Ar digitālajiem mācību līdzekļiem sekmēs bērnu izpratni par pārtikas atkritumu samazināšanu

Marta Mackeviča | 2023.03.28

Latvijā uzsākta jaunu digitālo mācību līdzekļu pārbaudīšana pirmsskolu praksē. Mācību līdzekļi, ko izstrādājusi privātā pirmsskola “CreaKids” sadarbībā ar kolēģiem  no Lietuvas (pirmsskola “Gintarelis”) un Norvēģijas (pirmsskola “Laeringverskstedet”), būs pieejami ikvienai pirmsskolai, un šobrīd vairāki bērnudārzi uzsākuši to lietošanu praksē. Izstrādātās uzdevumu kopas iedalāmas vairākās grupās: kultūras un mākslas mācību joma, sociālā un pilsoniskā mācību joma, paradumu maiņa, matemātikas mācība, veselība un fiziskā aktivitāte u.c. Paradumu maiņas ietvaros pirmsskolu audzēkņi varēs saistošā un interesantā veidā apgūt, kā šķirot atkritumus, kā samazināt pārtikas atkritumu daudzumu un daudz citas vērtīgas lietas.

Uzdevumu lapas un kopas, dažādi video materiāli un citi resursi pieejami vietnē www.happykids.lv. Plānots, ka apkopotie resursi palīdzēs pedagogiem taupīt laiku, vienlaikus sekmējot jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu. “Nereti tiek uzskatīts, ka mācību digitalizācija nozīmē planšeti katram bērnam, taču, izmantojot tehnoloģijas gudri, patiesībā varam sekmēt bērnu spējas strādāt komandā, sadarboties, pilnveidot zināšanas par dažādām aktuālām tēmām, piemēram, rūpēm par dabu, ilgtspēju un citiem jautājumiem,” stāsta pirmsskolas mācību materiālu digitalizācijas projekta un privātās pirmsskolas “CreaKids” vadītāja Daina Kājiņa.

Mācību materiālu izstrādē iesaistītie eksperti norāda, cik liela nozīme dažādu prasmju pilnveidē tieši pirmsskolai. Apgūstot, kā saudzīgi izturēties pret planētas resursiem, šķirot atkritumus, samazināt atkritumu daudzumu ikdienā, vēdināt telpas u.c. lietas, tieši bērni var kļūt par iedvesmotājiem un jaunu paradumu aizsācējiem arī savās ģimenēs. Paradumu maiņas mācību materiālu ietvaros izstrādi dažādi saistoši līdzekļi, lai palīdzētu bērniem apgūt arī tik būtiskus jautājumus kā elektrodrošība, pārtikas produktu dzīves cikls, profesijas, atvērta un iekļaujoša savstarpējā komunikācija u.c.

Papildus mācību materiāliem platformā pieejams arī Norvēģijas pirmsskolas izglītības pedagogu izstrādāts rīks bērnu snieguma un zināšanu novērtēšanai. Ja līdz šim, domājot par bērnudārzu audzēkņu zināšanām un prasmēm, nereti runājam par to, kādu prasmju bērnam vēl pietrūkst, taču izstrādātā sistēma palīdzēs pedagogiem veidot ceļa karti katram bērnam, lai kopīgā sadarbībā ar vecākiem pilnveidotu nepieciešamās prasmes un zināšanas.

Projektā, kas īstenots ar “Erasmus+” finansiālo atbalstu, top arī metodoloģijas bērnu emocionālās un fiziskās attīstības dinamikas novērtēšanai. Savukārt skolotāju vajadzībām tiks izstrādātas digitālās pratības rokasgrāmatas, tādējādi veicinot gan atbalstu pedagogam digitālo rīku integrācijai apgūstāmajā vielā, gan uzlabojot un apmācot pedagogus digitālo rīku izmantošanā. Materiāls būs pieejams latviešu, angļu, norvēģu un lietuviešu valodās.

Avots: Miltton.com


celojumubode - 3762
Turībai būs Ziemeļkurzemes filiāle

Turībai būs Ziemeļkurzemes filiāle

Nodrošinot un attīstot kvalitatīvu augstākās izglītības pieejamību reģionos, Biznesa augstskolai Turība Talsos darbosies filiāle ar Ziemeļkurzemes nosaukumu

Biznesa augstskola Turība

Bišu SPA Bauskas novadā

Bišu SPA Bauskas novadā

Baudi bišu klātbūtni kādā no Bišu mājām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē MAIJĀ

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē MAIJĀ

Izstāžu apmeklēšana ir interesants veids, kā pavadīt brīvdienas, smeļoties iedvesmu un jaunas zināšanas hobiju, profesionālajā un citās dzīves jomas.

Tukuma TIC

Aktīvā tūrisma diena Rēzeknē!

Aktīvā tūrisma diena Rēzeknē!

Aktīvā tūrisma diena Rēzeknē!

Rēzeknes pilsētas TIC

Skriešanas seriāls

Skriešanas seriāls "Tepera takas"

Skriešanas seriālā “Tepera takas” aicināts piedalīties ikviens. Aicinām aktīvus būt skolas jauniešus, ģimenes ar bērniem, vecāka gada gājuma cilvēkus.

Smiltenes TIC

Ražotne

Ražotne "Dzidris" aicina degustēt vīnu

“Dzidris” ir mājas vīns, kas darīts Aizkraukles novada Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecībā “Ozoliņi”.

Aizkraukles novada TIC

Pavasaris Tukumā vēl nav galā! Ieraugi!

Pavasaris Tukumā vēl nav galā! Ieraugi!

Ieraugi, sajūti, noķer Ziedoni!

Tukuma TIC

Maija nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē

Maija nogales pasākumi Tukumā un apkārtnē

Šī nedēļas nogale ir pasākumiem bagāta. Ir jūtams, - vasara tuvojas straujiem soļiem. Kādus notikumus un pasākumus apmeklēt Tukuma pusē?

Tukuma TIC

Maija izaicinājums “Pakāpieni”

Maija izaicinājums “Pakāpieni”

Smiltenes TIC aicina iepazīt Smilteni dodoties tematiskajā maija pārgājienā – izaicinājumā “Pakāpieni”. Šoreiz maršrutā iekļautas dažādas kāpnes mūsu pilsētvidē – gan visiem labi zināmas, gan tādas, kuras ikdienas gaitā...

Smiltenes TIC

Tematiskie maršruti Smiltenes novadā

Tematiskie maršruti Smiltenes novadā

Aicinām iepazīties ar sagatavotiem maršrutiem, kas atvieglo plānošanu un, izvēloties piemērtotāku, var doties aizraujošā ceļojumā bez raizēm!

Smiltenes TIC

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti terasēs!

Baudi maltīti uz terasēm - Bauskas novada restorānos, kafejnīcās, picērijās un krodziņos!

Bauskas TIC

Iečekojies Gulbenes novadā!

Iečekojies Gulbenes novadā!

Ceļo un spēlē spēli Gulbenes novadā!

Gulbenes novada TIC

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Iepazīsti Madonas novada skaņas

Šovasar ceļotājus aicinām iepazīt Madonas novadu skanoši un muzikāli. Tūrisma piedāvājumā “Iepazīsti Madonas novada SKAŅAS”, esam apkopojuši informāciju par 15 vietām, kur: saklausīt dabas skaņas (zvēru sarunas, putn...

Madonas TIC

Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu!

Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu!

Iepazīsti Bauskas novadu caur audiogidu - Iecavas, Bauskas un Rundāles tematiskajos audio failos!

Bauskas TIC

Nakts autoorientēšanās brauciens TUKUMS

Nakts autoorientēšanās brauciens TUKUMS

Kādā jaukā 3.jūnija sestdienā, kad ārā iestājas pilnīga tumsa, tiks dots starts aizraujošam nakts autofotoorientēšanās piedzīvojumam!

Tukuma TIC

 Pasākums ģimene

Pasākums ģimene " SMAIDIŅŠ" Tukumā

Pasākums patiks gan lieliem, gan maziem. Biļetes - bezrindas.lv, īpašais pārsteigums: grupa "Bermudu Divstūris".

Tukuma TIC

Izstāde

Izstāde "Kontrasti" Igo centrā "Ceplis"

Fotoizstāde "Kontrasti" Igo mūzikas un mākslas centrā CEPLIS - no 18.05. līdz 17.06!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -