2022.gadā tapušie tūrisma piedāvājumi Gulbenes novadā

Evita Brokāne | 2023.02.11

Gulbenes novadā 2022.gada sezonā darbu uzsāka vairāki jauni tūrisma objekti, kā arī vairāki esošie uzņēmēji savu pakalpojumu klāstu papildināja ar jauniem piedāvājumiem.

Ņemot vērā, ka aktīvajā tūrisma sezonā ļoti bieži saskaramies ar ceļotāju jautājumiem par naktsmītņu noslogojumu, jo pieprasījums pēc naktsmītnēm ir liels, priecājamies, ka pagājušajā gadā novadā ir tapušas vairākas jaunas naktsmītnes. Pilsētā ir sākuši darbu jauni apartamenti. Vieni no tiem - “M14 Apartment” – atrodas pašā pilsētas centrā. Apartamenti ir piemēroti gan ģimenei, gan ceļojot vienatnē vai dodoties darba braucienos. Savukārt otri apartamenti “R.Wolf castle” atrodas Gulbenes vēsturiskā centra teritorijā, līdzās Vecgulbenes muižas kompleksam, Sarkanajai pilij un Pils parkam. Apartamentos pieejamas visas nepieciešamās ērtības mierpilnai atpūtai divām personām. Ceļotājus, kam patīk neparastas naktsmītnes, aicinām izbaudīt viesošanos “Sapņu vagoniņā” – atpūtas namiņā Gulbenes-Alūksnes bānīša vagonā, aicinot izbaudīt vakara mieru nesteidzīgā pastaigā pa Gulbenes dzelzceļa stacijas kvartālu, pagatavot vakariņas uz grila, klausoties plašu atskaņotāja skaņās ābeļu ieskautā atpūtas vietā, bet rīta rosmē doties izbraucienā ar drezīnām. Savukārt Lejasciema pagastā viesus izbaudīt jaunas sajūtas, klusumu un mieru ezera vidū aicina peldošā viesu māja Mustera ezerā. Piedāvājumā šeit ir nakšņošana un atpūta labiekārtotā divstāvīgā peldošajā mājiņā ar pirti un plašu 360 grādu terasi. Diviem jau esošiem uzņēmējiem piedāvājumu klāstā ir arī jaunums – glempinga teltis. Glempinga telts ezera krastā ir pieejama atpūtas kompleksā “Ziedugravas” Stāmerienas pagastā, un glempinga teltis piedāvā arī atpūtas vieta “Rubeņi” Stradu pagastā.

Novada tūrisma piedāvājumu klāsts ir papildinājies arī ar tematisku piedāvājumu – “Dilles fashion” darbnīcā, sajūtot dabas maģisko spēku, ir iespēja ļauties audumu krāsošanas meistarklasei, izmantojot dažādus augus, savukārt zīmola “A Ceramics” radītāja, keramiķe Ieva Anže piedāvā meistarklasē izveidot savu unikālo kronīštrauku.

Aktīvās atpūtas cienītāji Gulbenē kopš pagājušā gada marta var ieplānot azartisku atpūtu Gulbenes boulinga zālē, kur pieejami četri celiņi. Boulinga zālē pieejams arī biljards un šautriņas, kā arī citas spēles, ir iespēja pasūtīt uzkodas un dzērienus. Izglītojošā un interaktīvā centra “Dzelzceļš un Tvaiks” apmeklētājiem pagājušajā gadā bija iespēja izmēģināt spēkus izlaušanās spēles “Perons 13” jaunajā versijā. Ar jauniem piedāvājumiem savus apmeklētājus priecēja Stāmerienas pils. Kopš vasaras, sadarbojoties ar Alūksnes Jauno pili un Cesvaines pili, Gaismas ceļa apmeklētāji aicināti izbaudīt īpašus ceturtdienu pasākumus "Vakara randiņš ar Aleksandru un Džuzepi". Gada nogalē jaunradītā Pils teātra izpildījumā apmeklētājiem tika piedāvāta iespēja piedalīties izrādē-piedzīvojumā “Maskarāde pilī” pēc L.Gundara veidotā dramaturģiskā darba par notikumiem Stāmerienas pilī 1909.gadā. Ikviens pilī var doties arī izzinošā piedzīvojumā, kas balstīts uz izlaušanās istabas principa “1905.gada mistērija pilī”.

Kopš pagājušās vasaras, baudot Stāmerienas pils piedāvājumu, ir iespēja ļauties arī dažādu gardumu baudīšanai brīvdabas restorānā “Valle”, kas atrodas pils parkā.  

Ļaujot tūristiem un ikvienam interesentam vēl vairāk iepazīt un izzināt interesantas vietas Gulbenes novadā, 2022.gada tūrisma sezonā Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” izveidoja jaunu piedāvājumu – iespēju doties gidētās ekskursijās, pastaigās, pārgājienos un apmeklēt Gulbenes novada vēsturē un attīstībā svarīgas vietas un objektus. Kopš jūlija brīvdienās tika piedāvāta īpaša ekskursija-pastaiga gida pavadībā, izzinot stāstus un leģendas par Gulbenes dzelzceļa mezglu un Viestura ielu. Pastaigas laikā tās dalībniekiem bija iespēja gūt atbildes uz dažādiem jautājumiem, apskatīt vēsturiskās celtnes, industriālo mantojumu un izzināt vienu no Gulbenes vēsturiskajiem centriem. Oktobrī un decembrī tika organizētas pilsētvides ekskursijas “TE dara, TE rodas”, ļaujot ielūkoties interesantās vietās un objektos pilsētā, arī tādos, kur ikdienā iekļūt nav nemaz tik vienkārši, kā arī viesoties pie uzņēmējiem un baudīt viņu piedāvājumu. Gada nogalē tika uzsākts Gulbenes novada muižu izzināšanas ekskursiju cikls, kā pirmo ekskursiju piedāvājot pa Beļavas muižu un papildinot to ar 15 kilometru pārgājienu pa Beļavas pagastu.

Muižu izpētes ekskursijas tiks turpinātas arī 2023.gadā. Pirmā šīgada ekskursija jau notika janvāra sākumā, izzinot Litenes muižu, turpināsim atklāt arī citas novada muižas.

Apvienojot dabas baudīšanu un aktīvo atpūtu, kopš pagājušā gada ir pieejami marķēti velomaršruti, kas ļauj iepazīt Bānīša zemi. Maršruti aicina baudīt Gulbenes, Stāmerienas un Litenes apkārtni, kā arī savieno Gulbenes un Alūksnes novadu un piedāvā Alūksnes novada apskati, jo Bānīša zeme stiepjas 33 kilometru garumā un platumā ap Bānīša sliežu ceļu. Maršruti ir dažādu garumu un sarežģītības pakāpes, tie vairākās vietās šķērso sliedes un piestāj Bānīša pieturvietās.  

Dabas baudītājiem un jaunu vietu atklājējiem kopš pagājušā gada ir iespēja doties atklāt Emzes parku Gulbenē, kur izveidotas marķētas trīs dažādu garumu takas. Emzes parks ir unikāls ne vien ar dabas daudzveidību, bet arī ar savu vēsturisko stāstu un kultūrvēsturiskajām vērtībām. Tieši tāpēc arī atjaunotās dabas takas, sasaistot pagātni ar mūsdienām, ir ieguvušas vēsturiskus nosaukumus – Marisas, Heinriha un Svētezera taka.  

Avots: Visitgulbene.lv


celojumubode - 3754
ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -