Gundega Skudriņa: Oo, atvaļinājum, tu biji lielisks!! Paņēmu no tevis maksimumu.

Gundega Skudriņa: Oo, atvaļinā

Foto: Gundega Skudriņa | Autors: Gundega Skudriņa | 2023.03.15

Pasākumu organizatore, influencere radošās apvienības “Skudras metropole” vadītāja un radošā direktore Gundega Skudriņa, kura devās ceļojumā uz Indonēzijas salu Bali: Varbūt tāpēc, ka divdesmit gadu laikā atļāvos, pirmo reizi, būt mēnesi garās brīvdienās, lai atslēgtu prātu un ķermeni no vāveres riteņa.

Bet varbūt tik fantastiski bija tāpēc, jo dzīvoju šeit un tagad. Ja jāstrādā, tad uz pilnu klapi, ja jāatpūšas, tad par visiem tūkstoš procentiem:)

Bet varbūt tāpēc tik koši un krāsaini, ka katra minūte piedzīvojumu vērta un Balī nemaz savādāk nevar būt, jo te katrs var atrast ko viņa sirds kāro. Slīgt neprātīgi skaistā dabas valdzinājumā, izdzīvot jūras vai tirkīzzilā okeāna stāstus, ienirt sulīgi zaļos džungļos un atveldzēties tropu ūdenskritumos vai kalnu upēs, kāpt vulkānā, nodarboties ar trekingu, niršanu , jogošanu līdz pat visām laikmetīgajām instagrameru izpausmēm un gurmānu gastronomiskām baudām.

Bet varbūt tāpēc bija tik kapitāli, ka beidzot man bija laiks un iespēja izbraukāt salu krustu šķērsu. Ne tikai dienvidus, kur koncentrējas baiss daudzums tūristu, bet izpētīt katru salas reģionu visā krāšņumā. Katru pavisam atšķirīgu dabā, iedzīvotāju paradumos, dzīves stilos un ikdienas ritmā.

Un, noslēdzot savu atvaļinājumu, varu teikt to pašu, ko pirms gadiem divdesmit, kad pirmo reizi apmeklēju šo paradīzes salu- joprojām viena no manām mīļākajām vietām pasaulē.

Noteikti atgriezīšos!

P.s: Tagad tik jāsaprot kā nolaisties uz zemes un atgriezties realitātē? Parasti gan tas notiek dikti ātri..ehh😜
Foto no salas dienvidiem

Links uz 80 bildēm

Dažas atsauksmes no ceļojuma:

''Vecāki, mums māsām, ielika pūriņā ceļotprieku. Vēlmi izzināt pasauli, dažādas kultūras, gūt neaizmirstamus iespaidus un bagātināties, redzot, jūtot, baudot un pieņemot dažādību. It visā-kultūrā, tradīcijās, vērtībās utt.

Tas ļoti paplašina prāta apcirkņus un redzesloku.

Šo nerimstošo ceļošanas gēnu nododu arī saviem bērniem, kuri jau tagad pasauli tver daudz dziļākās dimensijās un daudz demokrātiskāk par mani pašu.

Un, kad izdodas, visām paaudzēm satikties un būt vienā kopējā, eksotiskā ceļojumā, tad tas ir ne tikai fantastisks piedzīvojums, bet kā mana māsiņa teica, tas ir episki!

Tieši tā! Nav vārdiem vietas, lai spētu pateikties par to, kas dāvāts🙏🏻.

Netrūka ne jestru momentu, ne bīstamu, ne ģībšanas, ne lielu smieklu, ne jautrības, ne satraukumu. Visa kā bija ļooti gana😜🙏🏻🙈.

Pirmais atvaļinājuma etaps izbaudīts, plašā ģimenes saimē, māsas hanimūnā un skaistos piedzīvojumos😜.''


------------

Balī ziemeļi un rietumi noteikti atšķiras no tūristu pārblīvētiem dienvidiem. Šeit ir tāds Balī, kādu piedzīvoju arī pirms gadiem divdesmit.

Šeit nav okeāns, bet jūra. Arī daba atšķiras. Augstākajos kalnos palmas nomaina priedes.🙂 Gaisa temperatūra krasi mainās. Cepure un jaka vienmēr jātur pa rokai. Atšķirīgi valodas dialekti un sadzīve. Reliģijā ne tikai hinduisms, bet daudz vairāk arī musulmaņu un mošeju.

Kalnos joprojām daudzviet nav ūdens. Bērnus vadā uz skolu bariem, smago mašīnu piekabēs. Pēc lieliem lietiem kalnu ceļi izzūd, bet dažas sievietes dzemdē mājas terasītē.

Lai atrastu skaistākos ūdenskritumus jāizbrien kalni un lejas, džungļi un upes, jāiegriežas pie vietējās sieviņas, viņas sapņu terasītē, nobaudīt kokosu un parunāties zīmju valodā:)

Smalki dizaina hoteļi iecelti pa vidu govju un vistu kūtiņām, pārtop par jogu retrītiem. No sarkana dizaina baseina dzer gaiļi un vistas, bet no rītiem aiz loga brèc cūkas, jo tiek pārotas🙈. Kafiju var doties dzert uz kalnu virsotnē izbūvētu betona galeriju.

Sajūta, ka esi vairāk nevis viesnīcā, bet ciemos pie vietējās komūnas, tikai modernā dizaina ietērpā. Ja gribi svaigu tunci, kaimiņi, ar sievu un bērnu palīdzību, ar švunku laivu pietauvos krastā un dalīsies ar lielo lomu.

Bezgala daudz visa kā. Ļoti!

Mazāk instagramīgu un stilīgu vietu ( arī tādas gan var atrast),

vairāk autentiska vide, draudzīgi, laipni cilvēki. Daba, kas katros 20 km mainās, un dzīve pēc dabas un tradīciju likumiem.

Ļoti pateicos par visu, ko piedzīvoju un cilvēkiem, kurus sastopu savā dzīves ceļā.🙏🏻

Avots: Gundega Skudriņa


celojumubode - 3755
“Rīvas pumpurs 2023”

“Rīvas pumpurs 2023”

15. aprīlī Dienvidkurzemē norisināsies tūrisma sezonas atklāšanas svētki "RĪVAS PUMPURS 2023"

Liepājas reģiona TIB

Laižam atvaļinājumā!

Laižam atvaļinājumā!

Laiks padomāt par vasaru! Rezervē laicīgi, lai iegūtu vislabāko cenu! Lieliskas atlaides dažadās valstīs.

Europcar

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Atpūta Šveicē - tās ir īsās brīvdienas Cīrihē, Bernē vai Ženēvā, izcili pārgājienu maršruti un, protams, vienas no krāšņākajām dzelzceļa līnijām pasaulē!

EUR 190 | Estravel Latvia

Austrālijas kruīzs, no Sidnejas!

Austrālijas kruīzs, no Sidnejas!

Kruīza kompānija Princess Cruises. Sidneja- kruīza diena- Tasmānija- Tasmānija- Great Oyster Bay (austeru līcis)-kruīza diena- Ēdena- Sidneja

EUR 671.00 | Latvia Tours

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

Jaunums! Albānijas kūrorti

Jaunums! Albānijas kūrorti

Izlidošana: 01.06. - 21.09.2023. // Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu. // Akcijas cenas līdz 27.04.

EUR 519 | Estravel Latvia

"Viva Lasvegas!" maģijas izrāde ģimenei

15.aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā viesosies iluzionists Lars Leriix no Šveices rādīs slavenākos un arī lielākos burvju trikus.

EUR 10 | Valmieras TIC

Jettes Užānes cimdu izstāde

Jettes Užānes cimdu izstāde

Līdz 9. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, Jelgavā, skatāma Jettes Užānes cimdu izstāde "Vēstules rakstītas cimdos".

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Jauns galamērķis - TASAS SALA!

Jauns galamērķis - TASAS SALA!

Tasa - viena no zaļākajām Grieķijas salām, kas atrodas tikai 10 km attālumā no kontinentālās Grieķijas Kavalas reģiona

EUR 449.00 | Latvia Tours

Pavasaris Spānijā!

Pavasaris Spānijā!

Uzdrošinies lauzt rutīnu un atpūsties ar 10% atlaidi. Visām Tavām rezervācijām Spānijā līdz 11. maijam. Nezaudē šo iespēju!

Europcar

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” 19. aprīlī plkst. 19.00 un 23. aprīlī plkst. 15.00 norisināsies Coldplay: Music Of The Spheres koncerta izrādīšana.

EUR 14.20 | Valmieras TIC

Restorāna

Restorāna "Vecpuisis" atvēršana Valmierā

Restorāns "Vecpuisis" savas durvis viesiem atvērs 7. aprīlī, pārsteidzot gardēžus ar ikgadējā pasākuma ‘’Valmieras restorāna nedēļas’’ īpašo ēdienkarti.

Valmieras TIC

Tavai vienīgajai!

Tavai vienīgajai!

SOLO spa atpūta! Palutiniet savu mīļoto ar spa atpūtu, ļaujot izbaudīt mieru un klusumu. Spa atpūta ar procedūrām Baltijā.

EUR 110 | Estravel Latvia

Lieldienu brančs jūras krastā

Lieldienu brančs jūras krastā

Lieldienu svētdienā aicinām apmeklēt tematisko branču un nobaudīt plašo svētku gardumu klāstu. Neizpaliks muzikāli pārsteigumi un izklaides visai ģimenei.

Baltic Beach Hotel & SPA

Dvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē. Dabas parks izveidots 2004. gadā 4989 hektāru platībā.

TAKA

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža

Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

TAKA

TASAS SALA Līgo svētkos!

TASAS SALA Līgo svētkos!

Salas galvenie apskates objekti ir tās dabas skaistums, pludmales, ciemati un vēsturiskie apskates objekti.

EUR 549.00 | Latvia Tours

Laivošana Latgalē

Laivošana Latgalē

Viennozīmīgi pavasaris ir labākais laiks laivošanai – dodies aizraujošā izbraucienā pa Latgales upēm un ezeriem!

Latgale.travel

Kuplām ģimenēm! - viesnīca ar akvaparku

Kuplām ģimenēm! - viesnīca ar akvaparku

Ģimenes atpūta Tallinā - Kalev Spa Hotel & Waterpark /// 1 nakts ģimenes numurā 2 pieaugušajiem un līdz 4 bērniem, brokastis, baseinu un saunu centra a

EUR 199 | Estravel Latvia

Ideju izpētes un koprades darbnīca

Ideju izpētes un koprades darbnīca

Jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem ir aicināti piedalīties ideju koprades darbnīcā, kas norisināsies 14. aprīlī plkst.12.00 koprades darbnīcā “DARE” Valmierā.

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -