Aptauja: Teju puse iedzīvotāju uzskata, ka alu var baudīt visu gadu, ne tikai vasarā

Aptauja: Teju puse iedzīvotāju

Foto: Miltton.com | Autors: Marta Mackeviča | 2023.09.20

Gandrīz puse aptaujāto (43%) uzskata, ka alus nav tikai vasaras dzēriens un to var baudīt visu gadu. 12% norāda, ka piemērotība gadalaikam ir atkarīga no alus veida, bet 45% atzīst, ka alu visbiežāk izvēlas tieši vasarā, liecina “Mežpils alus” un pētījumu centra “Norstat” veiktā aptauja. 1% aptaujāto atzīst, ka alu visbiežāk bauda citos gadalaikos, bet ne vasarā.

Pārliecību par to, ka alus nav sezonāls dzēriens un to var baudīt visu gadu, biežāk pauž vīrieši (53%), nekā sievietes (34%). Alu visa gada garumā izvēlas gados jaunāki respondenti – 45% vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem un 50% vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem. Gados vecāki respondenti atzīst, ka alus tomēr biežāk bauda tieši vasarā.

“Alus pavisam noteikti nav sezonāls dzēriens, jāpiekrīt tiem respondentiem, kuri norāda, ka viss ir atkarīgs no gadalaika. Domājot par alu, mēs nereti iztēlojamies norasojuši glāzi ar aukstu dzērienu karstā vasaras dienā, tomēr alu var baudīt arī gada aukstajos mēnešos, turklāt, ziemā miestiņu var baudīt gan aukstu, gan siltu, papildinājumā ar garšvielām un medu. Ja vasarā izvēlamies vieglus un slāpes veldzējošus alus, bet gada aukstākajos mēnešos vairāk iederēsies porteris - ar intensīvāku, piesātinātāku garšu, bet pietiekami maigs,” stāsta “Mežpils alus” vēstnesis Edgars Magons.

“Atkarībā no alus veida un gadalaika, ieteicams izvēlēties arī piemērotāko dzēriena baudīšanas temperatūru. Slāpju remdēšanai ieteiktu izvēlēties +6C līdz +8C temperatūru, bet, ja tiek baudīts porteris, tad labāk izvēlēties vēl augstāku temperatūru, līdz pat +14C un +16C. Porteri ieteicams baudīt no konjaka vai tulpes formas glāzes,” piebilst E.Magons.

Analizējot aptaujas datus dažādu reģionu griezumā, var secināt, ka par alu visos gadalaikos biežāk iestājas Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji – attiecīgi 47% un 46% norāda, ka alus var baudīt visu gadu. Zemgales iedzīvotāji aktīvāk (55%) aizstāv ideju, ka alus ir jābauda tieši vasarā.

Gada vēsākajos mēnešos alu var baudīt arī karstvīna vietā, svarīgi gan atcerēties, ka alum nav jāsasniedz vārīšanās temperatūra, pietiek to tikai uzsildīt. Turklāt, to var papildināt ar medu, kļavu sīrupu vai apelsīnu vai cidoniju sulu. Karstā alus pagatavošanai labāk izvēlēties pēc iespējas stiprāku alu.

“Mežpils alus” un pētījumu centra “Norstat” pētījums veikts 2023. gada maijā. Tajā piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Pētījums veikts ar mērķi noskaidrot alus patērētāju paradumus un uzzināt, kāda ir Latvijas alus baudīšanas kultūra. 

Avots: Miltton.comIzjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ziemeļu valstis - pievilcīgs galamērķis!

Ēriks Lingebērziņš, komentējot tūristu paradumus un tūrisma nozares tendences atzīst, ka Baltijas valstis arvien vairāk piesaista tūrismu acis un uzmanību!

Biznesa augstskola Turība

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Bauskas novada tūrisma jaunumi

Šī gada vasara ir bijusi gana ražīga jaunu objektu iekļaušanai tūrisma apritē - ielūkojies Bauskas novada jaunākajos tūrisma objektos!

Bauskas TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -