«Novaturas» grupas aizvadītā gada auditētie rezultāti

Novatours.lv | 2024.05.02

Baltijas valstu lielākais tūrisma operators “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, publicējis 2023. gada auditēto darbības pārskatu un koriģētos finanšu rezultātus. Grupa pagājušajā gadā Baltijas valstīs guva 208,3 miljonu eiro ieņēmumus, kas ir par 6% vairāk nekā 2022. gadā. Tās EBITDA (peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas) pagājušajā gadā sasniedza 5,5 miljonus eiro, kas nozīmē, ka iepriekšējā gadā reģistrētie zaudējumi 0,7 miljonu eiro apmērā ir aizstāti ar gada peļņu 3,6 miljonu eiro apmērā.

Salīdzinājumam, pēc neauditētiem datiem, šī gada februārī uzņēmums 2023. gadā paziņoja par ieņēmumiem 209 miljonu eiro apmērā, EBITDA 5,5 miljonu eiro apmērā un peļņu 3,7 miljonu eiro apmērā.

Pagājušajā gadā “Novaturas” kopumā apkalpoja 259 tūkstošus klientu visā Baltijas valstīs. Tas ir neliels samazinājums (3%), salīdzinot ar 2022. gadu.

Ar mērķi uzlabot ceļotāju pieredzi

“2023. gadu mēs uzskatām par veiksmīgu, jo esam atgriezušies ceļā uz rentablu izaugsmi. Gada peļņa tika sasniegta, neskatoties uz sarežģītāku ceturto ceturksni. Pirmkārt, militārais konflikts Tuvajos Austrumos, kas mainījia ceļotāju uzvedību. Tā ietekmē mēs tikām optimizējuši ceļojumu programmu uz Ēģipti, kas ir viens no galvenajiem Baltijas reģiona galamērķiem ziemas sezonā. Rūpējoties par ceļotāju drošību, atcēlām arī plānotos braucienus uz Jordāniju. Mēs arī novērojam ievērojamu tirgus dinamikas un konkurences vides pieaugumu. Neskatoties uz to, mēs sagaidām aktīvu vasaras sezonu, par kuru tirgū izziņojām pirmie, un mūsu mērķis šogad ir turpināt darboties ilgtspējīgi rentabli,” stāsta “Novaturas” grupas izpilddirektors Kristijons Kaikaris (Kristijonas Kaikaris).

Pēc viņa teiktā, noteicošais faktors rentabilitātes saglabāšanā bija uzņēmuma plašākais ceļojumu galamērķu piedāvājums reģionā un tā operatīva vadība, reaģējot uz klientu vajadzībām. Kaikaris uzsver, ka “Novaturas” turpinās uzlabot ceļotāju pieredzi un piedāvāt jaunus pakalpojumus.

“Iepriekš minētā tirgus dinamika var ietekmēt Baltijas izejošo tūrismu, un tas daļēji ir jūtams arī šī gada pirmajā ceturksnī. Tomēr izšķiroša ir savlaicīga reakcija uz dinamisko tirgus situāciju un elastību, kas līdz šim mums ir palīdzējusi pārvaldīt dažādos apstākļus. Turklāt mūsu plašais piedāvājums sniedz mums iespēju pielāgoties un koncentrēties uz galamērķiem ar visaugstāko potenciālu. Arī turpmāk mēs koncentrēsimies uz klientam, tūrisma aģentūrām un partneriem vēl draudzīgākiem rīkiem, kā arī plānojam attīstīt digitālo pieredzi un citus risinājumus klientu pieredzes uzlabošanai,” stāsta Kaikaris.

Rosinājums nemaksāt dividendes

Kā norāda uzņēmuma vadība, galvenais iemesls tam ir pašreizējie kreditēšanas nosacījumi bankā. Tie paredz, ka dividenžu izmaksai nepieciešama bankas piekrišana. Neskatoties uz ienesīgajiem gadiem, “Novaturas” kreditējošā banka, ņemot vērā pašreizējo situāciju izejošā tūrisma tirgū un sarežģītākos pēdējos divus ceturkšņus, nelabprāt apstiprina dividenžu izmaksu.

“Novaturas” grupas valdes priekšsēdētājs Ģedimins Almants (Gediminas Almantas) stāsta, ka uzņēmums turpina sarunas ar banku par kredīta nosacījumu grozīšanu un dividenžu izmaksu. "Paredzēts, ka nosacījumi primāri būs balstīti uz uzņēmuma bilances struktūru un "Novaturas" pēc iespējas ātrāk varēs izmaksāt dividendes akcionāriem, kā to paredz uzņēmuma dividenžu politika. Gadījumā, ja tiks panākta vienošanās par jauniem nosacījumiem, tiks pārskatīts arī jautājums par dividenžu izmaksu un konkrētākiem periodiem,” komentē Ģ. Almants.

Vienlaikus “Novaturas” vadība uzsver, ka, sadalot uzņēmuma peļņu, jādomā par tā finansiālās kapacitātes palielināšanu, apgrozāmo līdzekļu līdzsvara nodrošināšanu, kā arī investīcijām organizācijas transformācijas procesos, tai skaitā klientu pieredzes uzlabošanā, stratēģiskajās partnerībās un organizatoriskās struktūrās. “Novaturas” koncentrēsies uz projektiem, kas varētu veicināt uzņēmuma konkurētspēju, ieņēmumus un rentabilitāti un līdz ar to arī ilgtermiņa atdevi akcionāriem.

Galīgo lēmumu jautājumā par dividendēm akcionāri pieņems maija otrajā pusē paredzētajā akcionāru pilnsapulcē.

Avots: Novatours.lvGarais Ziemeļeiropas un Vidusjūras kruīzs

Garais Ziemeļeiropas un Vidusjūras kruīzs

Kopenhāgena - Kristiānsanda - Havra - Karuna - Kadisa - Malaga - Barselona - Marseļa - Savona // 12 naktis // 21.09.2024.

EUR 879 | Estravel Latvia

Jaunmoku pils Dārza svētkos - SHIPSEA

Jaunmoku pils Dārza svētkos - SHIPSEA

Dārza svētkus Jaunmoku pilī 21.jūlijā ar vērienīgu koncertu pl.18.00 noslēgs SHIPSEA.

EUR 25 | Jaunmoku pils

Jūlija atlaides piedzīvojumu ceļojumiem!

Jūlija atlaides piedzīvojumu ceļojumiem!

Ieskaties, iedvesmojies un zerervē savu sapņu ceļojumu ar atlaidi līdz 25%!!

EUR 389 | Estravel Latvia

Beach Games Liepāja

Beach Games Liepāja

13. jūlijā Liepājas centra pludmalē jau trešo gadu norisināsies sporta festivāls Beach Games Liepaja, kur šogad tiks aizvadītas sacensības četros sporta veidos.

Liepājas reģiona TIB

Gida pakalpojumi Liepājā

Gida pakalpojumi Liepājā

Piedāvājam grupām iepazīt Liepāju un Karostu gida pavadībā.

Liepājas reģiona TIB

Atpūties par labāko cenu!

Atpūties par labāko cenu!

Tieši tagad ir tavs lieliskais laiks noķert neticamus ceļojumu piedāvājumus par cenām, kas liek smieties. Izbaudi neaizmirstamus piedzīvojumus pludmales atpūtā!

EUR 389.00 | Latvia Tours

Burtnieka Kausa izcīņa Ošu regatē 2024

Burtnieka Kausa izcīņa Ošu regatē 2024

29. un 30. jūnijā Burtnieka centra laivu kanālā norisināsies tradicionālā Burtnieka Kausa izcīņa Ošu regatē 2024.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Džerbas sala - Vai Tu zini, kur tā ir?

Džerbas sala - Vai Tu zini, kur tā ir?

Vai zini, cik skaista ir tā? // 7 naktis, viss iekļauts, lidojums no Minhenes // Pagarini vasaru!

EUR 582 | Estravel Latvia

Strūve nav skrūve!

Strūve nav skrūve!

20. jūlijā ceļotāju diena Madonas novadā, jo šogad UNESCO Pasaules mantojumā iekļautajam Strūves ģeodēziskajam lokam 200 gadu, kopš mērījumu veikšanas Vidzemē

Madonas TIC

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Maljorka, ideāla vieta ģimenes brīvdienām!

Maljorka, ideāla vieta ģimenes brīvdienām!

Ceļojums piemērots visiem, kas ilgojas pēc saules un siltuma, mīl neparastus dabasskatus un patīk gozēties lieliskās pludmalēs Vidusjūras krastā.

EUR 691.00 | Latvia Tours

Ģimeņu diena Sajūtu parkā

Ģimeņu diena Sajūtu parkā

Sestdien, 29. jūnijā, plkst. 12.00-15.00, aicinām uz piedzīvojumiem un aizraujošām nodarbēm bagātu dienu “Sajūtu parkā” Ģimeņu dienas ietvaros!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Piedāvājumā viesnīca, restorāns, muzejs

Piedāvājumā viesnīca, restorāns, muzejs

Uzturēšanās kopā ar mājdzīvniekiem iespējama tikai atsevišķos viesnīcas numuros.

Atpūtas komplekss “Miķelis”

Dzīvās mūzikas koncerts Valmiermuižā

Dzīvās mūzikas koncerts Valmiermuižā

19. jūlijā plkst. 20.00 Valmiermuižas alus dārzā dzīvās mūzikas koncerts – JUUK un Aptiekas bēru ansamblis.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

"Remix" un Kristīne Prauliņa

19. jūlijā, plkst. 19.00 koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” gaidāms vērienīgs soula un džeza mūzikas vakars.

Liepājas reģiona TIB

AkvaLab Liepāja

AkvaLab Liepāja

Jūlijā apmeklē Dabas māju un dodies izglītojošā braucienā pa Liepājas ezeru ar "AkvaLab Liepāja"

Liepājas reģiona TIB

Fotoizstāde “Gruzijas vilinājums”

Fotoizstāde “Gruzijas vilinājums”

TAKA

Atklāj Liepājas burvību arī naktī!

Atklāj Liepājas burvību arī naktī!

Liepāja piedāvā plašu naktsmītņu klāstu no greznām pieczvaigžņu viesnīcām līdz izsmalcinātām biznesa naktsmītnēm un radoši pārveidotām industriālām ēkām.

Liepājas reģiona TIB

Atpūties citādāk – izvēlies ALBĀNIJU!

Atpūties citādāk – izvēlies ALBĀNIJU!

Nomaļotas smjilšu pludmales, garšīgi edieni, izdevīgas cenas, viesmīlīgi cilvēki un aizraujoša kultūra – viss Tevi gaida Albānijā!

EUR 469.00 | Latvia Tours

Latvijas čempionāts vieglatlētikā

Latvijas čempionāts vieglatlētikā

29. un 30. jūnijā Jāņa Daliņa stadionā norisināsies Latvijas čempionāts vieglatlētikā, kura programmā iekļauta septiņcīņa un desmitcīņa.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -