Noķer ziemu aiz astes: pastaigu takas nedēļas nogalei

Noķer ziemu aiz astes: pastaig

Foto: Ka.lv | Autors: Paula Katrīna Kirštuka | 2023.03.14

Kā vēsta laika prognoze, marta vidū gaidāms atkusnis, bet vēl ir laiks doties sniegotā piedzīvojumā pa Latvijas ārēm. Dabas fotogrāfs Kārlis Buškevics un mobilais fotogrāfs Egons Lācis dalās padomos, kur baudīt ziemas pasaku un kā uzņemt satriecošus pārgājiena foto, izmantojot viedtālruni.  

Iežu, krāču un adrenalīna medības pie Amatas upes

Amatas upe pavasarī ir laivotāju iecienītākā pulcēšanās vieta, bet arī no upes krasta tveramie skati ir elpu aizraujoši. Auto iespējams ērti novietot stāvlaukumā pie Zvārtes ieža, un tālāk doties aplūkot pašu iezi. Šķērsojot trošu tiltiņu, var uzkāpt kalnā, lai no augšas vērtos gleznainajā Vidzemes ainavā, kurā iekļaujas Zvārtes un Miglas iezis, Amatas upe, apkārtnes pļavas un meži. Lai iemūžinātu dabas burvību neparastā kompozīcijā ar viedtālruni, fotogrāfs Egons Lācis iesaka izmantot režģa līnijas un meklēt interesantus leņķus. Piemēram, fotografējot takas kāpnes, pietupties un uzņemt attēlu no zema leņķa vai pat apvērst telefonu ar kameru uz leju, lai radītu vēl iespaidīgāku skatu.

Tālāk pastaigā var doties atpakaļ pāri tiltiņam un, šķērsojot Raganu pļavu, sekot Amatas takas norādēm, kas ved uz Veclauču tiltu. Tur brīvi pieejams kempings ar nojumēm, ugunskura vietām, galdiem un soliem, kur ērti ieturēt atpūtas pauzi pirms došanās atceļā. Kamēr koki vēl nav salapojuši, var labi redzēt devona smilšakmens atsegumus, kas kopā ar krāčaino upes ūdeni izskatās satriecoši gan dzīvē, gan fotogrāfijās. Aptuveni 5 km garā taka ved caur krāšņu mežu, kurā var apbrīnot dažādu sugu kokus, krūmus, augus, putnus, dzīvniekus – viss atkarīgs no vērotāja uzmanības un veiksmes. “Lai, uzņemot attēlus ar putniem, tos neizbiedētu, izmantoju Samsung Galaxy S23 Ultra kameras pietuvinājumu. Kamera automātiski stabilizē kadru un ļauj uzņemt augstas izšķirtspējas attēlus pat vairāk kā 10 m attālumā,” stāsta fotogrāfs E. Lācis.

Koku sugas no visas pasaules Lāčupītes dendrārijā

Brīnišķīga vieta pie Rīgas jūras līča, kur baudīt dabas daudzveidību. Taka, kas līkumo gar Lāčupīti, izvedīs caur 60 dažādu skujkoku un 350 lapu koku sugām, kas kolekcionētas un šeit atceļojušas no visas pasaules. Taka aprīkota ar vairākiem tiltiņiem, laipām, kā arī bērnu rotaļlaukumu. Iemūžinot meža krāšņumu, fotogrāfs Kārlis Buškevics iesaka izmantot viedtālruņa platleņķa kameru: “To lieku lietā, lai pilnā apmērā ietveru objektus, kas ir lieli un atrodas ļoti tuvu, piemēram, koki vai laipas.” Turpinot ceļu pa taku, var nokļūt līdz jūrai un baudīt mierpilnu atpūtu, vērojot viļņu baltās galotnes.

Savvaļas govis un zirgi Engures ezera dabas parkā

Latvijas lielākais piejūras ezera dabas parks ir lieliska atpūtas un pastaigu vieta, kur vērot un klausīties putnu balsīs un pastaigas laikā sastapt pinkainās govis un savvaļas zirgus. Zvēri ganās ezera ganībās un ar interesi uzlūko garāmgājējus. “Izvērtējot situāciju un lieki netraucējot dzīvniekus, var uzņemt arī foto. Parasti izmantoju Samsung viedtālruņa portreta režīmu. Šādi iespējams izcelt zvēru uz apkārtējā fona, lai gala iznākums būtu ar izteiktu dziļumu un asumu,” stāsta K. Buškevics.

Lielisks skats paveras no vairākiem parkā esošajiem putnu vērošanas torņiem, kur no augšas var vērot apsnigušās koku galotnes un plašumus. Tālāk var doties aplūkot Engures veco molu. Veiklākie var mēģināt tikt līdz mola galam pa sakrautajiem akmeņiem. Šajā vietā visskaistākais brīdis ir saullēkta laikā, kad mola un ostas apkārtne iekrāsojas zeltā.

Putni un niedru klajs Ķemeru nacionālajā parkā

Ja gribas palikt tuvāk galvaspilsētai, tikai nepilnas stundas brauciena attālumā no Rīgas atrodas trešais lielākais nacionālais parks Latvijā – Ķemeru nacionālais parks. Unikāla pieredze ir pastaiga pa nepilnus 2 km garo Kaņiera niedru taku, kuras koka laipu posms būvēts uz pontoniem un caur niedrēm ved pa pašu ezera virsmu. Ķemeru nacionālajā parkā pieejamas vēl citas pastaigu takas, piemēram, Zaļās kāpas taka, kur var doties pat 12 km garā pārgājienā.

Avots: Ka.lv


celojumubode - 3753
Izzini Lizuma neatklātos dārgumus!

Izzini Lizuma neatklātos dārgumus!

Piedalies ekskursijā pa Lizuma muižu un dodies pārgājienā, iepazīstot Lizuma pagasta kultūrvēsturiskās bagātības!

Gulbenes novada TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Spēle

Spēle "Seno skolu noslēpumi"

Piedaloties spēlē, izzini seno skolu noslēpumus Gulbenes novadā un laimē vērtīgas balvas!

Gulbenes novada TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -