Iespaidīgais nākamās paaudzes «Ford Ranger Raptor» ierodas Latvijā

Velocita.lv | 2023.02.01

Nākamās paaudzes un nākamā līmeņa Ford Ranger Raptor ir klāt. Pikaps, kas izstrādāts Ford Performance nodaļā, ir pilnīgi jaunā Ford Ranger izcilākās veiktspējas paraugs. Ar viedākām tehnoloģijām, kas kontrolē izturīgos nākamās paaudzes agregātus, tas ir arī visu laiku modernākais Ranger.

“Mēs visus savus spēkus veltījām patiesi iespaidīga pikapa radīšanai, un rezultāts ir tieši tāds – Raptor ir ievērojami ātrāks, izskatās satriecoši, tajā ir ļoti daudz jaunu funkciju, un tas ir visizturīgākais Ranger, kādu mēs jebkad esam radījuši,” saka Deivs Bērns, Ranger Raptor programmas galvenais inženieris Ford Performance nodaļā.

Ranger Raptor ir nākamās paaudzes Ranger sērijas pirmais modelis, kas ir palaists Eiropas tirgū un kas jau tiek piegādāts klientiem. No februāra tas būs pieejams arī Latvijā.

Vairāk jaudas, vairāk baudas

Lielākais jaunums izcilas veiktspējas cienītājiem ir pilnīgi jauns 3 litru EcoBoost V6 Twin-turbo benzīna dzinējs, turklāt Ford Performance nodaļa panākusi, ka tā jauda sasniedz 288 ZS, bet griezes moments – 491 Nm. Šī dzinēja cilindru bloks tiek ražots no īpaša sablīvēta grafīta čuguna, kas ir par aptuveni 75 procentiem izturīgāks un līdz 75 procentiem noturīgāks pret deformācijām nekā tradicionāli izmantotais čuguns.

Dzinējs uz droseļvārsta pievadu reaģē nekavējoties, savukārt strauju jaudas kāpumu nodrošina no sacīkšu pasaules aizgūtā anti-lag sistēma, kas novērš turbokompresora aizkavi un kas līdzīgā formā pirmo reizi tika izmantota Ford GT ielas versijā un Focus ST.

Braukšanas režīmā Baja jaunā anti-lag sistēma turbokompresoru griež vēl trīs sekundes pēc tam, kad vadītājs atlaiž droseļvārstu. Tas ļauj straujāk uzņemt ātrumu, kad, izbraucot no līkuma, vadītājs atkal nospiež gāzes pedāli. Turklāt, lai nodrošinātu optimālu veiktspēju, dzinējā ir ieprogrammēti individuāli turbokompresora darbības profili katram uzlabotās 10 pakāpju automātiskās pārnesumkārbas pārnesumam.

Ranger Raptor jaunais spēka agregāts bez piepūles ļauj ieskrieties gan uz grants un zemes ceļiem, gan dubļos un smiltīs. Bez jaunā 3 litru EcoBoost V6 Twin-turbo benzīna motora izvēlei arī turpmāk būs pieejams 2 litru EcoBlue Bi-turbo dīzeļdzinējs.

Lai Ranger Raptor skaņa atbilstu tik pārsteidzošām auto spējām, vadītājs var aktivizēt kādu no četriem elektroniskās aktīvās izplūdes sistēmas režīmiem un tādējādi mainīt pikapa dzinēja tembru.

“Ranger Raptor 3 litru V6 Twin-turbo motors nodrošinās tādu dinamiku, kas apmierinās pat visprasīgāko veiktspējas entuziastu un ir radīts, lai bez piepūles manevrētu Latvijas bezceļos,” saka Ivo Velde, Ford autocentra dirktors.

Radīts smagiem pārbaudījumiem

Ja salīdzina ar pilnīgi jauno Ranger, jaunajam Ranger Raptor ir patiesi unikāla šasija. Raptor ir virkne specifisku stiprinājumu un pastiprinājumu tādiem elementiem kā C statnes, kravas kaste un rezerves ritenis, kā arī unikāli amortizatora gājiena ierobežotāji, amortizatoru atbalsta mezgli un aizmugurējo amortizatoru kronšteini. Tas viss ļauj braucējam būtu drošam, ka automašīna tiks galā pat īpaši smagos bezceļa apstākļos.

Ford inženieri balstiekārtu ir pilnībā pārveidojuši. Tai ir pilnīgi jaunas izturīgas, taču vieglas alumīnija augšējās un apakšējās sviras, priekšējā un aizmugurējā piekare ar lielu gājienu un uzlabots Vata mehānisms aizmugurē, lai Raptor būtu viegli kontrolējams, lielā ātrumā traucoties arī pa īpaši nelīdzenu apvidu.

Nākamās paaudzes FOX® 2,5 collu Live Valve iekšējā apvada amortizatori ir aprīkoti ar visprogresīvāko kontroles tehnoloģiju, kas maina amortizācijas īpašības atkarībā no saspiešanās un izstiepšanās pakāpes. Tie ir vismodernākie amortizatori, kādi jebkad ir uzstādīti Ranger Raptor, turklāt ar eļļai piejaukto Teflon™ iekšējā berze ir par aptuveni 50 procentiem mazāka nekā aizejošajā Ranger Raptor paaudzē.

Izstrādi un tūnēšanu Ford Performance veica, kombinējot datorizēto inženieriju un reālās pasaules testus. Atsperu pielāgošana, klīrensa iestatīšana, vārstu regulēšana un amortizācijas īpašību slīpēšana – tas viss ir darīts tikai ar vienu mērķi: radīt perfektu līdzsvaru starp komfortu, vadāmību, stabilitāti un saķeri gan uz ceļa ar cietu segumu, gan bezceļa apstākļos.

Ranger Raptor spēju tikt galā ar nelīdzenu reljefu vēl vairāk uzlabo nopietnā apakšdaļas aizsardzība. Priekšējā aizsargplāksne ir gandrīz divas reizes lielāka nekā nākamās paaudzes standarta Ranger, un tā izgatavota no 2,3 mm bieza augstas stiprības tērauda. Šis elements apvienojumā ar dzinēja apakšas un sadales kārbas aizsargplāksnēm aizsargā vairākus svarīgus komponentus – radiatoru, stūres sistēmu, priekšējo šķērssiju, dzinēja karteri un priekšējo diferenciāli.

Kontrole jebkādos apstākļos

Pirmo reizi Ranger Raptor ieguvis modernu pastāvīgo četru riteņu piedziņu ar pilnīgi jaunu elektroniski vadāmu divpakāpju sadales kārbu. Turklāt tā apvienota ar bloķējamiem diferenciāļiem uz priekšējās un aizmugurējās ass – vērtīgu funkciju rūdītiem bezceļa cienītājiem.

Lai automašīna spētu tikt galā ar jebkādiem izaicinājumiem – gan ar gludiem ceļiem, gan ar dziļām gravām, gan ar visu, kas atrodas starp tām, Ranger Raptor ir septiņi braukšanas režīmi, no kuriem divi ietver uz apvidus braukšanu orientētos Baja iestatījumus. Tie konfigurē transportlīdzekļa elektroniskās sistēmas maksimālai veiktspējai un lielam ātrumam, braucot pa bezceļu.

“Mēs ļoti vēlējāmies, lai Baja režīms kļūst par ātras bezceļu braukšanas etalonu,” piebilda Ivo Velde. “Tā ir viena no galvenajām īpašībām, ko vēlas redzēt Ranger Raptor pircējs.”

Katrs braukšanas režīms pa savam maina iestatījumus vairākās automašīnas sistēmās – dzinēju, transmisiju, ABS jutību, vilces un stabilitātes kontroli, izplūdes vārsta aktivizēšanu, stūres sistēmu un droseļvārsta reakciju. Turklāt atkarībā no izvēlētā režīma mainās ne tikai mērinstrumentu rādītāji un informācija par transportlīdzekli, bet arī krāsu palete instrumentu panelī un centrālajā skārienekrānā.

Nākamās paaudzes Ranger Raptor ir aprīkots arī ar Trail Control™, kas ir kā bezceļa kruīzkontrole. Aktivizējot to, atliek vien iestatīt ātrumu, kas nepārsniedz 32 km/h, un automašīna pati kontrolēs paātrinājumu un bremzēšanu, bet tikmēr vadītājs varēs koncentrēties tikai uz stūrēšanu izaicinājumiem bagātā vidē.

Pārliecinošs stils

Ranger Raptor ir radīts arī pilnīgi jauns vizuālais tēls, kas lieliski atspoguļo nākamās paaudzes Ranger bezbailību un spēku. Matricas LED priekšējie lukturi ar LED dienas gaitas lukturi paceļ Raptor apgaismojumu jaunā līmenī. Tas ietver adaptīvos pagrieziena rādītājus, tālās gaismas, kas nežilbina ne pretī, ne priekšā braucošos, kā arī dinamisko stara līmeņošanu, lai pašam vadītājam un arī citiem satiksmes dalībniekiem nodrošinātu pēc iespējas labāku redzamību.

Gan priekšā, gan aizmugurē ir pilnīgi jauna stila sēdekļi, kuriem iedvesmu konstruktori guvuši no reaktīvajiem iznīcinātājiem. Tie palielina komfortu un sniedz labāku atbalstu, lielā ātrumā izbraucot pagriezienus.

Code Orange akcentus instrumentu panelī, priekšējā paneļa apdarē un sēdekļos paspilgtina Ranger Raptor interjera apgaismojums, kas salonam piešķir dzintara mirdzumu. Sportisko sajūtu papildina apsildāma augstākās kvalitātes ādas sporta stūre ar īkšķu iedobēm, centrālās pozīcijas marķējumu un ātrumpārslēga lāpstiņām no lieta magnija.

Jaunais Ranger Raptor ir aprīkots ar pilnībā digitālu 12,4 collu instrumentu paneli un 12 collu centrālo skārienekrānu, un gan vadītājs, gan pasažieri bez papildu maksas varēs baudīt arī jaunākās digitālās tehnoloģijas, tostarp jaunās paaudzes Ford SYNC 4A®, kā arī izklaides sistēmu, kas bezvadu režīmā ļauj izmantot gan Apple CarPlay, gan Android Auto™. Bez tā ir pieejama arī 10 skaļruņu B&O® skaņu sistēma.

Avots: Velocita.lv


celojumubode - 3754
Konferenču un semināru organizēšana

Konferenču un semināru organizēšana

Labākā izvēle konferenču un semināru rīkošanai Daugavpilī! Lai Jūsu darbs būtu efektīvāks, mēs piedāvājam kafijas pauzes un visu nepieciešamo aprīkojumu.

Park Hotel Latgola

PALI nav pagājuši garām Tukumam

PALI nav pagājuši garām Tukumam

Slocenes upe ir saplūdusi ar Valguma ezeru un daļa Baskāju takas zem ūdens. Bet ziedošajā pavasarī būs atkal silti un smuki. Mēs zinām

Tukuma TIC

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Aizkraukles novadam ir sava aplikācija

Šomēnes aplikāciju veikalos “Play veikals” un “App store” bezmaksas lejupielādei ievietota Aizkraukles novada mobilā lietotne “Aizkraukles novads”.

Aizkraukles novada TIC

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Idejas pastaigām dabā Bauskas novadā

Ziema vai pavasaris, pavasaris vai ziema.. Smelies iedvesmu aktīvām brīvdienām pie dabas Bauskas novadā!

Bauskas TIC

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Kādas izstādes Tukuma pusē skatāmas MARTĀ?

Nereti izstādes apmeklējums rada iedvesmu arī savu hobija attīstīšanai, tāpēc nāc uz izstādēm MARTĀ un iedvesmojies!

Tukuma TIC

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Bauskas novads brīvdienās - SPA un labjūte

Ieskaties Bauskas novada SPA un labjūtes piedāvājumā - pirtis un pirts rituāli, kubli, džakuzi, un vēl!

Bauskas TIC

KINO KATRU DIENU

KINO KATRU DIENU

Izvēlies savu filmu!

Splendid Palace

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Aijas Vītoliņas un Aivara Hermaņa koncerts

Šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa koncerts 1.04.2023. Biļetes var rezervēt pa tālr: 27802801.

EUR 30 | Liepupes muiža

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

ŠVEIKS | Dziesmu spēle | TUKUMĀ!

Dziesmu spēle "Šveiks – toreiz un tagad” ar Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītajām skanīgām dziesmām, un trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera tekstiem

Tukuma TIC

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Šlokenbekas muižas Mīlestības saliņa

Tukuma pusē Slocene marta vidū izgājusi no krastiem.

Tukuma TIC

Tiekamies Melngalvju namā!

Tiekamies Melngalvju namā!

No otrdienas līdz svētdienai.

Melngalvju nams

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Ir iespēja TIKT PIE LEONĪDA ĀRIŅA zīmējuma

Tukuma Mākslas muzejs piedāvā iegādāties Leonīda Āriņa zīmējumu albūmu ar 50 zīmējumiem (eur 27,30) vai kādu atsevišķu zīmējumu (eur 4,10) SKAISTAI dāvanai!

Tukuma TIC

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

PIEDALIES Māju kafejnīcu dienās 2023!

Piesakies dalībai “Mājas kafejnīcas Kurzemes pievārtē 2023 – Izgaršo rudeni Tukuma pusē”, kas būs 16.-17.septembrī, koordinators - Tukuma TIC-28311557!

Tukuma TIC

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Starptautiskas deju sacensības TUKUMĀ

Jau 23.martā - TUKUMS CUP 2023 Tukuma pilsētas kultūras namā! Solās būt krāšņi, jo būs skatāmi dažādu dejas žanru priekšnesumi, ko droši var saukt par īstu šovu

Tukuma TIC

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pav

Līdz 30.aprīlim Jelgavas Vecpilsētas mājā skatāma jaunā mākslinieka Marata Dzjubenko gleznu izstāde “Pretī pavasarim”.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Piesakies ēnu dienām tūrisma nozarē!

Kopumā šobrīd pieejamas septiņas vakances tūrisma jomā, trīs no tām Kokneses tūrisma informācijas centrā, savukārt četras Skrīveru tūrisma informācijas punktā.

Aizkraukles novada TIC

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Atvērtā ekskursija Bauskas Rātsnamā

Ieplāno šo nedēļas nogali, lai atklātu Bauskas Rātsnamu un tā krāšņo ekspozīciju!

Bauskas TIC

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Nāc sportot uz Hotel Jūrmala SPA

Noformē Hotel Jūrmala SPA abonementu sporta grupu nodarbībām vai trenažieru zālei un saņem dāvanas!

EUR 70 | Hotel Jūrmala SPA

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -