«Novaturas» grupas pirmā pusgada EBITDA sasniedz 5,8 miljonus eiro, pārsniedzot 2019. gada rezultātu

«Novaturas» grupas pirmā pusga

Foto: Novatours.lv | Autors: Novatours.lv | 2023.08.30

Baltijas valstīs lielākais tūroperators “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, otrajā ceturksnī ir piedzīvojis stabilu izaugsmi, un pēc pirmā pusgada tā EBITDA ir pārsniegusi 2019. gada rezultātu. Ātra reakcija uz ceļojumu pieprasījuma izmaiņām, galamērķu dažādošana, pakalpojumu kvalitātes uzlabošana un degvielas cenu riska pārvaldība ļauj atkal palielināt visa gada finanšu prognozi.

“Labi pārdomāta un pārbaudīta galamērķu programma, koncentrēšanās uz aviācijas kvalitāti un punktualitāti, kā arī stratēģiski plānotie pārdošanas apjomi nākamajai vasarai un ziemai ir veicinājuši grupas finansiālo ilgtspēju. Tas ir ļāvis pārskatīt mūsu 2023. gada prognozi uz pozitīvu rezultātu, kā to jau esam izdarījuši pēc pirmā ceturkšņa. Mēs koriģējam gada sākuma EBITDA prognozi no 3–5 miljoniem eiro uz 6–8 miljoniem eiro, bet tīrās peļņas prognozi no 1–3 miljoniem eiro uz 4–6 miljoniem eiro,” norāda “Novaturas” grupas izpilddirektors Vitālijs Rakovskis.

Komentējot faktiskos pirmā pusgada rezultātus, Rakovskis piebilst, ka EBITDA bija pozitīva – 5,8 miljoni eiro, salīdzinot ar negatīvu EBITDA – 750 000 eiro pagājušā gada pirmajā pusē. Šīs būtiskās izmaiņas atkal ir saistītas ar pakāpenisku programmas diversifikāciju, agru nākamās sezonas ceļojumu iepriekšpārdošanas uzsākšanu un piesardzīgu ceļojumu ienesīguma riska pārvaldību.

Pirmajā pusgadā uzņēmums guvis ieņēmumus 102,5 miljonu eiro apmērā, kas ir par 12% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Kopumā apkalpoti 124 000 ceļotāju, kas ir par 3% mazāk nekā 2022. gadā.

Visā grupā aptuveni 80 procenti no visas gada programmas tika pārdoti laikā no janvāra līdz augusta vidum.

Konkurences priekšrocības, dažādojot galamērķus

Pat pieaugot konkurences videi, uzņēmumam izdodas saglabāt līderpozīcijas un spēcīgas pozīcijas visās Baltijas valstīs.

“Vasarā fokusējāmies ne tikai uz Turciju, kur piedāvājums pēdējos gados aug un konkurence ir vissīvākā, bet arī uz citiem galamērķiem. Esam reaģējuši un apzināti mainījuši savus apjomus Turcijā, jo šajā sezonā rentabilitāte šajā galamērķī ir zemāka, tāpēc to kompensējām, operatīvi piedāvājot citus ceļotājiem pievilcīgus galamērķus. Tādā veidā mēs arī veidojam jaunus paradumus un rosinām atklāt daudzveidīgākus brīvdienu galamērķus,” komentē Rakovskis.

Pārdošanas apjoms visos galamērķos, izņemot Turciju, līdz jūlijam ir pieaudzis par vairāk nekā 10 procentiem salīdzinājumā ar pagājušo gadu, īpaši izceļoties atsevišķiem galamērķiem. Pārdošanas apjoms Melnkalnei ir palielinājies uz pusi, savukārt Tunisijai - gandrīz dubultojies.

Elastīgums, lidojumu punktualitāte un koncentrēšanās uz ilgtspējību

Atjauninātie kvalitātes kritēriji gaisa pārvadātājiem ir uzlabojuši lidojumu precizitāti pirmajā pusgadā. Pagājušajā gadā gandrīz trīs procenti lidojumu aizkavējās par vairāk nekā trīs stundām visas grupas mērogā, savukārt šogad šis rādītājs samazinājies līdz vienam procentam.

Izvēloties gaisa pārvadātājus, uzņēmums ņem vērā to ietekmi uz klimata pārmaiņām. Latvijā šovasar ir nostiprināta partnerība ar aviokompāniju airBaltic, kas 2021.–2022.gadā samazinājusi CO2 emisijas par 20 procentiem. Pagājušajā gadā šis gaisa pārvadātājs saņēma balvu par Eiropas jaunāko floti ar vidējo gaisa kuģu vecumu 2,87 gadi. airBaltic arī samazina degvielas patēriņu, 2022. gadā vienam lidojumam iztērējot par 29% mazāk degvielas, salīdzinot ar 2021. gadu.

Ņemot vērā labākus ceļojumu laikus, komfortu un klientu pieredzi, uzņēmums šosezon lidojumiem no Rīgas uz Turciju ir pievienojis aviokompāniju FreeBird Airlines un Turkish Airlines.

Klientu ērtībām jauna vietne

Augustā “Novaturas” grupa atklāja atjaunoto mājaslapu, kas šobrīd tiek tālāk pilnveidota. Dažas no ievērojamākajām izmaiņām ietver ātrāku darbību un lietotājam draudzīgāku ceļojumu plānošanas un iegādes funkciju.

Daži no uzņēmuma jaunajā stratēģijā definētajiem mērķiem ir sasniegt tehnoloģisko progresu un uzlabot klientu pieredzi, tāpēc attiecībā uz vietni bija nepieciešami mūsdienīgāki risinājumi. Tas tiek uzskatīts par potenciāli augošu pārdošanas kanālu.

Saskaņā ar uzņēmuma datu izsekošanas rīku, pirmajā pusgadā 50% klientu, kas atvēra Lietuvas, Latvijas un Igaunijas lielāko tūrisma operatoru mājaslapas, apciemoja “Novaturas” vietni.

Pirmais tirgū paziņo par ceļojumu programmu nākamajai vasaras sezonai

Uzņēmums Baltijas tūrisma tirgū pirmais augusta sākumā izziņoja par 2024. gada vasaras sezonas iepriekšrezervācijas sākumu ceļojumiem uz Turciju, vienlaikus piedāvājot pievilcīgu papildu pakalpojumu paketi, kas ceļotājiem sniedz elastību, drošības garantijas un papildu iespējas. Pilna 2024. gada vasaras programma un jaunie galamērķi tiks paziņoti septembrī.

Izmaiņas komandā – jauna valde, fokuss uz ilgtspējību

Jaunievēlētā direktoru padome darbu sāka šovasar. Valdei pievienojās Tomass Korgans (Tomass Korganas) un Ģedimins Almants (Gediminas Almantas), savukārt valdes locekļa amatā darbu turpina Ugņus Radvila (Ugnius Radvila).

Komanda sveica arī Ilgtspējas nodaļas vadītāju Audroni Alijošuti-Paulauskieni (Audronė Alijošiutė - Paulauskienė). Uzņēmums vēl vairāk koncentrēsies uz viesnīcām, aviopārvadātājiem un citiem partneriem, kas ievēro ilgtspējības principus, kā arī uz komandas un ceļotāju izglītošanu.

Pavasarī “Novaturas” grupa prezentēja savu 2023.–2025. gada stratēģiju un koncentrējas uz šādām jomām: tehnoloģiju attīstība, labāka ceļotāju pieredze, ilgtspējīga ceļošana un darbinieku iesaiste.

Efektīva riska pārvaldība

“Novaturas” grupa šobrīd ir nodrošinājusi vairāk nekā 80 procentus no saviem kopējiem pārdošanas apjomiem ar atvasinātiem finanšu instrumentiem pret aviācijas degvielas cenu un valūtas svārstībām.

Avots: Novatours.lvKalnu slēpošana Slovākijā

Kalnu slēpošana Slovākijā

5 dienas slēpošana Augstajos un Zemajos Tatros. Pēc grupas vēlēšanās – termālie baseini, stalaktītu alas, nacionālās vakariņas.

EUR 335 | Latvia Tours

Club Med Bodrum

Club Med Bodrum

Šī ir lieliska vieta romantiskai atpūtai divatā vai jautrai atpūtai ar draugiem. Aktīvās izklaides, kultūras atklājumi un dabas skaistums jūs sagaidīs kūrortā

EUR 860 | Latvia Tours

Tagad esam vēl pieejamākie

Tagad esam vēl pieejamākie

Mums ir priecīga ziņa 🥳 Tagad mūsu restorāna ēdienus var pasūtīt caur Wolt 🚚🥘😋 ✅Izmanto kodu PIRMAISWOLT un saņem 7€ atlaidi savam pirmajam pasūtījumam mūsu restorāna Wolt platformā. *Kods ir derīgs jaunajiem lietot...

Park Hotel Latgola

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzi Zeltiņos, ekskursijas laikā izzināsiet, kur tika montētas kodolgalviņas un kā transportētas un citus interesanti faktus.

EUR 2.00 | Alūksnes TIC

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Rudens ekskursiju laiks ir sācies! Kā ierasts, zeltainais rudens ir izzinošu ekskursiju laiks. Šis ir īstais brīdis, lai dotos iepazīt krāšņo un bagātīgo Madonas novadu! Atsaucoties uz šīs vasaras tūrisma piedāvājumu "I...

Madonas TIC

“Pēcpusdiena ar mēru”!

“Pēcpusdiena ar mēru”!

29. septembrī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks aicina uzņēmējus uz diskusiju pasākumā “Pēcpusdiena ar mēru”!

Valmieras TIC

Vakars ar DJ

Vakars ar DJ

Katru sestdienu mēs gaidām Jūs uz vakaru ar Dj 😎bārā La Terrasse 🤩 Nāciet atpūsties no ikdienas😍izbaudīt gardus ēdienus , dzērienus🥘🍹 pasēdēt labā kompānija un protams padancot 🕺💃 📲Galdiņu rezervācija +371 65404910

Park Hotel Latgola

Pludmales atpūta Zanzibārā

Pludmales atpūta Zanzibārā

Jau no 18.10.! Tirkīzzils ūdens un balto smilšu pludmales, unikāla kultūra un daba!

EUR 1420 | Latvia Tours

Rudens ēdienkarte Jaunpils pils krogā!

Rudens ēdienkarte Jaunpils pils krogā!

Ar septembri pils krogā baudāma īpaši izsmalcināta rudens ēdienkarte! Podiņu ēdieni- asinsdesas, zirņi ar speķīti, liellopa sautējums...un mutē kūstoši deserti

EUR 5 | Jaunpils pils

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija

Itālijas dienvidi - Bari un Apūlija

Ceļojums piemērots visiem, kas ilgojas pēc saules un patīkamas gaisa temperatūras Itālijas atvasarā, mīl krāšņus dabasskatus patīk itāliešu kultūra

EUR 799 | Latvia Tours

Nesteidzīga atpūta pie dabas

Nesteidzīga atpūta pie dabas

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” piedāvā dažas idejas, kur baudīt dabu Augšdaugavas novadā.

TAKA

Velomaršruts

Velomaršruts "Vidussēlijas mazais loks"

27. augustā notika velomaršruta Nr. 791 “Vidussēlijas mazais loks” atklāšana. Pasākumā piedalījās 50, entuziasma pilni, aktīvās atpūtas piekritēji.

TAKA

Ideāli piemērots romantiskai atpūtai!

Ideāli piemērots romantiskai atpūtai!

Vienas no skaistākajām pludmalēm pasaulē. Skaistas, paradīzes ainavas. Lieliski apstākļi ūdens sporta veidiem. Izcila virtuve, kas slavena ar savām jūras veltēm

EUR 1629 | Latvia Tours

Apvienotie Arābu Emirāti. Agrā izpārdošana

Apvienotie Arābu Emirāti. Agrā izpārdošana

Apvienotie Arābu Emirāti - DUBAIJA, ABŪ DABĪ // 2023. gada decembris - 2024. gada marts. Agrā izpārdošana

EUR 809 | Estravel Latvia

Dzīvesziņas un arodu sētā Miķeļdiena

Dzīvesziņas un arodu sētā Miķeļdiena

30.septembrī pl. 12:00 rotaļas un sadziedāšanās ar folkloras kopu Dimzēns, gardās zupas baudīšana.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

HOOKUSBOOKUS.COM septembra labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 51 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

Club Med The Finolhu Villas

Club Med The Finolhu Villas

Nesteidzīgi SPA rituāli, gardēžu vakariņas pludmalē, zemūdens pasaules izzināšana un personāls, kurš uzminēs jūsu vēlmes, pirms jūs paši par tām iedomāsieties.

EUR 2400 | Latvia Tours

Brīvdienas Barselonā

Brīvdienas Barselonā

7 naktis izvēlētajā viesnīcā, transfēri, brokastis un īpašais piedāvājums // 01.11.2023. – 31.03.2024.

EUR 858 | Estravel Latvia

Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Jordānija. 1 ceļojums - 2 kūrorti

Akaba, Eilata, Ammāna un Nāves jūra // 7 naktis // lidojumi, transfēri un izvēlētā ēdināšanas programma

EUR 996 | Estravel Latvia

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Ekskursiju laiks ir sācies arī Rēzeknē!

Lai dažādotu izziņas un mācību procesu ārpus pierastajām telpām, esam sagatavojuši interesantu piedāvājumu izcilam piedzīvojumam Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -