18. maijā - Līvas ciema svētki Liepājā

liepaja.travel | 2024.05.17


Šo sestdien, 2024. gada 18. maijā, ar 20. jubilejas “Līvas ciema svētkiem” krāšņi vērsies simboliski vārti vasaras sezonai Liepājā.


Svētku programma 

Šogad ieplānotas gan tradicionālās norises – dalībnieku gājiens, tautas mūzikas un deju programma, dziesminieku uzstāšanās, amatnieku tirgus, meistardarbnīcas, spēļu sēta, gardi ēdieni un dzērieni, gan arī jaunumi – deju koncertuzvedums pludmalē un nakts balle Jūrmalas parkā.

Svētki iesāksies ar dalībnieku gājienu pulksten 11:30 no Liepājas sirds – Rožu laukuma, tālāk virzoties pa Graudu ielu un Kūrmājas prospektu uz Lielo skatuvi Jūrmalas parkā, kur pulksten 12:00 notiks svētku svinīgā atklāšana.

“Līvas tirgū”, kas ir šo svētku aizsākums, apmeklētājus gaida plašs amatnieku, daiļamata meistaru, mākslinieku un pārtikas ražotāju piedāvājumu klāsts, kur ikviens atradīs savai gaumei atbilstošus oriģinālus un kvalitatīvus izstrādājumus, kuros apvienotas seno amatu prasmes un mūsdienu dizaina elementi.

Radošais laukums “Ar tradīcijām uz nākotni” piedāvās mūsdienīgu skatījumu uz laikmetīgajām tradīcijām Kurzemē, apvienojot tradicionālo amatniecību ar radošajām industrijām un digitālo kultūru. Dažādās darbnīcās to dalībnieki, vadītāji un mākslinieki dalīsies savās zināšanās un prasmēs, veicinot apmeklētāju personisko attīstību un radošo izpausmi, nodrošinot kvalitatīvu un plaši pieejamu kultūras un mākslas pieredzi.

Ikviens interesents aicināts apmeklēt īpaši veidoto Patentu valdes un Liepājas valstspilsētas pašvaldības informatīvo un interaktīvo stendu “Autentisks ir mūžīgs!”, lai uzzinātu vairāk par autentiskuma nozīmi, kādu kaitējumu nodara viltojumi, to patēriņš un kādas tam var būt sekas, kāpēc svarīgi domāt par oriģinalitāti un, kas ir Liepājas autentiskums.

Spēļu sēta, kuru iecienījuši apmeklētāji ar bērniem, piedāvās apgūt senas latviešu spēles – zivtiņas, jenga, cūku ganīšana, ratu riteņa velšana. Būs Viduslaiku mākslas darbnīca, kurā varēs izkrāsot viduslaiku miniatūras ar autentiskām krāsām, kā arī uzzināt ar kādām metodēm krāsas ieguva viduslaikos. Jautrība ar pārģērbšanos un pārtapšanu garantēta seno noskaņu foto stūrītī, kur būs pieejami dažādi senatnīgi tērpi un aksesuāri. Šogad būs iespēja izkalt arī savu īpašo laimes monētu laimīgajā laikā no pulksten 13:00 līdz 18:00.

Gardiem ēdieniem un dzērieniem bagāta būs svētku sadaļa “Dzintara latvieši krogos sēž”, ko piedāvās ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji un garšu meistari.

Aizvadīto gadu laikā “Līvas ciema svētku programmas” bagātinājušas teju 200 Latvijas un arī ārvalstu tautas mūzikas, etnomūzikas un postfolkloras grupas, folkloras apvienības, kapelas un ansambļi. Tautas mūzikas programmā “Līvas upe” šajā svētku reizē uz Lielās skatuves uzstāsies postfolkloras grupa “DABA SAN”, muzikālā apvienība “Rahu The Fool”, jaunfolka grupa “Jauno Jāņu Orķestris”, bet programmu noslēgs dūdu un bungu mūzikas grupa “Auļi”, kurai 2003. gada pavasarī Liepājā, Līvas ciema 750 gadu jubilejas svētkos notika pati pirmā uzstāšanās.

Jau otro gadu “Līvas ciema svētkos” būs dziesminieku skatuve “Siena šķūnis”, kur uzstāsies Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Raimonda Vazdika, Austrasbērni, Līga Priede, Andrejs Grimms, Helēna Kozlova, Inta Pauļuka, Ilze Grunte, Lauma Liepiņa, Anta Eņģele, Marko Ojala, Edgars Šubrovskis un Matīss Pavītols.

Tautas deja ir viena no nozīmīgākajām latviešu nacionālās kultūras vērtībām, kas jau kopš seniem laikiem ir bijusi pastāvīga latviešu dzīves sastāvdaļa gan ģimenes svētkos, gan citos godos. Tautas deju programma “Dzintara krasta ļaudis” uz Lielās skatuves 18. maija rītā bērnu auditorijai piedāvā Bērnu deju kolektīva “Krustiņi” 30 gadu jubilejas koncertu un kopā ar viņiem Bērnu vokālais ansamblis “Pērlītes” svinēs sava kolektīva 15 gadu dzimšanas dienu.

Tirgus laukumā Zvejnieku alejā no pulksten 13:00 katras apaļas stundas sākumā dejos Saldus, Kuldīgas, Tukuma, Dienvidkurzemes novadu un Liepājas deju kolektīvi.

Savukārt pulksten 20.30 Liepājas pludmalē būs unikāla iespēja redzēt 2022. gada vasarā Rojas estrādē pirmo un vienīgo reizi Kurzemē realizēto Kurzemes kultūrvēsturiskā novada jaundeju koncertu “Zelta zemes vidiņā”. Sadarbībā ar koncerta māksliniecisko vadītāju, Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada deju kolektīvu virsvadītāju Jāni Purviņu, šo programmu “Līvas ciema svētkos” izdejos vairāk nekā 50 Kurzemes deju kolektīvi. Koncertuzvedums notiks dabiskā vidē, tāpēc skatītāji aicināti paši sarūpēt sev ērtas sēdvietas.

Svētku diena noslēgsies ar 20. jubilejas balli un dančiem kopā ar postfolkloras grupu “Rikši”. Balle plānota no desmitiem vakarā līdz vieniem naktī.

Ar detalizētu svētku programmu var iepazīties “Līvas ciema svētku” lapā vietnē Facebook.com un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājaslapā www.liepajaskc.lv, kur, nepieciešamības gadījumā, to var ērti izdrukāt A4 formātā. Visas svētku aktivitātes ir bez maksas.

“Līvas ciema svētku” vārti apmeklētājiem šogad būs atvērti sestdien, 18. maijā, no pulksten 11:00 līdz 19. maija 01:00. Svētku norises vieta ir Zvejnieku aleja, tai piegulošā Jūrmalas parka teritorija un pludmale.

Svētku rīkotāji aicina liepājniekus un pilsētas viesus ņemt vērā, ka no piektdienas, 17. maija, pulksten 8:00 līdz sestdienas, 18. maija, pulksten 20:00 būs slēgta transporta kustība Zvejnieku alejā no Kūrmājas prospekta apļa līdz Roņu ielai.
Uz tikšanos “Līvas ciema svētkos”!


Avots: liepaja.travel Gulbenes pilsētas svētki - 25.-27.jūlijā

Gulbenes pilsētas svētki - 25.-27.jūlijā

Jūlija pēdējā nedēļas nogalē no 25. līdz 27. jūlijam Gulbene svinēs Pilsētas svētkus, aicinot nākt kopā lielus un mazus un piedzīvot īstenu paaudžu satikšanos.

Gulbenes novada TIC

"Padegas" aicina uz mājas kafejnīcu dienu

Saimniecība "Padegas" aicina uz mājas kafejnīcu dienām!

Bauskas TIC

Brunavas mālotava aicina!

Brunavas mālotava aicina!

Apmeklē "Brunavas mālotavu" mājas kafejnīcu dienu ietvaros!

Bauskas TIC

Atpūties Junior Suite 304 ar skatu uz Domu

Atpūties Junior Suite 304 ar skatu uz Domu

Atpūties Junior Suite 304. 🗝️ ar vannu un skatu uz Doma katedrāli. ✨

Dome Hotel

Mājas kafejnīcu dienas tūrisma maršruti!

Mājas kafejnīcu dienas tūrisma maršruti!

Dodoties uz kādu no Mājas kafejnīcām, ieplāno arī apskates objekta apmeklējumu! Apskati praktisku karti!

Bauskas TIC

Rundāles dzirnavas aicina!

Rundāles dzirnavas aicina!

Rundāles ūdensdzirnavas aicina uz mājas kafejnīcu dienām!

Bauskas TIC

Izbaudi vasaras sauli Skrundā!

Izbaudi vasaras sauli Skrundā!

Viena no skaistākajām Latvijas muižām – Skrundas muiža – atrodas Kurzemē, stāvā Ventas krastā.

Skrundas muiža

KANDAVAS GAISA BALONU FESTIVĀLS 2024

KANDAVAS GAISA BALONU FESTIVĀLS 2024

Kandavas gaisa balonu festivāls būs no 9.līdz 11.augustam. Precīzāka svētku programma vēl sekos.

Tukuma TIC

Apmeklē mājas kafejnīcas!

Apmeklē mājas kafejnīcas!

Apmeklē mājas kafejnīcas Vidusdaugavā - baudi 23 mājas kafejnīcu piedāvājumu Aizkrauklē, Skrīveros, Jaunjelgavā, Pļaviņās un Koknesē!

Aizkraukles novada TIC

Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024

Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024

27.-28. jūlijā norisināsies vasaras baudpilnais pasākums - Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024!

Bauskas TIC

īpašs ģimenes piedāvājums

īpašs ģimenes piedāvājums

Īpašais ģimenes piedāvājums!

EUR 150 | Bellevue Park Hotel Riga

Iepazīsti Zemgali - Aizkraukles novadu!

Iepazīsti Zemgali - Aizkraukles novadu!

Iepazīsti Aizkraukles novada daudzveidīgo piedāvājumu!

Zemgales Tūrisma asociācija

Iedvesmojies Latvijas-Lietuvas apceļošanai

Iedvesmojies Latvijas-Lietuvas apceļošanai

Iedvesmojies no Gardānu ģimenes brīvdienu ceļojuma ģimenēm ar bērniem Bauskas, Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu apkārtnē!

Bauskas TIC

Aizvadi vasaru

Aizvadi vasaru "SAULI TVEROT" Cēsu novadā!

Jaunajā Cēsu novada vasaras ceļvedī ir apkopotas idejas neaizmirstamiem piedzīvojumiem, jautrām aktivitātēm un daudz kā cita noderīga!

Cēsu TIC

Ieturi gardu Maltīti Zemgalē

Ieturi gardu Maltīti Zemgalē

Piestāj un ieturi gardu maltīti kādā no Zemgales restorāniem vai kafejnīcām

Zemgales Tūrisma asociācija

Naktsmītnes Zemgalē mierpilnai atpūtai

Naktsmītnes Zemgalē mierpilnai atpūtai

Ieskaties un izvēlies sev piemērotāko naktsmītni ceļojot pa Zemgali

Zemgales Tūrisma asociācija

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -