Foto: Latvijas e-auto 2025/26 | Autors: Roberts Jansons | 2025.05.15
Ņemot vērā sabiedrībā augošo interesi par ilgtspējīgu mobilitāti un bezemisiju transportlīdzekļiem, Latvijā, jau otro gadu pēc kārtas, norisināsies konkurss “Latvijas e-Auto”, kurā tiks vērtēti aktuālākie un inovatīvākie 100% elektroauto modeļi.
Konkurss noritēs vairākās kārtās, ietverot testus gan koplietošanas satiksmē, gan drošas braukšanas poligonā “333”. Konkurss noslēgsies 2025. gada oktobrī, kad tiks noskaidrots titula “Latvijas e-Auto 2025/26” ieguvējs.
“Pērn, uzsākot šo projektu, mēs bijām patīkami pārsteigti par autoražotāju un dīleru atsaucību,” stāsta konkursa “Latvijas e-Auto” organizators un “Tavs Auto TV” galvenais redaktors Roberts Jansons. Debijas gadā konkursam tika pieteikti 29 pretendenti!
“Toreiz daudzi vaicāja, vai spēsim arī nākamajā gadā pulcēt tikpat plašu dalībnieku loku. Un jā – mums tas ir izdevies,” viņš turpina.
Šobrīd konkursam oficiāli pieteikti 29 elektroautomobiļi no 21 ražotāja. Tas apliecina vienu – elektroauto segments pasaulē attīstās strauji un kļūst arvien populārāks arī Latvijā. Šis konkurss ir viens no veidiem, kā informēt sabiedrību par nozares jaunumiem un inovācijām.
“Manuprāt, pārejai uz bezemisiju transportu jābūt ne tikai ekoloģiski pamatotai, bet arī ekonomiski izdevīgai,” diskusijā par sabiedrības iesaisti elektromobilitātē uzsver Renārs Vīksna, SEB līzinga vadītājs.
“Īpaši svarīgas ir iniciatīvas, kas vieno auto tirgotājus, finansētājus, infrastruktūras uzturētājus, politikas veidotājus un citus tirgus dalībniekus. Kopīgajā dialogā iespējams ne tikai lauzt stereotipus par elektroauto, kas bieži vien saistīti ar nobraukumu, uzlādes iespējām, cenu vai ikmēneša līzinga maksājumu, bet arī kopīgi meklēt risinājumus, kas veicina elektromobilitāti un atbalsta nozares attīstību,” viņš papildina.
Runājot par elektroauto tirgus attīstību Latvijā, redzams, ka sabiedrības interese pakāpeniski pieaug, tomēr cilvēki auto izvēlei joprojām pieiet ļoti racionāli – izvērtējot gan cenu, gan nākotnes izmaksas. Šobrīd divi no desmit cilvēkiem izrāda interesi par elektroauto iegādi, noslēgumā norāda Renārs Vīksna, SEB līzinga vadītājs.
Konkursā “Latvijas e-Auto” elektroauto modeļi šogad tiks vērtēti trīs ieskaites grupās, sadalot tos pēc cenas: līdz 30 000 eiro, līdz 60 000 eiro un virs 60 000 eiro. Elektrotransports ar katru gadu kļūst arvien pieejamāks plašākai sabiedrībai – ja agrāk zemākajā cenu kategorijā bija atrodami labi ja divi auto modeļi no "Dacia" un "ORA", tad šogad šajā grupā konkursam pieteikti jau septiņi modeļi no tādiem ražotājiem kā "Renault", "Opel", "Citroën", "Fiat", "Dongfeng" un "Hyundai".
Dārgākais šī gada konkursam pieteiktais auto ir 489 ZS jaudīgais Audi SQ6 Sportback e-tron, kura cena sasniedz teju 100 000 eiro. Tam seko jaunais Volvo apvidus auto EX90, kura cena ir 95 000 eiro.
Kopumā dalībnieku sarakstā atrodami auto modeļi no 21 ražotāja. Starp tiem ir gan nozīmīgākie Eiropas zīmoli – Audi, Alfa Romeo, BMW, Citroën, Cupra, Fiat, Ford, MINI, Opel, Peugeot, Renault, Škoda, Volkswagen, Volvo, gan Latvijā īpaši iecienītie Hyundai, KIA, Nissan, kā arī virkne jaunpienācēju no Ķīnas. Starp tiem – pasaulē lielākā elektroauto ražotāja BYD modeļi, ar Volvo sadarbībā radītais Lynk & Co, kā arī viens no cenas ziņā pieejamākajiem konkursa pretendentiem – Dongfeng BOX un Voyah Courage.
Konkursa “Latvijas e-Auto 2025/26” jaunā sezona tiks atklāta 15. maijā. Pasākumu atbalsta: SEB Līzings, SIXT, Ignitis ON, Spice, IF, Mobilly, Goodyear, Skangaļu muiža u.c.
Rīgas Motormuzejs piedalīsies Starptautiskajā Muzeju naktī, piedāvājot gan pastāvīgo ekspozīciju, gan papildinājumu muzeja pagalmā.
Motormuzejs
Akustiskais koncerts - īsta skanējuma baudījums, kas piederas lauku sētai.
Tukuma TIC
kopā būšanas, tīklošanās, rituālu, garšas un foto piedzīvojumu diena Antiņciemā kopā ar Sanitu Matuli.
Tukuma TIC
Šo sestdien, 17. maijā ienirsti naksnīgā kultūras piedzīvojumā – Muzeju nakts Cēsu novadā!
Cēsu TIC
Pārgājiens no Apšuciema līdz Engurei – 14 kilometru garā maršrutā, kas ved gar plašiem liedagiem, priežu mežiem un piekrastes ciematiem!
Tukuma TIC
koncerts 2 daļās: 1. daļa – “Apskāviens”, 2. daļa – “Muļķa sirds”. Pārtraukumā: Deju skolas grāmatas un citu suvenītu iegāde, fotoizstāde “Kustībā...”
Tukuma TIC
Atklāj aktīvo tūrisma sezonu Koknesē, pamodini Samu un dodies aizraujošā piedzīvojumā, pārbaudot savas zināšanas, atjautību un ātrumu!
Aizkraukles novada TIC
Šogad Līgosvētkos un Jāņos būs četras brīvdienas atpūtai. Atvēliet laiku sevi palutināšanai ar procedūrām un vingrošanas nodarbībām - veseLīgošanai!
EUR 297 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Šogad vienā datumā, 17. maijā, apvienojas divi lieli kultūras notikumi - Starptaustikā Muzeju nakts un Baznīcu nakts.
Jēkabpils novada TIC
17. maijā Rundāles pils goda pagalmā notiks pirmie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē.
Bauskas TIC
Kaut kas tāds Koknesē vēl nav piedzīvots! 17.maijā notiks unikāls velobrauciens - velo reivs, kurš apvienos kustību, mūziku un svētku atmosfēru vienuviet!
Aizkraukles novada TIC
Šogad Preiļu novadu akcijā pārstāvēs 5 dalībnieki - Raiņa muzejs "Jasmuiža", Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Vārkavas novadpētniecības muzejs u.c.
Preiļu novada TIC
Iepazīsties ar muzeju nakts 2025 piedāvājumu Bauskas novadā!
Bauskas TIC
Pārgājienu seriāls EJAM VISI! šoreiz aicina iepazīt Lubānu: ģimenēm, nūjotājiem, dzīvnieku mīļiem kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem, senioriem...
Madonas TIC
Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā tālumā».
Jēkabpils novada TIC
Uz skatuves ar enerģisku un neaizmirstamu lielkoncertu kāps leģendārā grupa "Jumprava", dāvinot klausītājiem savu spilgtākās mūzikas skanējumu.
Tukuma TIC
Ieplāno īpašu ceturtdienu Igo mūzikas un mākslas centrā "Ceplis" 22.maija!
Zemgales Tūrisma asociācija
42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas. Krēsla. Āžu kalns, Tukums.
Tukuma TIC
Festivālā būs gaidītas ģimenes ar bērniem, kurām piedāvās piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Būs pieejams garšaugu dārzs, lielās spēles un ziepju burbuļi.
Tukuma TIC
Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"!
Gulbenes novada TIC