Jelgavā skolēnus aicina brīvlaiku pavadīt izzinoši

Jūlija Bergfelde | 2023.03.18

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem un saimniecībām piedāvā idejas, kā aizraujoši un izzinoši visai ģimenei pavadīt skolēnu pavasara brīvlaiku.

No 13. līdz 18. martam ar saukli “Parādi, kā tas top” skolēni, viņu ģimenes un draugi aicināti viesoties Jelgavas pilsētas tūrisma objektos un Jelgavas novada saimniecībās, lai atklātu, kā tiek ražoti ikdienā lietojamie pārtikas produkti un našķi, apskatīt dzīvnieku saimniecības un iepazīt keramikas priekšmetu veidošanas nianses.

15., 16., 17. un 18. martā kārumniekus gaidīs Karameļu darbnīca un ļaus ikvienam iegrimt saldajā cukura smaržā un krāsu bagātībā. Šeit skolēni varēs iepazīt karameļu meistaru noslēpumus un paši izgatavot savu karameli uz kociņa.

No 13. līdz 17. martam svaigās pastas ražotnes “SIA Pasta house” saimnieks parādīs, kā top veselīga un uzturvielām bagāta pasta, kas sastāv no 40 procentiem krāsainu dārzeņu.

13., 14. un 17. martā zemnieku saimniecības “Dārziņi” apmeklētāji varēs iepazīt dažādus saimniecībā audzētus garšaugus un ārstniecības augus, uzzināt par to pielietojumu kulinārijā un veselības stiprināšanā, kā arī par augu izmantošanu skaistumkopšanā. Čaklākie apmeklētāji varēs piedalīties meistarklasē un izgatavot dabīgus ķermeņa kopšanas līdzekļus.

No 13. līdz 17. martam dzīvnieku mīļi būs laipni gaidīti kaziņu fermā “Līcīši”, kur mīt vairāk kā 200 kaziņu. Saimnieks pastāstīs par dzīvnieku ikdienu un to draiskajiem nedarbiem. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par kazas piena siera un citu produktu tapšanu, kā arī degustēt dažādus gardumus.

Arī Strausu ferma “Mazzariņi” skolēnus un ģimenes laipni uzņems no 13. līdz 17. martam, lai parādītu un pastāstītu par planētas lielāko putnu ikdienu, viņu ēdienkarti un uzturēšanas specifiku. Apmeklētāji varēs apskatīt un iegādāties suvenīrus, kas gatavoti no strausu olu čaumalām, spalvām, kā arī iegādāties gardumus, kas gatavoti no strausu olām.

Radoši jaunieši brīvlaika dienās aicināti viesoties Vilces muižas keramikas darbnīcā, iepazīt keramiķa darbu un pašiem aktīvi darboties veidojot dažādus priekšmetus no māla.

Objektu apmeklējumu nepieciešams pieteikt iepriekš. Vairāk par piedāvājumu “Parādi, kā tas top”, ieejas maksām un objektu darba laikiem -  www.visit.jelgava.lv

Avots: Visit.jelgava.lv


celojumubode - 3892
Katrīna Dimanta Ceplī

Katrīna Dimanta Ceplī

Ieplāno īpašu ceturtdienu Igo mūzikas un mākslas centrā "Ceplis" 22.maija!

Zemgales Tūrisma asociācija

Deju skolas

Deju skolas "Demo" sezonas noslēgums

koncerts 2 daļās: 1. daļa – “Apskāviens”, 2. daļa – “Muļķa sirds”. Pārtraukumā: Deju skolas grāmatas un citu suvenītu iegāde, fotoizstāde “Kustībā...”

Tukuma TIC

Muzikāls vakars ar Lauri Valteru

Muzikāls vakars ar Lauri Valteru

Īpaša dzejas un mūzikas sinerģija. Tas būs sirsnīgs, brīnišķīgas mūzikas un dzejas piepildīts vakars.

Tukuma TIC

Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Pavadi Lieldienas Preiļu novadā!

Jau šajā svētdienā aicinām piedzīvot krāšņas Lieldienas Jasmuižā!

Preiļu novada TIC

Auto orientēšanās Aizkraukles novadā

Auto orientēšanās Aizkraukles novadā

Atklāj aktīvo tūrisma sezonu Koknesē, pamodini Samu un dodies aizraujošā piedzīvojumā, pārbaudot savas zināšanas, atjautību un ātrumu!

Aizkraukles novada TIC

Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini!

Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini!

24. maijā - ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini. Šogad piedāvājumā katrā galamērķī dažādi jaunumi, lielākais no tiem - divu dienu piedāvājums!

Madonas TIC

Akcija

Akcija "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē"

Bauskas TIC

Apmeklē Muzeju nakti Bauskas novadā!

Apmeklē Muzeju nakti Bauskas novadā!

Iepazīsties ar muzeju nakts 2025 piedāvājumu Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Latvijas vīndaru svētki Rundāles pilī

Latvijas vīndaru svētki Rundāles pilī

17. maijā Rundāles pils goda pagalmā notiks pirmie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē.

Bauskas TIC

17. maijā - EJAM VISI! pārgājienā LUBĀNĀ

17. maijā - EJAM VISI! pārgājienā LUBĀNĀ

Pārgājienu seriāls EJAM VISI! šoreiz aicina iepazīt Lubānu: ģimenēm, nūjotājiem, dzīvnieku mīļiem kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem, senioriem...

Madonas TIC

Sējas svētki

Sējas svētki "Ausekļu dzirnavās"

Šogad aicināti ieskandināt un svinēt “Sējas svētkus” 17. maijā no plkst. 11. Ieskaties pasākuma programmā!

Bauskas TIC

Atklāj Zemgales tāluma vitamīnu!

Atklāj Zemgales tāluma vitamīnu!

Iepazīsti Bauskas novadu no skatu torņu augstumiem!

Bauskas TIC

Pludmales terase

Pludmales terase "Pampūkas" atklāj sezonu!

Pludmales kafejnīca "Pampūkas" gatavojas sezonas atklāšanai Mātes dienā! Tiek "vārīti" pirmie saldējumi, ar kuru garšām vari iepazīties "Pampūku" Facebook lapā.

Preiļu novada TIC

KONCERTS | Inita Āboliņa

KONCERTS | Inita Āboliņa

Akustiskais koncerts - īsta skanējuma baudījums, kas piederas lauku sētai.

Tukuma TIC

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Brauc ar vilcienu uz Gulbeni un baudi īpašu ekskursiju!

Gulbenes novada TIC

Muzeju un baznīcu nakts Jēkabpils novadā

Muzeju un baznīcu nakts Jēkabpils novadā

Šogad vienā datumā, 17. maijā, apvienojas divi lieli kultūras notikumi - Starptaustikā Muzeju nakts un Baznīcu nakts.

Jēkabpils novada TIC

Amatnieku un mājražotāju tirdziņš

Amatnieku un mājražotāju tirdziņš

Garšīgas un skaistas amatnieku un mājražotāju preces.

Tukuma TIC

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" 24.05.

Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"!

Gulbenes novada TIC

"Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's"

Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā tālumā».

Jēkabpils novada TIC

Jūrtakas pārgājiens: Apšuciems - Engure

Jūrtakas pārgājiens: Apšuciems - Engure

Pārgājiens no Apšuciema līdz Engurei – 14 kilometru garā maršrutā, kas ved gar plašiem liedagiem, priežu mežiem un piekrastes ciematiem!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -