Botāniskajā dārzā Salaspilī stādu tirgus aicina pievērst uzmanību bioloģiskajai daudzveidībai

Botāniskajā dārzā Salaspilī st

Foto: Pixabay.com | Autors: Anete Enikova | 2025.05.17

2025. gada 17. maijā, Latvijas Nacionālajā botāniskajā dārzā norisināsies Stādu tirgus, šoreiz atzīmējot Starptautisko bioloģiskās daudzveidības dienu, kas tradicionāli visā pasaulē tiek atzīmēta 22. maijā. Stādu tirgus norisināsies no plkst. 8.00 līdz 14.00, Salaspilī, Miera ielā 1.

Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena tiek atzīmēta katru gadu 22. maijā, lai pievērstu uzmanību bioloģiskās daudzveidības nozīmei un nepieciešamībai to saglabāt. Šī diena ir veltīta ANO Bioloģiskās daudzveidības konvencijas (CBD) pieņemšanas atcerei 1992. gadā. Tā mērķis ir veicināt izpratni par dabas daudzveidības būtisko lomu cilvēces labklājībā, ilgtspējīgā attīstībā un globālajā vides līdzsvarā. Katru gadu diena tiek atzīmēta ar īpašu tēmu, kas aktualizē konkrētus vides aizsardzības aspektus. 2025. gada tēma ir “Saskaņā ar dabu un ilgtspējīgu attīstību”, aicinot veidot harmoniskas attiecības ar dabu un sekmēt ilgtspējīgu nākotni.

Stādu tirgū sagaidāmi vairāk nekā 150 stādu tirgotāju, mājražotāju un amatnieku. Tirdzniecībā būs gan rožu stādi, gan jāņogu, ērkšķogu, lielogu dzērveņu, sausseržu, vīnogu stādi, pie oranžērijas ziemeļu vārtiem būs pieejami oranžērijā lolotie tropiskie augi. Starp tirgotājiem būs gan labi zināmie augu stādu un dēstu tirgotāji, būs pieejami mājās audzējamu sēņu micēliji, kā arī citas dārzniecībai aktuālas lietas. Dabas izglītības aktivitātēs varēs iesaistīties Bulduru tehnikuma teltī un Latvijas Nacionālā botāniskā dārza vides izglītības centra “Botania” ekspozīcijā būs pieejami ģimenēm paredzēti izzinošu ekspedīciju komplekti.

Savukārt Latvijas Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā skatāma projekta LIFE FOR SPECIES ceļojošā fotoizstāde “Zaļie dārgumi”, kas iepazīties ar Latvijas dabas (bioloģiskās) daudzveidību un krāšņumu, kā arī iespējamo rīcību bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai. Šajā ceļojošajā izstādē izvēlētas un apkopotas 60 no vairāk nekā 400 fotokonkursā iesniegtajām fotogrāfijām 6 kategorijās: augi, sēnes, bezmugurkaulnieki, abinieki un rāpuļi, putni un zīdītāji, kā arī sugu aizsardzības un apsaimniekošanas pasākumi. Fotoizstādi rīko Latvijas Universitātes Bioloģijas institūts kopā ar sadarbības partneriem.

Šogad Stādu tirgi Latvijas Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī gaidāmi 17. maijā, 21. jūnijā, 13. septembrī un 4. oktobrī. Savukārt 12. Jūlijā Latvijas Nacionālajā botāniskajā dārzā gaidāma Rožu diena, bet 24. maijā ģimenes aicinām uz aktivitāšu dienu vides izglītības centrā “Botania” – “Pieneņu dienu”.


Avots: nbd.gov.lv


celojumubode - 3893
 Vilkaču maratons 2025

Vilkaču maratons 2025

42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas. Krēsla. Āžu kalns, Tukums.

Tukuma TIC

Kur aizbraukt brīvdienās?

Kur aizbraukt brīvdienās?

Kuru virzienu izvēlēties, lai atklātu un iepazītu Bauskas novadu šajās brīvdienās? Mēs palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā!

Bauskas TIC

Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ

Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ"

Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un nometņu grupām

Madonas TIC

Uzplauksti pļavā - Sievišķības svētki

Uzplauksti pļavā - Sievišķības svētki

kopā būšanas, tīklošanās, rituālu, garšas un foto piedzīvojumu diena Antiņciemā kopā ar Sanitu Matuli.

Tukuma TIC

VeseLīgošana

VeseLīgošana "Jaunķemeros"

Šogad Līgosvētkos un Jāņos būs četras brīvdienas atpūtai. Atvēliet laiku sevi palutināšanai ar procedūrām un vingrošanas nodarbībām - veseLīgošanai!

EUR 297 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Ģimenes festivāls

Ģimenes festivāls "No viena zara"

Festivālā būs gaidītas ģimenes ar bērniem, kurām piedāvās piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Būs pieejams garšaugu dārzs, lielās spēles un ziepju burbuļi.

Tukuma TIC

Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini!

Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini!

24. maijā - ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini. Šogad piedāvājumā katrā galamērķī dažādi jaunumi, lielākais no tiem - divu dienu piedāvājums!

Madonas TIC

Muzeju nakts Cēsu novadā!

Muzeju nakts Cēsu novadā!

Šo sestdien, 17. maijā ienirsti naksnīgā kultūras piedzīvojumā – Muzeju nakts Cēsu novadā!

Cēsu TIC

Grupas

Grupas "Jumprava" koncerts Ozolājos

Uz skatuves ar enerģisku un neaizmirstamu lielkoncertu kāps leģendārā grupa "Jumprava", dāvinot klausītājiem savu spilgtākās mūzikas skanējumu.

Tukuma TIC

Velo reivs Koknesē

Velo reivs Koknesē

Kaut kas tāds Koknesē vēl nav piedzīvots! 17.maijā notiks unikāls velobrauciens - velo reivs, kurš apvienos kustību, mūziku un svētku atmosfēru vienuviet!

Aizkraukles novada TIC

Ieelpo pavasari Preiļos

Ieelpo pavasari Preiļos

Preiļu muižas komplekss un parks– lielākais pilsētvides ainavu parks Latvijā, kurš apbur ne vien ar savu romantisko veidolu, bet arī arhitektūras pērlēm.

Preiļu novada TIC

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" 24.05.

Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"!

Gulbenes novada TIC

Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Jau šajā svētdienā aicinām piedzīvot krāšņas Lieldienas Jasmuižā!

Preiļu novada TIC

Katrīna Dimanta Ceplī

Katrīna Dimanta Ceplī

Ieplāno īpašu ceturtdienu Igo mūzikas un mākslas centrā "Ceplis" 22.maija!

Zemgales Tūrisma asociācija

Muzikāls vakars ar Lauri Valteru

Muzikāls vakars ar Lauri Valteru

Īpaša dzejas un mūzikas sinerģija. Tas būs sirsnīgs, brīnišķīgas mūzikas un dzejas piepildīts vakars.

Tukuma TIC

Jūrtakas pārgājiens: Apšuciems - Engure

Jūrtakas pārgājiens: Apšuciems - Engure

Pārgājiens no Apšuciema līdz Engurei – 14 kilometru garā maršrutā, kas ved gar plašiem liedagiem, priežu mežiem un piekrastes ciematiem!

Tukuma TIC

"Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's"

Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā tālumā».

Jēkabpils novada TIC

Pludmales terase

Pludmales terase "Pampūkas" atklāj sezonu!

Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" Facebook lapā.

Preiļu novada TIC

"Muzeju nakts 2025" Preiļu novadā

Šogad Preiļu novadu akcijā pārstāvēs 5 dalībnieki - Raiņa muzejs "Jasmuiža", Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Vārkavas novadpētniecības muzejs u.c.

Preiļu novada TIC

"Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā

Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi!

Preiļu novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -