Svini Lieldienas un Vimbu svētkus Bauskā

Svini Lieldienas un Vimbu svēt

Foto: Nauris Veiss | Autors: Visit.bauska.lv | 2025.04.20

Bauska ir viena no vimbu makšķerēšanas galvaspilsētām, tāpēc 20. aprīlī Mūsas upes labajā krastā (Krasta iela pie Bauskas stadiona) notiks jau septītie “Vimbu svētki”, kas ik gadu upes malā pulcē Labas gribas makšķerēšanas sacensību dalībniekus, dabas draugus un šogad arī Lieldienu svētku baudītājus no visas Latvijas!

Svētku sauklis “Labi būt dabā!”, mudinot ne tikai baudīt dabas dāsnumu, bet arī apzināties, kā dabas resursus un veltes izmantot pēc iespējas saudzīgāk. Ar izzinošām aktivitātēm, meistarklasēm un pieredzējušu ekspertu pieredzes stāstiem tiks atklāts, kā būt patīkamiem viesiem pastaigu takās, pie ūdenstilpnēm un citviet dabā un kā ar saviem ikdienas paradumiem katrs no mums var kļūt par labāku draugu dabai.

Daudzveidīgas aktivitātes visas dienas garumā:

No plkst. 11:00 svētku apmeklētāji varēs baudīt Latvijā pazīstamu mūziķu koncertus, izzinošas aktivitātes, radošas nodarbes, iepirkties mājražotāju tirdziņā. Ar tautas mūzikas skaņām sanākušos Lieldienās sveiks leģendārā folkroka grupa “Iļģi”, bet ar harmoniskām melodijām upes krastu piepildīs atmosfēriskā grupa “Idille”. Visas dienas garumā apmeklētājus izklaidēs brīvmākslinieks un diskžokejs Trakais Mārtiņš, kurš mūziku atskaņos uz lentu magnetafona. Savukārt svētku runasvīra stafeti šoreiz pārņems aktieris un kaislīgs makšķernieks Jānis Āmanis. Kopā ar radošās platformas “Bourzma” dizaineriem apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par otrreiz izmantojamo drēbju un aksesuāru nozīmīgumu dabas ilgtspējai un piedalīties drēbju darbnīcā, ar svētku dizaina elementiem apdrukājot līdzpaņemtu apģērbu.

Vimbu svētku ietvaros īpašas aktivitātes sagatavojuši tūrisma uzņēmēji un objekti:

•    Īpašas ēdienkartes ar zivju un vimbu  ēdieniem sagatavojuši arī vairāki pilsētas ēdinātāji – restorāns “Mežs Kungs”, “Mūza”, atpūtas komplekss “Miķelis” un kafejnīca “Wild Rančo” (informācija sekos drīzumā www.visit.bauska.lv !)

•    Tā 20.aprīlī atvērto ekskursiju kopgrupā plkst. 13.00 un 15.00 piedāvās Bauskas alusdarītava, bet 12.00 un 14.00 būs iespēja iepazīt Bauskas vecpilsētu doties bezmaksas ekskursijā Bauskas muzeja gida pavadībā (pulcēšanās pie Tūrisma informācijas centra telts).

•    20.aprīlī no 11.00 līdz 18.00 visi tiek gaidīti  Bauskas Motormuzejā, lai piedalītos olu ripināšanas sacensībās un pastkartes gatavošanas meistarklasē.

•    Vimbu svētkos darbosies arī  Bauskas novada Tūrisma informācijas centra telts, sniedzot informāciju par atpūtas iespējām novadā.

•    20.aprīlī viesus gaidīs arī Bauskas pils, Rundāles pils, atpūtas komplekss “Miķelis” muzejs, mini zoo “Dobuļi” un Trušu pilsētiņa.

Sīkāka informācija par svētkiem www.visit.bauska.lv un kultura.bauska.lv

Avots: Visit.bauska.lv


celojumubode - 3888
Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene"

24. maijā no Madonas "Smeceres sila" startē klasiskais autofotoorientēšanās rallijs, braucienā iepazīstot pilis, muižas, dabu un vietējos mājražotājus.

EUR 35 | Madonas TIC

Muzikāls dzejas un vīna baudīšanas vakars

Muzikāls dzejas un vīna baudīšanas vakars

Dzeja, mūzika un izsmalcināts vīns – viss vienā maģiskā vakarā Jaunpils pils iekšpagalmā!

Tukuma TIC

Pārgājiens piekrastē

Pārgājiens piekrastē

Veselībau veicinošs pārgājiens ar Ilzi Luteri. Alabatros Home - Plieņciema skatu laukums - Albatross Home, kur Jūs sagaidīs silta, uz uguns vārīta zupa un sarun

Tukuma TIC

Aizraujošas aktivitātes un piedzīvojumi

Aizraujošas aktivitātes un piedzīvojumi

Izbaudi kādu no 13 aizraujošajām aktivitātēm Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Aveņu SPA kūre - viesnīca Ezeri, Siguldā

Aveņu SPA kūre - viesnīca Ezeri, Siguldā

1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, SPA atpūtas programma

EUR 250 | Estravel Latvia

Stipro Skrējiens 2025

Stipro Skrējiens 2025

Atgriežas "Cinevilla". Šajā reizē ir īpaši padomāts, lai skrējienā un šajā piedzīvojumā varētu piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma.

Tukuma TIC

Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku 2025!

Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku 2025!

Viens no Bānīša zemes gaidītākajiem pasākumiem sporta cienītājiem ir Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku 2025, kas šogad norisināsies 3. maijā.

Alūksnes TIC

2 nakšu atpūta Jūrmalā

2 nakšu atpūta Jūrmalā

Darba dienu piedāvājumi pāriem un ģimenēm // Baltic Beach Hotel & SPA // līdz 30.05.

EUR 180 | Estravel Latvia

"Trophy rallijreids" Madonas novadā

Trīs dienu garumā Madonas novada Liezēres pagastā norisināsies "Signāls EM" organizētais "Trophy rallijreids" apvidus automašīnām.

Madonas TIC

SVĒTKU PIKNIKS Tukumā

SVĒTKU PIKNIKS Tukumā

Tukumā, Durbes pilī aicinām visus kopīgi klāt svētku galdu, svinēt brīvību un pavasari "Svētku piknikā"

Tukuma TIC

"Grabulis" Pūres Kultūras namā

Andris Bulis par "Grabuli": "Mēs esam divi lieliski aktieri. Gints - lielisks, Es - otrs. "

Tukuma TIC

Skolēnu pavasaris Madonā-Cesvainē

Skolēnu pavasaris Madonā-Cesvainē

Skolēnu iemīļotākās dienas gadā ir tās, kurās klase dodas izbraukumā. Gaidīsim pavasara piedzīvojumā maršrutā Madona – Cesvaine!

Madonas TIC

Aktualitātes nedēļas nogalē

Aktualitātes nedēļas nogalē

Pavasaris atnes ne tikai siltākus laikapstākļus, bet arī daudzveidīgus un aizraujošus kultūras pasākumus Tukuma novadā.

Tukuma TIC

KONCERTUZVEDUMS

KONCERTUZVEDUMS "Es saucu pati - es esmu"

Te savīsies dažādu latviešu komponistu sieviešu kora skaņdarbi ar Aspazijas dzeju un literāri muzikālu scenāriju, kura pamatā ir Raiņa un Aspazijas dienasgrāmatu un vēstuļu fragmenti.

Tukuma TIC

Trīs

Trīs "A" Alūksnes ezerā

Piektdien, 2. maijā Alūksnes ezerā notiks laivošanas pasākums ģimenēm un draugiem “Trīs “A” Alūksnes ezerā” ar devīzi “AIRĒ – ATKLĀJ – APCEĻO!”.

Alūksnes TIC

Apskates vietas ģimenēm ar bērniem

Apskates vietas ģimenēm ar bērniem

Laiku kopā ģimenēm ar bērniem var baudīt vairāk kā 17 apskates objektos, kur iespējams ir itin viss!

Bauskas TIC

Iepazīsti Bauskas novada stāstu

Iepazīsti Bauskas novada stāstu

Ikviens interesents ir aicināts aplūkot Bauskas novada vēstures atspoguļojumu hronoloģiski, laika līnijā no 9.gs. līdz 19. gs. beigām.

Bauskas TIC

Miks Galvanovskis Jaunpils pilī

Miks Galvanovskis Jaunpils pilī

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadiena ar enerģisku un emocionālu priekšnesumu uzstāsies Miks Galvanovskis.

Tukuma TIC

 Ekskluzīvais Pavasara Piedāvājums!

Ekskluzīvais Pavasara Piedāvājums!

Veic rezervāciju, rakstot uz [email protected] Piedāvājums spēkā no 01.04.2025 līdz 30.09.2025

EUR 150 | Bellevue Park Hotel Riga

Strūklakas modināšanas svētki Tukumā

Strūklakas modināšanas svētki Tukumā

šogad jau trīsdesmito reizi tradicionāli 1. maijā modinām ne tikai strūklaku, bet arī saulaino pavasari, un diena tiek aizvadīta ar priecīgām čalām pilsētā.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -