Skandināvijas brīnumzeme: Stokholmas Ziemassvētku tirdziņu burvība

Liene Torstere | 2023.12.01

Ziemassvētku gaidīšanas laiks izdaiļo Stokholmu ar īpašu svētku noskaņu, kas atspoguļojas tās burvīgajos un dažādajos pilsētas tirdziņos. Zviedrijā, īpaši Stokholmā, tirdziņi ir kā pasaku stāsti – sākot no senlaicīgām tradīcijām līdz pat moderniem tirdziņiem ziemas dārzos un siltumnīcās. Zemāk prāmju operatora DFDS ceļošanas eksperti apkopojuši piecas idejas Ziemassvētku brīvdienu pavadīšanai Stokholmā, kas piepildīs sirdi ar Ziemassvētku garu.

Ziemassvētku maģija vecpilsētas sirdī

Stokholmas vecpilsētas sirdī jeb Gamla Stan katru gadu norisinās “Stortorget” tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš. Šis tirdziņš īpašs ar tā seno vēsturi – tā darbības pirmsākumi meklējami 1837. gadā, kas to padara par vecāko Ziemassvētku tirdziņu Zviedrijā. “Stortorget” ir viens no populārākajiem Ziemassvētku apskates objektiem Eiropā un tas konkurē pat ar lielajiem Ziemassvētku tirdziņiem Vācijā un Austrijā, jo īpaši tā unikālās viduslaiku atmosfēras dēļ.

Skaistajā “Stortorget” laukumā ir iespēja izbaudīt ne tikai Ziemassvētku noskaņas, bet arī apbrīnot izsmalcinātus amatniecības izstrādājumus un seno Stokholmas vēsturi, kas aizsākusies jau viduslaikos. Ziemassvētku tirdziņš un tā stendi ir skaisti izrotāti ar elfiem un Ziemassvētku vecīša palīgiem, to plauktos ir iespējams iegādāties gan grauzdētas mandeles, gan mākslas un amatniecības izstrādājumus. Tirdziņā līdzās dažādiem amatnieku darinājumiem no dzelzs un keramikas, tiek piedāvāti arī zviedru tradicionālie Ziemassvētku ēdieni un sezonālie gardumi – desiņas, brieža gaļa, grauzdētas mandeles, karstvīns un citi Ziemassvētku našķi.

Sniegotā un karaliskā Stokholma jeb Ziemassvētki brīvdabā

“Skansen” brīvdabas muzejs, kas atrodas Stokholmas karaliskajā “Djurgården” jeb valsts pilsētas parkā, jau kopš 1903. gada tiek atzīmēts kalendārā kā viens no galvenajiem Ziemassvētku notikumiem pilsētā. Šajā vēsturiskajā Ziemassvētku tirdziņā var ne tikai apskatīt zviedru amatnieku stendus, dažādus darinājumus un iegādāties tradicionālos Ziemassvētku ēdienus, bet arī ir iespēja arī sastapt Stokholmas vietējos dzīvniekus un piedalīties amatniecības darbnīcās, kas īpaši aizrauj mazos Stokholmas apmeklētājus. Šis tirdziņš atvērts katru piektdienu, sestdienu un svētdienu no 24. novembra līdz 2023. gada 17. decembrim.

Stokholmas saldumu tradīcijas – marcipāna kuģītis

Katros Ziemassvētkos jau 20 gadu garumā Stokholmas ostā piebrauc noslēpumainais Marcipāna kuģītis. Tas ir piepildīts ar augstas klases, rokām darinātiem šokolādes un marcipāna konditorejas izstrādājumiem, kas tiek gatavoti ģimenes uzņēmumā, Trosas pilsētā – ”Kutterkonfekt”. Uzņēmuma dibināšanas sākumā marcipāna kuģītis nebija tikai sezonālā izklaide Stokholmas apmeklētājiem, bet gan pārvietojamais veikals, ar kuru katrus Ziemassvētkus un Lieldienas uzņēmuma dibinātājs devās pārdot savus no marcipāna un beļģu šokolādes izgatavotos smalkos mākslas darbus.

Kaut arī uzņēmums kopš tā laika ir attīstījies līdz pieprasītam restorānam Stokholmā, tiek saglabāta tradīcija Ziemassvētkos un Lieldienās gatavot marcipāna un šokolādes konditorejas izstrādājumus – marcipāna figūriņas, šokolādes tāfelītes, augļu marmelādes, pralinē kastītes, krēms un daudz citu saldumu Ziemassvētku noskaņu radīšanai, kur ikviens bez maksas var nobaudīt izcilo marcipānu.

Ziemassvētki īpašā atmosfērā – stikla siltumnīcā un dārzā

“Ösmo Plantshop” ikgadējais Ziemassvētku tirdziņš ir atbalsts vietējo amatniecībai un delikatesēm, kas norisinās no 2. līdz 3.decembrim. Šajā burvīgajā dārzā ir apvienoti dažādi produkti no galvenokārt vietējiem talantiem un uzņēmumiem, lai apmeklētājiem būtu iespēja iegādāties ne tikai tradicionālās Ziemassvētku dāvanas, bet arī ievērot vietējo mākslinieku radošumu un personalizēto attieksmi pret katru dāvanu, ko viņi palīdz sagādāt. Tajā iespējams iegādāties zviedru amatnieku darinājumus no koka, ādas un tekstila, ar rokām darinātas sveces, pralīnes un delikateses. Turklāt šajā tirdziņā iespējams iesaistīties arī virknē aktivitāšu – izjādes ar poniju, Ziemassvētku vecīša sagaidīšana, deju skolu un gardās ēdiena bufetes baudīšana.

Ziemassvētku tirdziņā “Stora Sköndal” ir īpaša atmosfēra, jo tas norisinās lielā, taču mājīgā stikla siltumnīcā jeb ziemas dārzā. Siltumnīcu ieskauj autentiskais “Kristinahuset” laukums, no kura paveras skats uz Drevvikena ezeru Stokholmas dienvidos. Katru gadu tajā izvietoti aptuveni 50 stendi, kuros pārdod amatniecības izstrādājumus, dāvanas, ēdienus un dzērienus, īpašu uzmanību pievēršot vietējiem un bioloģiskajiem ražotājiem un māksliniekiem. Lai tirdziņa apmeklētājiem palīdzētu sasildīties, tiek piedāvāts karstvīns, karstā šokolāde un zviedru tradicionālā grilētā desa, kā arī iespējams izklaidēties kora koncertos un izjādēs ar ponijiem, kas paredzētas bērniem.

Prāmis - ērtākais risinājums ceļojumam uz Stokholmu

Ja plānojat doties Ziemassvētku noskaņu meklējumos uz Stokholmu, vislabākais veids, kā tur nokļūt, ir ar prāmi. DFDS prāmju pārvadātājs piedāvā regulārus maršrutus no Paldiski Igaunijā uz Kapelskāru Zviedrijā, ļaujot ceļotājiem baudīt ne vien rāmās jūras brauciena romantiku, bet arī pārvadāt savu transportlīdzekli un ceļot bez bagāžas ierobežojumiem, nodrošinot ērtības un komfortu ceļā uz galamērķi. Prāmja Kapelskāras terminālis atrodas nieka stundas brauciena attālumā no ziemas piedzīvojumiem bagātās Stokholmas.

Avots: Vilands.lv


celojumubode - 3808
👉EKSKURSIJU CEĻOJUMI JEBKURAI GAUMEI!

👉EKSKURSIJU CEĻOJUMI JEBKURAI GAUMEI!

Brīnišķīga iespēja skatīt unikālus dabas, vēstures un mākslas pieminekļus, piedalīties vietējos svētkos, fiestās un festivālos, iepazīties ar tradīcijām..

EUR 53.00 | Latvia Tours

Nāc un mācies golfu - zaļās kartes kurss !

Nāc un mācies golfu - zaļās kartes kurss !

Jau sen esi vēlējies apgūt golfa spēles pamatus, etiķeti un noteikumus, bet visu laiku gaidi īsto brīdi! Īstais brīdis ir pienācis!Iegūsti zaļo karti jau tagad.

EUR 180 | Jurmala Golf Club & Hotel

Anitas Celmas izstāde Valmieras muzejā

Anitas Celmas izstāde Valmieras muzejā

No 2024. gada 6. aprīļa līdz 29. maijam Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma tekstilmākslinieces Anitas Celmas personālizstāde “Atgriešanās”.

Valmieras TIC

Balle ar grupu “Džentlmeņu špagats”

Balle ar grupu “Džentlmeņu špagats”

20.aprīlī pl.21.00 aicinām piedzīvot pavasara izjūtas un ļauties dejām Pavasara ballē kopā ar grupu “Džentlmeņu špagats” Kocēnu Kultūras namā.

Valmieras TIC

Pilna Servisa Līzings Passat

Pilna Servisa Līzings Passat

Pilna Servisa Līzinga piedāvājums VW Passat Variant MY24 Elegance.

Europcar

Restorānu nedēļa aicina garšu ceļojumā

Restorānu nedēļa aicina garšu ceļojumā

Liepājas restorānu nedēļa norisināsies no 12. līdz 21. aprīlim un tajā īpašās ēdienkartes piedāvās 23 Liepājas restorāni un kafejnīcas.

Liepājas reģiona TIB

Liepājas notiks telpu orientēšanās

Liepājas notiks telpu orientēšanās

13. aprīlī Liepājā notiks orientēšanās sacensības, šoreiz ikvienu interesentu aicinot uz Liepājas Valsts tehnikuma mācību ēku Vānes ielā 4.

Liepājas reģiona TIB

Izstāde

Izstāde "Laika dārzs" Valmieras muzejā

No 6. aprīļa līdz 29. maijam, Valmieras muzejā skatāma Birutas Jansones, Antras Galzones, Gitas Sirmās un Lailas Stradas mākslas darbu izstāde.

Valmieras TIC

Liepājas restorānu nedēļa

Liepājas restorānu nedēļa

Liepājas restorānu nedēļa norisināsies desmit dienas, divas nedēļas nogales no 12. līdz 21. aprīlim un tajā piedalīsies 23 dažādi Liepājas ēdināšanas uzņēmumi.

Liepājas reģiona TIB

JAUNUMS! 𝐄𝐕𝐈𝐉𝐀𝐒 𝐒𝐀𝐋𝐀

JAUNUMS! 𝐄𝐕𝐈𝐉𝐀𝐒 𝐒𝐀𝐋𝐀

Ceļotāji izvēlas Eviju, lai izvairītos no tūristu burzmas un izbaudītu vietējo kultūru. Šeit tūristiem tiek sniegta autentiska grieķu pieredze.

EUR 539.00 | Latvia Tours

Ballīte retro noskaņās

Ballīte retro noskaņās

19. aprīlī aicinām ikvienu ballēties gribētāju uz “View Restaurant – Saefood & Grill”, kur visu laiku karstākos deju hitus publikai piedāvās DJ Retro.

EUR 20 | Baltic Beach Hotel & SPA

Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa

Pavasara Vidusjūras kruīzi ar Costa

Vidusjūras kruīzs ar Costa / no Savonas uz Romu / 6 naktis / aprīlis - maijs / pilna ēdināšana

EUR 519 | Estravel Latvia

Atlaides auto nomai Ungārijā

Atlaides auto nomai Ungārijā

Nomā auto ar Europcar Budapeštā un saņem atlaidi! Izbaudi Budapeštas daudzveidību.

Europcar

Atlaides auto nomai Igaunijā

Atlaides auto nomai Igaunijā

Vai esi gatavs piedzīvot neaizmirstamas brīvdienas Igaunijā? Tagad ir lieliska iespēja iegūt izdevīgu auto nomas piedāvājumu!

Europcar

Kļūsti par sesto spēlētāju!

Kļūsti par sesto spēlētāju!

Aviobiļešu speciālie reisi vēl ir pārdošanā! Nepalaidiet garām izdevību!

EUR 180 | SKY24.LV

Atlaides auto nomai Reunion salā

Atlaides auto nomai Reunion salā

Izmanto 15% atlaidi savai auto nomai 2024. gada JŪNIJĀ Reunion salā!

Europcar

Bērnu un jauniešu teātru festivāls

Bērnu un jauniešu teātru festivāls

19. un 20. aprīlī Valmieras Viestura vidusskolā notiks XVII Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivāls “..un es iešu un iešu!”.

Valmieras TIC

Aplūko idejas brīvdienām Rēzeknē!

Aplūko idejas brīvdienām Rēzeknē!

Trūkst ideju brīvdienām? Ieskaties mūsu 2 dienu piedāvājumā un izvēlies sev tīkamo!

Rēzeknes pilsētas TIC

Atpūta un Gardēžu vakariņas Igaunijā

Atpūta un Gardēžu vakariņas Igaunijā

1 nakts 2 personām, brokastis un vakariņas Michelin ceļvedī ieteiktā restorānā, kā arī spa piedāvājums // līdz 31.05.

EUR 225 | Estravel Latvia

"Dream Teller" koncerts Valmierā

13. aprīlī, 18:00 kultūrtelpā Akustika ielūdzam uz indie folkmūzikas grupas "Dream Teller" (Sapņu Teicēji) koncertu.

EUR 15 | Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -