Aktīvā atpūta aicina uz Tukumu

Visittukums.lv | 2023.02.03

“Kal ratus ziemā, ragavas vasarā!”- vēstī latviešu tautas gudrība. Kamēr ziema te ir, te nav, laiks plānot, kā pavadīt laiku aktīvi. Ja ne tagad, tad drīz vien, nākot tuvāk pavasarim un vasarai, ir jābūt skaidram, kurp doties un ar ko nodarboties.

Kam patīk sports un aktīva laika pavadīšana, patiks Pauzera pļavās Tukumā, kur ir gan skeitparks, gan BMX riteņbraukšanas trase. Netālu arī Pilsētas parks un Kristapa Porziņģa basketbola laukums. Atliek vien pašiem paķert līdzi nepieciešamo ekipējumu!

Pilsētas centrā visa gada garumā Tukuma Ledus hallē var ļauties slidošanas priekam, bet Tukuma Golfa klubā vien pāris simts metru ikviens var iemācīties koncentrēties, būt precīzam un mērķtiecīgam.

Doties piedzīvojumu trasēs gan dienā, gan naktī, nodarboties ar alpīnismu mežā vai pilsētā, vairāku dienu izdzīvošanas spēles, orientēšanos un bezceļu ekspedīcijas piedāvā komandu saliedēšanas spēles “Notikumu raktuves”. Piedzīvojumu meklētājiem patiks arī pilsētalpīnisms, militārās spēles un ziemā, izdzīvošanas pārgājieni, ko piedāvā “X-UNIT”.

Izlūku gaitās vislabākie sabiedrotie būs “Latviešu strēlnieki Ķemeru purvos”, ar ko kopā ļauties vēstures izpētei un pārgājieniem gan dienā, gan diennakts tumšajās stundās, uzzināt vien retajiem zināmus vēstures stāstus par notikumiem, kas risinājušies tepat apkārtnes mežos un purvos.

Izglītojošus pasākumus un pārgājienus Lielajā Ķemeru tīrelī ar mērķi atklāt purvu burvību no cita skatu punkta un baudīt dabu palīdzēs “Purvu bridēji”, kas pa purvu soļo ar purva kurpēm. Neparasti vērot saullēktu vai saulrietu, sēžot laivās vai uz SUPiem, Ķemeru tīrelī piedāvā “Ozolaivas”.

Sportisko garu turēt mundru aicina arī pietukuma kempings “Sveikuļi”, kura teritorijā kopā ar bērniem var izspēlēt orientēšanās mācību spēli. Kino jau pats par sevi ir izklaidējošs, bet vieta, kurā piedzimušas dažādas pašmāju filmas ir apskates vērta, tāpēc kinopilsēta “Cinevilla” patiesi būs vieta, kurā uzņemt interesantas fotogrāfijas ar mīļāko filmu rekvizītiem.

Vislabākā vieta, kur iepazīties ar veikbordu vasarā un ar slēpošanu ziemā, ir atpūtas komplekss “Milzkalns”. Īpašu piedzīvojumu pēdām un acīm sniegs “Valguma pasaule”, kur ikkatru gaidīs arī “Mākslas taka mežā” ar tematiskajiem pastaigu lokiem un īpašo spoguļu labirintu.

Tādas viduslaiku aktivitātes kā loka šaušana mērķī vai šķēpmešana un cirvju mešana, kā arī pašam savas monētas izkalšana iespējama Jaunpilī, viduslaiku sētā “Niedru lija”.

Asākas izjūtas, jautrus nobraucienus ar rodeļiem garantē atpūtas komplekss “Zviedru cepure”, kura teritorijā ir iespēja arī vizināties zirga mugurā vai izbraukt īpašā trasē ar bagiju. Ja ceļš atvedis līdz Kandavai, bērniem būs iespēja novērtēt blakus Teteriņa ezeram izvietotās divu dažādu grūtības pakāpju virvju šķēršļu trases kokos. Lidojošo šķīvīšu spēli Kandavā baudīt piedāvā Disku golfs, bet ātruma cienītājiem patiks aizraujošie braucieni ar kartingiem Kandavas kartodroma trasē vai ar riteņiem un dēļiem Kandavas skeitparkā.

Lai arī lielu un populāru laivojamo upju mūspusē nav, iespējams, ģimenēm labākais laivošanas posms Abavas upē ir tieši Abavas senlejā (www.upesoga.lv). Jau esam dzirdējuši atsauksmes no pārgājienos gājējiem, ka Kurzemes skaistākie Mežtakas posmi ir tieši Tukuma apkārtnē (www.meztaka.lv), bet daudzveidīgākais un zivīm bagātākie posmi Jūrtakai ejami posmā no Mērsraga līdz Bigauņciemam (www.jurtaka.lv). Meža taku skrējēji Tukuma pusi, kurā dzimis “Stirnu buks”, iecienījuši apskriet no visām pusēm (www.stirnubuks.lv ).

Ar visiem Tukuma puses aktīvās atpūtas piedāvājumiem var iepazīties te: https://www.visittukums.lv/lv/Ko-darit/

Avots: Visittukums.lv


celojumubode - 3753
Atklāj pavasari Iecavā!

Atklāj pavasari Iecavā!

15. aprīlī laipni aicināti doties pavasara pārgājienā, atklājot Iecavas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības!

Bauskas TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Izzini Lizuma neatklātos dārgumus!

Izzini Lizuma neatklātos dārgumus!

Piedalies ekskursijā pa Lizuma muižu un dodies pārgājienā, iepazīstot Lizuma pagasta kultūrvēsturiskās bagātības!

Gulbenes novada TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Ar vilcienu uz Gulbeni

Ar vilcienu uz Gulbeni

Izbaudi īpašas brīvdienas, dodoties ar vilcienu iepazīt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu!

Gulbenes novada TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Daugavas laivinieka stāsts stendos

Ar interaktīvo stendu palīdzību mums ir iespēja doties virtuālajā ceļojumā pa Daugavas senleju no Vīgantes parka līdz Jaunjelgavai.

Aizkraukles novada TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -