Liepājā norisināsies Latvijas mazākumtautību festivāls

Liepājā norisināsies Latvijas

Foto: Lnkc.gov.lv | Autors: Linda Ertmane | 2024.06.29

No 2024. gada 29. jūnija līdz 30. jūnijam Liepājā norisināsies Latvijas mazākumtautību festivāls "Vaļā vērti atslēdziņ’!", pulcējot teju 1500 dalībniekus – dziedātājus, dejotājus, amatniekus – savas tautas tradicionālā kultūras mantojuma kopējus no visas Latvijas. Divu dienu garumā uz centrālās skatuves Rožu laukumā un citviet pilsētvidē skanēs krāšņas koncertprogrammas, notiks mākslas darbu izstāde, tērpu skate, svētku gājiens, nacionālo ēdienu degustācijas, lekcijas, meistarklases un citas aktivitātes. Daudzveidīgajā programmā būs iespēja tuvāk iepazīt 16 dažādas mazākumtautības - azerbaidžāņu, baltkrievu, bulgāru, ebreju, gruzīnu, krievu, ķīniešu, itāļu, lietuviešu, moldāvu, poļu, romu, spāņu, pakistāņu, ukraiņu un vācu.  

Festivālu atklās dalībnieku gājiens no Jāņa Čakstes laukuma uz festivāla centrālo norises vietu – Rožu laukumu. Divās dienās uz festivāla centrālās skatuves uzstāsies vairāk nekā 90 dažādi mākslinieciskie kolektīvi, apmeklētājus priecējot ar savu kultūru raksturojošām koncertprogrammām. Tāpat dziesmas un dejas būs iespēja vērot arī pilsētvides koncertos – Jāņa Čakstes laukumā, pie Fazer pulksteņa, koncertdārzā “Wiktorija” un Kultūrvietā “Pegaza pagalms”.

Koncertzālē “Lielais dzintars” 29. jūnijā plkst. 16.00 skanēs instrumentālo ansambļu un orķestru koncerts “Zītarā vērti”. Klausītājiem būs iespēja iepazīt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās melodijas un to skanējumu, kā arī koncerta izskaņā dzirdēt latviešu mūziku apvienotā tautas instrumentu orķestra, ansambļu, solistu un koru sniegumā. Ieeja koncertā ar bezmaksas ieejas kartēm, kas saņemamas no 18. jūnija “Biļešu paradīzes” kasēs.

Savukārt 29. jūnija vakarā plkst. 18.00 uz festivāla centrālās skatuves Rožu laukumā notiks postfolkloras koncerts - tautasdziesmas ieskanēsies jaunās skaņās. Koncertā piedalīsies postfolkloras grupas no Latvijas, kā arī ārzemju viesi - grupa AIRBOXES no Beļģijas un kvartets AREASUD no Itālijas. Ikviens aicināts nākt uz koncertu un izkustēties.

30. jūnijā plkst. 14.00 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē kormūzikas koncertā mazākumtautību kori atskaņos gan garīgās mūzikas repertuāru – psalmus, svēto rakstu dziedājumus, gan tautasdziesmas.

Festivāla noslēguma koncertprogrammā 30. jūnijā plkst. 17.00 koncertzālē “Lielais dzintars” uzstāsies folkloras kopas, autentiskās dziedāšanas, vokālie, folkloras un instrumentālie ansambļi, tautas deju kolektīvi un ansambļi, tautas instrumentu orķestris, kā arī koris un individuālie izpildītāji, sniedzot koncentrētu un reizē visaptverošu skatu par Latvijā dzīvojošo tautību kultūras mantojumu. Noslēguma koncerta ietvaros notiks arī tautastērpu skate, radot  ieskatu katras tautas nacionālo tērpu spilgtākajās iezīmēs un valkāšanas tradīcijās. Ieeja koncertā un tērpu skatē ar bezmaksas ieejas kartēm, kas saņemamas no 18. jūnija “Biļešu paradīzes” kasēs.

Tautu kultūru var iepazīt arī caur kulināro mantojumu. Festivāla norises laikā 29. un 30. jūnijā Rožu laukumā ikviens interesents aicināts nobaudīt dažādu tautību pārstāvju sagatavoto ēdienu – pampuškas un boršču no ukraiņu kultūras, shmalzbrot un vācu boli no vācu kultūras, spāņu tradicionālo ēdienu paelju (paella), sicīliešu caponantina, gruzīnu hačapuri, kā arī ēdienus no bulgāru, baltkrievu, krievu, pakistāņu un poļu kultūrām. Degustācijas ikvienam interesentam – bez maksas. Festivāla norises laikā darbosies arī kafejnīca “Citu tautu virtuve”, kurā būs iespēja iegādāties dažādu tautu ēdienus.

Nozīmīga loma festivālā atvēlēta arī amata meistariem. Divu dienu garumā Rožu laukumā darbosies amatnieku teltis un ikkatrs aicināts iepazīt dažādus amatus – karošu grebšanu, koka dēlīšu apgleznošanu, tradicionālo salmu leļļu darināšanu, pērļošanu, izšūšanu, rotu veidošanu, pīšanu un citas prasmes. Tāpat festivāla laikā plānotas arī lekcijas un meistarklases. Par tām vairāk iespējams lasīt ŠEIT.

29. un 30. jūnijā koncertzālē “Lielais dzintars” būs apskatāma mākslas darbu izstāde “Gaismā vērti”. Tās mērķis ir atklāt un plašākai sabiedrībai atspoguļot Latvijā dzīvojošo mazākumtautību kopienu meistaru radītās lietišķās mākslas daudzveidību, izceļot dažādu tautu mākslas kopīgās un atšķirīgās tradīcijas.

Ieeja festivāla norisēs ir bez maksas. Ieeja koncertos “Lielajā dzintarā” ar bezmaksas ieejas kartēm, kas saņemamas no 18. jūnija “Biļešu paradīzes” kasēs. Plašāku informāciju par festivālu un programmu iespējams skatīt www.mtfestivals.lv.

Par Latvijas mazākumtautību festivālu:

Latvijas mazākumtautību festivāls norisināsies trešo reizi un tā mērķis ir popularizēt un attīstīt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, mudināt mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē un sekmēt starpkultūru mijiedarbību. Latvijā dzīvo vairāk nekā 150 tautību. Mazākumtautības un to kultūra ir neatņemama un svarīga Latvijas sabiedrības un kultūrtelpas sastāvdaļa; tām ir atšķirīga vēsture, pārstāvju skaits un situācija ekonomiskajā, sociālajā un kultūras jomā. Mazākumtautību tiesības garantē Satversme, un tām tiek sniegts daudzpusīgs valsts atbalsts izglītības, tradicionālās kultūras saglabāšanas un attīstības jomā. Sniedzot atbalstu mazākumtautību iniciatīvām, Kultūras ministrija sekmē starpkultūru dialogu un mazākumtautību pilsonisko līdzdalību.

Festivālu organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centru. Festivāls ir iekļauts Latvijas dalības Eiropas Savienībā divdesmitgades atzīmēšanas svētku programmā.


Avots: Lnkc.gov.lvNaktsmītnes Zemgalē mierpilnai atpūtai

Naktsmītnes Zemgalē mierpilnai atpūtai

Ieskaties un izvēlies sev piemērotāko naktsmītni ceļojot pa Zemgali

Zemgales Tūrisma asociācija

Brunavas mālotava aicina!

Brunavas mālotava aicina!

Apmeklē "Brunavas mālotavu" mājas kafejnīcu dienu ietvaros!

Bauskas TIC

Aizvadi vasaru

Aizvadi vasaru "SAULI TVEROT" Cēsu novadā!

Jaunajā Cēsu novada vasaras ceļvedī ir apkopotas idejas neaizmirstamiem piedzīvojumiem, jautrām aktivitātēm un daudz kā cita noderīga!

Cēsu TIC

Iepazīsti Zemgali - Aizkraukles novadu!

Iepazīsti Zemgali - Aizkraukles novadu!

Iepazīsti Aizkraukles novada daudzveidīgo piedāvājumu!

Zemgales Tūrisma asociācija

Rundāles dzirnavas aicina!

Rundāles dzirnavas aicina!

Rundāles ūdensdzirnavas aicina uz mājas kafejnīcu dienām!

Bauskas TIC

"Padegas" aicina uz mājas kafejnīcu dienu

Saimniecība "Padegas" aicina uz mājas kafejnīcu dienām!

Bauskas TIC

KANDAVAS GAISA BALONU FESTIVĀLS 2024

KANDAVAS GAISA BALONU FESTIVĀLS 2024

Kandavas gaisa balonu festivāls būs no 9.līdz 11.augustam. Precīzāka svētku programma vēl sekos.

Tukuma TIC

Izbaudi vasaras sauli Skrundā!

Izbaudi vasaras sauli Skrundā!

Viena no skaistākajām Latvijas muižām – Skrundas muiža – atrodas Kurzemē, stāvā Ventas krastā.

Skrundas muiža

īpašs ģimenes piedāvājums

īpašs ģimenes piedāvājums

Īpašais ģimenes piedāvājums!

EUR 150 | Bellevue Park Hotel Riga

 Gulbenes pilsētas svētki - 25.-27.jūlijā

Gulbenes pilsētas svētki - 25.-27.jūlijā

Jūlija pēdējā nedēļas nogalē no 25. līdz 27. jūlijam Gulbene svinēs Pilsētas svētkus, aicinot nākt kopā lielus un mazus un piedzīvot īstenu paaudžu satikšanos.

Gulbenes novada TIC

Mājas kafejnīcu dienas tūrisma maršruti!

Mājas kafejnīcu dienas tūrisma maršruti!

Dodoties uz kādu no Mājas kafejnīcām, ieplāno arī apskates objekta apmeklējumu! Apskati praktisku karti!

Bauskas TIC

Atpūties Junior Suite 304 ar skatu uz Domu

Atpūties Junior Suite 304 ar skatu uz Domu

Atpūties Junior Suite 304. 🗝️ ar vannu un skatu uz Doma katedrāli. ✨

Dome Hotel

Ieturi gardu Maltīti Zemgalē

Ieturi gardu Maltīti Zemgalē

Piestāj un ieturi gardu maltīti kādā no Zemgales restorāniem vai kafejnīcām

Zemgales Tūrisma asociācija

Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024

Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024

27.-28. jūlijā norisināsies vasaras baudpilnais pasākums - Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024!

Bauskas TIC

Iedvesmojies Latvijas-Lietuvas apceļošanai

Iedvesmojies Latvijas-Lietuvas apceļošanai

Iedvesmojies no Gardānu ģimenes brīvdienu ceļojuma ģimenēm ar bērniem Bauskas, Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu apkārtnē!

Bauskas TIC

Apmeklē mājas kafejnīcas!

Apmeklē mājas kafejnīcas!

Apmeklē mājas kafejnīcas Vidusdaugavā - baudi 23 mājas kafejnīcu piedāvājumu Aizkrauklē, Skrīveros, Jaunjelgavā, Pļaviņās un Koknesē!

Aizkraukles novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -