Satiec savu meistaru Tukuma pusē

Satiec savu meistaru Tukuma pu

Foto: Visittukums.lv | Autors: Inga Hartika | 2023.04.02

2023. gada marta un aprīļa mijā visā Latvijā jau piecpadsmito reizi notiks pasākums „Satiec savu meistaru!”. Pasākuma būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus kādā no 16 nodarbībām!

Tautas lietišķās mākslas studijas “Durbe” Tukuma muzeja Audēju darbnīcas meistari aicina uz divām sievišķīgām nodarbībām 1.aprīlī un 9.aprīlī. 1.aprīlī uz pīto jostu darināšanu no pulksten 11:00 līdz 16:00 aicina meistare Inta Konrade. Tai pat laikā mežģīņu tamborēšanu un izšūšanu (baltie darbi) apgūt palīdzēs meistare Zaiga Reimane.

Savukārt 9.aprīlī no pulksten 11:00 līdz 16:00 Audēju darbnīcā apgūstamās aušanas prasmes ierādīs meistare Vineta Šulca.

Adrese: Tukuma audēju darbnīca, Tidaholmas iela 3, Tukums. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni - 26562628, vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Trīs dienas klūgu pinēja amata demonstrējumi – no kārklu klūgām līdz gatavam darbam notiks Pinēja darbnīcā “Kalndaķi” pie izcilā meistara Pētera Tutāna. Norises laiks - no 31.marta līdz 2.aprīlim laikā no pulksten 10:00 līdz 14:00 un no 15:00 līdz 19:00 (visās trijās dienās).

Adrese: “Kalndaķi”, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 29466377; e-pasts: [email protected]

Arī Smārdes stacijas ēkā - Smārdes kopienu centrā varēs radoši darboties un darināt lupatu grīdceliņus aušanas tehnikā. Nodarbību 1.aprīlī no pulksten 11:00 līdz 15:00 vadīs meistare Ilze Vekšina, kura pie sevis īpaši ciemos gaidīs ģimenes ar bērniem.

Adrese: Stacijas ēka – kopienu centrs, Smārde, Smārdes pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 28638837; e-pasts: [email protected]

Sēmes pusē būs iespēja iepazīt, kā notiek jēlvilnas pārtapšana par filcu. Par to pastāstīs un praktiski ierādīs meistare Iveta Liepiņa Sēmē 31.martā pulksten 17:00.

Adrese: Ezera iela 1, Sēme, Sēmes pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 29355862, e-pasts: [email protected]

Biedrība “Irlavas interešu klubiņš” ir parūpējusies par divām interesantām nodarbībām kultūras namā. Viena no tām būs džutas interjera priekšmetu darbnīca, kurā durvju atduri izgatavot palīdzēs meistare Līga Krūmiņa, bet dekoratīvo balināšanu ar augu atspiedumiem ierādīs meistare Inguna Zauere. Abas nodarbības notiks  1.aprīlī laikā no pulksten 12:00 līdz 17:00.

Adrese: Irlavas kultūras nams, "Svēteļi", Irlavas pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 26176893, e-pasts: [email protected]

Ļoti plaša amatu iepazīšana būs iespējama trīs dienas pie Jaunpils Amatu mājas meistariem. 1.aprīlī no pulksten 10:00 līdz 15:00 būs pieejamas trīs darbnīcas: keramikas meistardarbnīcu 1.aprīlī vadīs meistares Velga Melne un Iveta Jēkabsone, ar rakstaino cimdu adīšanas noslēpumiem iepazīstinās meistare Ņina Bondarenko no pulksten 11:00 līdz 15:00 un šajā paša laikā aušanas prasmes apgūt palīdzēs Jaunpils audēju kopas dalībniece - meistare Velga Pavlovska.

Dienu iepriekš un pēc tam – 31.martā un 2.aprīlī pulksten 11:00 līdz 15:00 būs pieejams divas citas darbnīcas: arheoloģisko rotu darināšanas meistardarbnīcā rosīties varēs kopā ar meistaru Dāvi Ieviņu, bet pastalu darināšanu un arheoloģisko rotu vēršanu ierādīs meistare Daina Ieviņa.

Visas trīs dienas – no 31.marta līdz 2.aprīlim no pulksten 11:00 līdz 15:00 ekskursijā pa Amatu māju un ekspozīciju “Agrārās saimniekošanas cikls” vedīs meistare Velga Pavlovska.

Adrese: Jaunpils Amatu māja, “Ērģelnieki”, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 28301408, e-pasts: [email protected]

Uz bioloģiski vērtīgo pļavu ārstniecības augu izzinoša pastaigu pļavā un mežā 2.aprīlī no pulksten 11:00 līdz 12:30 aicinās atpūtas vietas “DARE” meistare Sanita. Savukārt meistare Lauma Matule visus, kam īpašumā kokles, aicinās šajā paša dienā no pulksten 13:00 līdz 14:30 uz kokles spēles meistarklasi un sadziedāšanos.

Adrese: “Vidnieki”, Antiņciems, Lapmežciema pagasts, Tukuma novads. Pieteikšanās un plašāka informācija pa tālruni 27891575; e-pasts: [email protected]

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Avots: Visittukums.lv


celojumubode - 3755
Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase un degustācija "Skotijas viskija reģionālie stili" kopā ar viskijzini Oskaru Vārenbergu Whitehouse restorānā.

EUR 90 | Whitehouse

 GARDĒŽIEM:

GARDĒŽIEM: "Kandavas garšu ceļojums"

Īpašā degustāciju kartē ir iespējams nogaršot Kandavas Vīna namā radītus dzērienus un Kandavas apkaimē tapušas delikateses, kas apvienotas garšu piedzīvojumā>>

Tukuma TIC

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Ieskaties skolēnu piedāvājumā eksursijām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savus meistarus Gulbenes novadā, iepazīsti viņu amatus un prasmes un paņem arī kādu daļiņu sev, turpinot saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu

Gulbenes novada TIC

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ar kājam, velo, moto, auto vai laivu? Izvēle ir Tavās rokās - atklāj Bauskas novadu no visiem skatupunktiem!

Bauskas TIC

Tukuma teātra pirmizrāde

Tukuma teātra pirmizrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Aigara Tauriņa komēdija „Pārdotie svētki” ievedīs nenopietnā pasaulē "ar putniem" un uz mirkli liks aizmirst šodienas trauksmaino un negāciju pārblīvēto dzīvi.

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Zvirgzdes orientēšanās poligons - aktīvs vēl tikai vienu mēnesi! Izmanto iespēju un orientējies līdz 28.04.!

Bauskas TIC

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus >>

Tukuma TIC

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukuma Digitālais Inovāciju Centrs sākumā piedāvās sešus pamata pulciņus Tukuma jauniešiem: 3D modelēšanu, elektroniku, spēļu izstrādi, programmēšanu, LEGO u.c.

Tukuma TIC

Top eposa

Top eposa "Lāčplēsis" uzvedums Likteņdārzā

Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz vērienīgu izrādi, kurā pastaigas formā, 17 epizodēs varēs izdzīvot Andreja Pumpura vareno eposu.

Aizkraukles novada TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -