Kipra no A līdz Z: kas jāzina, pošoties ceļojumā uz šo salu

Novatours.lv | 2024.06.15

Vidusjūras saulainā sala Kipra lutina savus viesus ar aktivitāšu iespēju daudzveidību un brīnišķīgu dabu. Šeit pasaules vēstures cienītāji var baudīt arvien spilgas seno laiku liecības, dabas mīļus šeit priecē jūra un kalni, laiskas atpūtas kārotājus šeit lutina lieliski kūrorti un viesnīcas. Un pāri visam bezgala gards ēdiens un vietējo cilvēku viesmīlība. Tūroperators “Novatours” ir apkopojis būtiskākos faktus, kas noderēs tiem, kas plāno vai apsver ceļojumu uz brīnišķīgo Kipru.

Kipra ir Vidusjūras trešā lielāka sala, kas atrodas trīs kontinentu krustcelēs – šeit mijas Eiropas, Āfrikas un Āzijas ceļi. Kiprā var redzēt ne tikai trīs kontinentu floru un faunu, bet arī kultūras pēdas, ko atstājuši grieķi, feniķieši, turki, francūži un angļi.

Fakti, kurus vērts zināt

Valoda - grieķu (dienvidu daļā) un turku (ziemeļu daļā).
Nauda - eiro.
Laika zona - Austrumeiropas vasaras laiks (vienāds ar Latviju).
Satiksme - transporta virzība notiek pa ceļa kreiso pusi.Uz salas ir labi attīstīts autobusu satiksme, tomēr, ja kārosies nokļūt kalnos, labāk ir nomāt privātu auto. Ir pieejami arī taksometri.
Cenas - maltīte vienai personai vidējas klases restorānā izmaksā aptuveni 15 EUR, kapučīno - aptuveni 3.50 EUR, 0.33 l tilpuma ūdens pudele - 0.83 EUR.
Dzeramnauda - ir pieņemts atstāt dzeramnaudu par nelieliem pakalpojumiem: istabas uzkopšanu, bagāžas aiznešanu, apkalpošanu pie galdiņa. Oficiantiem restorānos ieteicams atstāt 10 procentus no rēķina summas.
Lidojuma ilgums - aptuveni četras stundas no Rīgas.

Klimats

Kipra ir ļoti saulaina, gadā ir no 300 līdz 340 saulainām dienām. Vasaras sezona ilgst no marta līdz novembrim. Jūlijs un augusts ir viskarstākie mēneši, un temperatūra kāpj līdz pat 40 grādiem. Vidēja temperatūra vasaras sezonā ir 25–30°C. Vietējie iedzīvotāji saka, ka no martam līdz novembrim ir vasara, bet pārējā laikā – pavasaris. Pat tajā periodā, ko vietējie sauc par pavasari, var peldēties jūrā, jo ūdens temperatūra nenokrīt zem 18-19 grādiem.

Ieceļošana

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Kiprā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Kiprā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Viesnīcu specifika

Viesnīcas Kiprā ir sadalītas piecās kategorijās: no vienas līdz piecām zvaigznēm, savukārt apartamenti klasificēti ar burtiem: A, B, C. Viesnīcām kūrortu centros, salīdzinot ar tādas pašas kategorijas viesnīcām, kas izvietotas tālāk no centra, ierasti ir mazāka platība, mazāki baseini.

Svarīgi ņemt vērā, ka ne visām viesnīcām, kas atrodas jūras piekrastē, ir savas pludmales.

Labākie kūrorti - Larnaka, Limasola, Protarasa, Aijanapa.

Ko apskatīt

Larnaka - trešā lielākā pilsēta salas dienvidu daļā, otrā svarīgākā osta, un ir pazīstama ar to, ka tur atrodas arī lidosta. Larnaka ir slavena ar palmu ieskautu pludmales aleju. Garāmgājējus vilina jaukas bodītes un omulīgas kafejnīcas. Larnaka izceļas arī ar savu vēsturi un daudzajiem muzejiem. Larnakā ir vērts redzēt arheoloģijas muzeju, Sv. Lazara baznīcu, musulmaņu templi „Hala Sultan Tekke“, kā arī netālo sāls ezeru. Larnaka atrodas 45km attālumā uz dienvidaustrumiem no Kipras galvaspilsētas Nikosijas.

Aijanapa - nelielais kūrorts, kas valdzina ne tikai vēstures cienītājus, bet arī ballīšu cienītājus. Kūrorta centrā viens no iecienītākajiem laika pavadīšanas veidiem ir mūzika un dejas visas nakts garumā. Savukārt, Aijanapa esošais klosteris piesaista viduslaiku pazinēju uzmanību. Šī Itālijas renesanses stila ēka izskatās kā bastions. Kiprieši ar prieku izrāda tūristiem Lara – vietu, kuras ainava atgādina Āfrikas savannu un kur retu sugu bruņurupuči – Carretta – dēj olas.

Nikosija - šī pilsēta ir ne tikai Kipras galvaspilsēta, bet arī robežšķirtne, kas iedala salu divās daļās: grieķu kontrolētajā daļā (Dienvidi) un turku kontrolētajā daļā (Ziemeļi). Vecpilsētu, kas ir pilna ar arhitektūras pieminekļiem, aplenc augsta siena, ko uzcēla venēcieši 16. gadsimtā. Turklāt tā ir bagātīgi pildīta ar dažnedažādām kafejnīcām, krogiem un restorāniem. Pastaigāties pa vecpilsētu ir gluži kā atgriezties pagātnē – šeit ir saglabājušas šauras ieliņas, senas ēkas, savukārt, logi ir rotāti ar vietējo meistaru darbiem.

Pafosa - šī ir ideāla vieta tiem, kas vēlas uzzināt vairāk par Kipras vēstures antīko periodu un grieķu mitoloģijas varoņiem. Tā ir pilsēta, kur leģenda par Afrodīti joprojām ir dzīva. Slavenie karaļu kapi – alās būvētie pazemes apbedījumi ar saviem dārziem un kolonnām – ir unikālākais arheoloģiskais atradums visā salā.

Kuriona - šī ir viena no vissenākajām Kipras pilsētām. Romiešu laikos tā bija galvenā Kipras hercogiste. Šī vieta ir slavena ar savu seno mantojumu. Grieķu Romiešu amfiteātris, kas uzcelts 2.gs.p.m.ē., arī mūsdienās priecē klausītājus ar lielisku akustiku teātra uzvedumu un mūzikas koncertu laikā. No 8. līdz 4. gs.p.m.ē. salā valdīja Apollona kults – par to mūsdienās atgādina Apollona tempļa paliekas. Eustolia māja ir tipisks romiešu villas paraugs – tas ir vesels vannas istabu un dzīvojamo istabu komplekss, kas dekorēts ar smalkām mozaīkām. Šeit atrodas arī seno kristiešu laika bazilika.

Lefkara - ciems, kas valdzina tūristus ar savu vienkāršumu. Vietējie iedzīvotāji ir slaveni ar saviem sudraba izstrādājumiem un rokdarbiem „lefkaritika” (grieķu mežģīnes). Leonardo da Vinči 1481. gadā apmeklēja šo ciemu, lai iegādātos grieķu mežģīnes Milānas katedrāles altāra rotājumam.

Ko nogaršot

 „Kleftiko” – krāsnī cepts jērs;
 „Sish Keb” – uz iesma un oglēm cepts marinēts jērs;
 „Mezedes” – dažādas vietējās uzkodas;
 „Yalanci Dolma” – vīnogu lapās satīti rīsi ar sīpoliem, tomātiem un dažādām garšvielām;
 „Musakka” – krāsnī cepts maltās gaļas, kartupeļu un baklažānu kārtojums;
 „Sheftalia” – grilētas gaļas kotlete;
 „Gliko” – konservēti augļi sīrupā.

Vasaras ceļojumu sezona uz Vidusjūras brīnišķīgo salu Kipru ir jau sākusies. Laiks lūkoties pēc labākā piedāvājuma un posties ceļā!


Avots: Novatours.lvAtpūties par labāko cenu!

Atpūties par labāko cenu!

Tieši tagad ir tavs lieliskais laiks noķert neticamus ceļojumu piedāvājumus par cenām, kas liek smieties. Izbaudi neaizmirstamus piedzīvojumus pludmales atpūtā!

EUR 389.00 | Latvia Tours

💎𝐄𝐕𝐈𝐉𝐀𝐒 𝐒𝐀𝐋𝐀

💎𝐄𝐕𝐈𝐉𝐀𝐒 𝐒𝐀𝐋𝐀

Ceļotāji izvēlas Eviju, lai izvairītos no tūristu burzmas un izbaudītu vietējo kultūru. Šeit tūristiem tiek sniegta autentiska grieķu pieredze

EUR 649.00 | Latvia Tours

Mājas Kafejnīcu Dienas līdz 15.septembrim

Mājas Kafejnīcu Dienas līdz 15.septembrim

šogad Mājas kafejnīcu dienas pulcēs gardas ēšanas un ēst gatavošanas entuziastus visos Latvijas novados. Tās norisināsies gandrīz katru nedēļas nogali.

Lauku Ceļotājs

Mākslinieku tikšanās Vecsalienā

Mākslinieku tikšanās Vecsalienā

Mākslinieku tikšanās Vecsalienas muižas pilī

TAKA

Taizemes kulinārā pieredze!

Taizemes kulinārā pieredze!

Labākai dzīvei, enerģijai un aizraujošam piedzīvojumam - Īpašas tūres un kulinārijas meistarklases Taizemē!

EUR 363 | Estravel Latvia

Beach Games Liepāja

Beach Games Liepāja

13. jūlijā Liepājas centra pludmalē jau trešo gadu norisināsies sporta festivāls Beach Games Liepaja, kur šogad tiks aizvadītas sacensības četros sporta veidos.

Liepājas reģiona TIB

Ģimeņu diena Sajūtu parkā

Ģimeņu diena Sajūtu parkā

Sestdien, 29. jūnijā, plkst. 12.00-15.00, aicinām uz piedzīvojumiem un aizraujošām nodarbēm bagātu dienu “Sajūtu parkā” Ģimeņu dienas ietvaros!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ērenpreiss ieripo Mazsalacā

Ērenpreiss ieripo Mazsalacā

No 18. jūlija līdz 20. jūlijam Mazsalacā ikviens aicināts uz „Ērenpreiss ieripo Mazsalacā” kopā būšanu, pastaigām, izzināšanu un kopā svinēšanu.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Kristīnes Botros muzikālā kompozīcija

Kristīnes Botros muzikālā kompozīcija

20.jūlijā pl.19.00 aicinām apmeklēt nebijušu, skaistu un emocionālu muzikālu kompozīciju, kuru radīs Kristīne Botros!

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Atklāj Liepājas burvību arī naktī!

Atklāj Liepājas burvību arī naktī!

Liepāja piedāvā plašu naktsmītņu klāstu no greznām pieczvaigžņu viesnīcām līdz izsmalcinātām biznesa naktsmītnēm un radoši pārveidotām industriālām ēkām.

Liepājas reģiona TIB

Jauns multifunkcionāls baseina komplekss

Jauns multifunkcionāls baseina komplekss

Jaunais baseina komplekss ir izveidots norobežotā muižas parka teritorijā, un to ieskauj plašs dzīvžogs

Liepupes muiža

Brīvdabas kino vakars Valmiermuižā

Brīvdabas kino vakars Valmiermuižā

25. jūlijā plkst. 21.00 spēlfilma „Mana brīvība” un tikšanās ar režisori Ilzi Kungu-Melgaili un politiķi, kultūras darbinieci Daci Melbārdi.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Eiropas ostas - Salas - Brazīlijas pilsētas - Maiami... Garo kruīzu piemēri šim rudenim. // no 14 naktīm

EUR 847 | Estravel Latvia

NORMUNDA DIENA VIŠĶOS!

NORMUNDA DIENA VIŠĶOS!

TAKA

Dvietes saldējums svinēs 5 gadu jubileju!

Dvietes saldējums svinēs 5 gadu jubileju!

TAKA

Džerbas sala - Vai Tu zini, kur tā ir?

Džerbas sala - Vai Tu zini, kur tā ir?

Vai zini, cik skaista ir tā? // 7 naktis, viss iekļauts, lidojums no Minhenes // Pagarini vasaru!

EUR 582 | Estravel Latvia

Alūksnes pilsētas svētki

Alūksnes pilsētas svētki

Jau augusta pirmajā nedēļā gaidītākais pasākums šajā vasarā - Alūksnes pilsētas svētki

Alūksnes TIC

2 nakšu SPA atpūta pārim, Igaunija

2 nakšu SPA atpūta pārim, Igaunija

2 naktis 2 personām - nakšņošana viesnīcā, brokastis, vakariņas un Spa atpūtas piedāvājums ar procedūrām

EUR 676 | Estravel Latvia

Piedāvājumā viesnīca, restorāns, muzejs

Piedāvājumā viesnīca, restorāns, muzejs

Uzturēšanās kopā ar mājdzīvniekiem iespējama tikai atsevišķos viesnīcas numuros.

Atpūtas komplekss “Miķelis”

Burtnieka Kausa izcīņa Ošu regatē 2024

Burtnieka Kausa izcīņa Ošu regatē 2024

29. un 30. jūnijā Burtnieka centra laivu kanālā norisināsies tradicionālā Burtnieka Kausa izcīņa Ošu regatē 2024.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -