Sācies Siguldas starptautiskais dzejas festivāls «Siguldas Dzejas dienas un dzejas naktis»

Inese Ķikute-Tītmane | 2024.09.05

Ar Dzejas nakts pārgājienu sācies Starptautiskais dzejas festivāls “Siguldas Dzejas dienas un dzejas naktis”, kas norisinās Starptautiskā dzejas festivāla “Dzejas dienas” ietvaros!

31. augusta vakarā no Siguldas Stacijas laukuma dzejnieki no dažādiem literāriem strāvojumiem, grupējumiem un darbnīcām - Siguldas novada dzejnieki, Jauno literātu apvienība “Sāls”, “Tekstūra”, “13. kurss”, “Dzejnieki liftā”, “Postmistiķi”, “Raksturs”, Literārās akadēmijas Dzejas meistardarbnīca, “Aicinājums”, “Sintakses stupors”, “Vienpatņi” - un līdzgājēji devās Dzejas nakts pārgājienā uz kultūrtelpu “Dabā” Nurmižos, kur visus pārgājiena dalībniekus sagaidīja ugunskurs, zupa un dzejas lasījumi līdz rīta gaismai.

Pa ceļam viņi satika: literatūrzinātnieku Viesturu Vecgrāvi pie Siguldas Valsts ģimnāzijas ar stāstu par Leona Brieža skolas gaitām un saistību ar Siguldas novadu; dzejnieku Edvīnu Raupu pie Gaujas senlejas, gremdējoties atmiņās par bērnības trakulībām gravā un pļavā, kas tagad nosaukta par Svētku laukumu; pirms dažiem gadiem par siguldieti kļuvušo kaislīgo makšķernieku un dzejnieku Guntaru Godiņu, pie Gaujas makšķerējot zivis; Siguldas pilsdrupās dzejnieku Arti Ostupu, kuru daži dzīves gadi sasējuši ar Siguldu un šī laika liecības atrodamas viņa dzejas krājumos; dzejnieku Kristapu Vecgrāvi, kurš Siguldas kapsētā atcerējās kopā ar vecmammu Siguldā pavadītās bērnības dienas; rakstnieci un dzejnieci Ingu Ābeli, kura Sateseles pilskalnā starp avotu, kanjonu un Kraukļu aizu ar stipriem vārdiem nobūra vējus un noturēja skaidras un zvaigžņotas debesis.

Festivāla nākamais pasākums gaidāms jau šonedēļ, 5. septembrī plkst. 18.30, kafejnīcā “Valhalla Lounge”, Pils ielā 8A, kur piestās “Dzejas brauciens”(Poetry Ride). Šogad radošais direktors Guntars Godiņš un producente Jenni Kallionsivu satiksies Latvijā cikla “Ienāc literatūrā” ikmēneša sarunā un dalīsies atmiņās par “Dzejas brauciena” norisi vairāku gadu garumā Latvijā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā un Norvēģijā, kā arī demonstrēs filmu par festivālu. Festivāla viesis būs igauņu dzejnieks un tulkotājs Contra, kurš uzstāsies ar dzejas lasījumiem.

“Siguldas Dzejas dienas un dzejas naktis” izskanēs 27. septembrī plkst. 18.00, Siguldas Valhalla Lounge, Pils ielā 8A, ar “Latvian Literature” atdzejas darbnīcas noslēguma lasījumiem. Septembra pēdējā nedēļā Siguldā norisināsies “Latvian Literature” atdzejas darbnīca, kurā šogad darbosies dzejnieki no Latvijas un Īrijas, lai meklētu kopīgu dzejas valodu. Atdzejas darbnīcas noslēguma lasījumos piedalīsies Latvijas dzejnieki Arvis Viguls, Linda Mence, Ligija Purinaša, Ivars Šteinbergs un Īrijas dzejnieki Gormfhlaith Ní Shíocháin Ní Bheoláin, Diarmuid Johnson un Ceaití Ní Bheildiúin. Pasākumu vadīs Arvis Viguls.

Starptautisko dzejas festivālu “Siguldas Dzejas dienas un dzejas naktis” organizē Kultūras centrs Siguldas DEVONS. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Siguldas novada pašvaldība.

Avots: Sigulda.lv



Ieelpo pavasari Riebiņu muižas parkā

Ieelpo pavasari Riebiņu muižas parkā

Riebiņu muižas vēsture iesniedzas 16. gadsimtā. Senāk lēņu īpašumus apkaimē sauca par Krevmuižu, iespējams, ka šīs muižas centrs saucās par Krevi

Preiļu novada TIC

Iepazīsti maršrutu:Bauska-Uzvara-Grenctāle

Iepazīsti maršrutu:Bauska-Uzvara-Grenctāle

Šajā maršrutā, iespējams izzināt apkārtni, kas apvieno vēsturiskas vietas, unikālus atpūtas kompleksus, kultūras mantojumu, aktīvo atpūtu un degustācijas.

Bauskas TIC

DĀRZA SVĒTKI | Sēd uz sliekšņa pasaciņa

DĀRZA SVĒTKI | Sēd uz sliekšņa pasaciņa

Kalnmuižas pils dārzā arī šovasar uzplauks dārza svētku burvība – vakars, kurā savijas mūzika, dzeja un gardas maltītes.

Tukuma TIC

Pēterdienu gaidot Tukuma pusē

Pēterdienu gaidot Tukuma pusē

Tukuma novadā šajā nedēļas nogalē satiksies mūzika, stāsti un rokmūzikas kopiena.

Tukuma TIC

Zvejnieksvētki Lapmežciemā

Zvejnieksvētki Lapmežciemā

Saulriets radīs maģisku atmosfēru, viļņu skaņas saplūdīs ar dzīvo mūziku un neaizmirstams piedzīvojums! Pēc koncertiem – ballīte smiltīs līdz pat rīta gaismai.

Tukuma TIC

Senās mūzikas festivāls 12.-13.jūlijā!

Senās mūzikas festivāls 12.-13.jūlijā!

Apskati un izvēlies, Senās mūzikas festivāla koncertu apmeklēsi Tu!

Bauskas TIC

Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks!

Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks!

Aicinām - ceturtdien, 12. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00, garšu ballīte Āgenskalna tirgū!

Lauku Ceļotājs

Zvejnieksvētki Engurē

Zvejnieksvētki Engurē

Atraktīvas izklaides, vienīgā Latvijā kravas auto parāde, svētku gājiens, Neptūna ierašanās. Vakara kulminācija - grandiozs koncerts ar Ivo Fominu

Tukuma TIC

Vasaras atpūta pie ūdeņiem Ziemeļlatgalē

Vasaras atpūta pie ūdeņiem Ziemeļlatgalē

Baudi vasaras sajūtas pie ūdeņiem - te būs idejas atpūtai Balvu novadā!

Balvu TIC

DEJAS FESTIVĀLS |

DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025"

Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls.

Tukuma TIC

Nakts pie Nāriņas

Nakts pie Nāriņas

Pie Kandavas brīvdabas baseina norisināsies rokmūzikas festivāls "Nakts pie Nāriņas", kurā uzstāsies rokgrupas “Ametists” un “Pienvedēja Piedzīvojumi”.

Tukuma TIC

ROŽU SVĒTKI TUKUMĀ 2025

ROŽU SVĒTKI TUKUMĀ 2025

Atkal kopā veidosim lielo rožu vainagu, būs floristu izstāde baznīcā, koncerti, svētku Smukumtirdziņš, Rožu vāģu parāde un citas tradicionālās svētku vērtības.

Tukuma TIC

Brīvdabas koncerti Kāla ezera krastā

Brīvdabas koncerti Kāla ezera krastā

Heisā hopsā, esam sarūpējuši vasarai piecus - absolūti kapitālus koncertus. Tiekamies ezera krastā pie Madonas!

Madonas TIC

Apceļo pilis un muižas - ĀRDAVAS MUIŽA

Apceļo pilis un muižas - ĀRDAVAS MUIŽA

Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma galamērķos. Šoreiz Preiļu novadu akcijā pārstāv 4 dalībnieki

Preiļu novada TIC

"Īsa pamācība mīlēšnā"

Jaunpils parka estrādē skatītājiem būs iespēja baudīt teatrālu, dzīvespriecīgu un labdabīgi ironisku uzvedumu.

Tukuma TIC

Valmiermuižas Etnomūzikas Festivāls

Valmiermuižas Etnomūzikas Festivāls

Koncerti • uguns perfomance • cirks • dzeja • meistarnīcas • māksla • izjādes ar zirgiem

EnterGauja

Vīngliemežu audzētavu

Vīngliemežu audzētavu "Ošu mājas"

Apmeklējuma laikā būs iespēja iepazīties ar vīngliemežu dzīves ciklu, to fizioloģiju, audzēšanas un pārstrādes niansēm aizraujošā un izsmeļošā stāstījumā.

Preiļu novada TIC

"Mājas kafejnīcu dienas" Preiļu novadā

26. un 27. jūlijā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas” Preiļu novadā. Arī šogad Preiļu novads kuplā skaitā piedalās tradicionālajā vislatvijas garšu akcijā

Preiļu novada TIC

Apceļo Latvijas pilis un muižas

Apceļo Latvijas pilis un muižas

Apceļo Latvijas pilis un muižas 2025! Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma galamērķos.

Preiļu novada TIC

Bauska Country Festivāls atdzimst!

Bauska Country Festivāls atdzimst!

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Bauskā atgriežas “Kantrī mūzikas festivāls”, kas norisināsies 5. un 6. jūlijā Pilskalna estrādē.

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -