Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma gleznu izstāde «Miers. Haoss»

Jūlija Bergfelde | 2023.07.23

No 18. jūlija līdz 21. augustam Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunās mākslinieces Salomes Rēdmanes gleznu izstāde “Miers. Haoss”.

Salome ir jelgavniece un šī būs viņas pirmā personālizstāde. Iespēja parādīt darbus Jelgavas Vecpilsētas mājā jaunajai māksliniecei ir īpaša, jo pēc viņas vārdiem, Jelgavas Vecpilsētā jaušama neparasta aura un viņas abstraktie darbi ir atbilstoši tās noskaņai. “Priecājos, ka Jelgavas Vecpilsētas māja dod iespēju jaunajiem māksliniekiem parādīt savus darbus plašākai auditorijai”, tā Salome.

Salome cer, ka viņas tuvinieki, jelgavnieki un pilsētas viesi, apskatot izstādi, caur viņas gleznām varēs nokļūt citā, maģiskā pasaulē, atklāt savas šķautnes un redzējumu uz gleznām, jo katrs, kurš tās uzlūko, saskata ko atšķirīgu un sev tuvu. Izstādes nosaukums atspoguļo gan mākslinieces vārdu, gan iekšējo pasauli - vārds Salome atvasināts no vārda Šalom, kas nozīmē miers ar Tevi. Salome vēlas mieru gan sevī, gan apkārt, taču kā ikvienā cilvēkā, arī māksliniecē ir divas šķautnes – miers un haoss. Šī tēma caurvij izstādes darbus.  

Salome glezno jau no agras bērnības, savas sajūtas gleznās pauž, izmantojot spilgtas krāsas un kontrastus, vienlaikus raisot ilūziju par gaistošu, netveramu mirkli. Māksliniece ir  pabeigusi ainavu arhitektūras studijas Latvijas Lauksaimniecības universitātē (šobrīd Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte), projektā “Mācītspēks” ieguvusi pedagoģisko izglītību un šobrīd ir vizuālās mākslas pasniedzēja Jelgavas Centra pamatskolā.

Kā pati jaunā māksliniece Salome saka: “Mākslai ir spēks un tā ir nepieciešama ikvienam. Man māksla ir kā terapija, lai atklātu sevi. Krāsas spēj paust ļoti daudz, tādēļ mani visvairāk uzrunā tieši abstraktā māksla, jo tajā katram ir iespējams atrast savu vēstījumu. Mans iedvesmas avots ir daba, tajā meklēju gan idejas, gan spēku. Es kā jebkura dzīva būtne, jūtu dažādas emocijas – no miera, līdz haosam, un tās es izpaužu savās gleznās, arī šajā izstādē tas būs redzams”.

Izstādes apmeklētāji aicināti apskatīt arī Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīciju, kas iekārtota vēsturiskajā dzīvoklī un zelta lādēs slēpj faktus par Jelgavas koka arhitektūru, Jelgavas Vecpilsētas māju, tās vēsturi un atjaunošanu. Ienirstiet Jelgavas Vecpilsētas senatnīgajā atmosfērā un atklājiet tās noslēpumus. Ekspozīcija un izstāde apskatei pieejama no otrdienas līdz sestdienai no 10 līdz 18, svētdienās no 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro.

Avots: Visit.jelgava.lv


celojumubode - 3891
Nakts pirms Muzeju nakts Gulbenē

Nakts pirms Muzeju nakts Gulbenē

16.maijā no plkst. 19:00 līdz 24:00 ikviens aicināts izzināt Gulbenes dzelzceļa mezgla vēstures stāstus pasākumā “Nakts pirms Muzeju nakts– mūsu vērtību stāsti"

Gulbenes novada TIC

Jūrtakas pārgājiens: Apšuciems - Engure

Jūrtakas pārgājiens: Apšuciems - Engure

Pārgājiens no Apšuciema līdz Engurei – 14 kilometru garā maršrutā, kas ved gar plašiem liedagiem, priežu mežiem un piekrastes ciematiem!

Tukuma TIC

Pludmales terase

Pludmales terase "Pampūkas" atklāj sezonu!

Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" Facebook lapā.

Preiļu novada TIC

Sējas svētki

Sējas svētki "Ausekļu dzirnavās"

Šogad aicināti ieskandināt un svinēt “Sējas svētkus” 17. maijā no plkst. 11. Ieskaties pasākuma programmā!

Bauskas TIC

Katrīna Dimanta Ceplī

Katrīna Dimanta Ceplī

Ieplāno īpašu ceturtdienu Igo mūzikas un mākslas centrā "Ceplis" 22.maija!

Zemgales Tūrisma asociācija

"Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's"

Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā tālumā».

Jēkabpils novada TIC

Muzeju un baznīcu nakts Jēkabpils novadā

Muzeju un baznīcu nakts Jēkabpils novadā

Šogad vienā datumā, 17. maijā, apvienojas divi lieli kultūras notikumi - Starptaustikā Muzeju nakts un Baznīcu nakts.

Jēkabpils novada TIC

Skolēnu pavasaris Madonā-Cesvainē

Skolēnu pavasaris Madonā-Cesvainē

Skolēnu iemīļotākās dienas gadā ir tās, kurās klase dodas izbraukumā. Gaidīsim pavasara piedzīvojumā maršrutā Madona – Cesvaine!

Madonas TIC

Krāmu tirdziņš

Krāmu tirdziņš "Bazār bagāž"

Aicinām uz pērļu medībām tradicionālajā krāmu tirdziņā Balvos 17.maijā!

Balvu TIC

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" 24.05.

Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"!

Gulbenes novada TIC

Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Jau šajā svētdienā aicinām piedzīvot krāšņas Lieldienas Jasmuižā!

Preiļu novada TIC

Akcija

Akcija "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē"

Bauskas TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Brauc ar vilcienu uz Gulbeni un baudi īpašu ekskursiju!

Gulbenes novada TIC

Grupas

Grupas "Jumprava" koncerts Ozolājos

Uz skatuves ar enerģisku un neaizmirstamu lielkoncertu kāps leģendārā grupa "Jumprava", dāvinot klausītājiem savu spilgtākās mūzikas skanējumu.

Tukuma TIC

Jūrtakas Konference un Pārgājiens!

Jūrtakas Konference un Pārgājiens!

Aicinām piedalīties Baltijas Pārgājienu Tūrisma Konferencē un kopīgā pārgājienā šī gada 23. -24. maijā, Apšuciemā.

Lauku Ceļotājs

Sama modināšanas svētki Koknesē

Sama modināšanas svētki Koknesē

16. un 17. maijā Koknesē ar dažādām aktivitātēm tiks atklāta aktīvā tūrisma sezona ‒ norisināsies tradicionālie Sama modināšanas svētki.

Aizkraukles novada TIC

Atklāj Zemgales tāluma vitamīnu!

Atklāj Zemgales tāluma vitamīnu!

Iepazīsti Bauskas novadu no skatu torņu augstumiem!

Bauskas TIC

Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ

Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ"

Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un nometņu grupām

Madonas TIC

17. maijā - EJAM VISI! pārgājienā LUBĀNĀ

17. maijā - EJAM VISI! pārgājienā LUBĀNĀ

Pārgājienu seriāls EJAM VISI! šoreiz aicina iepazīt Lubānu: ģimenēm, nūjotājiem, dzīvnieku mīļiem kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem, senioriem...

Madonas TIC

Ģimenes festivāls

Ģimenes festivāls "No viena zara"

Festivālā būs gaidītas ģimenes ar bērniem, kurām piedāvās piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Būs pieejams garšaugu dārzs, lielās spēles un ziepju burbuļi.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -