«Novaturas» grupas ziņojums par 2022. gada finanšu rezultātiem: izaicinājumu pārvarēšana, ievērojams klientu pieaugums un dubulti ieņēmumi

Novatours.lv | 2023.03.01

Baltijas valstīs lielākajam tūroperatoram “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, 2022. gads bijis izaicinājumu pārvarēšanas gads. Grupas ambiciozos mērķus gada sākumā koriģēja karš Ukrainā un no tā izrietošais ceļojumu pieprasījuma samazinājums, kā arī krasais degvielas cenu kāpums, kas izraisīja īslaicīgus zaudējumus. Tomēr savlaicīgi un mērķtiecīgi pieņemti lēmumi palīdzēja būtiski uzlabot otrā pusgada darbības rezultātus.

Uzņēmums operatīvi reaģēja uz pieprasījuma izmaiņām un atbilstoši pielāgoja lidojumu programmu, savukārt ciešā sadarbība ar partneriem palīdzēja pārliecinoši augt pārdošanas apjomiem un pielāgot viesnīcu piedāvājumu. Pagājušajā gadā tika pieņemts stratēģisks lēmums īstenot cita tūroperatora (Kidy Tour) rezervācijas – izaicinājums, ar kuru uzņēmums veiksmīgi tika galā, ne tikai attaisnojot ceļotāju cerības, bet arī būtiski palielinot apkalpoto pasažieru skaitu. Degvielas piemaksas ieviešana gada laikā palīdzēja samazināt zaudējumus degvielas cenu svārstību dēļ.

Pēc pirmā pusgada tika reģistrēta negatīva EBITDA (-0,8 miljoni eiro) un tīrie zaudējumi (-1,7 miljoni eiro). Tomēr gadu uzņēmums noslēdza ar pozitīvu EBITDA (+1 miljons eiro). Turklāt tas bija ļoti tuvu ienesīgam pilnam gadam (tīrie zaudējumi -0,2 miljoni eiro).

“Jau vasarā mēs atgriezāmies pie rentabilitātes, un kopš septembra esam fiksējuši ievērojamu ikmēneša ieņēmumu kāpumu. Katrs mēnesis no rudens sākuma līdz decembrim ir bijis veiksmīgāks nekā iepriekšējais, tāpēc gadu noslēdzām ar rekordlieliem grupas ieņēmumiem 197 miljonu eiro apmērā, salīdzinot ar 109 miljoniem eiro 2021. gadā. Šis sasniegums izaicinājumu pilnajā periodā ir komandas fokusa un profesionalitātes rezultāts. Grupas stabilais sniegums ļauj mums ar pārliecību virzīties uz priekšu,” saka “Novaturas” grupas vadītājs Vitālijs Rakovskis.

Mērķtiecīgs klientu skaita pieaugums

Uzņēmuma klientu skaits ir būtiski pieaudzis – 2022. gadā “Novaturas” grupa apkalpoja 267 000 pasažieru, būtiski samazinot atšķirību ar 2018. un 2019. gadu, kad pasažieru skaits bija visu laiku augstākais. Salīdzinot 2021. gadu ar 2022. gadu, klientu skaits pieaudzis par vairāk nekā 55 procentiem. Tā kā uzņēmums ievēro mērķtiecīgu augšupejošu tendenci, tā mērķis ir turpināt nodrošināt sabalansētu ceļojumu programmu ar piedāvājumu, kas organiski atbilst pieprasījumam un efektīvi reaģē uz izmaiņām konkurences vidē.

Līderība tūrisma tirgū

2022. gada oktobrī uzņēmums uzsāka vasaras ceļojumu iepriekšpārdošanu. Ceļotājiem tika piedāvāta sabalansēta un stratēģiski pārdomāta galamērķu izvēle 2023. gadam un priekšrocību pakete, kas ietver zemākās cenas garantiju. Rezervācijas šai vasarai pārsniedza pagājušā gada rādītājus visos galamērķos.

Kā ierasts, uzņēmums koncentrējās uz ceļotāju iecienītākajiem galamērķiem, kuri, gadiem ejot, nezaudē savas līderpozīcijas, piemēram, Turciju un Grieķiju. Taču bija vērojama arī ļoti spēcīga izaugsme salīdzinoši jaunos galamērķos, piemēram, pārdošanas apjomi uz Melnkalni un Tunisiju trīs reizes pārsniedza iepriekšējā gada iepriekšpārdošanu.

2022. gada ziemā bija arī liela interese par tādiem eksotiskiem galamērķiem kā Taizeme, Indonēzija, Maldīvija, Šrilanka, Maurīcija, Seišelu salas, Kuba, Meksika, Zanzibāra, Dominikānas Republika un citi. Redzot pieaugošo pieprasījumu pēc šādiem braucieniem, uzņēmums attiecīgi palielināja savu piedāvājumu. Turpmāk šiem galamērķiem tiks pievērsta arvien lielāka uzmanība, paplašinot to daudzveidību.

Aizvadītais gads iezīmē arī tendenci, ka ceļotāji arvien vairāk plāno savus ceļojumus laicīgi uz priekšu, tādējādi garantējot sev plašāko galamērķu, kūrortu, viesnīcu un numuru izvēles iespējas. Salīdzinājumam, vidējais laiks no pirkuma līdz ceļojuma sākumam gada sākumā bija divi mēneši, savukārt gada otrajā pusē tas tuvojās trim mēnešiem un turpina stabili pieaugt.

Sasniegumi aviācijā

2022. gadā visā grupā tika saglabāts ļoti augsts noslogotības koeficients ar sabalansētu tūrisma produktu piedāvājumu un ātru reakciju uz apstākļiem. Gadā vidēji tas bija 94,4 procenti, bet ceturtajā ceturksnī jau pārsniedza 96 procentus.

Lai uzlabotu klientu pieredzi un samazinātu CO2 emisiju, uzņēmums 2022. gada decembrī Igaunijā nomainīja savas lidmašīnas ar videi draudzīgāku, nākamās paaudzes Boeing 737-8. Uzņēmums to uzskata par svarīgu soli pretī ilgtspējīgai ceļošanai. Jaunā lidmašīna ne tikai pārvadā par 5 procentiem vairāk pasažieru, bet arī patērē par 12–15 procentiem mazāk degvielas. Tas nozīmē CO2 emisiju samazinājumu par 16–18 procentiem, kā rezultātā gadā tas samazināsies par aptuveni 5000–6000 tonnām CO2.

Darbinieku motivēšana un lojalitātes veicināšana

Lai motivētu savu profesionāļu komandu un stiprinātu lojalitāti, “Novaturas” 2022. gadā saviem darbiniekiem deva iespēju iegādāties uzņēmuma akcijas par cenu, kas ir zemāka par tirgus cenu, tādējādi veicinot uzņēmuma akciju vērtības ilgtspējīgu pieaugumu.

Akciju programma tiek īstenota trīs jomās: motivējot augstākā līmeņa vadītājus, dodot visiem darbiniekiem iespēju saņemt savu stimulējošo prēmiju akcijās, nevis naudā, un palielinot darbinieku lojalitāti atkarībā no darba laika uzņēmumā.

Atzinība par izaicinājumu vadību

“Novaturas” grupas panākumus apliecina nozīmīga balva. Tradicionālajā “Nasdaq Baltic Awards 2023” ceremonijā uzņēmums tika atzīts par par labāko uzņēmumu, kas pārvarējis pēdējo gadu izaicinājumus un veicinājis tirgus pārmaiņas. “Novaturas” ieguva titulu “Gada izaicinājums” par ieguldījumu Lietuvas un Baltijas kapitāla tirgu attīstībā.

“Apkopojot izaicinājumu pilno gadu, kas mums ir palīdzējis atgriezties pie ilgtspējīgas izaugsmes 2022. gadā, mēs nākotni gaidām ar optimismu un pārliecību. Konkurencei arvien augot, mēs nepārprotami saglabājam vadošo pozīciju kā lielākais tūrisma operators Baltijas tūrisma tirgū un acīmredzami palielinām robežu no tuvākajiem konkurentiem. Tas mūs iedvesmo turpināt tiekties uz ambicioziem mērķiem un plānot drosmīgus darbības soļus,” stāsta “Novaturas” grupas izpilddirektors.

Avots: Novatours.lv


celojumubode - 3755
Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu"

aicina amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus līdz šā gada 13. aprīlim pieteikties dalībai “Līvas tirgū”

Liepājas reģiona TIB

Restorāna

Restorāna "Vecpuisis" atvēršana Valmierā

Restorāns "Vecpuisis" savas durvis viesiem atvērs 7. aprīlī, pārsteidzot gardēžus ar ikgadējā pasākuma ‘’Valmieras restorāna nedēļas’’ īpašo ēdienkarti.

Valmieras TIC

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Valmieras muzeja Izstāžu namā 31. martā plkst. 16.00 aicinām uz Imanta Lancmaņa gleznu izstādes atklāšanu! Būs iespēja satikties arī ar pašu mākslinieku.

Valmieras TIC

Pavasaris Spānijā!

Pavasaris Spānijā!

Uzdrošinies lauzt rutīnu un atpūsties ar 10% atlaidi. Visām Tavām rezervācijām Spānijā līdz 11. maijam. Nezaudē šo iespēju!

Europcar

"Viva Lasvegas!" maģijas izrāde ģimenei

15.aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā viesosies iluzionists Lars Leriix no Šveices rādīs slavenākos un arī lielākos burvju trikus.

EUR 10 | Valmieras TIC

Brazīļu bandolas virtuozs

Brazīļu bandolas virtuozs

15. aprīlī Brazīļu bandolas virtuozs un dienvidāfrikāņu džezmenis “Lielajā dzintarā” atskaņos īpašu muzikālo svītu

Liepājas reģiona TIB

“Rīvas pumpurs 2023”

“Rīvas pumpurs 2023”

15. aprīlī Dienvidkurzemē norisināsies tūrisma sezonas atklāšanas svētki "RĪVAS PUMPURS 2023"

Liepājas reģiona TIB

Unikāls Eiropas nostūris ALBĀNIJA!

Unikāls Eiropas nostūris ALBĀNIJA!

Unikāls Eiropas nostūris Albānija, kur ir viss: Vidusjūras virtuve, smilšainas pludmales, patīkams klimats un garšīgi ēdieni.

EUR 519 | Latvia Tours

Austrālijas kruīzs, no Sidnejas!

Austrālijas kruīzs, no Sidnejas!

Kruīza kompānija Princess Cruises. Sidneja- kruīza diena- Tasmānija- Tasmānija- Great Oyster Bay (austeru līcis)-kruīza diena- Ēdena- Sidneja

EUR 671.00 | Latvia Tours

Jettes Užānes cimdu izstāde

Jettes Užānes cimdu izstāde

Līdz 9. aprīlim Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, Jelgavā, skatāma Jettes Užānes cimdu izstāde "Vēstules rakstītas cimdos".

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

LSO koncertcikls “Simfonija TUVĀK”

LSO koncertcikls “Simfonija TUVĀK”

20. aprīlī Liepājas Simfoniskais orķestris pirmo reizi savu koncertu ciklu “Simfonija TUVĀK” aicina baudīt klātienē.

Liepājas reģiona TIB

Comedy Latvia stand-up komēdija

Comedy Latvia stand-up komēdija

8. aprīlī plkst. 18.00 uz stand-up komēdiju aicina Comedy Latvia komiķi Aleksandrs Guzenko, Rūdolfs Kugrēns, Kalvis Troska un Jānis Kreičmanis.

EUR 9 | Valmieras TIC

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” 19. aprīlī plkst. 19.00 un 23. aprīlī plkst. 15.00 norisināsies Coldplay: Music Of The Spheres koncerta izrādīšana.

EUR 14.20 | Valmieras TIC

Lieldienu Dievkalpojumi

Lieldienu Dievkalpojumi

Augšdaugavas novadā ir ļoti bagāts sakrālais mantojums. Aicinām ieskatīties šā gada Lieldienu Dievkalpojumu sarakstā.

TAKA

Jaunums! Albānijas kūrorti

Jaunums! Albānijas kūrorti

Izlidošana: 01.06. - 21.09.2023. // Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu. // Akcijas cenas līdz 27.04.

EUR 519 | Estravel Latvia

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Atpūta Šveicē - tās ir īsās brīvdienas Cīrihē, Bernē vai Ženēvā, izcili pārgājienu maršruti un, protams, vienas no krāšņākajām dzelzceļa līnijām pasaulē!

EUR 190 | Estravel Latvia

7.Šūpoļu festivāls Siguldā

7.Šūpoļu festivāls Siguldā

Lieldienu laikā, no 8. līdz 10. aprīlim, Siguldā jau septīto gadu notiks Latvijā vienīgais Šūpoļu festivāls.

Siguldas novada TIC

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

No 13.03.2023. līdz 06.04.2023. Alūksnes novada muzejs piedāvā izglītojošu nodarbību “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ!”

Alūksnes TIC

Maijā Liepājas Restorānu nedēļa

Maijā Liepājas Restorānu nedēļa

No 8. līdz 14. maijam ikviens aicināt izbaudīt īpašos Liepājas restorānu un kafejnīcu piedāvājumus un ieplānot aizraujošas brīvdienas Liepājā!

Liepājas reģiona TIB

Lieldienu brančs jūras krastā

Lieldienu brančs jūras krastā

Lieldienu svētdienā aicinām apmeklēt tematisko branču un nobaudīt plašo svētku gardumu klāstu. Neizpaliks muzikāli pārsteigumi un izklaides visai ģimenei.

Baltic Beach Hotel & SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -