Aktīvā atpūta aicina uz Tukumu

Visittukums.lv | 2023.02.03

“Kal ratus ziemā, ragavas vasarā!”- vēstī latviešu tautas gudrība. Kamēr ziema te ir, te nav, laiks plānot, kā pavadīt laiku aktīvi. Ja ne tagad, tad drīz vien, nākot tuvāk pavasarim un vasarai, ir jābūt skaidram, kurp doties un ar ko nodarboties.

Kam patīk sports un aktīva laika pavadīšana, patiks Pauzera pļavās Tukumā, kur ir gan skeitparks, gan BMX riteņbraukšanas trase. Netālu arī Pilsētas parks un Kristapa Porziņģa basketbola laukums. Atliek vien pašiem paķert līdzi nepieciešamo ekipējumu!

Pilsētas centrā visa gada garumā Tukuma Ledus hallē var ļauties slidošanas priekam, bet Tukuma Golfa klubā vien pāris simts metru ikviens var iemācīties koncentrēties, būt precīzam un mērķtiecīgam.

Doties piedzīvojumu trasēs gan dienā, gan naktī, nodarboties ar alpīnismu mežā vai pilsētā, vairāku dienu izdzīvošanas spēles, orientēšanos un bezceļu ekspedīcijas piedāvā komandu saliedēšanas spēles “Notikumu raktuves”. Piedzīvojumu meklētājiem patiks arī pilsētalpīnisms, militārās spēles un ziemā, izdzīvošanas pārgājieni, ko piedāvā “X-UNIT”.

Izlūku gaitās vislabākie sabiedrotie būs “Latviešu strēlnieki Ķemeru purvos”, ar ko kopā ļauties vēstures izpētei un pārgājieniem gan dienā, gan diennakts tumšajās stundās, uzzināt vien retajiem zināmus vēstures stāstus par notikumiem, kas risinājušies tepat apkārtnes mežos un purvos.

Izglītojošus pasākumus un pārgājienus Lielajā Ķemeru tīrelī ar mērķi atklāt purvu burvību no cita skatu punkta un baudīt dabu palīdzēs “Purvu bridēji”, kas pa purvu soļo ar purva kurpēm. Neparasti vērot saullēktu vai saulrietu, sēžot laivās vai uz SUPiem, Ķemeru tīrelī piedāvā “Ozolaivas”.

Sportisko garu turēt mundru aicina arī pietukuma kempings “Sveikuļi”, kura teritorijā kopā ar bērniem var izspēlēt orientēšanās mācību spēli. Kino jau pats par sevi ir izklaidējošs, bet vieta, kurā piedzimušas dažādas pašmāju filmas ir apskates vērta, tāpēc kinopilsēta “Cinevilla” patiesi būs vieta, kurā uzņemt interesantas fotogrāfijas ar mīļāko filmu rekvizītiem.

Vislabākā vieta, kur iepazīties ar veikbordu vasarā un ar slēpošanu ziemā, ir atpūtas komplekss “Milzkalns”. Īpašu piedzīvojumu pēdām un acīm sniegs “Valguma pasaule”, kur ikkatru gaidīs arī “Mākslas taka mežā” ar tematiskajiem pastaigu lokiem un īpašo spoguļu labirintu.

Tādas viduslaiku aktivitātes kā loka šaušana mērķī vai šķēpmešana un cirvju mešana, kā arī pašam savas monētas izkalšana iespējama Jaunpilī, viduslaiku sētā “Niedru lija”.

Asākas izjūtas, jautrus nobraucienus ar rodeļiem garantē atpūtas komplekss “Zviedru cepure”, kura teritorijā ir iespēja arī vizināties zirga mugurā vai izbraukt īpašā trasē ar bagiju. Ja ceļš atvedis līdz Kandavai, bērniem būs iespēja novērtēt blakus Teteriņa ezeram izvietotās divu dažādu grūtības pakāpju virvju šķēršļu trases kokos. Lidojošo šķīvīšu spēli Kandavā baudīt piedāvā Disku golfs, bet ātruma cienītājiem patiks aizraujošie braucieni ar kartingiem Kandavas kartodroma trasē vai ar riteņiem un dēļiem Kandavas skeitparkā.

Lai arī lielu un populāru laivojamo upju mūspusē nav, iespējams, ģimenēm labākais laivošanas posms Abavas upē ir tieši Abavas senlejā (www.upesoga.lv). Jau esam dzirdējuši atsauksmes no pārgājienos gājējiem, ka Kurzemes skaistākie Mežtakas posmi ir tieši Tukuma apkārtnē (www.meztaka.lv), bet daudzveidīgākais un zivīm bagātākie posmi Jūrtakai ejami posmā no Mērsraga līdz Bigauņciemam (www.jurtaka.lv). Meža taku skrējēji Tukuma pusi, kurā dzimis “Stirnu buks”, iecienījuši apskriet no visām pusēm (www.stirnubuks.lv ).

Ar visiem Tukuma puses aktīvās atpūtas piedāvājumiem var iepazīties te: https://www.visittukums.lv/lv/Ko-darit/

Avots: Visittukums.lv


autoblitz - 3823
Lai skan bugi BURZMĀ

Lai skan bugi BURZMĀ

70. un 80. gadu latviešu hīti pie manis! Ieskandini saulgriežus virs Vecrīgas jumtiem, kad vēl, ja ne tagad? Gaidām Tevi 21.jūnijā jau 19.00!

Burzma

Apceļo Svitenes pili!

Apceļo Svitenes pili!

Svitenes pils piedalās akcijā "Apceļosim Latvijas pilis un muižas"!

Bauskas TIC

KONCERTPROGRAMMA VIOLETS Jaunmoku pilī

KONCERTPROGRAMMA VIOLETS Jaunmoku pilī

Burvīgo solistu Ances Krauzes uz Zigfrīda Muktupāvela balsi papildinās Zigfrīda vijoles spēle, bet pie klavierēm uzstāsies pats komponists Jānis Lūsēns.

Tukuma TIC

Jelgavas objektu darba laiks svētkos

Jelgavas objektu darba laiks svētkos

Vasaras saulgriežu svētku laikā Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornim, Jelgavas Vecpilsētas mājai un Dzīvesziņas un arodu sētai mainīts darba laiks.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

KUKUL ceptuve TUKUMĀ!

KUKUL ceptuve TUKUMĀ!

Meklē vietu, kur nobaudīt smalkmaizītes, bulciņas, maizīti, cepumiņus vai sāļās uzkodas kopā ar gardu, smaržīgu kafiju vai tēju? Kukul Elizabete Tukumā!

Tukuma TIC

Tukuma puses daiļdārzi gaida ciemos

Tukuma puses daiļdārzi gaida ciemos

Tukuma puses daiļdārzi aicina ciemos jau tagad! Piedāvājam iepazīties ar skaistākajiem dārziem

Tukuma TIC

Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu!

Atklāj Gulbeni ar elektrovilcieniņu!

Atklāj un iepazīsti skaistās ziemeļaustrumu Vidzemes parku un dārzu pilsētas Gulbenes un tās iedzīvotāju stāstu cauri laiku lokiem!

Gulbenes novada TIC

Vasaras Saulgriežu svinības TUKUMĀ

Vasaras Saulgriežu svinības TUKUMĀ

Ar dziesmām ieskandēsies pirmā vasaras nakts 20.jūnijā pulksten 21:00 Durbes estrādē.

Tukuma TIC

Izdots ceļvedis

Izdots ceļvedis "Labi Būt Bauskas novadā"!

Izdots kultūras un tūrisma ceļvedis "Labi Būt Bauskas novadā"!

Bauskas TIC

Limuzīns Jāņu nakts krāsā TUMĒ

Limuzīns Jāņu nakts krāsā TUMĒ

21. jūnijā, paredzēts ekskluzīvs koncertuzvedums "Limuzīns Jāņu nakts krāsā", koncerts norisināsies pie Tumes kultūras nama

Tukuma TIC

ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē

ROKA DZIESMU SVĒTKI | Džūkstē

29. jūnijā pie Džūkstes Kultūras nama pirmie “ROKA DZIESMU SVĒTKI” sadarbībā ar Latvijas Rokmūzikas Asociāciju.

Tukuma TIC

Grupas DUCELE saulgriežu koncerts

Grupas DUCELE saulgriežu koncerts

20. jūnijā plkst. 20.00 Jērcēnmuižas parkā aicinām uz latviešu ekoloģiskās mūzikas grupas “Ducele” vasaras saulgriežu ieskaņas koncertu. Ieeja bez maksas.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ukrainas Nac. akadēmiskais vīru koris

Ukrainas Nac. akadēmiskais vīru koris

17. jūnijā savu Latvijas tūri ar koncertu Tukumā noslēgs Ukrainas Nacionālais akadēmiskais vīru un zēnu koris DUDARYK no Ļvivas.

Tukuma TIC

Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu!

Jūnija vidū Bauskā uzsāks ceļu remontu!

Jūnija vidū uzsāks Kalna un Zaļās ielas seguma atjaunošanas un rotācijas apļa izbūves darbus

Bauskas TIC

Piedzīvo mākslas burvību izstādēs TUKUMĀ

Piedzīvo mākslas burvību izstādēs TUKUMĀ

Tukuma novads aicina mākslas cienītājus un kultūras entuziastus jūnijā apmeklēt daudzveidīgās izstādes

Tukuma TIC

Jāņu nakts mistēriju jampadracis Engurē

Jāņu nakts mistēriju jampadracis Engurē

Jāņu Jampadracis – Engurē! 23.06. Engurē svētku tirdziņš, teātra izrāde Auniņparkā, koncerts un balle!

Tukuma TIC

"Peoniju ziedu parāde 2024" Kalsnavā

LVM Kalsnavas arborētumā sācies peoniju ziedēšanas laiks, kolekcijā ap 300 peoniju dažādības. “Peoniju ziedu parāde 2024” šogad notiks visu jūniju.

Madonas TIC

Apskati Līgo pasākumus Bauskas novadā!

Apskati Līgo pasākumus Bauskas novadā!

Apskati, cik daudzveidīgs Līgo pasākumu piedāvājums ir Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Deju skolas

Deju skolas "Demo" KONCERTS Tukumā

16.jūnijā Tukuma pilsētas Kultūras namā aicinām apmeklētājus turpināt svinēt deju studijas – skolas "DEMO" 25 gadu dzimšanas dienas svinības

Tukuma TIC

Līgo zaļumballe ar grupu

Līgo zaļumballe ar grupu "ZUŠI"

Lapmežciema parka estrādē 23.jūnijā pulksten 23:00 būs Līgo zaļumballe ar grupu "ZUŠI".

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -