10 iemesli jau šodien nopirkt ceļojumu uz Jordāniju

Novatours.lv | 2023.09.23

Tuvo Austrumu tuksnesīgā valsts Jordānija ir patiesi unikāls un krāšņs, taču joprojām arī nedaudz noslēpumains ceļojumu galamēķis. Tā ir viena no senākajām pasaulēs valstīm, bet joprojām tik ļoti maz iepazīta. Ceļotāji, kas to jau ir apciemojuši, atzīst, ka gūtie iespaidi vēl ilgi gozējas skaistāko atmiņu lādē. Baltijas valstīs lielākais ceļojumu organizators “Novatours” dalās ar iemesliem, kāpēc Jordānija ir vērta, lai taptu par nākamo ceļojumu galamērķi jau tuvākajā laikā.

Senā Petra

Šī ir viena no iespaidīgākajām un noslēpumainākajām vietām pasaulē, kas iekļauta arī UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā un ir viena no jaunajiem septiņiem pasaules brīnumiem. Pirms 2000 gadiem tā bija plaukstošās Nabatea galvaspilsēta, kas pēcāk tika pamesta un bija aizmirsta līdz pat 19. gadsimta sākumam, kad to atkal atklāja šveiciešu pētnieks Burkhards. Pilsēta ir izgrebta Mozus ielejas klintīs un, lai tai piekļūtu, ir jādodas caur Sikas aizu. Mūsdienu ceļotājus pārsteidz smilšakmens klintīs iekaltās bagātnieku dzimtas nekropoles, kapenes-tempļi, kas vēlāk kļuva par klejojošo beduīnu mājām, banketu zāles un altāri mirušo godināšanai.

Vādī Ruma nacionālais parks

Šī maģiskā vieta, kas tiek dēvēta arī par Mēness ieleju, apbur ar savu plašumu un majestātiskumu. Pateicoties tā sarkanajām smiltīm, smilšakmens klinšu veidojumiem, kanjonu sienu un aizu iespaidīgajam krāšņumam šī vieta ir iemūžināta neskaitāmās filmās. Mēdz teikt, ka šī vieta ir Zemes pietuvinātākā aina Marsam.    

Džeraša

Šī ir viena no vislabāk saglabātajām senās Romas pilsētām pasaulē. Vairāk nekā 6500 gadu senā pilsētas arhitektūra, reliģiju pārpilnība un valodu daudzveidība lieliski atspoguļo divu ļoti spēcīgu kultūru – grieķu un romiešu – un austrumu arābu tradīciju sajaukšanos. Džerašu sauc arī par Austrumu Pompejām. Pilsēta atrodas zaļā ielejā Bībeles Gileādas zemē. Džerašas kalnus rotā tempļi, iespaidīgas teātra ēkas, bruģētas ielas, kolonādes un pirtis.

Akabas kūrorti

Akaba ir vienīgā Jordānijas pilsēta, kas satiekas ar Sarkano jūru. Lai arī tā kļūst arvien populārāka, kā tūrisma galamērķis, tā joprojām glabā patiesi autentisku neliela ciematiņa sajūtu. Pilsētas viesiem šeit ir pieejami lieliski kūrorti, pasakainas pludmales un ūdens prieki Sarkanajā jūrā.

Ammāna

Ammāna ir Jordānijas galvaspilsēta, kas ir aizraujošs ceļojums krāšņā daudzveidībā. Tā nemanāmi savij bagāto valsts vēsturi ar mūsdienu pilsētas attīstību, tajā harmoniski sadzīvo senas arhitektūras pērles un mūsdienu arhitektūra, rosīgi tirgi un mirdzoši iepirkšanās centri, senas kultūras tradīcijas un ugunīga naktsdzīve ar  dažādām izklaidēm, ēdienu māksla, muzeji un galerijas.

Nāves jūra

Šī jūra ir zemākais punkts uz Zemes, kā arī viena no pasaules sāļākajām ūdens tilpēm. Un tieši pateicoties lielajam sāls daudzumam, peldes jūrā vairāk ir dreifēšanas virs ūdens. Savukārt Nāves jūras dūņas ir slavenas ar dziednieciskām dotībām.

Kultūra

Jordānijas kultūras būtība ir viesmīlība, tāpēc valsts viesiem ir jābūt gataviem uz neizmērojamu sirsnību un gaišu zinātkāri. Valsts atrodas Āzijas, Āfrikas un Eiropas krustcelēs, un tā ir vēsturiska zeme, kurā joprojām ir atrodamas senāko zināmo cilvēku apmetņu un pagājušo laikmetu civilizāciju relikvijas. Tās vēsture un stratēģiskā atrašanās vieta ir veidojusi un ietekmējusi tās kultūru. Neskatoties uz to, ka Jordānija ir Tuvo Austrumu valsts, tā ietver arī daudz Rietumu kultūras un tradīciju. Jordānijas kultūra ir apburošs jaunā un vecā, austrumu un rietumu sajaukums.

Ēdiens

Viens no labākajiem veidiem, kā izbaudīt jebkuru valsti, ir tās ēdiens. Jordānijā noteikti ir jānogaršo maizi, kas bagātināta ar Tuvo Austrumu garšaugu maisījumu, garšvielām, sezama sēklām un oliveļļu. Jordāniešiem garšo arī falafels un humoss. Jordānijas nacionālais ēdiens ir mansaf - tas sastāv no rīsiem, jēra gaļas jogurta mērcē, riekstiem un tiek ēsts kopā tomātu - gurķu salātiem.

Amatnieku māksla

Valsts rokdarbu mākslinieki piepilda Jordānas tirgus, liekot to viesiem reibt krāšņajā rotu, apģērbu, keramikas, mēbeļu un citu preču plašajā izvēlē. Īpašu vērību vēlams piešķirt keramikai, kas ir viena no vecākajām amatniecības tehnikām Jordānijā, un arheoloģiskie pierādījumi to datē ar mūsu ēras 6. gadsimtu. Cits, Jordānijā būtisks amatniecības veids ir mozaīkas - valsts apbūvē tās atrodamas teju ik uz soļa. Tās noteikti būs lielisks suvenīrs mājupceļam. Jordānijas amatnieki darina brīnišķīgas ziepes, izmantojot pašmāju olīveļļu un garšaugus. Tās nesatur konservantus un ķīmiskas vielas.

Lai iemīlētos

Jordānija ir valsts ar neticamu dabas skaistumu. Tuksnesīgie plašumi tur pāraug kalnos, kurus caurgrauzuši kanjoni un caurvij ūdenskritumiem bagātas upes. Pasaules zemākais punkts Nāves jūrā ļauj baudīt peldes virs ūdens. Sarkanā jūra piesaista nirējus no visas pasaules ar savu iespaidīgo koraļļu daudzveidību. Ēst gatavošanas senā tradīcijas un garšu pārbagātība tur reibina un apbur. Bet vietējie iedzīvotāji ar savu neviltoto un patieso viesmīlību lauž valodu barjeras un ver durvis jaunām draudzībām. Jordānija ir valsts, kurā iemīlās no pirmā skata un uz mūžu! 

Avots: Novatours.lvBaltiņkrogs - izsmalcināta spāņu virtuve!

Baltiņkrogs - izsmalcināta spāņu virtuve!

Viesu namā “Baltiņi” tiek piedāvātas naktsmītnes ar senlaicīga un mūsdienu stila mēbelēm. Ir iespēja baudīt spāņu virtuvi. Visus ēdienus gatavo spāņu šefpavārs!

TAKA

Jāsāk domāt par Ziemassvētkiem!

Jāsāk domāt par Ziemassvētkiem!

Vai pirmo sniegu sagaidījāt? - Laiks domāt par skaistām Ziemassvētku dāvanām! Ceļojums, spa atpūta, vakariņas vai aviobiļetes... Dāvanu kartes no 50 eur

EUR 50 | Estravel Latvia

I Pasaules kara mantojuma privātkolekcija

I Pasaules kara mantojuma privātkolekcija

Stikānu ģimene nodarbojas ar vēsturisko artefaktu vākšanu. Ir izveidota Pirmā un Otrā pasaules kara artefaktu kolekcija.

TAKA

VW T-Cross Pilna Servisa Līzings

VW T-Cross Pilna Servisa Līzings

VW T-Cross Pilna Servisa Līzings 420 eur mēnesī. Apskati piedāvājumu!

EUR 420 | Europcar

Ziemassvētku vecītis kino

Ziemassvētku vecītis kino "Gaisma"

Kino “Gaisma” aicina satikties ar Ziemassvētku vecīti. Tevi sagaida aizraujošas rotaļas, skaisti foto un prieka pilnas atmiņas.

Valmieras TIC

Ziemassvētki Hotel Jūrmala Spa

Ziemassvētki Hotel Jūrmala Spa

Svētku vakariņas un nakšņošana, Atpūta jūrmalā - ar ģimeni vai romantiskā noskaņā // vietu skaits ierobežots.

EUR 231 | Estravel Latvia

Auto noma Austrijā

Auto noma Austrijā

Atklāj Austriju – valsti, kas pilna ar elpu aizraujošu skaistumu, dabu un aizraujošu kultūru. Austrija piedāvā dažādas pieredzes, kas Tevi apburs.

Europcar

Jaunā gada sagaidīšana Taizemē!

Jaunā gada sagaidīšana Taizemē!

Kā gadu sāksi, tā gadu pavadīsi! Vēl ir pieejamas 4 vietas! Jaunā gada sagaidīšana Taizemē! ✈️30.12.-12.01. (+1)

EUR 1365 | Latvia Tours

Kameršļūkšana - Katiņaklanā!

Kameršļūkšana - Katiņaklanā!

Baudi ziemas priekus traucoties no Katiņkalna ar pūsli, pieejama arī silta vieta, kur padzert siltu tēju un kafiju!

Alūksnes TIC

Ziemassvētku norises Valmieras novadā

Ziemassvētku norises Valmieras novadā

Būsim kopā Ziemassvētku sagaidīšanas norisēs Valmieras novadā!

Valmieras TIC

Tūrisma maršruts “Sarunas ar vēsturi”

Tūrisma maršruts “Sarunas ar vēsturi”

Maršruts ir lieliski piemērots tiem, kas vēlas ienirt pagātnē, sajust pilsētas viduslaiku garu, iepazīt vietas, kas ir tieši saistītas ar pilsētas vēsturi.

Trakai TIC

2 nakšu atpūta Ģimenei, Līvu Akvaparks

2 nakšu atpūta Ģimenei, Līvu Akvaparks

Ienirstiet piedzīvojumā! Baudiet 2 nakšu atpūtu visi kopā un apmeklējiet Līvu Akvaparku! Pozitīvas emocijas garantētas!

EUR 282 | Estravel Latvia

Ziemas brīvdienas Sventes muižā!

Ziemas brīvdienas Sventes muižā!

Baudi ziemu omulīgā viesnīcā un ļaujies gastronomiskajam baudījumam, kā arī izstaigā blakus esošās dabas takas un aplūko Militārās tehnikas kolekciju!

TAKA

Uguns un ledus zeme!

Uguns un ledus zeme!

Piedāvājam iepazīt mazāk zināmo, skarbo Islandes ziemeļu daļu, kas nereti paliek ārpus tradicionālajām tūristu apskates vietām.

EUR 1395 | Latvia Tours

Pirtiņā un ālinģī!

Pirtiņā un ālinģī!

Izbaudiet īstas lauku pirts labumus! Atpūta Siguldā, Hotel Ezeri SPA

EUR 280 | Estravel Latvia

 2024. gada Liepājas pilsētas kalendārs

2024. gada Liepājas pilsētas kalendārs

Izdots jaunais 2024. gada Liepājas pilsētas kalendārs ar Kurzemes puses īpašajiem vārdiem, lai popularizētu reģiona specifisko vārdu krājumu.

Liepājas reģiona TIB

Laiks sasildīties?

Laiks sasildīties?

Atpūta Šrilankas pludmalēs // 13 naktis viesnīcā // Iespēja iepazīt vietējo dabu, apmeklēt rezervātus izvēlētās ekskursijās

EUR 1999 | Estravel Latvia

Ziemassvētku ballīte Getsbija stilā

Ziemassvētku ballīte Getsbija stilā

Decembra sākumā aicinām Jūs uz tematiskām Ziemassvētku ballītēm. Mēs parūpēsimies par visu – svētku galdu, mūziku, šovu un izklaidēm. Jums atliek piedalīties!

Baltic Beach Hotel & SPA

Izstāde Liepājas okupācijas muzejā.

Izstāde Liepājas okupācijas muzejā.

1. decembrī Liepājas okupācijas muzeja izstāžu zālē K. Ukstiņa ielā 7/9 atklās gleznotāja Solomona Geršova darbu izstādi “Māksla Gulagā. Vorkuta 1948. – 1956.”

Liepājas reģiona TIB

Adventes laika pasākumi visai ģimenei

Adventes laika pasākumi visai ģimenei

Ģimenes ar bērniem aicinām piedalīties “Pasaku pils” pēcpusdienās ar grāmatu lasījumiem Siguldas Jaunajā pilī!

Siguldas novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -