Ludmila Glazunova | 2023.09.20
Latvijā mēs esam pieraduši, ka viesmīlības un tūrisma nozarē bez angļu valodas zināšanām mūsdienās neiztikt. Galvenais iemesls ir gauži vienkāršs – nu kā tad lai sazinās ar ārvalstu viesi?
Šogad četras reizes devos izbraukumā pa Eiropu ar auto. Šad tad pieturēts degvielas uzpildes stacijās, šad tad pa ceļam atrastas naktsmājas, kas iepriekš nebija ieplānotas. Ja Lietuvā sazināšanās nav problemātiska, jo varam atrast kopēju vai nu angļu vai krievu valodu, tad Polijā paveras jau pavisam cita situācija.
Palanga sāk svinēt un dzirksteļot, lai sagatavotos kurorta sezonai- svētki ik uz soļa! Pievienojies 31.05.2025 uz šo dzirksteļojošo svētku virpuli!
EUR 40 | Nikos Travel
Neliela viesnīciņa Polijas – Vācijas pierobežā. Laicīgi norezervēta, bet kaut kāda mistika ar atrašanu. Piebraucu pie it kā vajadzīgās adreses, bet durvis ciet, zvana poga un atstāts arī telefona numurs. Zvanu, atbild kāda sieviete, kas runā tikai un vienīgi poliski. Pie kompromisa netiekam. Beigu beigās gan izrādījās, ka adrese nebija pareizā, un īstā naktsmītne atradās mazliet citā vietā, bet arī tur priekšā dāma, kura angliski neviena vārda. Pat ne “sorry” līmenī.
Kaut kā, mēģinot miksēt angļu, krievu un dažus sagrābstītus vārdus poliski, izdodas tikt pie savas istabiņas, kas noteikti nebija tā, kuru iepriekš rezervēju...
Turpat arī restorāniņš. Ēdienkarte tikai poliski, un apkalpojošais personāls ne vārda angliski. Labi, ka ir mūsdienu tehnoloģijas un visu var iztulkot, bet saziņa, lai tiktu pie kārotā ēdiena, prasīja krietnu laiku.
Līdzīgas problēmas vajāja arī citās valstīs – pats par sevi saprotams, ka arī Francijā, kur saziņa ir praktiski neiespējama, un ne tikai kafejnīcās un viesnīcās, bet arī tūrisma informācijas centros un klientu apkalpošanas centros, arī vilcienu operatora SNCF.
Un te nu viela pārdomām. Jā, mēs esam neliela valsts, un svešvalodu zināšanas mums ir nepieciešamas, lai varētu sazināties plašākos mērogos. Bet esam arī pārāk iztapīgi, ātri vien pārslēdzoties uz cittautietim tīkamāko mēli, pat ja viņš ir viesis mūsu valstī jau 50+ gadus...
Bet citās, gana lielās valstīs uz svešvalodu apguvi neiespringst. Arī tūrismā un viesmīlībā. Iespējams, ka viņiem tiešām tas nav nepieciešams, jo tūristi tāpat brauks, tāpat baudīs, un kaut kā jau tiks galā. Un vietējās valodas nezināšana galu galā ir paša ceļotāja problēma. Bet mēs cenšamies, tai pat laikā tūristu bari pie mums nesteidz.
Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19.gs. veidota parka ieskāvumā.
TAKA
Nevari izlemt, ko apskatīt Bauskā? Mēs palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā!
Bauskas TIC
No 10. līdz 20. maijam Burtnieku kvartāls Limbažos pārtaps par īstu hokeja līdzjutēju centru – visas Latvijas izlases spēles un vēl!
Limbažu TIC
10. maijā, 18:00 kultūrtelpā AKUSTIKA aicinām uz ģimenisku koncertu “Mēs esam viens”. Koncertā piedalās Juris Kaukulis un Rūta Kaukule.
EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Vai esi gatavs nu jau 15. Rīgas Austeru festivālam? 🦪🦪🦪 Šis ir gaidītākais gardēžu pavasara notikums, kurā vienviet satiekas jūras garšas, sacensību gars
Buržujs
17. maijā plkst. 20.00 Strenču pludmalē pie Gaujas 28. Gaujas plostnieku svētkus ieskandinās grupa LABVĒLĪGAIS TIPS.
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Stay in style at Pullman Riga Old Town Hotel — where historic charm meets modern luxury 🏰✨. The perfect spot for business or leisure in the heart of Riga
Pullman Riga Old Town
Elegants un dinamisks, ietilpīgs un daudzpusīgs, ar pilnībā elektrificētu spēka piedziņu – tāds ir jaunais Opel Grandland.
Europcar
Ekskluzīva atpūtas un ekskursiju vieta – glempings “BikBus” ir pirmā unikāla vieta Latgalē ar iespēju nakšņot autobusā.
TAKA
Preiļu novadu vislatvijas akcijā pārstāvēs 3 dievnami- Nīdermuižas Romas katoļu baznīca, Jasmuižas Romas katoļu baznīca un Vidsmuižas Romas katoļu baznīca
Preiļu novada TIC
Agrā izpārdošana ceļojumam uz Tuvajiem Austrumiem rudens - ziemas sezonā. Ieplānojiet atvaļinājumu laikus
EUR 870 | Estravel Latvia
Brīvdienu māja “Forest Lake” atrodas Medumu pagasta Kščeva ciemā un piedāvā skaistu dārzu un terasi.
TAKA
Bulgārija - patīkams klimats,garas skaistas pludmales, aromātiskie vietejie ēdieni.
EUR 349 | Itaka Latvia
Brīvdienu māja “Mazligzdiņa” atrodas gleznainā vietā, starp Luknas un Boltaru ezeriem.
TAKA