10.februāris - pēc ķīniešu kalendāra sākas Jaunais Zaļā koka pūķa gads

Jānis Pēteris Bērziņš | 2024.02.12

Ķīniešu Jaunais gada tradīcijas pamatā ir Mēness kalendārs, tāpēc svinībām nav noteikta datuma. 2024. gadā ķīniešu Jauno gadu svinēs no 10. līdz 15. februārim, un tā kulminācija būs Laternu svētki. Zaļā koka pūķis simbolizē spēku, gudrību un drosmi. Svētku vēsture sniedzas vairāk nekā 3000 gadu senā pagātnē, lai atzīmētu pavasara atnākšanu. 

Ķīniešu filozofijā ir pieci elementi – uguns, ūdens, koks, metāls un zeme, kas nosaka Visuma parametrus, tāpēc katrs gads austrumu horoskopā ir saistīts ar kādu no šiem elementiem.

Katram Austrumu zodiaka dzīvniekam ir kāds pozitīvs, vairāk vai mazāk neitrāls un negatīvs elements. Tā kā pūķa stihija ir koks, tas simbolizē fizisko un garīgo izaugsmi, tāpēc veiksme pavadīs pašpārliecinātus cilvēkus, kuriem ir skaidri un cēli mērķi. Zaļā krāsa, kas dominē gada enerģētikā, vēsta par atjaunošanos, atdzimšanu, jaunas dzīves sākumu un sola daudz dažādu interesantu notikumu. 

Zaļā koka pūķa gads sāksies 2024. gada 10. februārī un beigsies 2025. gada 28. janvārī. Koka Pūķa gads ir ik pēc 60 gadiem.

Avots: BalticTravelnews.com/preses materiālu apkopojums



 Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu mājas “Beibuki”

Brīvdienu māja “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus līdz 40 personām Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Īsās ģimenes brīvdienas Nallikari, no Oulu

Īsās ģimenes brīvdienas Nallikari, no Oulu

4 naktis izvēlētajā naktsmītnē, 2 dienu ieeja Vauhtipiusto atrakciju parkā un pilsētas vilcieniņš, atpūtas iespējas Nallikari

EUR 155 | Estravel Latvia

Grieķija - dažādi piedāvājumi

Grieķija - dažādi piedāvājumi

Pludmales atpūta, dažādas salas, piedzīvojumu ceļojumi un individuālas tūres // atpūta dažādām gaumēm un budžetam

EUR 479 | Estravel Latvia

Latvijas virtuves šarms Vecrīgā!

Latvijas virtuves šarms Vecrīgā!

Katrs stūris, rāma elegance. Katrs galda klājums, solījums par izcilu vakaru. Atklājiet mūsdienu Latvijas virtuves šarmu pašā Vecrīgas sirdī. Rezervējiet!

Kaļķu vārti

Vairāk prieka ceļojot!

Vairāk prieka ceļojot!

Latvijas tūrisma aģentūra, kas specializējas atpūtas ceļojumos un piedāvā klientiem vienkāršu, draudzīgu un uz prieku orientētu ceļošanas pieredzi

AZA tours

Aviobiļetes - pēdējā brīža piedāvājumi

Aviobiļetes - pēdējā brīža piedāvājumi

Šie krēsli rezervēti tieši Jūsu Pēdējā brīža atvaļinājumam! Sopntāni lēmumi piešķir dzīvei īpašu garšu! Jautājiet aviobiļetes, bet viesnīcas mēs Jums piemeklēsm

EUR 149 | Estravel Latvia

Mājas kafejnīcu dienas Augšdaugavas novadā

Mājas kafejnīcu dienas Augšdaugavas novadā

11. un 12. jūlijā Augšdaugavas novadā norisināsies akcija "Mājas kafejnīcu dienas".

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Seriāla

Seriāla "Ķīlnieki" maršruts Talsos

Maršruts ved cauri pilsētas ielām, pakalniem un vietām, kas redzamas seriāla ainās, ļaujot paskatīties uz Talsiem no kino skatupunkta.

VisitTalsi.com

Itālijas Alpi - agrā rezervēšana

Itālijas Alpi - agrā rezervēšana

Rezervējiet atvaļinājumu laikus un izbaudiet pēc savas patikas // aviobiļetes, transfēri, viesnīcās Itālijas labākajos slēpošanas kūrortos

EUR 1399 | Estravel Latvia

Andris Nelsons un

Andris Nelsons un "Gewandhaus"

2027. gada 26. maijā Andris Nelsons un "Gewandhaus" orķestris Liepājā cildinās Bēthovenu.

Liepājas reģiona TIB

Brīvdienu māja “Pakrasti”

Brīvdienu māja “Pakrasti”

Brīvdienu māja “Pakrasti” piedāvā 2 guļbaļķu mājas, jauku lauku pirtiņu ar slotām, lapenes pie ezera un pludmali, laivu nomu.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Vasaras sezona koncertdārzā

Vasaras sezona koncertdārzā "Pūt, vējiņi!"

“Pūt, vējiņi!” ik gadu ir vieta, kur vasaras vakaros vari dziedāt līdzi leģendārām dziesmām, baudīt izcilus klasiskās mūzikas skaņdarbus un smelties iedvesmu.

Liepājas reģiona TIB

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža”

Viesu māja “Vintāža” piedāvā atpūtu pašā Dervanišķu ezera krastā, banketu zāli svinību rīkošanai (līdz 45 cilvēkiem), aprīkotu virtuvi.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Negaidījāt?

Negaidījāt?

Vasarā labo slēpes, ziemā - ratus! Ir laiks sākt pētīt un rezervēt ziemas ceļojumus! Aviobiļetes un visnīcas jau ir nopērkamas! Lai Jums ir LABĀKAIS!

EUR 310 | Estravel Latvia

Āfrika - zeme, kas jāatklāj!

Āfrika - zeme, kas jāatklāj!

Estravel Latvia organizētā ekskursija nelielā grupā // 10 naktis // No Rīgas // ēdināšanas pakalpojumi un ekskursijas iekļauti cenā // 20. - 30.09.

EUR 4700 | Estravel Latvia

Īsās brīvdienas Atēnas

Īsās brīvdienas Atēnas

Lidojums no Rīgas, transfēri, 4 naktis izvēlētajā viesnīcā, brokastis // individuālais ceļojums

EUR 548 | Estravel Latvia

Valmieras novada Tūrisma akcija

Valmieras novada Tūrisma akcija

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās Valmieras novada Tūrisma akcija. Piedalies un laimē galveno balvu - Ērenpreiss velosipēdu!

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Labrīt visiem, kam rīts labs!

Labrīt visiem, kam rīts labs!

Pica Lulū ir drosmīga, garšīga un vienmēr gatava pacelt garastāvokli ar lielisku picu!

Pica Lulū

Vasaras atlaides

Vasaras atlaides

Padari savas brīvdienas vēl gaišākas līdz pat 20% atlaide automašīnu nomai - visas vasaras garumā! Piedāvājums spēkā līdz 22. augustam!

Europcar

Trīs Alūksnes gidi - trīs stāsti

Trīs Alūksnes gidi - trīs stāsti

Šovasar Alūksnes iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja ieraudzīt pilsētu no pavisam cita skatupunkta publiskajā ekskursijā ar trīs vietējām gidēm

Alūksnes TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -