Hamburgā tiks atklāta spilgta un vērienīga Latvijas mākslinieku izstāde «Vīzijas un sliekšņi»

Emīlija Vimba | 2023.01.31

Trīs Latvijas spilgti laikmetīgās mākslas pārstāvji -  Sigita Daugule, Vineta Kaulača un Māris Čačka - apvienojušies  radošā savienībā starptautiskai izstādei “Vīzijas un sliekšņi”. Izstāde būs skatāma Hamburgas “Pashmin” mākslas galerijā no 4.februāra līdz 25.februārim, un tā ir veidota, lai izgaismotu dažādas pieejas un izpratnes par  glezniecību, vienlaikus mēģinot atbildēt uz aktuāliem jautājumiem par to, ko glezniecība nozīmē šodien.

Visu trīs autoru darbi izstādē “Vīzijas un sliekšņi” atklāj uztveres daudzveidību, aicinot izstādes apmeklētāju ļauties vizuālam un konceptuālam piedzīvojumiem, kuru raksturu nosaka attiecīgā mākslinieka glezniecības praksē ietvertās individuālas izvēles un radošo pieeju dažādība, kā arī spēja pieņemt un risināt kā laikmetīgus, tā arī pārlaicīgus jautājumus. Šī latviešu mākslinieku grupas izstāde turpina uzturēt arī sarunu, kas starptautiskajā mākslas telpā izskan par glezniecības aktualitāti mūsdienu mākslas kontekstā.

Izstādes “Vīzijas un sliekšņi” kurators no Latvijas ir Pāvels Terentjevs ar līdzkuratori Natalja Nouri no Vācijas.

“Šī starptautiskā izstāde ir liels notikums, jo ticu, ka spēsim starptautiskajā arēnā radīt interesi par Latvijas laikmetīgo mākslu un iedvest tajā jaunu vērtības elpu. Mūsu vietējās mākslinieku saimes viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir izskanēt starptautiski, ko, protams, ievērojami spēcīgāk ir izdarīt radošā komandā, kur vienuviet saplūst ļoti atšķirīgi, bet tajā pašā laikā individuāli spēcīgi rokraksti, kas uzreiz par mums kā mākslinieku nāciju pasaka daudz vairāk, nekā tad, ja mākslinieks savus radošos spārnus izpleš solo izpildījumā,” skaidro viens no izstādes darbu autoriem Māris Čačka.

Gleznotāja un mākslas zinātniece Sigita Daugule ir mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguvusi mākslas maģistra grādu Induļa Zariņa un Alekseja Naumova Monumentālās glezniecības meistardarbnīcā. 2010. gadā Daugule kļuva par pirmo Latvijas pārstāvi, kura saņēmusi mākslinieku rezidenču programmas “quartier 21” stipendiju Vīnes Muzeju kvartālā. Māksliniece ir rīkojusi vairāk nekā 30 personālizstādes, tostarp, Latvijā, Austrijā, Vācijā. Viņa piedalījusies vairāk nekā 70 grupu izstādēs, tostarp, Slovēnijā, Zviedrijā, Beļģijā, Dienvidkorejā, Polijā. Daugules gleznas atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, “Swedbank” mūsdienu mākslas kolekcijā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un Zuzānu kolekcijā, Lučiano Benetona kolekcijā Imago Mundi Itālijā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un citās Eiropas valstīs un ASV.

Māksliniece Vineta Kaulača ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā. Studējusi Berlīnes Mākslas Universitātes Vizuālās komunikācijas nodaļā un Humbolta Valsts universitātes (ASV) Foto un Glezniecības nodaļās. Kaulača ir  Īru Modernās mākslas muzeja mākslinieku rezidenču programmas stipendiāte un  ir saņēmusi Anglijas mākslas padomes starptautisko stipendiju dalībai mākslas projektos Lielbritānijā. Viņa sarīkojusi 26 personālizstādes Latvijā un ārpus tās, piedalījusies vairāk nekā 80 grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, tostarp ASV, Apvienotajos Arābu Emirātos, Austrijā, Beļģijā, Igaunijā, Īrijā, Francijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Somijā, Vācijā. Vinetas Kaulačas darbi atrodas nozīmīgās publiskās kolekcijās Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, “Federculture” Itālijā, Eiropas Parlamenta kolekcijā Beļģijā,  ASV vēstniecības kolekcijā- Art in Embassies, Lučiano Benetona kolekcijā “Imago Mundi”, Zuzānu kolekcijā, “Swedbank” mūsdienu mākslas kolekcijā un daudzās citās.

Mākslinieks un "Daugavpils Marka Rotko mākslas centra" vadītājs Māris Čačka ir ieguvis Mākslas maģistra grādu un pedagoģijas zinātņu doktora grādu Daugavpils Universitātē. Čačka vada biedrību SIVIA Daugavpilī un ir "Grafikas kameras" biedrs. Savus darbus mākslinieks izstāda kopš 1997.gada Latvijā, Baltkrievijā, Lietuvā, Itālijā, Zviedrijā, Vācijā, Ukrainā un Polijā. Sarīkojis vairāk nekā desmit personālizstādes, tostarp, "Noteiktie un nenoteiktie dialogi" Mākslas stacijā "Dubulti" (2018), "Klātienes dialogi" Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā (2021) un “Neirotaciņas” "Rīgas Mākslas telpā" (2022). Darbi atrodas Latvijas Nacionālajā Mākslas muzeja kolekcijā un citās muzeju kolekcijās, kā arī  privātkolekcijās Latvijā un citās Eiropas valstīs.

Par “Pashmin” mākslas galeriju Hamburgā

“Pashmin” mākslas galerijas specialitāte ir laikmetīgā māksla. Pateicoties ilgai pieredzei un tirgus analīzei, galerija ir spējusi gadu no gada izrādīt mākslas pasaulē aktuālākos mākslas darbus un uzņemt labākos māksliniekus no visām pasaules valstīm. “Pashmin” mākslas galerija atrodas kopā četrās lokācijās - Hamburga (Vācija), Pekina, Šanhaja, Čuncjinā (Ķīna). Katru galerijas izstādi rūpīgi izvērtē māksas eksperti, par tām raksta kritiķi visā pasaulē. Profesionāli kuratori ir atbildīgi ne tikai par mākslas darbu interpretēšanu un demonstrēšanu, bet arī mākslas darbu uzturēšanu, saglabāšanu un kataloģizācijā. Kuratori visās mākslas galerijās veido personālizstādes un grupu izstādes, kurās tiek atainotas kādas no mūsdienu problēmām. “Pashmin” mākslas galerija ir viena no vadošajām galerijām Ķīnas mākslas tirgū.

https://pashminart-gallery.com/en/

Avots: Repute.lv


celojumubode - 3750
Iepazīsti Vāciju!

Iepazīsti Vāciju!

Neatkarīgi no tā, vai tā ir atpūta pludmalē, pilsētas brauciens vai pārgājieni kalnos - izpēti Vācijas daudzveidību ar Europcar auto!

Europcar

Dvietes paliene

Dvietes paliene

Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē. Dabas parks izveidots 2004. gadā 4989 hektāru platībā.

TAKA

Velokruīzs, no Splitas

Velokruīzs, no Splitas

Hei, aktīvie, sportiskie un piedzīvojumus mīlošie! Aicinām nenokavēt pieteikšanos velokruīziem šajā sezonā! Aprīlis - Oktobris, 7 naktis, puspansija

EUR 500 | Estravel Latvia

Daugavas loki

Daugavas loki

Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.

TAKA

Audi A4 S Line Pilna Servisa Noma

Audi A4 S Line Pilna Servisa Noma

Pilna Servisa Noma Audi A4 S line EUR 524 mēnesī

EUR 524 | Europcar

Īsais kruīzs Egejas jūrā. Celestyal Cruise

Īsais kruīzs Egejas jūrā. Celestyal Cruise

Pēdējā brīža piedāvājums. 4 nakšu kruīzs Egejas jūrā ar atlaidi līdz līdz -50%. Vietu skaits par akcijas cenu - ierobežots.

EUR 399 | Estravel Latvia

-50€ ceļojuma rezervācijai līdz 03.04.

-50€ ceļojuma rezervācijai līdz 03.04.

Izmantojiet iespēju ietaupīt jaunam kofe rim un rezervēt labāko par lieliskām cenām! / 7 naktis- Melnkalne, Krēta un Turcija no 405 € Sasveicinieties ar vasaru!

EUR 405 | Estravel Latvia

FIA pasaules rallija čempionāts Latvijā

FIA pasaules rallija čempionāts Latvijā

Latvija kļūst par FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) rīkotājvalsti un tiek turpināts darbs pie 2024. gada WRC posma Tet Rally Latvia rīkošanas.

Liepājas reģiona TIB

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Reinas upes kruīzs tulpju ziedēšanas laikā

Viens no skaistākajiem laikiem - pavasara atnākšana! Iepazīstieties ar īpašajiem kruīzu piedāvājumiem dažādām gaumēm.

EUR 599 | Estravel Latvia

Santjago ceļš

Santjago ceļš

113 km, 7 dienās. Santjago ceļš -Camino de Santiago ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem. Ja vēlaties doties grupā, varat izmantot šo piedāvājumu

EUR 1129 | Estravel Latvia

“Noskrien citus” Burtniekos

“Noskrien citus” Burtniekos

1. aprīlī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu piedalīties skriešanas un nūjošanas sacensībās “Noskrien citus” Burtniekos.

Valmieras TIC

Aizraujošas ģimenes brīvdienas Liepājā!

Aizraujošas ģimenes brīvdienas Liepājā!

Ļaujies zinātkāriem piedzīvojumiem un eksperimentiem, ieskaties Liepājas vēsturē, aktīvi izkustēties, pavadi laiku dabā un apmeklē kultūras un sporta pasākumus.

Liepājas reģiona TIB

Lieldienas Lielbornes muižā!

Lieldienas Lielbornes muižā!

Atpūtas kompleksā Lielbornes muiža tiek piedāvāta ļoti daudzveidīga un aizraujoša Lieldienu programma.

TAKA

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Šveices Alpi. Siltajā sezonā

Atpūta Šveicē - tās ir īsās brīvdienas Cīrihē, Bernē vai Ženēvā, izcili pārgājienu maršruti un, protams, vienas no krāšņākajām dzelzceļa līnijām pasaulē!

EUR 190 | Estravel Latvia

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Apmeklē Apvienoto Karalisti!

Atlaide 10% Rezervē līdz 2023. gada 31. martam, un brauc līdz 2023. gada 14. decembrim.

Europcar

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

Lieldienu nodarbība Alūksnes muzejā

No 13.03.2023. līdz 06.04.2023. Alūksnes novada muzejs piedāvā izglītojošu nodarbību “Oliņ boliņ, džimpiņ rimpiņ!”

Alūksnes TIC

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

Latvijas tirgotāju dienas Valmierā

12. un 13. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā pirmo reizi norisināsies pasākums “Latvijas tirgotāju dienas”, kurā piedalīsies visdažādāko nozaru pārstāvji.

Valmieras TIC

Restorāna

Restorāna "Vecpuisis" atvēršana Valmierā

Restorāns "Vecpuisis" savas durvis viesiem atvērs 7. aprīlī, pārsteidzot gardēžus ar ikgadējā pasākuma ‘’Valmieras restorāna nedēļas’’ īpašo ēdienkarti.

Valmieras TIC

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

Atklās Latvijas dizaineru darbu izstādi

23. martā tiks atklāta jauna Latvijas dizaineru darbu izstāde “Klusuma dabas”, kurā katrs mākslinieks atspoguļo savu interpretāciju par klusuma nozīmi.

Liepājas reģiona TIB

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” Coldplay koncerta izrādīšana

Kino “Gaisma” 19. aprīlī plkst. 19.00 un 23. aprīlī plkst. 15.00 norisināsies Coldplay: Music Of The Spheres koncerta izrādīšana.

EUR 14.20 | Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
[email protected] -