«Novaturas» grupas provizoriskie aprīļa rezultāti

Ieva Sala | 2024.05.16

Baltijas tūrisma tirgus līdera “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, ieņēmumi aprīlī bija 15,1 miljons eiro. Pērn šajā pat laikā ienākumi bija 19 miljonu apmērā. Tika apkalpots aptuveni 21 tūkstotis klientu, savukārt pērn to bija aptuveni 26 tūkstoši.

Mazāks ceļotāju skaits šogad, galvenokārt, ir saistīts ar optimizēto ceļojumu piedāvājumu uz Turciju un Ēģipti, kur intensīvās konkurences dēļ peļņas normas ierasti ir viszemākās. Tomēr ar plašāko galamērķu klāstu reģionā “Novaturas” turpina īstenot savu diversifikācijas stratēģiju un koncentrējas uz citiem ienesīgākiem ceļojumu galamērķiem, kam pārdošanas apjomi aug, piemēram, Spānija, Portugāle, Tunisija, Grieķija un Kipra.

Aprīlī un maijā “Novaturas”, kā ierasts, pakāpeniski uzsāk vasaras ceļojumus un gatavojas ziemas ceļojumu iepriekšpārdošanas uzsākšanai. Jau tagad Latvijas nepacietīgākajiem brīvdienu plāntājiem ir pieejami piedāvājumi uz galvenajiem ziemas brīvdienu galamērķiem: Ēģipte (Hurgada un Šarm eš Šeiha) un Tenerife, un no Lietuvas pieejami ceļojumu arī uz Madeiru. Jūnijā “Novaturas” ceļotājiem prezentēs pilnu 2024.-2025.gada ziemas sezonas ceļojumu programmu un jaunus galamērķus.

Lai uzlabotu klientu pieredzi, uzņēmums iepriekšpārdošanas periodā piedāvā plašu lidojumu un viesnīcu klāstu, atlaides un papildu priekšrocības. Viena no “Novaturas” piedāvātajām un klientu visvairāk novērtētajām priekšrocībām ir iespēja veikt izmaiņas ieplānotajā ceļojumā bez maksas. Tas ļauj ceļotājiem ērti pielāgot sava ceļojuma datumu, ilgumu, viesnīcu, numuriņa veidu, galamērķi un/vai sezonu. Agrajiem rezervētājiem tiek piedāvāta arī vārda maiņas iespēja un citas elastīgas iespējas ceļojumu plānu izmaiņu gadījumā.

Savu pozīciju nostiprināšana lielo korporatīvo ceļojumu organizēšanā
“Novaturas” aprīlī īstenoja vairākus komandas saliedēšanas braucienus lielajiem telekomunikāciju, mediju un citiem uzņēmumiem. Tūroperators stabili attīstās lielu grupu un arvien lielāku atzinību gūstošos darbatpūtas (workation) braucienu organizēšanā. Šopavasar Lietuvā, Latvijā un Igaunijā kopumā īstenoti jau vairāk nekā 15 šāda veida ceļojumi, lidojumus un izmitināšanu organizējot aptuveni 1500 ceļotājiem.

Vasaras sezonā tiek plānoti papildu darba komandu atpūtas un darbatpūtas braucieni gan lieliem, gan vidējiem uzņēmumiem, kasi tiek organizēti pēc individuāliem pasūtījumiem. Vērojama tendence, ka liela daļa uzņēmumu, kas reiz izmantojuši “Novaturas” pakalpojumus, atgriežas ar lūgumu organizēt braucienu atkārtoti.

Atgādinām, ka uzņēmums aprīļa beigās publicēja savu auditēto darbības pārskatu par 2023. gadu un koriģētos finanšu rezultātus. Saskaņā ar tiem “Novaturas” grupa visās trijās Baltijas valstīs kopā guvusi ieņēmumus 208,3 miljonu eiro apmērā, kas, salīdzinot ar 2022. gadu, ir pieaugums par 6%. Uzņēmuma EBITDA aizvadītajā gadā sasniedza 5,5 miljonus eiro. Aizpagājušā gada zaudējumi 0,7 miljonu eiro apmērā tika aizstāti ar aizvadītā gada peļņu 3,6 miljonu eiro apmērā. “Novaturas” visās Baltijas valstīs apkalpoja 259 tūkstošus klientu, kas ir neliels (3%) samazinājums, salīdzinot ar 2022. gadu.

Kā norādīja “Novaturas” grupas vadītājs Kristijons Kaikaris (Kristijonas Kaikaris), reģionā plašākais ceļojumu galamērķu piedāvājums un tā ātrā un elastīgā vadība, reaģējot uz dinamisko tirgus situāciju un klientu vajadzībām, bija izšķirošie rentabilitātes faktori. “Novaturas” centīsies vēl vairāk uzlabot ceļotāju pieredzi, piedāvāt jaunus pakalpojumus, kā arī lietotājam draudzīgākus rīkus ceļojumu aģentūrām un citiem stratēģiskajiem partneriem. Uzņēmuma prioritātes ir e-komercijas rīku stiprināšana un tiešā pārdošana.

Par „Novaturas”
“Novaturas” grupa ir lielākais un vienīgais vietējā kapitāla čarterreisu operators Baltijas valstīs, kas piedāvā vasaras un ziemas ceļojumus uz vairāk nekā 30 galamērķiem visā pasaulē un vairāk nekā 100 apskates maršrutus. Pamatojoties uz auditētiem datiem, 2023. gadā “Novaturas” grupa Lietuvā, Latvijā un Igaunijā guva 208,3 miljonu eiro ieņēmumus un apkalpoja 259 000 pasažieru.


Avots: curo.lvPiedāvājumā viesnīca, restorāns, muzejs

Piedāvājumā viesnīca, restorāns, muzejs

Uzturēšanās kopā ar mājdzīvniekiem iespējama tikai atsevišķos viesnīcas numuros.

Atpūtas komplekss “Miķelis”

Taizemes kulinārā pieredze!

Taizemes kulinārā pieredze!

Labākai dzīvei, enerģijai un aizraujošam piedzīvojumam - Īpašas tūres un kulinārijas meistarklases Taizemē!

EUR 363 | Estravel Latvia

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Eiropas ostas - Salas - Brazīlijas pilsētas - Maiami... Garo kruīzu piemēri šim rudenim. // no 14 naktīm

EUR 847 | Estravel Latvia

Speciālais piedāvājums Foto mīļiem!

Speciālais piedāvājums Foto mīļiem!

Somijas daba // 9 naktis naktsmītnē atbilstoši izvēlētajam, pilna pansija, transfēri un piekļuve skatu torņiem un slēpņiem

EUR 3480 | Estravel Latvia

Normunda dienas lielkoncerts Višķos!

Normunda dienas lielkoncerts Višķos!

TAKA

Atpūties par labāko cenu!

Atpūties par labāko cenu!

Tieši tagad ir tavs lieliskais laiks noķert neticamus ceļojumu piedāvājumus par cenām, kas liek smieties. Izbaudi neaizmirstamus piedzīvojumus pludmales atpūtā!

EUR 389.00 | Latvia Tours

Jauns multifunkcionāls baseina komplekss

Jauns multifunkcionāls baseina komplekss

Jaunais baseina komplekss ir izveidots norobežotā muižas parka teritorijā, un to ieskauj plašs dzīvžogs

Liepupes muiža

Ērenpreiss ieripo Mazsalacā

Ērenpreiss ieripo Mazsalacā

No 18. jūlija līdz 20. jūlijam Mazsalacā ikviens aicināts uz „Ērenpreiss ieripo Mazsalacā” kopā būšanu, pastaigām, izzināšanu un kopā svinēšanu.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Dzīvās mūzikas koncerts Valmiermuižā

Dzīvās mūzikas koncerts Valmiermuižā

19. jūlijā plkst. 20.00 Valmiermuižas alus dārzā dzīvās mūzikas koncerts – JUUK un Aptiekas bēru ansamblis.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

NORMUNDA DIENA VIŠĶOS!

NORMUNDA DIENA VIŠĶOS!

TAKA

Fotogrāfa Ulda Brieža izstāde Valdemārpilī

Fotogrāfa Ulda Brieža izstāde Valdemārpilī

Galvenais ir domāt brīvi, bez aizspriedumiem un negrozāmi turēties pie savas pārliecības.Vai tādi vēji pūš, vai citādi, savos uzskatos jāstāv stabili. U.Briedis

Talsu novada TIC

Laimes un paradīzes sala KRĒTA!

Laimes un paradīzes sala KRĒTA!

Krētā nav lielu pilsētu, tai raksturīgas mazas pilsētiņas, ciemati. Salā ir ideāli apstākļi atpūtai, jo šeit ir vairāk nekā 300 saulainu dienu gadā!

EUR 489.00 | Latvia Tours

Jūras svētku skatuve

Jūras svētku skatuve

Uz Jūras svētku Muzikālās skatuves sagaidāms īsts enerģijas sprādziens. Par to parūpēsies Patrisha, “Citi zēni”, Rūta Dūduma un Gatis Supe ar grupu “Vintāža”.

Liepājas reģiona TIB

2 nakšu SPA atpūta pārim, Igaunija

2 nakšu SPA atpūta pārim, Igaunija

2 naktis 2 personām - nakšņošana viesnīcā, brokastis, vakariņas un Spa atpūtas piedāvājums ar procedūrām

EUR 676 | Estravel Latvia

Beach Games Liepāja

Beach Games Liepāja

13. jūlijā Liepājas centra pludmalē jau trešo gadu norisināsies sporta festivāls Beach Games Liepaja, kur šogad tiks aizvadītas sacensības četros sporta veidos.

Liepājas reģiona TIB

Dvietes saldējums svinēs 5 gadu jubileju!

Dvietes saldējums svinēs 5 gadu jubileju!

TAKA

Gida pakalpojumi Liepājā

Gida pakalpojumi Liepājā

Piedāvājam grupām iepazīt Liepāju un Karostu gida pavadībā.

Liepājas reģiona TIB

Sala ar unikālu skaistumu!

Sala ar unikālu skaistumu!

KORFU pludmales ir vienas no labākajām un tīrākajām, aptuveni 30 no tām piešķirts Zilais karogs.

EUR 520.00 | Latvia Tours

Jaunmoku pils aicina uz Dārza svētkiem

Jaunmoku pils aicina uz Dārza svētkiem

21. jūlijā Jaunmoku pilī tradicionāli, pašā vasaras plaukumā, norisināsies viens no gada gaidītākajiem notikumiem – Dārza svētki.

Jaunmoku pils

Ģimeņu diena Sajūtu parkā

Ģimeņu diena Sajūtu parkā

Sestdien, 29. jūnijā, plkst. 12.00-15.00, aicinām uz piedzīvojumiem un aizraujošām nodarbēm bagātu dienu “Sajūtu parkā” Ģimeņu dienas ietvaros!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -