Darbs nav tikai bizness! Pieredzes stāstā dalās sociāli atbildīgs uzņēmums

Darbs nav tikai bizness! Piere

Foto: Bt1.lv | Autors: Inese Libere | 2023.03.25

Draugiem uzsākt biznesu ekonomiskās krīzes kulminācijā, ierīkot “biroju” saimniecības ēkas bēniņos, strauji augt starptautiskā līmenī, bet nekad nepazaudēt kopš pirmās dienas izvēlēto ceļu – darīt citādāk, lai padarītu pasauli labāku! Tas ir stāsts par stikloto būvkonstrukciju projektēšanas, ražošanas un uzstādīšanas uzņēmumu “UPPE” Jelgavas novada Brankās, kas no 23. līdz 26. martam piedalīsies izstādē “Māja I 2023”.

Ventspils Inovāciju un zinātnes centrs “VIZIUM”, Dziesmu svētku estrāde Mežaparkā, tirdzniecības centrs “Alfa”, “Hanzas perons”, restorāns un alus darītava “Zoltners”, Liepājas daudzfunkcionālais centrs “Lielais dzintars” – tie ir tikai daži no iespaidīgiem projektiem Latvijā, kuros stiklotās konstrukcijas ir veidojis uzņēmums “UPPE”.

“Viss sākās 2009. gadā, kad krīzes kulminācija un visādi ārējie faktori noveda mūs – četrus draugus un kolēģus – pie sajūtas, ka negribam turpināt kā līdz šim, un pie pārliecības, ka mums pašiem sanāks citādāk, nekā tur, kur mēs tobrīd bijām. Nešaubījāmies, ka būsim laba komanda, jo mūs vienoja vienādas vērtības gan biznesā, gan dzīvē – zinājām, ka mūsu darbs nebūs tikai bizness,” stāsta “UPPE” pārdošanas vadītājs Ivars Žagariņš.

”Dzīvei vajag mazdrusciņ laika un ļoti daudz attiecību veidošanas” – šo  V. P. Janga citātu uzņēmuma vadība uzskata par vadmotīvu it visā. Ivars stāsta, ka jau no pirmās dienas paši sev noteica pamatideju un pamatuzstādījumus tam, kā viņi dzīvos un strādās. Daļa sava laika un līdzekļu ir jāvelta tam, lai padarītu pasauli un apkārtējo dzīvi kaut nedaudz labāku – tā bija un aizvien ir uzņēmuma pamatvērtība.

“Mūsu darbs nav tikai stāsts par mums četriem. Jau sen tas vairs nav tikai par mums. Tas ir par visu mūsu komandu – par visām ģimenēm, kuras veido “UPPE” komandu,” stāsta Ivars.

Uzņēmums jau no sākta gala ir bijusi iespēju vieta daudziem. Darbs ir dots gan tiem, kuriem nav augstākās izglītības, gan tiem, kuriem nav savas dzīvesvietas vai ir kādi citi sarežģīti dzīves apstākļi. Jau vairākus gadus uzņēmums izmitina dažus savus darbiniekus, dāvājot tiem pagaidu mājas pašu ražotajās jūras konteineru mājiņās. Gadu gaitā tur ir dzīvojušas vairākas ģimenes, kurām tas ir bijis kā atspēriens savai tālākai dzīvei.

Kā viena ģimene ar labdarības organizāciju

Sava uzņēmuma telpās “UPPE” ir devusi mājvietu labdarības organizācijai – biedrībai “Tuvu”, kā arī iekšpagalmā paši būvējuši skatuvi, lai šeit varētu notikt lietderīgi un pozitīvi pasākumi jauniešiem. To kopiena Brankās ir izveidojusies ļoti jaudīga. Tāpat tiek rīkoti pasākumi vietējiem un blakus novadu iedzīvotājiem – dārza svētki vasarās ir arī kā priecīgs notikums un kopā būšana visiem darbiniekiem.

“Redzēt, saskatīt un pasniegt roku, kad tas ir nepieciešams. Un – viņi tic labajam cilvēkos. Tāds ir “UPPE” raksturs,” – īsi un kodolīgi uzņēmumu raksturo “Tuvu” vadītāja Lāsma Cimermane.

Saliedēšanās pasākumi remontprojektos

Par jau ikgadēju tradīciju ir kļuvuši “Tuvu” rīkotie remontprojekti ar mērķi uzlabot dzīves apstākļus ģimenēm, kurām tas ir nepieciešams. “UPPE” ir galvenais atbalsta partneris šajos projektos. Darbiniekiem tas ir trīs dienu saliedēšanās pasākums, kas noslēgumā rezultējas ar lielu gandarījumu pašiem un prieku ģimenēs, kurām tiek palīdzēts. Šajos projektos tiek atjaunotas mājas, kurās bieži nav pat dušas un tualetes. Remontprojekti ir ieguvums katram, tāpēc tajos ar prieku piedalās gan uzņēmuma darbinieki, gan partneri no Vācijas, gan brīvprātīgie un jaunieši. Katrs jūtas noderīgs!

“Gadu gaitā esam bijuši arī tādās mājās, kuras nav iespējams atjaunot, tāpēc radās ideja par konteineru māju izveidi šīm ģimenēm. Starp citu, pateicoties šai iniciatīvai, mums dzima ideja par jauna koncepta māju “MinMoHome” ražošanu, par kuru vairāk stāstīsim un arī rādīsim būvniecības izstādē “Māja I 2023” Ķīpsalā,” piebilst Ivars Žagariņš.

Pašu lepnums un prieks

“Kad dibinājām uzņēmumu, jau pirmajā pusgadā realizējām trīs lielus un izaicinošus projektus – viens no tiem bija ekskluzīva privātmāja Mežaparkā ar stikla liftu un daudzām citām stikla konstrukcijām, kā arī divi projekti Norvēģijā – kādā skolā un tirdzniecības centrā. Bet, ja jautā par lielāko lepnumu, tad tas noteikti ir mūsu nesenais projekts – ārējo fasāžu izveide Ventspils Inovāciju un zinātnes centram “VIZIUM”,” stāsta Ivars un paskaidro, ka tas ir bijis gan izmēru, gan sarežģītības ziņā nozīmīgākais.

Šim projektam ģeometrija bijusi izaicinoša, jo vertikālās līnijas, kas šķietami izskatās taisnas, patiesībā ir kā stari, kuri no punkta dziļi zemē uz augšu aiziet slīpumā. Līdz ar to visas stiklpaketes, kuras ievietojās starp stariem, ir atšķirīgos izmēros trapečveida formā. Kopumā vairāk nekā 3000 unikālu stiklpakešu, kurām katrai ir sava noteikta vieta fasādē. “Šis nebija copy-paste variants, tāpēc gandarījums bija milzīgs!” atzīst Ivars Žagariņš.

Satiec izstādē “Māja I 2023” Ķīpsalā!

Uzņēmums “UPPE” izstādē “Māja I” piedalīsies pirmo reizi un startēs tajā ar jaunā koncepta “MinMoHome” moduļmāju, kura tikko no ražotnes uzreiz tiks vesta uz izstādi, lai katrs to varētu apskatīt klātienē. Īpašs uzsvars ir likts uz mūsdienu stikloto konstrukciju risinājumiem – sienā iebūvētas bīdāmas minimālrāmju durvis, četrstiklu paketes, kā arī jaunums – uzņēmuma paša radīta ar hidrauliku aprīkota uz augšu paceļama stiklota siena! Uz tikšanos Ķīpsalā no 23. līdz 26. martam!

Par izstādi

Būvniecības izstādē “Māja I 2023” vienuviet varēs konsultēties ar jomas profesionāļiem, izvēlēties būvniecības materiālus, tehniku un instrumentus vai atrast uzņēmumu, kuram uzticēt savas mājas tapšanas stāstu – no sapņa līdz atslēgai! Četrās dienās divās hallēs un āra ekspozīcijā savus aktuālos piedāvājumus prezentēs vairāk nekā 350 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas, Vācijas, Polijas, Ukrainas, Apvienotās Karalistes un Rumānijas.

“Māja I 2023” programmu skati šeit: www.bt1.lv/maja1/news.php#events

Izstādes dalībnieku sarakstu skati šeit: www.bt1.lv/maja1/catalogue.php

Izstādi “Māja I” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1. Vairāk informācijas: www.izstademaja.lv.

Seko līdzi arī: www.facebook.com/izstademaja/ un www.instagram.com/izstademaja1/

Izstādes darba laiks:

23.–25. marts    10.00–18.00

26. marts    10.00–17.00

Ieejas biļešu cenas:

Ieejas biļete – 5 EUR

Studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 4 EUR

Skolēniem – 3,50 EUR

Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 bērni; vai 1+3) – 13,00 EUR

Autostāvvieta – 5 EUR

Avots: Bt1.lv


celojumubode - 3755
Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

Tukuma teātra pirmizrāde

Tukuma teātra pirmizrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Aigara Tauriņa komēdija „Pārdotie svētki” ievedīs nenopietnā pasaulē "ar putniem" un uz mirkli liks aizmirst šodienas trauksmaino un negāciju pārblīvēto dzīvi.

Tukuma TIC

Top eposa

Top eposa "Lāčplēsis" uzvedums Likteņdārzā

Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz vērienīgu izrādi, kurā pastaigas formā, 17 epizodēs varēs izdzīvot Andreja Pumpura vareno eposu.

Aizkraukles novada TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

 GARDĒŽIEM:

GARDĒŽIEM: "Kandavas garšu ceļojums"

Īpašā degustāciju kartē ir iespējams nogaršot Kandavas Vīna namā radītus dzērienus un Kandavas apkaimē tapušas delikateses, kas apvienotas garšu piedzīvojumā>>

Tukuma TIC

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Zvirgzdes orientēšanās poligons - aktīvs vēl tikai vienu mēnesi! Izmanto iespēju un orientējies līdz 28.04.!

Bauskas TIC

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukuma Digitālais Inovāciju Centrs sākumā piedāvās sešus pamata pulciņus Tukuma jauniešiem: 3D modelēšanu, elektroniku, spēļu izstrādi, programmēšanu, LEGO u.c.

Tukuma TIC

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savus meistarus Gulbenes novadā, iepazīsti viņu amatus un prasmes un paņem arī kādu daļiņu sev, turpinot saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu

Gulbenes novada TIC

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase un degustācija "Skotijas viskija reģionālie stili" kopā ar viskijzini Oskaru Vārenbergu Whitehouse restorānā.

EUR 90 | Whitehouse

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Ieskaties skolēnu piedāvājumā eksursijām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus >>

Tukuma TIC

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ar kājam, velo, moto, auto vai laivu? Izvēle ir Tavās rokās - atklāj Bauskas novadu no visiem skatupunktiem!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -