Baudi ziemu Ziemeļlatgalē!

Ineta Bordāne | 2024.02.17

Jau devīto gadu pēc kārtas Balvu un Ludzas novadu tūrisma speciālisti un uzņēmēji ir sagatavojuši brīvdienu piedāvājumu visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas 2024. gadā norisināsies 17. un 18. februārī Balvu, Viļakas, Baltinavas un Kārsavas apkārtnē.

Aicinām doties baudīt ziemīgas aktivitātes dabā – pārgājienā uz vienu no jaunatklātajiem pilskalniem – Zvanu kalniem, kas atrodas Svātūnes ezera tuvumā, aicina Baltinavas muzejs, savukārt Kultūrvēstures centrs “Līčumājas” izvedīs pa mazajām Kārsavas pilsētas ieliņām, rodot atbildi uz jautājumu “Kur sokās Kuorsova?”. Zirgu sētās Balvu novada Tilžas, Bērzpils un Medņevas pagastos būs iespēja gan doties izbraucienā kamanās, gan vizināties zirga vai ponija mugurā. Drosmīgākajiem neaizmirstams piedzīvojums būs Baskāju skrējiens Briežuciemā. Bet īpašu ziemas mirkļu baudīšanai – dodieties uz Bērzpili, kur būs gan iespēja baudīt ziemīgu pikniku, gan piedalīties aktivitātēs, ko piedāvās zirgu sēta “Jaunbērziņi”

Gardēžiem noteikti jāieplāno viesošanās Mājas restorānā “Dzīles”, kas atrodas Ludzas novada Malnavā vai Rekovas dzirnavās, kas atrodas Balvu novada Rekovā. “Dzīlēs” saimniece Aina Barsukova gaidīs ciemiņus uz siltu tēju, pašceptu maizīti, sāļām un saldām uzkodām,  savukārt Rekovas dzirnavās saimniece Vija Kuļša gaidīs uz nesteidzīgu tasi kafijas vai kaņepju tējas un pankūkām vai gabaliņu pašceptas kūkas. Viesu nama “Dīķmalas” saimniece Jolanta Vjakse Baltinavā piedāvās mājas vīnu un karstvīna degustāciju, kā arī cienās ar jēra gaļas vai ķirbju zupu. Ja vēl nav būts “Kotiņos” Balvu novada Šķilbēnu pagastā, tad šis piedāvājums noteikti jāizmanto - eksursija saimniecībā apvienojumā ar neparastu, bet ļoti garšīgu maltīti - būs zupa "Tom Yom" latgaliešu gaumē, pērļu grūbu plovs "Pierļovnīks" Kotiņu gaumē un kūpināta “Kotiņos” audzētā forele.

Pavadīt brīvdienu romantiskās noskaņās kopā ar Latvijas mīlestības augiem piedāvās salons “Pelnrušķītes sapnis” Ludzas pusē, savukārt pašiem mazākajiem brīvdienu baudītājiem te būs iespēja redzēt leļļu teātri "Patiess stāsts par Čingo Babu, Lielo gliemezi un jūras karaļa bēdām".

Unikālākais piedāvājums šajā nedēļas nogalē būs Balvu novada Susāju pagasta Tepenīcā, kur “Cīrulīšos” saimnieks un senlietu kolekcionārs Dzintars Dvinskis divu dienu garumā dos iespēju iepazīt gaļas kūpināšanas tradīcijas melnajā pirtiņā, jo senāk ziemas aukstākie mēneši bija laiks, kad lauku sētās notika cūku bēres un vēlāk gaļas sagatavošana - sālīšana un kūpināšana. Protams, neiztikt bez degustācijas un tikko kūpinātas gaļas iegādes.

Tekstilmāksliniece Annele Slišāne pašā Latvijas pierobežā savā lauku mājā gaidīs ciemos uz rotaļlietas – zirdziņa adīšanu. Lieliem un maziem apmeklētājiem iesakām doties arī uz Balvu Novada muzeju, kur var aplūkot Balvu pilsētas 96.dzimšanas dienai veltīto virtuālo izstādi, kā arī Normunda Beržinska saktu un rotu privātās kolekcijas izstādi "Latvijas dārgumi" un Latvijas Nacionālā arhīva  izstādi ”Ar barikāžu gaismu sirdīs”.

Pilna brīvdienu programma ir apskatāma šeit, kā arī ērtākai brīvdienu plānošanai šeit ir atrodama karte ar visām aktivitāšu norises vietām.

Plānojot brīvdienas Ziemeļlatgalē, ņemiet vērā, ka apmeklējums iepriekš obligāti jāpiesaka vietās, kur tas programmā ir norādīts. Atsevišķas aktivitātes pieejamas tikai atbilstošos laikapstākļos! Lai prieka pilnas ziemas brīvdienas Ziemeļlatgalē!

Avots: Visit.balvi.lv


celojumubode - 3814
Te ir darbs!

Te ir darbs!

Sakarā ar paplašināšanos,meklējam kolēģi savā draudzīgajā kolektīvā, visas soc. garantijas, draudzīgs kolektīvs un interesants darbs,sūti CV

Nikos Travel

27. Gaujas plostnieku svētki

27. Gaujas plostnieku svētki

17. un 18.maijā aicinām uz Gaujas plostnieku svētkiem, kas šogad norisināsies 27. reizi ar skaistu nosaukumu “Šūpo, Gauja, pāri krācēm straujām…”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Tornī gleznu izstāde “Gaismas frekvences”

Tornī gleznu izstāde “Gaismas frekvences”

No 23. aprīļa līdz 26. maijam Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāma gleznu izstāde “Gaismas frekvences”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

KANDAVAS PILSĒTAS SVĒTKI

KANDAVAS PILSĒTAS SVĒTKI

24.,25.MAIJĀ KANDAVAS PILSĒTAS SVĒTKI 2024 "KARNEVĀLS KANDAVĀ".

Tukuma TIC

Uz Muzeju nakti aicina Alūksne!

Uz Muzeju nakti aicina Alūksne!

“Eiropas Muzeju nakts” ietvaros Alūksne aicina apmeklēt muzejus un ekspozīcijas, kas būs atvērti līdz pat pusnaktij! Ieeja- bez maksas.

Alūksnes TIC

Līvas ciema svētki Liepājā

Līvas ciema svētki Liepājā

Šo sestdien, 18. maijā, ar 20. jubilejas “Līvas ciema svētkiem” krāšņi vērsies simboliski vārti vasaras sezonai Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

Nostalgy SĀKAS GRILĒŠANAS SEZONA!

Nostalgy SĀKAS GRILĒŠANAS SEZONA!

Lapmežciemā kafejnīcā "Nostalgy" maijā sākas grilešanas sezona. Brauc ciemos!

Tukuma TIC

Muzeju nakts Liepājā

Muzeju nakts Liepājā

Sestdien, 18. maijā, Liepājā starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” programmā paredzēti vairāki muzikāli priekšnesumi.

Liepājas reģiona TIB

Bauska aicina baudīt pilsētas svētkus!

Bauska aicina baudīt pilsētas svētkus!

Esi aicināts svinēt Bauskas pilsētas un novada svētkus kopā! Foto:N.Veiss

Bauskas TIC

Jāšanas sporta sacensības Valmiermuižā

Jāšanas sporta sacensības Valmiermuižā

18.-19. maijā plkst. 10.00 Valmiermuižas stallī norisināsies Jāšanas sporta sacensības “Valmiermuižas pavasaris 2024”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Cēsu novads aicina uz Muzeju nakti 2024!

Cēsu novads aicina uz Muzeju nakti 2024!

18. maijā aicinām ieplānot ciemošanos Cēsu novada muzejos! Šī gada Muzeju nakts ietvaros vairāk nekā 15 novada muzeji un apskates vietas ciemos gaidīs ikvienu interesentu.

Cēsu TIC

"Ragakrasts" brīvdienu mājas Mērsragā

Ģimenēm ar bērniem draudzīgas, gaumīgas, labiekārtotas mājiņas Mērsragā www.ragakrasts.lv

Tukuma TIC

Muzeju nakts Tukuma novadā

Muzeju nakts Tukuma novadā

Eiropas Muzeju nakts ietvaros arī Tukuma pusē aicinām baudīt izstādes, muzikālus priekšnesumus, kā arī arī gūt jaunus atklājumus, darbojoties muzejos radoši.

Tukuma TIC

Dziesmu un deju lietus Irlavā 2024

Dziesmu un deju lietus Irlavā 2024

Festivāls "Dziesmu un deju lietus Irlavā 2024" būs 23.maijā pulksten 12:00 Irlavas kultūras namā.

Tukuma TIC

KANDAVAS PILSĒTAS SVĒTKI - KARNEVĀLS

KANDAVAS PILSĒTAS SVĒTKI - KARNEVĀLS

No 24. līdz 25. maijam tiekamies Kandavas pilsētas svētkos "Karnevāls Kandavā"! Būs gan pilsētas modināšana, gan svētku gājiens, amatnieku tirdziņš U.C.

Tukuma TIC

Terases atklāšanas ballīte ar Olgu Rajecku

Terases atklāšanas ballīte ar Olgu Rajecku

Ierašanās no plkst. 18:30, vakariņu sākums plkst.19.00. Cena no personas 65,00 Eur, iekļaujot bagātīgas vakariņas. Vairāk info www.hercogi.lv

EUR 65 | Hercogs Mārupe

“Pūt vējiņi!” vasaras koncertprogramma

“Pūt vējiņi!” vasaras koncertprogramma

Koncertdārzs “Pūt vējiņi!” aicina tikties visdažādāko žanru mūzikā un svinēt sešdesmit gadu jubileju virknē brīnišķīgu notikumu visas vasaras garumā.

Liepājas reģiona TIB

Glika dienas Alūksnē

Glika dienas Alūksnē

Godinot Bībeles tulkotāju Ernstu Gliku 370. gadskārtā un svinot Bībeles tulkojumam 330 gadus, Alūksne aicina uz “Glika dienām”!

Alūksnes TIC

Nometnes & sporta spēles Bauskas novadā

Nometnes & sporta spēles Bauskas novadā

Plāno nometnes & sporta spēles Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Dobeles ceriņu skaistums!

Dobeles ceriņu skaistums!

Skaisti,jo skaisti ir saplaukuši ceriņi.Ir laiks doties baudīt šo dabas brīnumu. Pa ceļam iegriezīsimies ZS Līcīšos, tējas degustāciju baudīsim,25.05.24,27 EUR

EUR 27 | Nikos Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -