Foto: Pixabay.com | Autors: Jānis Pēteris Bērziņš | 2025.05.31
1911. gada 31. maijā tika pabeigta slavenā kuģa “Titāniks” būvniecību. Tobrīd tas bija lielākais kustīgais objekts, ko bija redzējuši cilvēki.
Kuģa palaišana palaišanu ūdenī vēroja ap tūkstošiem cilvēku. Lai milzeni nolaistu ūdenī, bija nepieciešamas 22 tonnas ziepju un tauku.
Jau “Titānika” būvniecības laikā tika piedzīvotas vairākas traģēdijas – par darba drošību tad domāja maz, un būvniecības laikā gāja bojā astoņi cilvēki, 28 cieta smagos negadījumos un 218 guva nelielas traumas.
Kuģis pirmajā reisā devās 1912. gada 10. aprīlī. Naktī uz 15. aprīli tas saskrējās ar aisbergu un nogrima.
22. jūnijā plkst. 20.00 Strenču brīvdabas estrādē Jāņu LIELIZRĀDE – R.Blaumaņa komēdija “SKRODERDIENAS SILMAČOS”.
EUR 7 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Muižas veidošanu 19.gs. sākumā sāka grāfs Boļeslavs Plāters-Zībergs. Līdz mūsdienām no muižas apbūves saglabājusies klēts, pārvaldnieka māja un stallis.
TAKA
Labiekārtota divstāvu guļbaļķu māja ar 3 guļamistabām, viesību telpu, virtuvi, iekštelpu pirti un āra baļļu ir lieliski piemērota visiem.
TAKA
No 2. līdz 8. jūnijam jau septīto reizi notiks Karostas festivāls.
Liepājas reģiona TIB
Viesu māja “WoodStay” atrodas pašā Augšdaugavas nacionālā parka sirdī, starp augošām priedēm un bērziem, tikai 10-15 minūšu brauciena attālumā no Daugavpils.
TAKA
Celta 1890. – 1892.g. pēc pazīstamā arhitekta V. Neimaņa projekta. Pils ēka ir asimetriska.
TAKA
XX gs. sākumā pie Medumu ezera Sanktpēterburgas botāniskā dārza pārzinis Lackis iekārtoja Medumu parku.
TAKA
20.jūnijā plkst. 22.00-02.00 Rūjienas pilsētas estrādē Jāņu ielīgošanas balle kopā ar grupu “Deficīts”.
EUR 5 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Atpūtas komplekss “Beļmonti” piedāvā naktsmītnes 3 viesu mājās (kopā 20 guļvietas), pirti, ugunskura vietas, labiekārtotas peldēšanas vietas.
TAKA
Lidojums no Rīgas, privāti transfēri, 2 naktis viesnīcā, brokastis, ieejas biļete World of Volvo muzejā
EUR 256 | Estravel Latvia
Brīvdienu māja “Pakrasti” piedāvā 2 guļbaļķu mājas, jauku lauku pirtiņu ar slotām, lapenes pie ezera un pludmali, laivu nomu.
TAKA
Ēka celta pēc arhitekta Vilhelma Neimaņa projekta 19. gs. otrā pusē kā Ilgas muižas medību pils.
TAKA
2 nakt1s 2 personām, brokastis un atpūtas piedāvājums // līdz 19.06.
EUR 159 | Estravel Latvia
7. jūnijā plkst. 22.00 Daliņu pludmales teritorijā, Valmierā, Tautas deju ansamblis “Gauja” ielūdz uz kolektīva 80 gadu jubilejas koncertuzvedumu.
EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Lidojums no Rīgas, 2 naktis viesnīcā, brokastis, 2 dienu ieejas biļete Legoland
EUR 565 | Estravel Latvia
Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.
TAKA