Roņu dienas Rīgas zoodārzā

Roņu dienas Rīgas zoodārzā

Foto: Pixabay.com | Autors: Elīza Lindāne | 2023.03.19

Laikā, kad Baltijas jūras piekrastē var sastapt baltus, pūkainus kunkulīšus – roņu mazuļus –, Rīgas zoodārzs rīko ikgadējās Roņu dienas, aicinot apmeklētājus ne vien uzzināt vairāk par šiem Baltijas jūras zīdītājiem, bet arī radoši izpausties.

Šoreiz Roņu dienas notiks 2023.gada 18. un 19. martā no plkst. 12.00 līdz 15.00, un tajās īpašu uzmanību pievērsīsim roņu mazuļiem – to augšanai, pielāgojumiem izdzīvošanai savvaļā un arī pareizajai rīcībai, roni pamanot pludmalē.

Apmeklētāji varēs salīdzināt cilvēka un roņa mātes piena saturu, kā arī izmēģināt, vai iespējams pacelt roni dažādos tā attīstības posmos. Kad izkustināts ķermenis un pārbaudīts, vai iespējams “noķert” tik daudz zivju, cik ronim vienas dienas laikā, domāšanas treniņu varēs īstenot, pildot krustvārdu mīklu un saliekot puzli.

Darbnīcā lieliem un maziem būs iespēja tikt pie pašdarināta roņu kroņa – “KRoņa”. Būs arī jaunums – sietspiedes darbnīca, kurā ilustratores Māras Viškas vadībā varēs uz sava auduma maisiņa vai krekla uzdrukāt īpašu, ar roņiem saistītu dizainu.

Janvāra beigās zoodārza roņiem Puikam un Kristai piedzimis mazulis. Pavisam drīz tas būs pietiekami liels, lai dotos patstāvīgā dzīvē Baltijas jūrā. Tas notiks īsi pēc Roņu dienām, tāpēc izmanto šo iespēju, lai atvadītos no ronēna! Pirms izlaišanas tas tiks aprīkots ar GPS raidītāju, ļaujot uzzināt vairāk par spēju izdzīvot savvaļā un dzīvesvietas izvēli.

Pirmo reizi Rīgas zoodārzs sekoja roņu gaitām 2021. gadā, kad raidītāji uzlikti zoodārzā dzimušajai ronītei Irbei un rehabilitētajam Mellūzim un Grīvai. Tas ļāva sekot līdzi roņu gaitām līdz Zviedrijas un pat Dānijas krastiem. Lai gan signālu iegūt izdevās tikai dažus mēnešus pēc dzīvnieku izlaišanas, novērotā uzvedība atbilda sugas dabiskajam dzīvesveidam – tātad rehabilitēto roņu dzīve savvaļā ir veiksmīga.

Gan zoodārzā mītošos roņus Puiku, Kristu un viņu mazuļus, gan roņu rehabilitāciju jau ilggadēji finansiāli atbalsta Ventspils pilsēta. Nāc uz Roņu dienām, uzzini par ronēnu attīstību, piedalies aktivitātēs un novēli mazulim veiksmi Baltijas jūrā!


Avots: rigazoo.lv


celojumubode - 3755
Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Satiec savu meistaru Tukuma pusē!

Arī šajā gadā Tukuma puses meistariem ir ar ko lepoties un ir ko rādīt, tāpēc laikā no 31.marta līdz 2.aprīlim aicinām apmeklēt mūsu meistarus >>

Tukuma TIC

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Orientēšanās Zvirgzdē-vēl vienu mēnesi!

Zvirgzdes orientēšanās poligons - aktīvs vēl tikai vienu mēnesi! Izmanto iespēju un orientējies līdz 28.04.!

Bauskas TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Tukuma teātra pirmizrāde

Tukuma teātra pirmizrāde "PĀRDOTIE SVĒTKI"

Aigara Tauriņa komēdija „Pārdotie svētki” ievedīs nenopietnā pasaulē "ar putniem" un uz mirkli liks aizmirst šodienas trauksmaino un negāciju pārblīvēto dzīvi.

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukumā atveras digitālo inovāciju centrs!

Tukuma Digitālais Inovāciju Centrs sākumā piedāvās sešus pamata pulciņus Tukuma jauniešiem: 3D modelēšanu, elektroniku, spēļu izstrādi, programmēšanu, LEGO u.c.

Tukuma TIC

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Satiec savus meistarus Gulbenes novadā, iepazīsti viņu amatus un prasmes un paņem arī kādu daļiņu sev, turpinot saglabāt nemateriālo kultūras mantojumu

Gulbenes novada TIC

Top eposa

Top eposa "Lāčplēsis" uzvedums Likteņdārzā

Valsts svētku laikā dienas tumšajās stundās ikviens aicināts uz vērienīgu izrādi, kurā pastaigas formā, 17 epizodēs varēs izdzīvot Andreja Pumpura vareno eposu.

Aizkraukles novada TIC

Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

 GARDĒŽIEM:

GARDĒŽIEM: "Kandavas garšu ceļojums"

Īpašā degustāciju kartē ir iespējams nogaršot Kandavas Vīna namā radītus dzērienus un Kandavas apkaimē tapušas delikateses, kas apvienotas garšu piedzīvojumā>>

Tukuma TIC

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Pavasara piedāvājums skolēniem 2023

Ieskaties skolēnu piedāvājumā eksursijām Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ieplāno aktīvas brīvdienas Bauskas novadā!

Ar kājam, velo, moto, auto vai laivu? Izvēle ir Tavās rokās - atklāj Bauskas novadu no visiem skatupunktiem!

Bauskas TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase 13.04.

Viskija meistarklase un degustācija "Skotijas viskija reģionālie stili" kopā ar viskijzini Oskaru Vārenbergu Whitehouse restorānā.

EUR 90 | Whitehouse

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -