Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.01.18
2025. gada 6. janvāris bija diena, kad beidzot atkal ar vilcienu varēja nokļūt no Tallinas Viļņā, braucot ar vilcienu. Tiesa gan, ar pārsēšanos. “Err.ee” apraksta žurnālistes novērojumus, dodoties ceļā ar vilcienu no Tallinas uz Viļņu.
“Elron” vilciens no Tallinas devās ceļā uz Valgu. Biļete pirmajā klasē maksā 25 eiro. Reti kurš no pasažieriem bija ceļā tieši uz Lietuvas galvaspilsētu – pārsvarā visi braucēji ceļoja Igaunijas iekšienē. Tartu liela daļa pasažieru izkāpa, un līdz Valgai devās vien tūristi.
Apvienojot senču tradīcijas ar Latvijas pirmatnīgās dabas burvību, arī šogad Gaujas Nacionālais parks piedāvā daudzveidīgus pasākumus.
EnterGauja
Valgā pārsēšanās “ViVi” vilcienā. Galdiņi ir, krēsli ērti, taču žurnāliste tā arī neatrada, kur uzlādēt mobilo telefonu. Labā ziņa – WiFi gan darbojās. Biļetes cena no Valgas līdz Rīga – 7 eiro.
Rīgā pārsēšanās “LTG Link” vilcienā, kas patiešām ir pilns – pasažieri iemīļojuši šo maršrutu. Biļetes cena pirmajā klasē – 34 eiro. Šo vilcienu žurnāliste patiešām uzslavēja, norādot, ka iespējams nopirkt pat karstu ēdienu. Kopumā brauciens ar divām pārsēšanās reizēm trijos dažādos vilcienos aizņēma vairāk nekā 10 stundas un izmaksāja 66 eiro.
Secinājumi – ar lidmašīnu no Tallinas nokļūt Viļņa var daudz ātrāk, bet pārsvarā dārgāk, ar autobusu – ātrāk un lētāk. Bet vilcienā esot ērtāk, nekā autobusā vai lidmašīnā. Žurnāliste arī norāda, ka “Elron” cer vasarā palaist tiešo vilcienu no Tartu uz Rīgu, tāpat tiek uzsvērts, ka tiek strādāts pie iespējas iegādāties vienotu biļeti, nevis katram vilcienam atsevišķu.
Viesu māja “Rudzupuķes” piedāvā izmitināšanu 9 komfortablos numuros, krievu pirti, kafejnīcas-bāra pakalpojumus, biljardu, bezmaksas internetu.
TAKA
22. jūnijā plkst. 20.00 Strenču brīvdabas estrādē Jāņu LIELIZRĀDE – R.Blaumaņa komēdija “SKRODERDIENAS SILMAČOS”.
EUR 7 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
No 1. jūnija aicinām visus piedzīvojumu medniekus piedalīties tradicionālajā Valmieras novada tūrisma akcijā “Dārgumu medības”!
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
1999. gadā Līksnas parka teritorijā pagasta ļaudis izveidoja atpūtas taku, kura katru gadu tiek paplašināta.
TAKA
Atrodamies Rīgā un piedāvājam individuālus komplektus, tematiskās ballītes, korporatīvos pasākumus un interaktīvo šaušanu.
GunRange.lv
Raiņa māja Berķenelē piedāvā nakšņošanas iespējas 4 guļamistabās ar 10 gultasvietām.
TAKA
No 6. līdz 8. jūnijam krāšņi un iedvesmojoši svinēs Vērgales pagasta svētkus ar vadmotīvu “Kopā augt”.
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
📅 No 27. oktobra 2025 līdz 17. martam 2026
EUR 1398 | Atlantic Travel
No 2. līdz 8. jūnijam jau septīto reizi notiks Karostas festivāls.
Liepājas reģiona TIB
15. jūnijā pl. 12.00 Jaunmoku pils aicina uz īpašu dienu, kurā savijas daba, gongu meditācija un Kārļa Kazāka mūzika!
Jaunmoku pils
Moderna klīnika vietējiem iedzīvotājiem un ārvalstu ceļotājiem, kas nodrošina speciālistu konsultācijas apvienojumā ar USG un laboratoriskiem izmeklējumiem
Republikas laukuma klīnika
Aizraujoša pieredze, iepazīstot Taizemi - jaunums, ko izbaudīsiet! 4 dienu kruīzs no Bangkokas - iepazīstiet Kanchanaburi provinci no cita skatupunkta!
EUR 989 | Estravel Latvia
Viesnīca piedāvā komfortablus numurus, mājīgu restorānu, smēķēšanas salonu, biljardu, krievu un turku pirtis, burbuļvannu.
TAKA
Labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā.
TAKA