Kāpēc februāra sākums ir labākais laiks, kad plānot ceļojumu

Novatours.lv | 2023.02.02

Gada sākums tūrisma sektoram ir ārkārtīgi aktīvs – ziemas sporta veidu cienītāji bauda atpūtu Eiropas kalnu kūrortos, tie, kam pietrūkst siltums, dodas uz eksotiskām zemēm, bet vēl citi aktīvi plāno vasaras brīvdienas ārzemēs un izmanto agro rezervēšanu priekšrocības. Tūroperators “Novatours” dalās ar padomiem, kam pievērst uzmanību, plānojot ceļojumus šajā periodā.

Kā stāsta tūroperatora pārdošanas daļas vadītāja Liāna Pudule Indāne, gada sākumā ceļotāji aktīvi lūkojas pēc slēpošanas galamērķiem, ceļojumiem uz eksotiskām valstīm un tuvākiem siltiem reģioniem. Vēlāku ceļojumu plānotāji arī nesnauž un jau raženi plāno vasaras atpūtu. Eksperte vērš uzmanību, ka gan esošās ziemas ceļojumu kārotājiem, gan tiem, kas jau laicīgi plāno savu atpūtu, īpaša uzmanība ir jāpievērš februāra pirmajām nedēļām, kas ir laiks, kad tradicionāli tiek piedāvātās atlaides, kas ļauj ietaupīt naudas līdzekļus.

Februāra sākums ir īpašo piedāvājumu laiks

Kā norāda L. Pudule Indāne, februāra sākumā notiekošais ceļojumu gadatirgus ir lielisks laiks, lai plānotu vēlamo atvaļinājumu un iepazītu jaunus galamērķus. Turklāt, to var ērti darīt arī tiešsaistē.

“Ja šobrīd plānojat atvaļinājumu, noteikti ir vērts ielūkoties tūroperatoru piedāvājumos. Arī mēs esam sagatavojuši īpašus piedāvājumus gan pāriem, gan ģimenēm, gan tiem, kas vēlas atpūtu baudīt vienatnē,” stāsta ceļojumu eksperte.

Atpūtas braucieni - gan uz ziemas, gan vasaras galamērķiem

Kā novērojis tūroperators, gadiem ejot, nemainīgi ir ļoti populārs laiks, kad ceļotāji plāno savu atpūtu. “2023. gada vasaras ceļojumu iepriekšpārdošanu mēs uzsākām aizgājušā gada oktobrī. Esam daudz koncentrējušies uz tiem reģioniem, kas ceļotājiem ir vispievilcīgākie cenas un kvalitātes attiecības dēļ un ir salīdzinoši tuvu. Tās ir Turcija un Grieķija. Lai gan iepriekšpārdošanas rezultāti liecina, ka šie galamērķi arvien paliek vieni no populārākajiem, mēs novērojam lielu interesi arī par citiem galamērķiem, piemēram, Melnkalni, Bulgāriju, Tunisiju, Portugāli, Itāliju. Pēc pārtraukuma šogad piedāvājumā atgriezās kultūras piedzīvojumus sološā Barselona,” par galamērķu izvēli stāsta L. Pudule Indāne.

Ziemas periodā ceļotāji labprāt izvēlas Ēģipti, Tenerifi, Madeiru un eksotiskus galamērķus. “Tie, kuri vēlas aizbēgt no Latvijas ziemas, bieži dodas uz vulkāniskajām salām – Tenerifi un Madeiru, kur ikvienu aizrauj iespaidīgā daba. Šeit var ne tikai atpūsties pie okeāna vai baseina, bet arī doties kalnu pārgājienos un apbrīnot apvāršņus, kas paveras,” piebilst tūroperatora pārdošanas daļas vadītāja.

Arvien vairāk ceļotāju izvēlas eksotiskus galamērķus

Izvēloties starp eksotiskiem ceļojumiem, L. Pudule Indāne iesaka padomāt, kādu izklaidi un atpūtu vēlētos – tas palīdzēs vieglāk pieņemt lēmumu un izvēlēties labāko atpūtas galamērķi. “Palielinās to ceļotāju skaits, kuri izvēlas ilgāku atpūtu eksotiskās valstīs. Ja pandēmijas periodā un gadu pēc tās ceļotāji baidījās doties uz tālākiem kontinentiem, tad šobrīd ir liela interese par eksotiskiem galamērķiem. Mūsu mērķis ir šādiem ceļotājiem piedāvāt arvien plašāku galamērķu klāstu."

Šobrīd tūroperators piedāvā ceļojumus uz Taizemi, Bali, Kubu, Maldivu salām, Seišelu salām, Meksiku, Maurīciju, Zanzibāru un Šrilanku, bet janvārī uzsāka lidojumus uz Dominikānas Republiku, kas atrodas Karību jūrā.

Tiem, kas plāno doties eksotiskā ceļojumā, L. Pudule Indāne iesaka pārbaudīt pases derīguma termiņu, papētīt nepieciešamās vakcinācijas un iegādāties ceļojumu apdrošināšanu. “Turklāt, ceļojot uz kādu eksotisku galamērķi, ir svarīgi jau laikus ieskatīties šīs valsts kultūrā, lai, ierodoties, nerastos spēcīgs kultūršoks un tajā pašā laikā varētu iedziļināties unikālajās atšķirībās. Jābūt gataviem arī garākam lidojumam, taču iespaidi, kas pēc tam sagaida, kompensē šo laiku,” stāsta eksperte.

Slēpošanas braucieni - līdz marta beigām

Sniegoto Eiropas kalnu aktivitāšu baudīšana gada aukstajos mēnešos ir kļuvusi par tradīciju ne tikai ģimenēm, bet arī draugu grupām un darba kolēģiem. Ar katru gadu slēpošanas kūrorti piedāvā arvien vairāk izklaides un iespēju gan ilggadējiem šī ziemas sporta veida cienītājiem, gan jaunpienācējiem, kuri nekad nav stāvējuši uz slēpēm vai snovborda.

Tomēr svarīgi ir izvēlēties slēpošanas kūrortu atbilstoši savām slēpošanas vai snovošanas prasmēm. Eksperte norāda, ka atpūta augstos kalnos uzliek nelielu pienākumu - neriskēt ar savām prasmēm un izvēlēties kalnus ar apdomu. Dažos slēpošanas kūrortos atrodamas vairāk trases pieredzējušiem kalnu aktivitāšu baudītājiem, savukārt citos ir vairāk trases un aktivitātes iesācējiem vai ģimenēm ar maziem bērniem.

“Gadu gaitā mūsu ceļotāji īpaši ir iemīļojuši slēpošanas Itālijas Alpos un Andoras Pirenejos. Katrs galamērķis sagaida ar sev īpaši raksturīgām iezīmēm. Itālijas slēpošanas kūrorti sagaida ar itāļu virtuves neaizmirstamajām garšām un plašām izvēles iespējām - no mierpilniem kūrortiem līdz tādiem, kas slaveni ar aktīvu nakts dzīvi, bet izmitināšana jaukās kalnu pilsētiņās svārstās no viesnīcas tipa līdz apartamentiem. Savukārt Andorā novērtē tās augsti attīstīto pacēlāju infrastruktūru un iespēju lēti iepirkties daudzajos veikalos, jo, pateicoties atvieglotai nodokļu politikai, Andorā cenas ir zemas,”, stāsta L. Pudule.

Darba apvienošana ar atpūtu

Tūroperatora pārdošanas daļas vadītāja apliecina, ka kopš pandēmijas laika populārāki ir kļuvuši ceļojumi, kuros tiek apvienots darbs ar atpūtu - 10-12 un vairāk cilvēku lielas komandas dodas uz ārzemēm, lai strādātu attālināti.

“Esam ievērojuši, ka pēc pandēmijas arvien vairāk uzņēmumu attālināta darba iespējas iekļauj darbinieku motivācijas programmās. Darbinieki, kuriem tiek dota šādu braucienu iespēja, jūtas novērtētāki un motivētāki, pateicīgāki darba devējam par iespēju aizbēgt no ikdienas rutīnas un apvienot darbu ar atpūtu. Uzņēmumi kopīgiem motivācijas braucieniem izvēlas populārākos silto atvaļinājumu galamērķus. Visizplatītākā izvēle ir Grieķija, Turcija, Ēģipte, Tenerife, Madeira, Itālija, Spānija, Bulgārija, Melnkalne, taču iecienīti ir arī eksotiski galamērķi,” novērojumos dalās L. Pudule Indāne.

Arī ceļojumu grupas joprojām ir populāras

Eksperte arī norāda, ka arvien populāri ir grupu ceļojumi. Šādos braucienos nereti dodas ne tikai uzņēmumi, bet arī cilvēki, kas veido kopienas neformālā vidē, piemēram, dažādi kolektīvi ar kopīgu hobiju.

“Pēc pandēmijas, kad daudz laika pavadījām dabā, iezīmējās tendence, ka cilvēki arvien vairāk pievēršas dabai un laika pavadīšanai tajā. Atpūtai brīvā dabā cilvēki dodas uz Melnkalni, Itāliju, Madeiru, Tenerifi. Novērojam, ka ceļojuma laikā cilvēki labprāt apmeklē vietējās saimniecības un uzņēmumus, piedalās ražas novākšanās. Grupu ceļojumi vienmēr ir piepildīti ar daudz dažādām aktivitātēm,” stāsta tūroperatora pārstāve.

Viņa arī noslēgumā atgādina, ka februāra sākums, tūrisma izstāžu dēļ, ir izdevīgs laiks, kad iegādāties sev ceļojumu. Jāatvēl vien nedaudz laiku piedāvājumu izskatīšanai un izvēlei. Cenas šajā laikā ir patiesi izdevīgas!

Avots: Novatours.lv


celojumubode - 3750
Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

23. martā tiks atklāta jauna Latvijas dizaineru darbu izstāde “Klusuma dabas”, kurā katrs mākslinieks atspoguļo savu interpretāciju par klusuma nozīmi.

Liepājas reģiona TIB

Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Grenlande. Ar lidojums no Kopenhāgenas

Baudiet brīvdienas Grenlandē. Iekļauts lidojums no Kopenhāgenas, transfēri, izmitināšanas pakalpojumi un brokastis

EUR 1110 | Estravel Latvia

Valmieras Restorānu nedēļa

Valmieras Restorānu nedēļa

No 7.-16.04 Valmieras Restorānu nedēļas laikā–valmieriešus un pilsētas viesus ar izmeklētu pavasara garšu ēdienkarti priecēs septiņi restorāni un kafejnīcas.

EUR 30 | Valmieras TIC

Lieldienu Dievkalpojumi

Lieldienu Dievkalpojumi

Augšdaugavas novadā ir ļoti bagāts sakrālais mantojums. Aicinām ieskatīties šā gada Lieldienu Dievkalpojumu sarakstā.

TAKA

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

No 13.03.2023. līdz 06.04.2023. Alūksnes novada muzejs piedāvā izglītojošu nodarbību “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ!”

Alūksnes TIC

Lieldienu brančs jūras krastā

Lieldienu brančs jūras krastā

Lieldienu svētdienā aicinām apmeklēt tematisko branču un nobaudīt plašo svētku gardumu klāstu. Neizpaliks muzikāli pārsteigumi un izklaides visai ģimenei.

Baltic Beach Hotel & SPA

Lieldienas Lielbornes muižā!

Lieldienas Lielbornes muižā!

Atpūtas kompleksā Lielbornes muiža tiek piedāvāta ļoti daudzveidīga un aizraujoša Lieldienu programma.

TAKA

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

Marta labākie piedāvājumi no 45 EUR!

Marta labākie piedāvājumi no 45 EUR!

HOOKUSBOOKUS.COM marta labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

EUR 45 | Hookusbookus.com

Santjago ceļš

Santjago ceļš

113 km, 7 dienās. Santjago ceļš -Camino de Santiago ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem. Ja vēlaties doties grupā, varat izmantot šo piedāvājumu

EUR 1129 | Estravel Latvia

Velokruīzs, no Splitas

Velokruīzs, no Splitas

Hei, aktīvie, sportiskie un piedzīvojumus mīlošie! Aicinām nenokavēt pieteikšanos velokruīziem šajā sezonā! Aprīlis - Oktobris, 7 naktis, puspansija

EUR 500 | Estravel Latvia

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu

Aicina tirgotājus uz “Līvas ciemu"

aicina amatniekus, māksliniekus, pārtikas ražotājus un ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus līdz šā gada 13. aprīlim pieteikties dalībai “Līvas tirgū”

Liepājas reģiona TIB

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Imanta Lancmaņa personālizstādes atklāšana

Valmieras muzeja Izstāžu namā 31. martā plkst. 16.00 aicinām uz Imanta Lancmaņa gleznu izstādes atklāšanu! Būs iespēja satikties arī ar pašu mākslinieku.

Valmieras TIC

Tavai vienīgajai!

Tavai vienīgajai!

SOLO spa atpūta! Palutiniet savu mīļoto ar spa atpūtu, ļaujot izbaudīt mieru un klusumu. Spa atpūta ar procedūrām Baltijā.

EUR 110 | Estravel Latvia

Iepazīsti Vāciju!

Iepazīsti Vāciju!

Neatkarīgi no tā, vai tā ir atpūta pludmalē, pilsētas brauciens vai pārgājieni kalnos - izpēti Vācijas daudzveidību ar Europcar auto!

Europcar

-50€ ceļojuma rezervācijai līdz 03.04.

-50€ ceļojuma rezervācijai līdz 03.04.

Izmantojiet iespēju ietaupīt jaunam kofe rim un rezervēt labāko par lieliskām cenām! / 7 naktis- Melnkalne, Krēta un Turcija no 405 € Sasveicinieties ar vasaru!

EUR 405 | Estravel Latvia

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Viens no skaistākajiem laikiem - pavasara atnākšana! Iepazīstieties ar īpašajiem kruīzu piedāvājumiem dažādām gaumēm.

EUR 599 | Estravel Latvia

Grigorija Kovaļevska radošais vakars

Grigorija Kovaļevska radošais vakars

Smieklu un joku dienā, 1. aprīli, uz radošo vakaru ielūdz leģendārais kontrabasists, stāstnieks un gaumīgu joku cienītājs Grigorijs Kovaļevskis. Īpašie viesi – jaunais, talantīgais vijolnieks Daniils Bulajevs un kameror...

Baltic Beach Hotel & SPA

Aizraujošas ģimenes brīvdienas Liepājā!

Aizraujošas ģimenes brīvdienas Liepājā!

Ļaujies zinātkāriem piedzīvojumiem un eksperimentiem, ieskaties Liepājas vēsturē, aktīvi izkustēties, pavadi laiku dabā un apmeklē kultūras un sporta pasākumus.

Liepājas reģiona TIB

Atklāts jauns Pirmā pasaules kara muzejs!

Atklāts jauns Pirmā pasaules kara muzejs!

Ekspozīcija 113 kv.m. platībā un sastāv no diviem tematiskiem blokiem. Pirmā daļa veltīta Pirmā pasaules kara notikumiem Eiropā un Latvijā.

TAKA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -