “Imants Lancmanis. GLEZNAS”.

Bauskas TIC

Izstādes jūnijā Tukuma novadā

Izstādes jūnijā Tukuma novadā

Izstāžu košums visā novadā vienā apkopojumā.

Tukuma TIC

Zvejnieksvētki Engurē

Zvejnieksvētki Engurē

Atraktīvas izklaides, vienīgā Latvijā kravas auto parāde, svētku gājiens, Neptūna ierašanās. Vakara kulminācija - grandiozs koncerts ar Ivo Fominu

Tukuma TIC

Ģimeniskas brīvdienas Bauskas novadā

Ģimeniskas brīvdienas Bauskas novadā

Laiks doties 𝐠̧𝐢𝐦𝐞𝐧𝐢𝐬𝐤𝐚̄ 𝐩𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢̄𝐯𝐨𝐣𝐮𝐦𝐚̄ 𝐮𝐳 𝐁𝐚𝐮𝐬𝐤𝐚𝐬 𝐧𝐨𝐯𝐚𝐝𝐮, kur aizraujoši būs ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -